لمینت بهتر است یا کامپوزیت

 

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟ این سوالی است که بسیاری از مراجعه کنندگان از ما می پرسند. پاسخ به این سوال بستگی به عوامل زیادی دارد. در این مقاله پزشکان کلینیک عرشیان برایتان از تفاوت های این دو نوع روکش خواهند گفت. با خواندن این محتوا میتوانید درباره تفاوت ها، قیمت و کیفیت هر کدام از این دو نوع روکش اطلاعات کافی به دست بیاورید و بعد تصمیم بگیرید.

 

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

تا اینجا اطلاعات مختلف درباره‌ی کامپوزیت و لمینت دندان‌ راخواندیم. حال باید به یک سوال مهم پاسخ دهیم. این سوال ذهن بسیاری از افراد را در هنگام تصمیم‌گیری جهت انتخاب یک روش برای زیبایی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها به خود مشغول می‌کند. لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟ در پاسخ به این سوال باید نکات و مسائل زیادی بسنجیم. و طبق این اصول، به سوال مورد نظر پاسخ دهیم. مثلا این که لمینت زیباتر است یا کامپوزیت؟ یا این که کدام یک از این روش‌ها قدیمی‌ترند؟ کدام یک محکم‌ترند؟ کدام یک در مقاومت بیشتری در برابر لکه‌ها دارند؟ کدام یک سریع‌تر انجام می‌شوند؟ کدام یک ارزان‌تر است؟ و… .

باید بدانید بطور کلی کامپوزیت ونیر دندان‌ها قیمت، پایین‌تری نسبت به لمینت دندان‌ها دارد. اما طول مدت دوام کامپوزیت ونیر کمتر بوده و باید بعد از گذشت مدتی، به ترمیم آن‌ها اقدام کرد. در اینجا میتوانید لیست کامل قیمتی خدمات دندانپزشکی عرشیان را مشاهده کنید: دندانپزشکی شبانه روزی سرسبز

همچنین باید اشاره کرد که اگر آسیبی به روکش‌های کامپوزیتی وارد شود، بهتر است که دیگر از آن‌ها استفاده نشود. اما در مورد روکش‌های سرامیکی می‌توان آن‌ها را تعویض کرد. و از روکش‌های جدید استفاده کرد. این موضع میتواند بخشی از سوال شما را درباره لمینت بهتر است یا کامپوزیت پاسخ دهد. کامپوزیت کردن دندان‌، در یک جلسه درمانی انجام می‌شود. اما لمینت دندان‌ مدت زمان بیشتری به طول می‌انجامد. قبل از قرارگیری روکش لمینت بر روی دندان‌ها، باید اقدامات لازم جهت آماده‌سازی دندان‌ها نیز انجام شود.

روکش‌ لمینت در برابر لکه‌ها مقاوم‌تر هستند. اما با این حال بهتر است بعضی از نکات برای جلوگیری از تغییر رنگ آن‌ها رعایت شود. لایه‌هایی کامپوزیت در برابر ورود لکه‌ها حساس‌تر هستند. در صورت رعایت نکردن نکات لازم، خیلی سریع تغییر رنگ می‌دهند. بطور کلی می‌توان گفت که هر یک از این روش‌های زیباسازی دندان‌ها، دارای برتری‌هایی نسبت به هم هستند که آن‌ها را متفاوت می‌کنند. در واقع برای پاسخ به سوال لمینت بهتر است یا کامپوزیت باید با توجه به شرایط دندان ها و بودجه خود تصمیم بگیرید.

حال این پرسش مطرح است که لمینت به طور جداگانه چیست؟ و یا کامپوزیت به عنوان یک ابزار مستقل برای زیبایی چه خواهد بود؟ بهتر است پس از بررسی نمودن کامل لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟ به این مورد نیز به صورت جداگانه بپردازیم تا با آگاهی کامل از این که لمینت و کامپوزیت چه چیزهایی هستند بتوانید با خیالی آسوده و به صورت خودجوش پاسخ لمینت بهتر است یا کامپوزیت را بیابید.

لمینت دندان چیست؟

برای آگاهی از پاسخ لمینت بهتر است یا کامپوزیت بهتر است بدانید که لمینت چیست. داشتن یک چهره‌ زیبا و تاثیر گذار خواسته افراد زیادی است. دندان های سفید و مرتب، از عوامل تاثیرگذار در به دست آوردن این زیبایی است. علم دندانپزشکی با توجه به این خواسته، توانسته است که نیاز را برطرف کند. انواع روکش هایی که در بازار ایران وجود دارد، میتواند پاسخی باشد برای رسیدن به این خواسته. لمینت دندان یکی از همین روش هاست. روشی که میتواند ایرادات و زیبایی دندان را به ارمغان بیاورد. در عین حال نواقض دندان هایتان را برطرف کند.

لمینت بهتر است یا کامپوزیت

در این روش لایه‌هایی بسیار نازک را روی دندان قرار می دهند. این لایه ها کاملا متناسب با قالب و ساختار و ویژگی‌های دندان‌های هر فرد ساخته می‌شوند. و برای ساخت آن‌ها از رنگ‌های طبیعی که شباهت زیادی به رنگ دندان‌ها دارند استفاده می‌شود. این لایه ها بر روی قسمت جلویی دندان‌های هر فرد قرار میگیرد. و بدین ترتیب، نواقص مختلف دندان‌ها مانند اندازه‌ی دندان‌ها، ظاهر و رنگ آن‌ها دچار تغییرات بسیار خوبی خواهد شد. با این روش در نهایت لبخندی بسیار زیبا خواهید داشت. حال بگویی لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

لمینت دندان‌ انواع مختلفی دارد.  از جمله‌ی آن، می‌توان به لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی اشاره کرد. هر یک از این نوع لمینت‌ها، دارای ویژگی‌های خاص خود هستند و با توجه به موارد مختلفی می‌توان آن‌ها را انتخاب کرد. اما برای پیدا کردن پاسخ مناسب برای سوال لمینت بهتر است یا کامپوزیت، درباره کامپوزیت نیز باید اطلاعات کافی به دست بیاورید.

کامپوزیت دندان چیست؟

لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟ ابتدا باید بدانید کامپوزیت چیست. علاوه بر لمینت دندان‎، کامپوزیت نیز یکی دیگر از انتخاب های شماست. کامپوزیت یکی دیگر از روش‌هایی که در سال‌های اخیر جهت زیبایی دندان‌ها و رفع مشکلات آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد. کامپوزیت نوعی ماده‌ی ترکیبی است که از ترکیب پلاستیک و شیشه به وجود آمده و جهت افزایش زیبایی دندان‌ها، ترمیم و رفع نواقص آن‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد: کامپوزیت دندان راز نهفته زیبایی شما [قیمت + آپدیت ۱۴۰۰]

با قرار دادن لایه‌ی کامپوزیت دندان ها مرتب تر خواهد شد. این لایه متناسب با نواقض و ظاهر هر فرد ساخته خواهد شد. کامپوزیت دندان می تواند زیبایی دندان‌ها دو چندان کند. با کامپوزیت دندان، لبخندی دلنشین خواهید داشت. روش‌های مختلفی برای کامپوزیت کردن دندان‌ها وجود دارد. این روش ها عبارت‌اند از کامپوزیت ونیر و کامپوزیت رزین که آن‌ها را، بسته به مواد مورد استفاده در قالب کامپوزیت دسته بندی می‌کنند.

نکات مهمی درباره‌ کامپوزیت کردن وجود دارد که افراد قبل از اقدام به این کار باید بدانند. درباره این نکات میتوانید با یک دندانپزشک متخصص و ماهر مشورت کنند. اگر نیاز به اطلاعات درباره هر کدام از این موارد دارید کافی است برو روی لینک هایی که برای شما قرار داده ایم، کلیک کنید. کلینیک دندانپزشکی عرشیان، اطلاعات کاملی درباره هر کدام از این بخش ها در اختیار شما قرار خواهد داد. در ادامه مقایسه ای بین کامپوزیت دندان و لمینت خواهیم داشت. در این بخش میتوانید متوجه شوید که لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

همچنین میتوانید از طریق واتس اپ با ما در تماس باشید تا به سوالات شما برای انتخاب و اطلاعات بیشتر درباره  لمینت بهتر است یا کامپوزیت پاسخ دهیم.

در این مقاله سعی بر آن بود که توضیحاتی جامع و کامل در حوزه لمینت بهتر است یا کامپوزیت خدمتتان عرض شود. اکنون که مطالب را به صورت کامل مطالعه نموده اید بررسی نمایید که با توجه به شرایط خودتان لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟ برای یافتن این پاسخ نیز می توانید به صورت جدی تر و تخصصی تر وارد عمل شده و ویزیت خود برای دندانپزشکی را آغاز نمایید. هم اکنون عرشیان کلینیک شبانه روزی در خدمت شماست تا بگوید با توجه به دندان هایتان لمینت بهتر است یا کامپوزیت؟

موفق باشید

4.7/5 - (211 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)بهترین دندانپزشکی شبانه روزی در تهرانپارستخفیف جرم گیری دندانآیا جرم گیری دندان درد دارد؟بهترین رنگ لمینت دندانلمینت دندان یا تاج دندان ؟رنگ لمینت دندان b1اصلاح طرح لبخند چیست؟چند روز بعد از عصب کشی دندان را پر کنیم؟هزینه ترمیم دندان‌ جلو و عقبعلت سیاه شدن دندان های جلوراه های سفید کردن دندان در دندانپزشکیقیمت پر کردن دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *