هزینه ارتودنسی دندان

جدیدترین هزینه ارتودنسی دندان 1402 (+ پرداخت قسطی)

قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در سال 1402 با توجه به تعرفه ای که از سوی نمایندگان دندانپزشکی داده شده است به ازای هر فک از 8 میلیون تومان تا 25 میلیون تومان نسبت به جنس مواد و وضعیت دندان ها محاسبه می شود. 

ما انواع ارتودنسی ها را برای شما نمایش می دهیم  و از گران ترین تا ارزان ترین ارتودنسی دندان ها را بر اساس قیمت برای شما بازگو می کنیم تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

در کلینیک عرشیان تمامی خدمات زیبایی و درمانی دندان، به صورت اقساطی قابل پرداخت هستند. شما حتی می توایند با مشورت با پزشک، کامپوزیت دندان اقساطی را نیز انجام دهید.

تعرفه انواع روش های ارتودنسی :

هزینه ارتودنسی دندان معمولی در 1402:

رایج ترین روش منظم کردن دندان ها ارتودنسی ثابت است. در این روش از براکت ها و سیم فلزی مرئی برای صاف کردن دندان ها استفاده می شود. هزینه درمان با این روش نسبت به روش های دیگر مقرون به صرفه تر است.

  • هزینه ارتودنسی ثابت با نامنظمی کم بدون ریتینر از ۱۰ میلیون به بالا  است
  • قیمت ارتودنسی ثابت با نامنظمی متوسط بدون ریتینر از  ۱۲ میلیون به بالا  است
  • قیمت ارتودنسی ثابت با نامنظمی شدید بدون ریتینر از ۱۵ میلیون به بالا  است

هزینه ارتودنسی ثابت با براکت ثابت فلزی برای هر فک حداقل هزینه ارتودنسی 8.000.000 تومان الی 10.000.000 تومان است. حداقل هزینه ای که می توانید برای ارتودنسی ثابت فلزی پرداخت کنید مبلغ (6,000,000) تومان است و حداکثر قیمت ارتودنسی ثابت در تهران (9,000,000) تومان است.

براکت های فلزی، از رایج‌ترین نوع ارتودنسی دندان هستند که نصب این نوع ارتودنسی دندان تقریبا توسط تمامی مراکز دندانپزشکی و متخصص ارتودنسی انجام می شود. ارتودنسی ثابت و براکت های فلزی از رایج‌ترین و مقرون بصرفه ترین و بهترین روش های ارتودنسی دندان است.

لازم به ذکر است که عرشیان کلینیک برای رفاه حال مردم علاوه بر تخفیفات ویژه ای که برای شما در نظر گرفت است، قابلت امکان پرداخت هزینه ارتودنسی دندان به صورت قسطی را نیز براورد کرده است. شما می توانید برای اطلاع بیشتر از هزینه ها به صورت قسطی، می توایند با شماره های موجود تماس حاصل فرمایید و یا به صورت حضوری مراجعه کنید.

هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان سرامیکی در 1402:

ارتودنسی سرامیکی شباهت بسیاری به ارتودنسی ثابت از لحاظ ساختار و مراحل دارد. تفاوت ارتودنسی فلزی و ارتودنسی سرامیکی در این است که براکت های استفاده شده در ارتودنسی ثابت سرامیکی، از جنس سرامیک است.در ارتودنسی سرامیکی از براکت های شفاف و سرامیکی به جای براکت های فلزی استفاده می شود. به دلیل سرامیکی و نامرئی بودن یا دید کمتر براکت ها روی دندان در ارتودنسی سرامیکی، می‌توان ارتودنسی سرامیکی را یکی از روش های ارتودنسی نامرئی به حساب آورد.

این سرامیکی بودن براکت ها، سبب داشتن زیبایی و درمانی با عملکرد بالا می باشد. براکت های سرامیکی در مقابل، نمونه های فلزی معمولا شکننده تر هستند و رنگپذیری بیشتری دارند. بنابراین ارتودنسی سرامیکی نیازمند مراقبت های بیشتری نسبت به روش های دیگر است.به دلیل شفاف بودن براکت های ارتودنسی سرامیکی زیبایی بیشتر و بهتری نسبت به دیگر روش های ارتودنسی دندان دارد. اصلی ترین مزیت ارتودنسی سرامیکی همین براکت های شفاف از جنس سرامیک است که باعث ظاهر بهتر و لبخندی زیبا می شود. در ارتودنسی سرامیکی براکت های سرامیکی بر روی دندان های شما قرار میگیرند و این سرامیک های شفاف زیبایی دهان و دندان شما را حفظ می کنند و با خیال راحت میتوانید لبخند بزنید.

شما می توانید به صورت قسطی هزینه ارتودنسی دندان به صورت سرامیکی را در عرشیان کلینیک، پرداخت کنید.

قیمت ارتودنسی دندان به صورت لینگوال 1402:

ارتودنسی لینگوال یا همان ارتودنسی پشت زبانی، از لحاظ ساختاری شبیه به ارتودنسی ثابت است با این تفاوت به براکت و سیم ها را پشت دندان ها می چسبانند. ارتودنسی لینگوال بدلیل اینکه در پشت دندان های قرار میگیرد جزو دسته ارتودنسی نامرئی به حساب می آید و به نوعی ارتودنسی نامرئی است. ارتودنسی لینگوال از پرطرفدارترین درمان ارتودنسی در بین بزرگسالان است به همین دلیل قیمت ارتودنسی لینگوال همیشه از سوالات مراجعه کنندگان است که هزینه ارتودنسی لینگوال چقدر است ؟

قیمت ارتودنسی لینگوال به این دلیل متفاوت است که شرایط هر مراجعه کننده و نوع درمان در نظر گرفته شده متفاوت است و مستقیما بر قیمت نهایی ارتودنسی لینگوال تاثیرگذار است. بصورت کلی شما مراجعه کننده محترم باید از این موضوع مطلع باشید که هزینه ارتودنسی لینگوال نسبت به ارتودنسی ثابت بیشتر است. به دلیل اینکه در ارتودنسی لینگوال، از براکت های سفارشی استفاده می شود و دکتر متخصص ارتودنسی باید با دقت و ظرافت بیشتری درمان ارتودنسی را انجام دهد و نیازمند وقت و بیشتر است، هزینه این ارتودنسی از ارتودنسی ثابت بیشتر است.

می توانید برای اطلاع کامل از هزینه ارتودنسی دندان لینگوال و شرایط قسطی به صورت حضوری به مرکز عرشیان مراجعه نمایید. تا علاوه بر مشاوره رایگان، دندان های شما توسط پزشکان متخصص مرکز چک شود و نوع ارتودنسی مورد نیاز دندان هایتان برای شما بازگو شود.

هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان دیمون 1402:

ارتودنسی دیمون یک نوع از ابزار های درمان ارتودنسی نوین است که در آن از براکت های خود تنظیم استفاده می شود. در این ارتودنسی، براکت ها به گونه ای طراحی شده اند که براکت دندان ها تنگ تر شده و به صورت خودکار تنظیم می شوند و نیازی به مراجعه کمتری به پزشک دارد. هزینه ارتودنسی دیمون بیشتر از سایر انواع ارتودنسی دندان است. البته ارتودنسی دیمون توجیح اقتصادی دارد زیرا این نوع ارتوودنسی با بریس های خود تنظیم فواید بسیار زیادی برای شما دارد. فشار کم و ملایم به دندان های در ارتودنسی دیمون از مهمترین مزیت این روش ارتودنسی است به همین دلیل استفاده از ارتودنسی دیمون بسیار آسان است و احساس راحتی دارید.

زمان درمان از طریق ارتودنسی دیمون با بریس های خودتنظیم بسیار سریعتر از روش های دیگر است و استفاده از بریس های دیمون باعث میشود که کمترین میزان مراجعه به پزشک خود را داشته باشید چون اغلب اوقات بریس های خود تنظیم میزان فشار را تنظیم میکنند و نیازی به پزشک نیست.

قیمت دقیق ارتودنسی دیمون نیازمند چک شدن توسط دندانپزشکان دارد. در واقع  متخصصین پس از چک نمودن دندان ها، قیمت دقیق هر فک را برای شما بازگو می کنند.

هزینه ارتودنسی دندان نامرئی 1402:

در ارتودنسی نامرئی، سیم ها و براکت های ارتودنسی به علت شفاف بودن بر روی دندان ها مشاهده نمی شوند و در هنگام لبخند زدن و صحبت کردن دندان های شما ظاهر مناسب و زیبایی دارند.

به همین علت امروزه تقاضا برای انجام ارتودنسی نامرئی بیشتر از گذشته است و طرفداران زیادی دارد. ارتودنسی لینگوال، ارتودنسی سرامیکی و ارتودنسی با براکت های شفاف از انواع ارتودنسی نامرئی هستند. تفاوت این ارتودنسی ها در نوع قرارگیری در دهان و نحوه برداشتن آنهاست به نحوی که ارتودنسی لینگوال همانطور که بالاتر اشاره کردیم بصورت پنهان و در پشت دندان ها نصب میشود.

همچنین ارتودنسی با براکت های شفاف را می توانید براحتی از دهان خارج کنید و این نوع ارتودنسی نیز در دسته ارتودنسی متحرک نیز قرار میگیرد.ارتودنسی نامرئی، از ارتودنسی هایی است که می تواند زیبایی لبخند شما را در طول درمان به طور کامل حفظ کنند. در این ارتودنسی دکتر ابتدا دندان های شما قالب مخصوص میگیرد و به لابراتور می فرستد تا قالب ها ساخته شود. سپس دکتر قالبهایی شفاف را به شما تحویل می دهد که شما این قالب ها با قرار دادن بر روی دندان خود، درمان ارتودنسی انجام می دهید.

قیمت ارتودنسی نامرئی در سال 1402 و قیمت ارتودنسی در تهران به این صورت است که حداقل هزینه ارتودنسی از مبلغ حدودا 10 الی 20 میلیون تومان برای هر فک شروع می شود. همچنین برای تسهیل درمان ارتودنسی دندان برای شما عزیزان طرح ارتودنسی قسطی را در نظر گرفته ایم.

هزینه ارتودنسی دندان

هزینه ارتودنسی دندان فاصله دار:

به طور کلی به فاصله بین دو دندان فارغ از اینکه در هرجایی از فک قرار داشته باشند ، دیاستما  ( Diastema ) گفته می شود و به طور معمول باید این فاصله بیشتر از 0.5 میلی متر می باشد و اغلب در دندان های جلویی اتفاق می افتد. فاصله بین دو دندان هیچگونه تاثیر در سلامت ها دندان ها ندارد و ممکن است در برخی افراد این موضوع خوشایند نباشد و به دنبال رفع آن باشند. برای کم کردن فاصله بین دو دندان می توان از درمان های متفاوتی اعم از روکش ، کامپوزیت ، لمینت و ارتودنسی استفاده کرد اما بهترین درمان بین آن ها ارتودنسی می باشند.

علت تفاوت قیمت در بین هزینه ارتودنسی دندان فاصله دار بسته به نوع ارتودنسی متفاوت می باشد که به طور مستقیم بر روی طول درمان و زیبایی در طول درمان موثر می باشد. اصولا هزینه ارتودنسی دو دندان جلو کمی بیشتر از سایر دندان ها می باشد زیرا معمولا از ارتودنسی هایی استفاده می شود که زیبایی لبخند فرد در طول درمان حفظ بشود.

چه عواملی در هزینه ارتودنسی دندان تاثیر می گذارد؟

  • نوع مشکل و ناهنجاری
  • شدت مشکل و ناهنجاری
  • سن بیمار
  • روش ارتودنسی
  • طول دوره درمان
  • شرایط پرداخت به صورت قسطی

 

4.6/5 - (82 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)دندانپزشک خوب در شرق تهرانچه زمانی دندان پوسیده میشود؟تفاوت لمینت و کامپوزیت و بلیچینگمعایب کامپوزیت دندانرنگ کامپوزیت دندان xbwعصب کشی چیست؟آیا کامپوزیت یا لمینت دندان درد داردطرح لبخند دندان خرگوشیهزینه کشیدن دندان شکستهروکش دندانکلینیک دندانپزشکی در نارمککجا کامپوزیت کنم؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *