🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

بستن فاصله بین دندان ها (دیاستما)

بستن فاصله بین دندان ها

می دانیم که یکی از موثرترین عوامل در زیبایی بیشتر افراد؛ دندان های آن ها می باشد..لذا اگر دندان ها دارای عیوبی هستند که نیاز است با مراجعه به دندانپزشک متخصص رفع شوند باید در سریع ترین زمان ممکن انجام گیرند فرضا گاهی نیاز به بستن فاصله بین دندان ها وجود دارد بنابراین لازم است متقاضیان جهت اصلاح این فاصله دندانی به بهترین کلینیک مراجعه نمایند. عرشیان کلینیک یکی از کلینیک های دندانپزشکی معتبر است که با تضمین کیفیت و قیمت با بهره گیری از به روزترین و بهترین متد درمانی نیز بنا بر صلاحدید و بررسی زیبایی شناسی نیز به از بین بردن فاصله بین دندان ها می پردازد. افراد می توانند جهت مشاهده لیست قیمت روز محتوای پیش رو مشاهده و مطالعه نمایند و جهت کسب اطلاعات بیشتر با تماس حاصل گردد.

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - 1402

خدماتهزینه(هزارتومان)🎉تخفیف محدود
🔹 عصب کشی تک کاناله با پرکردن29002400
🔹 پرکردن یک سطحی980750
🔹 روکش pfm3.2502500
🔹 روکش زیرکونیا 4.5503.500
🔹 کشیدن دندان عقل850از 700
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)2.6002.250
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)3.2502.500
🔹 لمینت ایمکس آلماناز 9.000 تا 12.000از 6.500 تا 8.500
🔹 ایمپلنتتماس بگیرید
🔹 ریمو(واحدی)350250
🔹 لیفت لثه(واحدی)300200
جرم گیری هر فک700‌500

منظور از بستن فاصله بین دندان ها (دیاستما) چیست؟

یکی از عوامل موثر بر زیبایی دندان ها علاوه بر سفیدی نیز صاف و یکدست بودن آن ها می باشد بنابراین بستن فاصله بین دندان ها بسیار می تواند چهره را تغییر داده و زیباتر از پیش سازد.

لذا باید توجه داشت فاصله ای که بین دندان ها وجود دارد علاوه بر کاهش زیبایی دندان ها نیز سبب می گردد احتمال پوسیدگی دندان ها افزایش یافته و همچنین غذا به میزان دفعات بالایی بین دندان ها گیر کند.

بهترین روش های بستن فاصله بین دندان ها چیست؟

روش های متعددی هستند که می توانند فاصله بین دندان ها را از بین ببرند و با زیباسازی دندان ها اعتماد به نفس افراد را به هنگام لبخند زدن افزایش دهند همچنین غذا خوردن نیز به راحتی انجام شده و مواد غذایی دیگر بین دندان ها گیر نمی کنند.

  • ارتودنسی
  • لمینت دندان
  • کامپوزیت ونیر
  • ترمیم و پر کردن دندان ها
  • و..

1.بسته شدن فاصله بین دندان ها با ارتودنسی

ارتودنسی یکی از بهترین روش ها جهت بستن فاصله ای است که بین دندان ها وجود دارد. از این روش زمانی استفاده می گردد که فاصله بین دندان ها زیاد بوده و نیاز است در طی یک الی چند سال با ارتودنسی نیز فاصله بین دندان ها از بین رود.

لذا از آنجایی که فاصله بین دندان ها سبب می گردد ردیف دندانی نامتقارن بوده و دندان ها با یکدیگر هماهنگ نباشند بسیار مهم است که با بهره گیری از روش ارتودنسی با تایید دندانپزشک متخصص به اصلاح و برطرف شدن فاصله بین دندان ها پرداخت.

مهم است که ارتودنسی توسط دندانپزشکی متخصص و مجرب انجام گیرد تا در هر بار جلسه درمانی نیز، درمان متناسب با نوع و شکل دندان ها متناسب با فرم صورت انجام گیرد.

پس بهتر است افراد پیش از بستن فاصله موجود بین دندان هایشان حتما از مشاوره دندانپزشک بهره گیرند..ارتودنسی علاوه بر رفع فاصله دندانی، به اصلاح فرم دندان ها، از بین بردن جلو و عقب بودن فک بالا و پایین و..کمک می کند.

بستن فاصله بین دندان ها

2.بسته شدن فاصله بین دندان ها با لمینت دندان

از جمله روش های نوین و امروزی برای از بین بردن فاصله بین دندان ها، نصب روکش لمینتی می باشد. لمینت دندان روکشی است که به صورت دائمی بر روی دندان ها قرار می گیرد یعنی پس از نصب این روکش، دیگر نمی توان آن را از روی دندان ها خارج نمود و نیاز است که در طی نصب روکش لمینتی به سلامت و بهداشت دندان ها اهمیت داد.

البته باید توجه داشت رعایت بهداشت دهان و دندان ها نیز در هر یک از روش های دندانی مهم بوده و محدود به لمینت سرامیکی نیست.

لمینت دندان نیز از روش هایی است که دارای طول و ماندگاری بالا، مقاومت زیاد در برابر تغییر رنگ و ضربه و..می باشد. لذا بستن فاصله دندانی یکی از کارهایی است که این روش انجام داده همچنین سبب می گردد ترتیب دندانی تا حد مناسبی در صورت مشکل، بهبود یابد و نیز عیوب دندانی برطرف شوند.

لمینت دندان علاوه بر بستن فاصله دندانی، به سبب شفافیت بالایی که دارد زیبایی دندان ها را چندین برابر می سازد.

پس از ارتودنسی در نصب روکش لمینتی هم مهم است که نزد دندانپزشک متخصص مراجعه شود، کلینیکی معتبر که دندانپزشک آن تجربه و تخصص بالایی در زمینه نصب روکش لمینتی دارد.

هزینه لمینت دندان کلینیک عرشیان - 1402

خدماتهزینه (تومان)🎉تخفیف محدود
🔹 لمینتاز 9.000.000 تا 12.000.000از 6.500.000 تا 8.500.000

3.کامپوزیت ونیر

کامپوزیت ونیر هم از دیگر روش هایی است که می توان اعمال نمود زیرا با نصب روکش کامپوزیتی می توان به خوبی فاصله بین دندان ها را از بین برد ولیکن باید توجه داشت زمانی می توان از روش های لمینت و کامپوزیت دندانی استفاده نمود که فاصله بین دندان ها زیاد نمی باشد در غیر این صورت نیاز است که دندان ها با روش ارتودنسی اصلاح شوند.

کامپوزیت ونیر هم دارای طول عمر خوبی است ولیکن طول عمر و میزان مقاومتش کمتر از لمینت سرامیکی است در عین حال از برتری های این روش نسبت به لمینت، قابلیت خارج کردن و برداشتن آن از روی دندان ها می باشد.

از دیگر نکاتی که در خصوص کامپوزیت وجود دارد این است که جهت نصب روکش کامپوزیتی و اصلاح فاصله بین دندان ها، دندان ها بر خلاف لمینت سرامیکی تراشیده نمی شوند مگر به میزان خیلی کم بنا به دستور دندانپزشک متخصص.

از جمله عیوبی که علاوه بر بستن فاصله موجود بین دندان ها (دیاستما) به اصلاح و ترمیم آن ها توسط کامپوزیت ونیر دندانی انجام می گیرند عبارتند از: برطرف شدن بالا و پایین بودن دندان ها ( کج بودن ). از بین رفتن زردی و تغییر رنگ دندان ها و..

هزینه کامپوزیت دندان - 1402

بازگشت وجه در صورت عدم رضایت
نوع و برندتعرفه (هر واحد)🎉تخفیف محدود
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1.260.000990.000 تومان
🔹 توکویاما(ژاپنی sw)1.400.0001.090.000 تومان
🔹 کاریزما(آلمانی)1.550.0001.190.000 تومان
🔹 سارمکو سوئیس 1.650.0001.290.000 تومان
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2.450.0001.890.000 تومان
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2.300.0001.990.000 تومان
🔹 آی پی اس لیرینگ3.250.0002.600.000 تومان
📍هم سطح سازی، قرینه سازیرایگان
📍اقساط بدون سودتماس بگیرید

بستن فاصله بین دندان ها

4.ترمیم و پر کردن دندان ها

در صورتی که فاصله بین دندان ها حتی در حدی نباشد که نیاز به کامپوزیت و لمینت داشته باشند می توان به ترمیم و پر کردن دندان ها اشاره نمود.در این روش دندانپزشک متخصص از مواد دندانی بی رنگ برای پر کردن فاصله بین دندان ها  و از بین بردن آن استفاده می کند.

به همین سبب است که تاکید می کنیم افراد جهت بستن فاصله دندان هایشان بهتر است از روش هایی امروزی با بهترین کیفیت استفاده نمایند.

بستن فاصله بین دندان ها

نکاتی پیش از لمینت و کامپوزیت کردن دندان ها

بسیار مهم است که دندانپزشک متخصص جهت بستن فاصله بین دندان ها به فرد این دو روش را تایید نماید زیرا این روش ها در صورت عدم نگهداری اصولی و درست از روکش کامپوزیتی نیز می توانند سلامت دندان های طبیعی را از بین ببرند.

لذا در صورتی که افراد مشکلات و عیوب دندانی ذیل را داشته باشند نصب روکش لمینتی و کامپوزیتی بسیار می تواند به دندان ها ی ایشانن آسیب وارد نمایند:

افرادی که باید از لمینت و کامپوزیت دندان اجتناب کنند مگر پس از برطرف شدن آن ها توسط دندانپزشک متخصص:

1.افرادی که دندان های پوسیده دارند

نیاز است که حتما پیش از نصب روکش های کامپوزیتی و لمینت و حتی ارتودنسی و سایر روش ها پوسیدگی دندان ها برطرف گردد زیرا این پوسیدگی به مرور به عفونت تبدیل شده و به دندان های مجاور هم آسیب می زند.

2.افرادی که عادت به دندان قروچه دارند

دندان قروچه داشتن بسیار می تواند برای افرادی که قصد دارند جهت از بین بردن فاصله بین دندان هایشان از روکش لمینت و  کامپوزیت استفاده نمایند آسیب زا می باشد زیرا سبب می گردد روکش دندانی هم ساییده شده و به دندان های طبیعی هم آسیب وارد گردد چنانچه ممکن است روکش دندانی دچار تغییر رنگ شده و مقاومت و ماندگاری اش کاهش یابد.

3.افرادی که مینای دندان ضعیفی دارند

زمانی که مینای دندان ضعیف باشد سبب می گردد دندان ها زود دچار تغییر رنگ شده و حتی نیز بشکند به همین سبب از آنجایی که روکش های کامپوزیتی و لمینتی بر روی دندان های طبیعی قرار می گیرند ممکن است به دندان های طبیعی فشار آورده و سبب شکستگی دندان ها و مشکلاتی دیگر گردند.

4.افرادی که لثه هایشان متورم و ملتهب است

از دیگر عواملی که می تواند پس از نصب روکش های لمینتی و کامپوزیت به دندان ها آسیب وارد نماید، تورم و التهاب لثه می باشد زیرا از آنجایی که لثه ها دارای تورم هستند روکش ها ممکن است به لثه ها فشار آورند و این فشار نیز می تواند سبب خونریزی لثه ها و درد در این ناحیه گردد.

بنابراین به شدت توصیه می گردد پیش از اصلاح فاصله بین دندان ها نیاز است که حتما از جلسه مشاوره توسط دندانپزشک بهره مند گشت تا پس از معاینه اولیه در صورت صلاحدید و تایید ایشان، بهترین روش برای بستن فاصله موجود بین دندان ها استفاده گردد.

5.افرادی که نیاز به جرمگیری دندان دارند

بسیار مهم است که پیش از نصب روکش های دندانی نیز در صورت نیاز حتما به جرمگیری دندان ها پرداخت زیرا این جرم ها در زیر روکش لمینتی و کامپوزیتی افزایش می یابند و سبب دچار پوسیدگی دندان می شوند و این پوسیدگی همانطور که پیشتر عرض شد به دندان های مجاور هم آسیب می زند.

بنابراین حتما در صورت نیاز پیش از رفع فاصله دندانی با هر یک از این روش ها نیز به جرمگیری دندان ها پرداخته شود.

و..

لذا در صورتی که افراد قصد دارند دندان های خود را با هر یک از روش های معرفی شده و حتی در صورت صلاحدید دندانپزشک با سایر روش ها زیباتر سازند و فاصله بین دندان های خود را به صورت کاملا تخصصی برطرف نمایند می توانند با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند.

عرشیان کلینیک کیفیت و قیمت روش های موجود جهت بستن فاصله های دندانی را نیز تضمین می کند تا افراد با خیال راحت به اصلاح عیوب دندانی خود بپردازند.

آیا بستن فاصله دندانی برای افراد الزامی است؟

بله زیرا به مرور سبب پوسیدگی دندان شده و سبب می گردد مواد غذایی مکررا بین دندان ها گیر کند بنابراین نیاز است جهت اقدام سریع تر نیز با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

فاصله دندانی بهبود می یابد؟

بله در صورتی که بنا بر تناسب روش با فرم دهان و صورت به بستن فاصله دندانی پرداخته شود این فاصله ترمیم و اصلاح می گردد.

هزینه بستن فاصله دندان ها چقدر است؟

هزینه بستن فاصله دندانی به سبب نوسانات روز متغیر است توصیه می گردد جهت کسب اطلاعات دقیق تر با شماره درج شده تماس حاصل گردد.

4.6/5 - (156 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)لمینت بهتر است یا کامپوزیتسفید شدن دندانهای زرد در یک روزمعایب کامپوزیت دندانراه های سفید کردن دندان در دندانپزشکیقیمت پر کردن دندان بدون عصب کشیجلوگیری از زرد شدن کامپوزیت دندانقیمت جرم گیری دندانفوبیای دندانپزشکیکامپوزیت اقساطی در شرق تهرانروکش دندان جلوقیمت بلیچینگ دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *