لومینیرز دندان

 

لومینیرز دندان از جمله روش‌هایی است که برای زیباتر کردن دندان‌ها بکار می‌روند. لومینیرز یک پوسته‌ی نازک پرسلاین است. این لایه برای زیبایی و یکدست کردن دندان‌ها استفاده می‌شود. لومینیرز به سطح روی دندان‌ها چسبیده می‌شود. و با پوشاندن دندان‌ها، زیبایی آن‌ها را دو چندان می‌کند. هزینه‌ی استفاده از این روش تحت عوامل متعددی متغیر خواهد بود. در این مقاله درباره لومینیرز دندان برایتان خواهیم گفت. لطفا تا پایان مقاله با ما همراه باشید.

لومینیرز دندان چیست؟

داشتن دندان‌های بی‌نقص، سفید و زیبا باعث می‌شود تا چهره‌ی افراد جذابیتی بسیار بالایی پیدا کند. و لبخندی دل‌نشین برای آن‌ها به وجود بیاید. روش‌های متنوعی برای ترمیم دندان‌ها، زیباتر کردن و رفع نواقص آن‌ها وجود دارد. از جمله‌ی این روش‌ها می‌توان به لومینیرز دندان اشاره کرد.

اما سوال اصلی اینجاست که لومینیرز دندان چیست و چه ویژگی‌هایی را به دنبال خواهد داشت؟ لومینیرز یک پوسته‌ی خیلی نازک از جنس پرسلاین است. با قرارگیری این لایه بر روی دندان‌ها، ایرادات و نواقص ظاهری آن‌ها را تا حد زیادی از بین می‌برد. انجام لومینیرز، زمان زیادی نخواهد برد. لومینیرز با دو یا سه بار مراجعه به مطب دندانپزشک انجام خواهد شد.

نکته‌ مهمی که برای انجام لومینیرز باید در نظر داشت، این است که افراد برای انجام این کار باید به دارای سطح مینای دندان زیادی باشند. چرا که نصب پوسته‌ی لومینیرز بر روی دندان‌ها، نیازمند سطح زیادی از مینای دندان است. تا بتوان لومینیرز را بر روی آن نصب کرد.

بر خلاف روش‌های دیگر زیبایی دندان‌ها، برای انجام لومینیرز نیاز نیست که تغییر خاصی در ساختار دندان‌ها به وجود بیاید. در موارد لازم می‌توان روکش لومینیرز را از روی دندان‌ها جدا کرد. نکته‌ی مهم دیگر درباره‌ی لومینیرز این است که، هنگام بکارگیری این روش بیمار درد زیادی را تحمل نخواهد کرد. علت آن هم، عدم ایجاد تغییر در ساختار دندان‌هاست.

مزایا و معایب لومینیرز

لومینیرز دندان‌ مزایای زیادی را به دنبال خواهد داشت. توجه به این مزایا، افراد را برای استفاده از این روش در جهت افزایش زیبایی دندان‌ها مطمئن‌تر می‌کند. یکی از این مزایا که پیش‌تر نیز به آن اشاره شد، بدون درد بودن این روش است. دلیل آن نیز، عدم نیاز به استفاده از مواد بی‌حس کننده و یا ایجاد تغییر در ساختار دندان‌هاست. در این روش از دریل و یا تراش برای بریدن دندان‌ها استفاده نمی کنند.

لومینیرز دندان برای افرادی مناسب است که از دندانپزشکی می ترسند. اگرچه روش های دیگر مانند کامپوزیت دندان نیز، درد ندارد. برای برای کسانی که فوبیا دندانپزشکی دارند و در عین حال به دنبال راهی برای سفید شدن دندان هایشان هستند، روشی مناسب است. همانطور که گفته شد لومینیرز مزایای زیادی دارد. در ادامه به صورت خلاصه به بخشی از آنها اشاره می کنیم.

  • رفع لک و یا جرم زدگی دندان‌ها
  • رفع نواقص چون کج بودن دندان‌ها و یا فصله‌دار بودن آن‌ها
  • از بین بردن ترک‌های موجود بر روی سطح دندان‌ها
  • رفع نامرتب بودن دندان‌ها اشاره کرد.

شاید بپرسید معایب این روش چیست؟ این روش نیز مشکلات مخصوص به خود را دارد که افراد قبل از انجام آن باید در نظر بگیرند. در نصب لومینیرز لازم است که مقداری از ساختار رویی دندان ها برداشته شود. به همین دلیل ممکن است به دندان ها آسیب وارد شود. با این حال در روش لومینیرز دندان سایش و یا بریدگی بر روی دندان‌ها اعمال نخواهد شد. بعد از کامل شدن رویه‌ی لومینیرز، هیچ حساسیتی به وجود نخواهد آمد. در واقع بعد از این روش بیمار دچار ناراحتی خاصی نخواهد شد.

 

عوامل موثر در هزینه‌ لومینیرز دندان‌

نکته‌ی مهم دیگر که باید مورد بررسی قرار گیرد، عوامل موثر بر هزینه لومینیرز دندان است. نکته‌ای که در باب قیمت لومینیرز دندان‌ها وجود دارد، این است که لومینیرز به نسبت ونیرهای سنتی دارای قیمت بالاتری دارد. مواد بکار رفته برای ساخت روکش‌های لومینیرز به نسبت ونیرهای سنتی، هزینه‌ی بیشتری خواهند داشت.

از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار بر روی قیمت لومینیرز هر دندان، میزان مهارت و تخصص دندانپزشک است. به نسبتی که مهارت دندانپزشکان برای بکارگیری این روش بالاتر باشد، هزینه‌ی دریافتی توسط آن‌ها نیز بیشتر خواهد بود. علاوه بر آن بعضی از مطب‌های دندانپزشکی که در مراکز استان‌ها قرار دارند، هزینه‌ی بیشتری را نسبت به مطب‌های دندانپزشکی موجود در شهرستان‌های دیگر دریافت می‌کنند. به بیان دیگر موقعیت جغرافیایی نیز، یک امر مهم و تاثیرگذار در تعیین هزینه‌ی لومینیرز است.

برای دریافت قیمت دقیق کافی است با شماره زیر از طریق واتس اپ در تماس باشید: ۰۹۱۲۷۹۱۵۴۹۰

 

۴.۷/۵ - (۵۰ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.