کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد

کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد؟

برای هی شخص استانه درد متفاوت می باشد در واقع دندانپزشک شما برای انکه در طول مدت درمان احساس درد نکنید از چندین بی حسی برای شما استفاده می کند. در بعضی از شرایط زمانی که دندانپزشک باید با جراحی دندان شما را بکشد قطعا فشار و درد بیشتری بر عصب های شما وارد می شود اما رد شرایطی دیگر که تنها دندان های جلویی را می خواهید بکشید با دو یا چند بی حسی دیگر احساس درد نمی کنید.

در بعضی از افراد ریشه دندان هایشان به صورت پیچیده قرار دارد و کشیدن ان ها نیاز به بی حسی بیشتری دارد. دندانپزشک نسبت به پیچیدگی که ریشه دندان دارد برای شما از بی حسی استفاده می کند. در صورتی که می خواهید بدانید کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد با ما همراه باشید.

انواع مختلف روش های بی حسی دندان:

بی حسی موضعی:

بی حسی موضعی توسط یک سوزن به قسمت مورد نظر بر روزی لثه اعمال می شود. البته رد این نوع بی حسی شما کاملا هوشیار خواهید بود.

بیهوشی با آرام بخش:

در این روش شما به هوش خواهید بود و فقط با این بیهوشی هوشیاری شما کاهش می یابد. در این روش دیگر نیاز نیست که نگران باشید کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد.

کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد

بیهوشی عمومی:

این نوع بیهوشی تنها در شرایط خاصی از ان استفاده می شود. در این صورت از طریق استنشاق بینی بیهوشی به بدن شما وارد می شود. به‌طوری‌که کاملا در خواب فرو رفته و هیچ دردی را احساس نکنید. پس از اتمام فرایند نیز، بی‌حسی موضعی تزریق می‌شود. پس نگران نباشید که کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد.

مراقبت های پس از کشیدن دندان:

 • گاز استریل روی زخم را تا یک ساعت فشار داده و از باز و بسته کردن و یا تعویض گاز خودداری نمایید.
 • ۳ الی ۴ ساعت از حرف زدن پرهیز کنید.
 • قبل از بروز درد و از بین رفتن اثر داروی بی حسی داروهای مسکن، مصرف کنید.
 • از نوشیدن مایعات گرم مانند چای پرهیز کنید.
 • دهان خود را با آب نمک بشویید.
 • بعد از کشیدن دندان عقل، از مایعات سرد و غذا‌های نرم استفاده کنید.
 • از یخ به‌عنوان ماده‌ای سرد برای قرار دادن بر روی گونه‌ها استفاده کنید

دلایل کشیدن دندان:

 • تغییر جهت رشد دندان‌های مجاور
 • پوسیدگی بیش از حد
 • فرآیندهای ارتودنسی
 • بیماری در اطراف دندان‌ها و لثه
 • نبود فضای کافی برای رشد صحیح دندان‌های دیگر
 • مانع بودن دندان‌های شیری برای رشد دندان‌های دائمی
 • خطر عفونت دندان‌ها
 • نامنظمی دندان‌هایی که در زیبایی تاثیرگذار می‌باشند.

انواع کشیدن دندان:

کشیدن ساده دندان:

در بعضی از شرایط دکتر دندانپزشک تشخیص می دهد که دندان شما به دلیل پوسیدگی و یا دلایل مختلف باید کشیده شود. در این زمان دکتر دندانپزشک با یک بی حسی موضعی، دندان و لثه بی حس می شود تا دندانپزشک بتواند دندان کشیده شود.

کشیدن دندان با جراحی:

کشیدن دندان با جراحی برای دندان هایی است که نهفته هستند و به صورت واضح نمی توان آن ها را کشید. در این صورت دکتر دندانپزشک شروع به کشیدن دندان از طریق جراحی می کند. در این روش ممکن است شما بیهوشی را برای جراحی انتهاب کنید. دکتر دندانپزشک با استنشاق بینی شما بیهوش می شوید و جراحی انجام می شود. در این زمان نیاز نیست که نگران کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد؟ باشید.

کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد

آیا جراحی دندان درد دارد؟

جراحی دندان در واقع به پروسه عمل و کشیدن دندان های نهفته در دندان گفته می شود. در این پروسه ممکن است که دندانپزشک چندین دندان در یک جراحی کشیده شود. جراحی دندان شامل عمل زیبایی، ترمیمی و… دندان می‌شود. دکتر دندانپزشک تنها رد شرایط صورت می پذیرد که دکتر تنها راه حل آن جراحی باشد و راه دیگری وجود نداشته باشد، انجام جراحی می‌تواند نتایج مطلوبی را به بار اورد. لازم به ذکر است که نگه داشتن دندان طبیعی و حفظ آن در اولویت دندان‌پزشکان قرار دارد و دندان تنها در مواقع ضروری کشیده می‌شود. ساختار دندان به شکلی است که امکان آسیب دیدگی و ترمیم آسیب برای آن وجود دارد. در برخی مواقع، روش‌های ترمیمی موجب آسیب دیدگی دندان نیز می‌شود.

در صورتی که دندان های روکش دار و یا عصب کشی شده دچار اسیب دوباره شوند می توان ان ها را با جراحی کشید. روش‌های جراحی دندان در دنیای پیشرفته این روزها به‌صورت حساس و دقیق انجام می‌گیرد تا میزان ماندگاری آن بالاتر برود. با توجه به تعاریفی که از جراحی دندان وجود دارد، این پروسه در بسیاری از مواقع در نهایت به زیبایی لبخند فرد ختم‌ می‌شود اما خواص درمانی نیز دارد. در این روش دیگر نیاز نیست نگران این موضوع باشید که کشیدن کدام دندان درد بیشتری دارد.

 

Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)درمان لق شدن دندانلمینت زیباتر است یا کامپوزیتکامپوزیت ونیرآیا جراحی دندان عقل درد دارد؟جرمگیری دندان لمینت شدهتفاوت بلیچینگ و کامپوزیتعصب کشی چیست؟قیمت هر واحد کامپوزیتطرح لبخند دندان و رشد اعتماد بنفس شمابهترین برند بلیچینگ دندانکاشت دندان بدون ایمپلنتسفید کردن دندان با لیزر

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *