تعرفه پر کردن دندان

تعرفه پر کردن دندان از سوالات دانمی بیماران است. هزینه های پزشکی دندان آنقدر زیاد شده است که بیماران با شرایط سختی برای سلامت دندانهایشان روبه رو هستند. اما پر کردن دندان و بهداشت آنها از ضروریات است. نمیتوان دندان خراب شده را همینطور به حال خود رها کرد. چرا که دندان های خراب می توانند به لثه و دیگر دندانها آسیب برسانند. حتی گاهی باعث میشود مریض دردهای زیادی را تحمل کند.

در این مقاله میخواهیم درباره انواع روش های پر کردن دندان و تعرفه های مربوط به آن برایتان بگوییم. لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

تعرفه پر کردن دندان‌

داشتن دندان‌های سالم و بی‌نقص، از ملزومات یک بدن سالم است. دندان‌های زیبا، مرتب و به دور از هر گونه نقص از جمله خواسته‌های همه‌ی افراد است. داشتن چنین دندان‌هایی باعث افزایش جذابیت چهره‌ می‌شود. گاه دندان‌ها به دلایل مختلفی همچون عدم رعایت نکات مهم برای حفظ سلامتی آن‌ها و عدم رعایت نکات بهداشتی دچار آسیب و پوسیدگی شوند. حتی ممکن است حفره‌هایی در آن‌ها به وجود بیاید. در چنین شرایطی فرد باید به پزشک مراجعه کند. پر کردن دندان در چنین شرایطی امری واجب و ضروری است. با این کار ظاهر زیبا و سلامتی دندان ها به طور کامل بازمی گردد. تعرفه پر کردن دندان‌، تحت تاثیر عوامل مختلفی است که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم.

روش پر کردن دندان‌

از جمله عوامل موثر در تغییر تعرفه پر کردن دندان، می‌توان به روش پر کردن دندان اشاره کرد. بطور کلی برای پر کردن دندان از موادی همچون کامپوزیت، آمالگام، طلا و یا سرامیک استفاده می‌شود. لذا می‌توان گفت که بسته به نوع مواد مورد استفاده برای پر کردن، هزینه آن متغیر است و دارای تعرفه‌ی یکسانی نیست. پر کردن دندان با کامپوزیت، به نسبت دیگر مواد مورد استفاده برای این کار هزینه‌ی مناسب‌تری دارد. با این حال مشکل اصلی پر کردن دندان با کامپوزیت، طول عمر پایین این ماده است. معمولا بعد از گذشت ۵ سال نیاز به ترمیم و جایگزینی وجود دارد. ارزان‌ترین روشی که برای پر کردن دندان‌ها استفاده می‌شود، پر کردن از طریق آمالگام است.

وضعیت دندان

وضعیت دندان آسیب دیده، در تعیین قیمت پر کردن موثر است. در واقع میزان آسیب و پوسیدگی دندان هر چه بیشتر باشد، تعرفه پر کردن دندان افزایش پیدا می کند. عامل مهم دیگر، موقعیت دندان در دهان بیمار است. در بعضی مواقع ممکن است دندانی که می‌خواهیم آن را پر کنیم در نقطه‌ی بدی از دهان قرار گرفته باشد و در نتیجه پر کردن آن پیچیده شود. لذا موقعیت دندان نیز، در تعیین هزینه‌ی پرداختی برای انجام این کار تاثیر دارد.

تاثیر دستمزد دندانپزشک در تعرفه پر کردن دندان

یکی دیگر از عوامل تعیین کننده‌، میزان دستمزدی است که به دندانپزشک پرداخت می‌شود. میزان آسیب دیدگی و پوسیدگی بعضی از دندان‌ها ممکن است بسیار زیاد باشد. در نتیجه برای پر کردن آن‌ها، به مهارت و تخصص بیشتری نیاز باشد‌. در نهایت میزان مهارت دندانپزشکان در ترمیم دندان، امری مهم و تعیین کننده برای تعرفه پر کردن دندان‌ است. با توجه به پیچیدگی روش پر کردن دندان و مهارت تخصص دندانپزشک برای پر کردن آن، دستمزدی متفاوت باید پرداخت شود که کاملا وابسته به عملکرد دندانپزشکان است. چرا که انتخاب متدهایی که برای پر کردن دندان‌ها بکار می‌روند نیز، نشان دهنده‌ی میزان مهارت و تخصص دندانپزشکان برای انجام این کار است.

دیگر عوامل موثر در تعیین تعرفه پر کردن دندان‌

تا اینجا به تعدادی از عوامل موثر بر تعرفه پر کردن دندان‌ها اشاره کردیم. از جمله عوامل دیگری که در تعیین این هزینه تاثیر می‌گذارند، می‌توان به بیمه‌ی بیماران اشاره کرد. بعضی از بیمه‌های درمانی هزینه‌های مربوط به پر کردن دندان‌ها را متقبل می‌شوند.  بنابراین نوع بیمه عامل موثری در تعیین هزینه کلی است. علاوه بر آن مراجعه به مطب‌های خصوصی و درمانگاه‌ها و بیمارستان‌های دولتی نیز، تاثیر بسزایی در تعیین قیمت پر کردن دندان‌ها دارد. در کلینیک‌های خصوصی، هزینه‌ای بیشتر از مطب‌ها و بیمارستان‌های دولتی برای پر کردن دندان‌های بیماران از آن‌ها دریافت می‌شود.

۴.۶/۵ - (۵۰ امتیاز)
قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۱ (دندان های جلو و کامل)انواع لمینت دندانترمیم کامپوزیت دندانبهترین برند کامپوزیت دندانآیا عصب کشی درد داردطبیعی ترین رنگ لمینت دندانجرم گیری دندان ارزانطول عمر کامپوزیت دندانمزایای لمینت دندان | چرا لمینت دندان؟عصب کشیتفاوت لمینت و کامپوزیت و بلیچینگآیا کامپوزیت به دندان آسیب میزندهزینه جراحی دندان عقل نهفته

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.