درست کردن دندان

 

داشتن دندان‌های زیبا، سالم و بدون نقص خواسته کسانی است که به زیبایی خود اهمیت می دهند. رسیدگی به دندانها باعث می‌شود تا چهره‌ی افراد بیش از پیش زیبا شود. همچنین اعتماد به نفس افراد برای حضور در جمع‌های مختلف را افزایش خواهد داد. دنیای امروز در تمامی عرصه‌ها، با پیشرفت‌هایی مواجه بوده است. متدهای مختلف دندانپزشکی نیز از این قاعده مستثنی نیست. دندانپزشکی در این سال‌ها بسیار پیشرفت کرده است. در نتیجه روش های مختلفی برای درست کردن دندان ایجاد شده است. درست کردن دندان بسته به مشکل می تواند شامل راهکارهای مختلفی باشد. استفاده از روکش دندان، باندینگ، ایجاد تاج بر روی دندان‌، ارتودنسی و یا پر کردن دندان‌ اشاره کرد.

درست کردن دندان به روش باندینگ دندان‌

از جمله روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان، می‌توان به باندینگ اشاره کرد. در این روش از یک نوع صمغ همرنگ دندان‌های طبیعی استفاده می شود. صمغ با استفاده از یک نور خاص به دندان‌ها چسبیده می‌شود. و در نهایت به شکل سفتی بر روی دندان‌ قرار می‌گیرد. از طریق این روش می‌توان ایراداتی همچون شکستگی دندان‌ یا وجود ترک بر روی آن‌ها را رفع کرد. برای باندینگ دندان‌ از آمالگام نیز می‌توان استفاده کرد. آمالگام نقره‌ای یک ماده‌ی پرکننده است. این ماده برای پر کردن دندان‌های خالی و آسیب دیده میشود. از طریق قرارگیری آمالگام بر روی دندان‌ها، ظاهری زیبا برای آن‌ها به وجود خواهد آمد.

درست کردن دندان با کامپوزیت

از دیگر روش‌های مورد استفاده برای درست کردن دندان، استفاده از روکش است. روکش‌ ونیر، لایه‌های بسیار نازکی هستند که همرنگ با دندان‌ها است. و متناسب با ساختار دندان‌ها طراحی شده است. این روکش ها بر روی دندان‌ نصب می‌شوند. استفاده از این روکش‌ها، می‌تواند باعث زیباسازی و رفع نواقص آن‌ها شود. در نتیجه ظاهری بسیار جذاب برای دندان‌ها به وجود آورد‌. استفاده از این روکش‌ ونیر در مقابل استفاده از صمغ، روشی کارآمدتر است. روکش‌های ونیر دارای استحکام بالایی بوده و در برابر تغییر رنگ و لکه دار شدن نیز، مقاوم هستند‌.

قرار دادن تاج بر روی دندان‌

قرار دادن تاج بر روی دندان جهت درست کردن دندان ها از دیگر روش های پزشکی است. با قرار دادن تاج بر روی دندان‌ که در اصطلاح کلاهک نیز نامیده می‌شود، می‌توان دندان‌های پوسیده، ضعیف و یا تخریب شده را ترمیم کرد. تاج دندان ظاهر بد دندانهای خراب را می پوشاند. تشخیص اینکه دندان های شما به چه روشی برای درمان نیاز دارند به دندانپزشک بستگی دارد. وضعیت های مختلف دندانی نیازمندی های مختلفی دارد. یکی از این روش های ترمیمی تاج دندان است. استفاده از این تاج‌ها باعث می‌شود تا اندازه‌ دندان‌و ظاهر آن‌ها، به حالتی متناسب و زیبا تبدیل شود. برای تولید این تاج‌ها می‌توان از صمغ، فلز، چینی‌های متصل شده به فلز و یا سرامیک استفاده کرد. برای نصب این تاج‌ها در ابتدا دندان‌ها را تراش داده میشود و بعد کلاهک ها بر روی آنها چسبانده می شوند.

درست کردن دندان با کامپوزیت

از دیگر روش‌های درست کردن دندان‌، پر کردن دندان‌ها با کامپوزیت است. دندان‌ها ممکن است به دلایل مختلفی، دچار خردشدگی و یا ترک شوند. یا حفره‌هایی بر روی آن‌ها به وجود بیاید و ظاهری نامتناسب پیدا کنند. در نتیجه نیاز است که این حفره‌ها و ظاهر نامتناسب دندان‌ به طریقی رفع کرد. می‌توان از کامپوزیت دندان‌ برای پر کردن این حفره‌ها استفاده کرد. افرادی که تمایل دارند دندان‌هایی زیبا داشته باشند، می‌توانند از کامپوزیت استفاده کنند که همرنگ با دندان‌ها بوده و در نتیجه ظاهری زیبا و در عین حال طبیعی برای دندان‌ها به وجود می‌آورد. اطلاعات بیشتر درباره کامپوزیت دندان را میتوانید اینجا بخوانید: کامپوزیت دندان راز نهفته زیبایی شما [قیمت + آپدیت ۱۴۰۰]

۴.۷/۵ - (۵۶ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.