کامپوزیت دندان قسطی

کامپوزیت‌های دندانی و روکش‌های سرامیکی دو نوع بسیار محبوب مراقبت‌های ترمیمی دندان هستند. هر دو اغلب برای بازگرداندن قدرت و زیبایی به دندان‌ها پس از آسیب، مانند پوسیدگی دندان درمان نشده، استفاده می‌شوند. از کامپوزیت دندان برای اصلاح مشکلاتی همچون شکستگی دندان‌ها، رفع زردی دندان استفاده می‌شود. گاهی هزینه این روش‌ها برای همه دندان‌ها زیاد است و افراد از پس هزینه‌های آن برنمی‌آیند. در این صورت می‌توانید با استفاده از کامپوزیت دندان قسطی به زیبایی که مد نظرتان است دست یابید. در ادامه به بررسی مزایای این روش یعنی کامپوزیت دندان قسطی می‌پردازیم.

کامپوزیت دندان قسطی

دندان ها از مهم ترین قسمت های بدن هر کسی می باشد که نه تنها در زیبایی هر شخصی تاثیر بسیار زیادی دارد بلکه عملا زندگی بدون آن ها ممکن نمی باشد. داشتن دندان های زیبای خواسته ای است که ممکن است هر کسی در زندگی داشته باشد اما تخت عوامل مختلف از جمله ژنتیک این امکان فراهم نباشد. کامپوزیت دندان این امکان را برای شما فراهم کرده است اما گاهی قیمت آن دغدغه بسیار زیادی ایجاد می کند. به همین علت است که برای رضایت هرجه بیشتر شما امکان کامپوزیت دندان قسطی از طریق این کلینیک برای شما فراهم شده است.

شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت کامپوزیت جدول زیر را مشاهده فرمایید و همچنین جهت کسب اطلاعات در مورد شرایط کامپوزیت دندان قسطی با ما تماس حاصل فرمایید.

هزینه کامپوزیت دندان - ۱۴۰۱

نوع و برندقیمت(هر واحد)
🔹 توکویاما(ژاپنی) کد رنگ sw۷۹۰.۰۰۰ تومان
🔹 توکویاما(ژاپنی ) کد رنگ bw۸۹۰.۰۰۰ تومان
🔹 کاریزما(آلمانی)۹۹۰.۰۰۰ تومان
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)۱.۵۹۰.۰۰۰ تومان
🔹 آی پی اس نانو سرامیک بلیچ(آلمانی)۱.۵۹۰.۰۰۰ تومان
🔹 آی پی اس نانو سرامیک سوپربلیچ (آلمانی)۱.۶۹۰.۰۰۰ تومان
🔹 آی پی اس لیرینگ۲.۱۰۰.۰۰۰ تومان
📍هم سطح سازی، قرینه سازیرایگان
📍اقساط بلند مدتتماس بگیرید

کامپوزیت دندانی چه مزایایی دارد؟

قبل از اینکه بخواهیم تصمیم به انجام این روش بگیرید و به دنبال کامپوزیت دندان قسطی باشید، بهتر است درباره مزایا و معایبی که این روش می‌تواند به دنبال داشته باشد، اطلاع داشته باشید:

 • کامپوزیت دندان به مینای دندان آسیب نمی‌رساند.
 • می‌توان آن را بازسازی و ترمیم کرد.
 • کامپوزیت می‌تواند عیوب دندان از جمله فاصله بین دندان‌ها را بپوشاند و از بین ببرد.
 • برای انجام کامپوزیت نیازی به عکس‌های لابراتواری ندارید.
 • ظاهر زیبایی دارد و منجر به لبخند زیباتر در صورت شما می‌شود.
 • در زمان کوتاهی (معمولاً یک جلسه) انجام می‌شود.
 • هزینه آن از لمینت کمتر است.

پس انتخاب کامپوزیت دندان قسطی کار کاملا عاقلانه ای ست اگر توان پرداخت نقدی آن را ندارید

معایب کامپوزیت دندانی چیست؟

همان‌طور که کامپوزیت دندان مزایایی دارد، در کنار آن معایبی هم دارد. در ادامه به معایب آن اشاره کرده‌ایم. این معایب عبارت‌اند از؛

 • کامپوزیت‌های دندانی در برابر لمینت‌های دندانی عمر کمتری دارند.
 • در مقایسه با لمینت‌ها مقاومت کمتری دارند.
 • کامپوزیت می‌تواند منجر حساسیت و آلرژیک ایجاد کند.
 • محافظت و مراقبت از کامپوزیت سخت است.
 • چون در انجام کامپوزیت دندانی، دندان اصلی تراش داده نمی‌شود به همین علت دندان کمی جلو زده می‌شود.
 • یکی از مشکلات بزرگ کامپوزیت این است که به‌شدت رنگ‌پذیر است و باید بعد از هر وعده غذایی حتماً از مسواک استفاده کنید.

معایب این عمل در مقایسه با لبخند زیبایی که خواهید داشت و هزینه بسیار منطقی که برای داشتن زیبا ترین دندان ها خرج می کنید قابل توجه نیست. کافیست برای بهره مندی از خدمات کامپوزیت دندان قسطی با ما تماس بگیرید.

کامپوزیت دندان قسطی

کامپوزیت دندان قسطی به چه صورت است؟

منظور از کامپوزیت دندان قسطی پرداخت هزینه آن به‌صورت ماهانه است. البته با توجه قوانین اقساط کلینیک یا مطب پزشک باید در ابتدا مقداری از هزینه کامپوزیت را به‌عنوان پیش‌پرداخت، پرداخت کنید و مابقی هزینه را ماهانه پرداخت کنید. برای کامپوزیت دندان قسطی باید طبق وضعیت دندان‌هایتان و مجموع هزینه‌ها قراردادی را امضا کنید تا ماهانه یک مبلغ مشخصی را پرداخت کنید. البته باید به این نکته هم توجه داشته باشید که عدم پرداخت به‌موقع اقساط منجر به جریمه شدن می‌شود.

 کامپوزیت دندان قسطی بر چه اساسی است؟

اگر قصد انجام کامپوزیت دندان قسطی را دارید، باید یکسری شرایط را داشته باشید و به آن‌ها توجه کنید. در ادامه به بررسی این شرایط پرداخته‌ایم. برای آشنایی با این شرایط با ما همراه باشید.

داشتن اعتبار کافی برای دادن چک

اگر فرد معتبری باشید معمولاً پزشکان یا کلینیک‌ها راحت‌تر به شما اعتماد می‌کنند و از شما راحت‌تر چک قبول می‌کنند.

عدم بروز مشکل بعد از کامپوزیت دندان

 اگر کامپوزیتی که انجام داده‌اید به‌صورت قسطی است و قبل از این که قسط‌هایتان را پرداخت کنید کامپوزیت‌هایتان خراب شود یا مشکلی برای آن‌ها پیش آید، می‌توانید پرداخت قسط‌ها را به تعویق بی اندازید. هرچند امروزه کامپوزیت دندان قسطی نزد پزشکانی انجام می‌شود که از کار خود مطمئن هستند.

 

هزینه کامپوزیت دندان در کامپوزیت دندان قسطی چقدر است؟

قیمت و هزینه کامپوزیت در هر دندانپزشکی و کلینیک دندان متفاوت است. هزینه کامپوزیت دندان به نوع موادی که مصرف می‌شود، دندانی که کامپوزیت می‌شود و همچنین تجربه و مهارت پزشک بستگی دارد. همان‌طور که واضح است هرچه پزشک باتجربه‌تر باشد و مهارت بیش‌تر داشته باشد هزینه دریافتی آن نیز بیش‌تر است. اگر به دنبال بهترین پزشک کامپوزیت هستید، می‌توانید با افرادی که کامپوزیت دندانی انجام داده‌اند مشاوره کنید. یا عکس قبل و بعد کامپوزیت‌هایی که دندانپزشکان انجام داده‌اند ببینید و بعد تصمیم بگیرید که کامپوزیت دندانی را نزد کدام پزشک انجام دهید. کامپوزیت دندان قسطی نیز به همین مرحله قسط بندی می شود

 

مزایای کامپوزیت دندان قسطی

گاهی دیده شده بسیاری از افراد به دلیل مشکلات دندانی اعتمادبه‌نفس ضعیفی داشته و از حضور در اجتماع اجتناب می‌کنند. در چنین شرایطی، اگر کامپوزیت دندان، طرح درمان آن‌ها باشید، هزینه‌های زیادی که به دنبال دارد، آن‌ها را از انجام این روش منع می‌کند. برای این افراد کامپوزیت دندان قسطی می‌تواند گزینه مناسبی باشد، به این شکل در کنار حل مشکل می‌توانند به‌مرور هزینه آن را بپردازند.

 تفاوت بین کامپوزیت و روکش چیست؟

پرکننده‌های کامپوزیت از مواد رزین کامپوزیت همرنگ دندان ساخته می‌شوند و برای پرکردن سوراخ باقی‌مانده در دندان پس از برداشتن پوسیدگی دندان نیز استفاده می‌شوند. همچنین می‌توان از آن‌ها برای بهبود دندانی که دچار شکستگی کوچک شده است استفاده کرد. اما روکش‌ها به‌صورت کلاهک، دندان‌های آسیب‌دیده را کاملاً می‌پوشانند. روکش‌ها را می‌توان از مواد مختلف ساخت. روکش‌ها برای دندان‌های به‌شدت آسیب‌دیده که ساختار دندانی کافی برای پرکردن ندارند استفاده می‌شود.

نحوه انجام کامپوزیت دندان قسطی

کامپوزیت یک فرایند بسیار ساده است. در ابتدا دندانپزشک دندان‌ها را معاینه می‌کند تا میزان پوسیدگی دندان موجود را ببیند. اگر دندانپزشک مطمئن شود که ساختار دندان سالم و به‌اندازه کافی باقی‌مانده است، فرایند کامپوزیت را انجام خواهد داد. ماده کامپوزیت بسیار نرم است و دندانپزشک آن را تقریباً طوری شکل می‌دهد که روی دندان شما قرار بگیرد. سپس با استفاده از یک ابزار خاص از سفت شدن کامپوزیت مطمئن می‌شود. مرحله آخر پولیش کردن است. پولیش کردن برای به‌دست‌آوردن یک سطح صاف و طبیعی انجام می‌شود.

انواع کامپوزیت‌ دندان قسطی

سه نوع مختلف از کامپوزیت وجود دارد که در ادامه قصد داریم به بررسی آن‌ها بپردازیم. انواع کامپوزیت‌ها عبارت‌اند از؛

ماکرو فیل‌ها macrofills

ماکرو فیل‌ها از اولین کامپوزیت‌هایی بودند که به بازار معرفی شدند. ماکروفیل‌ها دارای ذراتی هستند که اندازه آنها بین ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر است. این ذرات بزرگ استحکام بسیار خوبی دارند، اما زیبایی چندانی ندارند. به دلیل استحکامی که دارند، پولیش و صیقل کردن آن‌ها سخت است.

میکروفیل

میکروفیل‌ها ذرات زیر ۱۰۰ نانومتر هستند. درحالی‌که میکروفیل‌ها قابلیت پرداخت و زیبایی کلی را که ماکروفیل‌ها فاقد آن هستند افزایش می‌دهند، اما ضعیف هستند و در برابر فشارهایی که به آن‌ها وارد می‌شوند مقاوم نیستند.میکروفیل را به صورت کامپوزیت دندان قسطی انجام دهید

هیبریدها

میکروهیبریدها و نانوهیبریدها کامپوزیت‌هایی هستند که استحکام ماکروفیل‌ها و صیقل‌پذیری میکروفیل‌ها را در کنار هم قرار داده‌اند. آنها حاوی مخلوطی از ذرات بین ۱۰ تا ۵۰ میکرومتر و همچنین ذرات ۴۰ نانومتر هستند.

کامپوزیت‌های ارتودنسی

کامپوزیت‌های ارتودنسی رزین‌هایی هستند که برای درمان‌های ارتودنسی دندان استفاده می‌شوند. کامپوزیت‌های ارتودنسی عموماً لایت کیور هستند و فلوراید آزاد می‌کنند.

کاامپوزیت دندان قسطی

برند های کامپوزیت دندان قسطی

بدون شک در زمان کامپوزیت قیمت هر واحد کامپوزیت دندان برای شما اهمیت دارد که ما امکان کامپوزیت دندان قسطی را برای شما فراهم کرده ایم. مورد دیگری که بدون شک برای شما اهمیت دارد برند و کیفیت این کامپوزیت ها می باشد. به طور کلی شایان ذکر است که برند های موجود در کلینیک ما همگی از کیفیت و مرغوبیت لازم برخوردار می باشند و به راحتی و خیال راحت می توانید از آن ها استفاده نمایید. اما میان برند های موجود نیز برخی دیگر از برند ها می باشند که از کیفیت عالی برخوردارند و مزایا بسیار زیادی دارند. برند هایی که شما می توانید در کلینیک ما از آن بهره مند شوید به این شرح می باشد :

کامپوزیت الترادنت آمریکا

بدون شک در صدر با کیفیت ترین محصولات کامپوزیت دندان محصولات امریکایی قرار میگیرد. کشور امریکا سالهاست که در زمینه تولید مواد کامپوزیت دندانی به کیفیت شهرت دارد و این برند از کامپوزیت کشور آمریکا یکی از بهترین های آن محسوب می شود  و بیش از ۴۰ سال است که در این زمینه متخصص می باشد. علاوه بر کیفیت و طول عمر بسیار بالا این محصولات مزایا دیگری نیز دارند که به این شرح می باشد :

 • شکل دهی ، تراش و شیوه تقارن کامپوزیت این دندان به نسبت راحت تر می باشد و موجب داشتن دندان زیبا و خوش فرم را به شما می دهد.
 • پس از قرار گیری کامپوزیت های این برند بر روی دندان به پولیش نیاز می باشد و پس از این مرحله دندان به طبیعی ترین شکل ممکن در می آیند. به قدری که تشخیص دندان های عادی از دندان های کامپوزیت شده سخت صورت می گیرد.
 • به علت برخی از مسائل ارزی قیمت این کامپوزیت در ایران به نسبت گران تر می باشد ولی امکان کامپوزیت دندان قسطی در این کلینیک برای شما فراهم شده است. همچنین در کلینیک ما این برند از تخفیف بسیار خوبی برخوردار است و می توانید با بهترین قیمت اقدام به کامپوزیت دندان های خود نمایید.
 • استقامت و طول عمر این دندان ها در دراز مدت بسیار عالی می باشد و به هیچ عنوان تغییر رنگ نمی دهد.

کامپوزیت دندان آی پی اس آلمان

پس از آمریکا بدون شک یکی از پیشروان ساخت دندان های با کیفیت کامپوزیت کشود آلمان می باشد. این برند کامپوزیتی آلمانی در کنار برند دیگر آلمانی که در ادامه آن می پردازیم نیز ار با کیفیت ترین مواد موجود در ایران می باشد و با وجود کیفیت بالا و مزایا بسیار زیادی که دارد به نسبت کامپوزیت آمریکایی از قیمت بهتری برخوردار می باشد. مهم ترین مزایا این کامپوزیت به این شرح می باشد :

 • علاوه بر امکان استفاده از خدمات کامپوزیت دندان قسطی ، این برند را می توانید با تخفیف خوب از کلینیک ما دریافت نمایید.
 • ویژگی های مثبت این کامپوزیت دندان موجب شده است تا در نگاه اول مانند کامپوزیت های سرامیکی به نظر برسد به علت آنکه کامپوزیت های سرامیکی از زیبایی به مراتب بیشتری برخوردار می باشند ، استفاده از این برند لبخند زیبا تری را به شما هدیه می کند.
 • نوع این کامپوزیت در دسته نانو هیبریدی قرار می گیرد.
 • در زمان استفاده از این برند نیازی به تراش دادن دندان نمی باشد و به تبع مضرات آن متوجه شما نخواهد بود.
 • این کامپوزیت در نسل جدیدی از دندان ها طبقه بندی می شود و علاوه بر آنکه رنگ آن تغییر نمی کند از استجکام بسیار خوبی برخوردار می باشد .

کامپوزیت دندان کاریزما آلمانی

در کنار برند ای پی اس که فوقا به مزایا آن اشاره نمودیم ، برند آلمانی کاریزما نیز در کلینیک ما موجود می باشد و شما می توانید برای خرید و انجام خدمات کامپوزیت دندان قسطی با ما تماس بگیرید. علاوه بر استحکام بسیار بالا دو مزیت دیگری نیز برای این دندان وجود دارد که آن را برای برخی از افراد به یک انتخاب ایده آل تبدیل می کند. این مزایا به این شرح می باشد :

 • این برند در کلینیک ما از تخفیف بسیار خوب ،علاوه بر امکان کامپوزیت دندان قسطی برخوردار می باشد.
 • برای دندان هایی به طور کلی از ریشه های ضعیفی برخوردار می باشند و لق میزنند می توان از این برند استفاده نمود چرا که این کاریزما آلمانی باعث اسپلینت دندان ها می شود.
 • ساختار و تکنولوژی ساخت این کامپوزیت موجب می شود که دندان های کامپوزیت به طور کامل با دندان های معولی مچ شوند و طبیعی تر نمایان شوند.

کامپوزیت دندان توکویوما

در نهایت کامپوزیت دندان توکویوما که ساخت کشور ژاپن می باشد ، می تواند در لیست کامپوزیت های با کیفیت موجود در بازار قرار بگیرد. به طور کلی تمامی محصولات ژاپنی از کیفیت بسیار مطلوبی برخوردار می باشند. با این وجود شایان ذکر است که این برند در مقایسه با سایر برند ها از کیفیت متوسط تری برخوردار می باشد. مزایا استفاده از این برند کامپوزیت به این شرح می باشد :

 • به راحتی دچار سایش و خرابی نمی شود.
 • از استحکام نسبتا بالا برخوردار می باشد.
 • سطح رویی آن از درخشندگی برخوردار است و لبخند به مراتب زیبا تری را به شما هدیه می دهد.

در این قسمت سعی نمودیم تا مزایا تمامی برند های موجود در کلینیک را برای شما شرح دهیم. امکان انجام خدمات کامپوزیت دندان به صورت قسطی در عرشیان کلینیک برای شما فراهم شده است. کافیست با ما تماس بگیرید.

در این مقاله به شرح چگونگی کامپوزیت دندان قسطی پرداختیم. امید است که بتوانید از خدمات کامپوزیت دندان قسطی به بهترین نحو برخوردار شوید

هزینه کامپوزیت دندان به چه صورت می باشد ؟

برای مشاهده قیمت های کامپوزیت دندان در هر واحد می توانید به جداول موجود در این صفحه مراجعه نمایید.

شرایط کامپوزیت قسطی دندان به چه صورت است ؟

امکان انجام خدمات کامپوزیت به صورت قسطی در کلینیک ما برای شما فراهم شده است و تنها کافیست برای کسب اطلاعات با ما تماس بگیرید.

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟

انواع کامپوزیت های آمریکایی -آلمانی و ژاپنی که از بهترین برند های موجود در بازار می باشند در کلینیک ما موجود است و کافیست برای کسب اطلاعات از هزینه ها با تماس بگیرید.

۴.۶/۵ - (۵۶ امتیاز)
قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ (دندان های جلو و کامل)جرمگیری دندان لمینت شدهآیا لمینت متحرک دندان خوبهفرق روکش و کامپوزیتطول عمر لمینت دندانبلیچینگ دندان قسطیلمینت دندانترمیم کامپوزیت دندانطبیعی ترین رنگ کامپوزیت دندانسفید ترین رنگ کامپوزیت دندانآیا دندان های کج را میشود کامپوزیت کرد ؟هزینه بریج دندان در سال ۱۴۰۲آیا میشود کامپوزیت دندان را برداشت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

phon 021-77278562 واتس اپ ارتباط در واتساپ