لمینت سرامیکی

 

یکی از مولفه‌های اصلی زیبایی و جذابیت چهره، داشتن دندان‌هایی سفید و زیبا و بدون نقص است. این موضوع نه تنها لبخندی دلنشین برای افراد خلق خواهد کرد، بلکه اعتماد به نفس آن‌ها را به میزان قابل توجهی بالا خواهد برد. (لطفا از صفحه کامپوزیت دندان هم دیدن فرمایید) در سال‌های اخیر روش‌های گوناگونی برای زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها به وجود آمده است. از جمله‌ی این روش‌ها، می‌توان به لمینت دندان اشاره کرد. لمینت دندان در دو نوع لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی انجام می‌شود. در این مقاله قصد داریم تا جزئیات مرتبط با لمینت سرامیکی را تحت بررسی قرار دهیم. لمینت سرامیکی چیست و چگونه میتواند به زیبایی بیشتر شما کمک کند؟

لمینت سرامیکی چیست؟

در این شیوه از لمینت کردن دندان‌ها، یک پوسته‌ی بسیار نازک بر روی دندان ها قرار می گیرد. این پوسته نازک همان سرامیک دندان است. لمینت سرامیکی متناسب با ساختمان دندان‌ هر فرد ساخته میشود. در این روش از دندانها قالبی گرفته می شود. این قالب به لابراتوار ارسال میشود. در آنجا با استفاده از قالب و شکل دندان هر فرد، لمینت سرامیکی آماده میشود. سپس دندانپزشک آن را بر روی دندانها قرار می دهد.

لمینت سرامیکی دندان‌ دارای یک سری مزایا و ویژگی خاص است. این ویژگیها باعث شده زیبایی دندان با لمینت دو چندان شود. از جمله‌ این ویژگی‌ها، می‌توان به طول عمر بالای لایه‌ی سرامیکی قرار گرفته بر روی دندان‌ها اشاره کرد. در صورتی که مراقبت درست از دندانها انجام شود، عمر آنها به ۱۵ الی ۲۰ سال نیز می‌رسد. لمینت دارای ظاهری بسیار صاف و شفاف است. این شفافیت باعث میشود دندانهای شما زیباتر به نظر بیاید. می‌توان به مقاومت بالای لمینت در برابر لکه دار شدن و تغییر رنگ از دیگر مزیت های مهم لمینت است.

لمینت کامپوزیتی بهتر است یا سرامیک؟

همانطور که اشاره شد لمینت دندان‌ها به دو شیوه‌ی لمینت کامپوزیتی و سرامیکی قابل انجام است. اما سوال مهم این است که لمینت بهتر است یا سرامیک؟ در اینجا منظور اصلی از لمینت، لمینت کامپوزیتی است. در مقایسه‌ی این دو شیوه از لمینت دندان باید گفت که در هر یک از این شیوه‌ها، از مواد متفاوتی استفاده می شود. جنس متفاوت این دو نوع روش، باعث تفاوت قیمت شان شده است. در واقع می توان گفت که هزینه‌ لمینت سرامیکی نیز به نسبت لمینت کامپوزیتی بیشتر است.

علاوه بر آن لمینت دندان‌ با استفاده از پوشش سرامیکی، دوام بیشتری نسبت به نوع کامپوزیتی دارد. در واقع مقاومت پوشش‌ سرامیکی، به میزان قابل توجهی بالا است. عامل مهم دیگری که در بررسی این دو شیوه از لمینت باید مورد نظر قرار گیرد، برگشت پذیری دندان‌ها به حالت اولیه می‌باشد.

عوامل موثر در قیمت لمینت

قیمت سرامیک دندان‌، تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد. بطور کلی هزینه‌ مورد نیاز برای لمینت با توجه به مواد مورد استفاده برای ساخت پوشش لمینتی، میزان تخصص و مهارت دندانپزشک و همچنین منطقه‌ جغرافیایی مطب دندانپزشکی متغیر است. تعداد دندان‌هایی که قرار است لمینت شود، می‌تواند تاثیر بسزایی در هزینه‌ی کلی لمینت بگذارد‌.

 

۴.۸/۵ - (۴۶ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.