کشیدن همه دندانها در یک جلسه

آیا کشیدن همه دندانها در یک جلسه امکان دارد؟

بعضی از افراد تصور می کنند که کشیدن همه دندانها در یک جلسه غیر ممکن است. اما باید به شما بگوییم که می توان با دستور پزشک، همه دندان ها را در یک جلسه کشید. بهتر است در ادامه با ما همراه باشید تا از تمامی مراحل کشیدن همه دندانها در یک جلسه اطلاع پیدا کنید و اگر روزی یاز به کشیدن همه دندانهایتان شد به راحتی اب این موضوع روبرو شوید.

پزشکان متخصص دندان تلاش می کنند تا دندان ها را یا پر کنند یا عصب کشی کنند تا کار به کشیدن دندان ها نرسد. زمانی که دندان دچار اسیب شده باشد و یا خیلی جدی خراب شده باشد پزشکان نیز مجبورند تا دندان را بکشند در ادامه شما مجبور می شوید دندان های خود را ایمپلنت کنید.

دلایل کشیدن دندان کدامند؟

در واقع زمانی که استخوان فک از حفره ان خارج می شود به ان کشیدن دندان می گویند. وقتی شما مجبورید دندان خود را بکشید که اتفاق غیرمنتظره‌ای برای آن رخ داد باشید. دکتر دندانپزشک ابتدا دندان های شما را بررسی نموده و در ادامه در صورتی که ضربه دیده باشد و یا پوسیدگی عمیق داشته باشد اقدام به کشیدن دندان می کنند. . در این حالت دندانپزشک سعی خود را می‌کند تا با انجام انواع ترمیم و تزریق مواد پر کننده دندان یا روکش‌های مختلف و ترمیم های متفرقه سلامت دندان را به حالت اولیه برگرداند. اما اگر در این کار موفق نباشد به تجویز خود شخص دندانپزشک باید اقدام به کشیدن دندان کنید، چرا که آسیب وارد شده به دندان به قدری گسترده و شدید است که نمی‌توان آن را نجات داد.

کشیدن همه دندانها در یک جلسه

دلایل اصلی کشیدن دندان (کشیدن همه دندانها در یک جلسه)

همانطور که گفتیم کشیدن دندان دلایل مختلفی دارد.در گذشته به دلیل نبود تکنولوژی و قدیمی بودن افکار همه دندانپزشکان به جای ترمیم دندان ها اقدام به کشیدن ان ها می کردند. اما امروز با علم و همچنین فرهنگ و بهداشت شاهد این هستیم که روش درمانی جای خود را به روش های پیشرفته ترمیم و نگهداری دندان سپرد. در این بخش به ذکر دلایل اصلی کشیدن دندان می‌پردازیم:

 • کشیدن دندان به علت آسیب دیدگی یا پوسیدگی
 • در آوردن دندان های نهفته و نیمه نهفته
 • کشیدن دندان برای ارتودنسی
 • حل شلوغی و نامرتبی دندان‌ها

عوارض کشیدن چند دندان باهم:

کشیدن همه دندانها در یک جلسه ممکن است عوارض متعددی داشته باشد. برخی از این عوارض عبارتند از:

 1. درد: ممکن است پس از کشیدن همه دندان ها در یک جلسه شاهد تورم و یا کبودی در ان قسمت از فک و یا چانه خود باشید که طبیعی است. این درد معمولاً تا چند روز پس از جراحی ادامه دارد.
 2. خونریزی: در هنگام کشیدن دندان ها و پس از دندان ها ممکن است خونریزی شدید را شاهد باشید. برای کاهش خونریزی، ممکن است پزشک شما از فشار دادن گاز بر روی منطقه جراحی استفاده کند.
 3. عفونت: در صورتی که پس از کشیدن دندانها رد یک جلسه به خوبی از انها مراقبت لازم را نکنید ممکن است عفونت رخ دهد. شما باید دستورالعمل‌های پزشکی را برای پیشگیری از عفونت دنبال کنید.
 4. اختلال در گفتار و بلعیدن: پممکن است پس از کشیدن دندان ها گفتار شما تغییر کرده باشد.
 5. افزایش خطر عفونت از دهان: کشیدن چند دندان باهم ممکن است باعث ایجاد شکاف در لثه شود که باعث افزایش خطر عفونت از دهان می‌شود.
 6. تغییر در جایگاه دندان‌های دیگر: پس از کشیدن چند دندان باهم، دندان‌های دیگر ممکن است تغییر جایگاه دهند، که باعث نیاز به درمان ارتودنسی مجدد می‌شود.

آیا کشیدن همه دندانها در یک جلسه دردناک است؟

بسیاری از دندان پزشکی دارند که یکی از فوبیا های ان ها حساب می شود زیرا تصور می کنند ممکن است با درد بسیاری مواجه شوند. ویزیت را به تعویق می‌اندازند. در کلینیک عرشیان راحتی شما همیشه در اولویت است.

در مشاوره قبل از جراحی، به شما اطلاع می دهند تا از چه دارو هایی برای کاهش درد خود استفاده کنید. اگر فقط چند دندان برای کشیدن دارید. ممکن است فقط یک بی‌حس‌کننده موضعی و یک مسکن به شما پیشنهاد شود.

برای شما از ارامش بخش ها استفاده می کنند و در ادامه از بیحسی های موضعی برای کاهش درد شما استفاده می کنند که در طول عمل چیزی احساس نکنید. اگر نیاز به کشیدن کامل دندان دارید. ممکن است یک بیهوشی عمومی به شما پیشنهاد داده شود.

کشیدن همه دندانها در یک جلسه

کشیدن همه دندانها در یک جلسه چقدر طول می کشد؟

قطعا کشیدن یک دندان با کشیدن چندین دندان زمان متفاوتی را می برد. با این حال، زمان افزایش یافته خیلی بیشتر نیست. برای کشیدن یک دندان، ابتدا یک بی‌حس‌کننده موضعی و شاید یک آرام بخش دریافت خواهید کرد.

کل فرآیندکشیدن و بی حسی زدن یک دندان ممکن است بین 20 تا 40 دقیقه طول بکشد. کشیدن دندان‌های اضافی بسته به موقعیت و شرایط آنها، 3 تا 15 دقیقه طول می‌کشد. اگر نیاز به کشیدن کامل دندان دارید، به جراح توصیه می‌کنیم که این کار را در یک بار و نه در چندین ویزیت انجام دهد.

کشیدن همه دندانها در یک جلسه نسبت به جلسات مکرر آسیب کمتری دارد. همچنین، از آنجایی که بهبودی ممکن است مدتی طول بکشد و در روال عادی زندگی شما اختلال ایجاد کند، معمولاً بهتر است این کار را فقط یک بار انجام دهید. شما همچنین برای تعویض پروتز خود سریع‌تر آماده خواهید شد.

کشیدن همه دندانها در یک جلسه

دستورالعمل‌های پس از کشیدن همه دندانها در یک جلسه:

زمانی که فکر کشیدن همه دندانها در یک جلسه می افتید، قطعا باید انتظار بخیه هایی را داشته باشید و باید مراقبت های لازم را انجام دهید صرف نظر از اینکه کشیدن دندان شما ساده است یا با جراحی بوده است. همیشه مهم است که دستورالعمل‌های دندانپزشک خود را به دقت دنبال کنید. به این ترتیب، می‌توانید خود را برای بهبودی سریع آماده کنید و از هر گونه عارضه‌ای جلوگیری کنید. در اینجا مواردی وجود دارد که دندانپزشک شما احتمالاً به شما توصیه می‌کند که این روش را انجام دهید:

 1. بهترین کار پس از کشیدن همه دندانها در یک جلسه استراحت کردن و نخوردن مواد غذایی سفت تا دو ساعت می باشد. همچنین در دوران نقاهت از نی، سیگار استفاده نکنید.
 2. خوردن مایعات و غذا های نرم به کاهش خونریزی و مراقبت شما کمک می کند. پزمان که بی حسی شما از بین رفت می توایند خوراکی های نرم و سرد بخورید. مایعات و غذاهای نرم معمولاً قبل از بازگشت به رژیم غذایی معمولی توصیه می‌شود. دندانپزشک به شما اطلاع می‌دهد که چه رژیم غذایی برای بهبودی شما توصیه می‌شود.
 3. قطعا می دانید که نباید ناحیه ای که دارای بخیه است و مشکل دارد را مسواک بزنید. به مدت 12 ساعت دندان‌های خود را نشویید یا مسواک نزنید. سپس می‌توانید دندان‌های خود را همان‌طور که معمولاً انجام می‌دهید مسواک بزنید.
 4. دندانپزشک به شما اطلاع می دهد که دندان های خود را با دهانشویه و اب نمک تمیز کنید
 5. مهمترین کار پس از کشیدن همه دندانها در یک جلسه استفاده از دستعور العمل های پزشک و مصرف قرص ها می باشد. دستورالعمل‌های دندانپزشک خود را در مورد مصرف داروهای مسکن تجویز شده دنبال کنید. این داروها می‌توانند به شما کمک کنند که بدون درد و رنج درمان شوید.
 6. درد و خونریزی دندان ها تا دو ساعت طبیعی است در صورتی که دندانهایتان پس از دو ساعت هنوز درد  می کرد و خونریزی داشت با پزشک معالج خود تماس بگیرید. انجام این کار در روند بهبودی شما ضروری است و از عوارض جلوگیری می‌کند. بنابراین اگر لازم است دندان خود را با جراحی بکشید، جای نگرانی نیست. با روش‌ها و بیهوشی‌های مدرن امروزی، کشیدن دندان در دراز مدت سلامت دهان و دندان بهتری را برای شما فراهم می‌کند.

 

4.5/5 - (112 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)هزینه تراشیدن دندان خرگوشیرنگ کامپوزیت دندان b1کامپوزیت دندان عقبعلت ورم و درد دندان بعد از عصب کشیعلت خشکی دهان بعد از کامپوزیتبررسی 6 عامل تاثیر گذار بر روی قیمت لمینت دندانطرح لبخند دندان خرگوشیآیا لمینت متحرک دندان خوبهکامپوزیت اقساطی در شرق تهرانبوی بد دهان بعد از کامپوزیتچه زمانی دندان پوسیده میشود؟قیمت پر کردن دندان با عصب کشی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *