هزینه کامپوزیت دندان

 

هزینه کامپوزیت دندان جز اولین سوالاتی است که مراجعین می پرسند. کسانی که میخواهند دندان های زیباتری داشته باشند، به سراغ کامپوزیت و یا لمینت دندان می روند. اما پیش از آنکه درباره هزینه کامپوزیت بدانید، این مقاله را بخوانید. در این مقاله شما درباره کامپوزیت دندان، ویژگی های آن، کیفیت و هزینه خواهید خواند. همچنین اگر سوالی دارید، کافیست از طریق واتس اپ با ما در تماس باشید: ۰۹۱۲۰۶۴۳۶۴۷

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت لایه ای است که بر روی دندان قرار می گیرد. این لایه باعث زیبایی ظاهری خواهد شد. کامپوزیت میتواند نقص های احتمالی دندان هایتان را پوشش دهد. هزینه کامپوزیت دندان، نسبت به لمینت کمتر است. البته این دو روش تفاوت های زیادی با هم دارند. همین تفاوت ها باعث تفاوت در قیمت آنها می شود.

کامپوزیت در یک جلسه و در مطب دندانپزشکی بر روی دندان هایتان شکل داده می شود. شکل نهایی کامپوزیت میتواند بر روی زیباتر شدن لبخند شما تاثیرگذار باشد. کامپوزیت نقص های کوچک دندان را پوشش می دهد:

  • فاصله های بین دندانی یا دیاستم با کامپوزیت قابل پوشش است.
  • تغییر رنگ دندان به دلیل مصرف بیش از حد سیگار، چای و قهوه
  • بی نظمی های جزیی دندان

در این مقاله میتوانید به طور کامل در اینباره بخوانید: اینجا کلیک کنید.

هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان، تحت تاثیر عوامل متعددی قرار دارد و میتواند متغیر باشد. از جمله عوامل تاثیرگذار در قیمت کامپوزیت دندان دستمزد دندانپزشک است. مهارت و تخصص او میتواند بر روی هزینه کامپوزیت تاثیرگذار باشد. از دیگر عوامل موثر در هزینه، منطقه جغرافیایی است. تعداد دندان و هزینه های جانبی مانند پر کردن دندان های خراب نیز می تواند به هزینه کامپوزیت دندان اضافه شود. هر کدام از این عوامل را بررسی خواهیم کرد.

دستمزد دندانپزشک

همانطور که اشاره شد یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در هزینه کامپوزیت دندان‌، میزان دستمزد دندانپزشک است. به عبارت دیگر یک دندانپزشک ماهر و متخصص برای کامپوزیت کردن دندان‌های مراجعه کنندگان خود، هزینه‌ی بیشتری را نسبت به دیگر دندانپزشکان دریافت می‌کند. البته همیشه قیمت بالا به معنی کار بهتر و قیمت پایین به معنی کار بد نیست. گاه ممکن است بعضی از کلینیک ها شرایطی را فراهم کنند که افراد با قیمت مناسب بتوانند دندان های زیباتری داشته باشند. شاید بتوان گفت اگرچه دستمزد متخصصین بیشتر از دیگر پزشکان است. اما این موضوع به معنی کیفیت قطعی نیست. مشاهده نمونه کارهای هر کلینیک میتواند در انتخاب درست به شما کمک کند.

تاثیر منطقه‌ جغرافیایی در هزینه کامپوزیت دندان

از جمله دیگر عوامل مهم و تاثیرگذار در هزینه کامپوزیت دندان‌، منطقه‌ی جغرافیایی مطب دندانپزشکی است. به عنوان مثال یک مطب دندانپزشکی واقع در مرکز شهر، ممکن است هزینه‌ی بیشتری را از مطب‌های حوالی شهر دریافت کند. و به اصطلاح هزینه‌ مکان را به هزینه‌ کلی کامپوزیت اضافه کند. مسئله‌ای که درباره‌ی این عامل باید مورد توجه قرار گیرد، این است که به میزانی که یک مطب دندانپزشکی در سطح شهر شناخته شده‌تر و مشهورتر باشد، هزینه‌ی دریافتی از مراجعه کنندگان برای کامپوزیت دندان‌ نیز بیشتر خواهد شد. چه بسا بسیاری از مطب‌های دندانپزشکی برای شناخته شدن بین افراد و جذب مشتری، تعرفه‌هایی ارزان‌تر از سایر کلینیک‌ها برای کامپوزیت دندان‌ ارائه بدهند. و در نتیجه تعداد مشتریان آن‌ها زیادتر خواهد شد.

تعداد دندان‌ها

از جمله دیگر عوامل موثر در تعیین هزینه کامپوزیت دندان‌ها، تعداد دندان‌هایی است که افراد قصد دارند کامپوزیت کنند. بعضی از مراجعه کنندگان، تنها تمایل دارند که دندان‌های ردیف بالا را کامپوزیت کنند. و یا دندان‌هایی که کج و فاصله دار هستند. به طور کلی با توجه به کم یا زیاد بودن تعداد دندان‌هایی که قصد کامپوزیت آن‌ها را دارید، میزان هزینه‌ی دریافتی برای کامپوزیت متفاوت خواهد بود. هزینه‌ کامپوزیت هر واحد از دندان‌ها، از ۵۰۰ هزار تومان شروع شده و بالاتر می‌رود.

هزینه‌های جانبی کامپوزیت دندان

از جمله‌ی دیگر عوامل تعیین کننده‌ی هزینه کامپوزیت دندان‌ها، هزینه‌های جانبی است که برای کامپوزیت باید پرداخت شود. این هزینه‌های جانبی، مرتبط با مشکلات دهان و دندان است؛ برای مثال بعضی از افراد قبل از کامپوزیت دندان‌های خود، تمایل دارند تا مشکلات مربوط به لثه و دندان‌های خود را برطرف کنند. اگر برای کامپوزیت دندان‌های افراد لازم باشد که لثه‌ها در جهت افزایش طول تاج لیفت شوند، باید هزینه‌ای را برای این کار بپردازند. افرادی که دارای لبخند لثه‌ای هستند و به عبارتی در هنگام خندیدن لثه‌های آن‌ها مشخص می‌شود، در صورت تمایل می‌توانند لثه‌های خود را جراحی کرده و کوچه کنند و بدین جهت هزینه‌ای بر روی کامپوزیت دندان‌ها اضافه خواهد شد. از جمله موارد جانبی موثر دیگر، رفع پوسیدگی دندان‌هاست؛ به عبارتی افرادی که دارای دندان‌های پوسیده و آسیب دیده هستند، قبل از کامپوزیت دندان‌ها واجب است که به درمان پوسیدگی دندان‌های خود اقدام کنند.

هزینه کامپوزیت دندان در کلینیک عرشیان

خبر خوب اینکه هزینه کامپوزیت در کلینیک عرشیان، به صورت اقساطی امکان پذیر است. با توجه به شرایط اقتصادی، این کلینیک موقعیتی را فراهم کرده است که بتوانید از زیبایی لبخند خود لذت ببرید. حضور متخصصین و نمونه کارهایی که این کلینیک دارد، میتواند به شما کمک کند تا بهترین انتخاب را داشته باشید. اطلاعات بیشتر

 

۴.۷/۵ - (۵۰ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.