کامپوزیت شیشه ای دندان

کاربرد کامپوزیت شیشه ای دندان :

کامپوزیت دندان به صورت شیشه ای در دندانپزشکی  های زیبایی کاربرد دارد و بر اساس  سلیقه و انتخاب زیباجو برای فرد انجام می شود.  جالب است بدانید سلبریتی‌ها و افراد معروف و بازیگران به‌‌تازگی از این روش استقبال کرده و ازآن برای زیبایی دندان خود استفاده می کنند.

شاید شنیده باشید که دندانپزشک ها به جای استفاده از کلمه کامپوزیت دندان شیشه ای یا از لب شیشه ای استفاده می کنند.  قطعا برای شما هم سوال شده است که ونیر کامپوزیت لب شیشه ای یا لیرینگ لب شیشه ای چگونه انجام می شود. برای پاسخ این سوال در ادامه با ما همراه باشید.

آشنایی با لیرینگ لبه شیشه ای:

اگر تاکنون به دندان های خود در آینه نگاه انداخته باشید می بینید که تمامی قسمت های دندان شما یک دست و یک رنگ نیستند، و حالت شیشه ای دارند. در واقع دندان های طبیعی دارای تناژ های متفاوت هستند.

با پیشرفت علم و متد های زیبایی و روش های مختلف طرح اصلاح لبخند، دندانپزشکان تصمیم گرفتند تا طبیعی ترین حالت دندان را به اجرا در بیاورند. به این منظور دندانپزشک از کامپوزیت هایی استفاده می‌کند که همانند ماده رزین دارای شفافیت و رنگ‌های متنوع هستند. در واقع کامپوزیت لبه شیشه ای هم برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می‌گیرد و هم به صورت سلیقه ای برای زیباتر شدن و طبیعی تر جلوه دادن دندان ها مورد استفاده قرار میگیرد. که این بستگی به سلیقه و انتخاب شما دارد.

اگر شما جزو آن دسته از ان افراد هستید که به دنبال دندان هایی طبیعی و یکدست هستید به شما پیشنهاد می کنیم روش نوین کامپوزیت شیشه ای دندان را امتحان نمایید.

کامپوزیت شیشه ای دندان

مراحل کامپوزیت شیشه ای دندان:

کامپوزیت دندان لبه شیشه ای در 4 مرحله صورت می پذیرد که در ادامه به این 4 روش می پردازیم:

همانطور که از مراحل اصلی انجام کامپوزیت دندان اطلاع دارید، دکتر دندانپزشک روش معمول معاینه را انجام می دهد و در صورت نیاز دندان هایتان را بلیچینگ می کند تا عاری از هرگونه مواد غذایی و کثیفی باشد. در ادامه دندانپزشک لایه شفاف و شیشه ای رزین و بی رنگ را در لبه های دندان به کار می برد و با ایجاد شیارهای متناسب در مواد کامپوزیتی حالت طبیعی دندان را ایجاد می کند که همین موضوع باعث انعکاس نور جذاب تر و درخشان تری میشود. برای اطلاعات بیشتر در زمینه مراحل انجام کامپوزیت دندان می توانید مقاله کامل کامپوزیت دندان را مطالعه نمایید.

به طور کلی در کاربردهایی که توسط دندانپزشکان متخصص انجام می شود، ابتدا لایه نازک روی ساختار طبیعی دندان برداشته می شود. سپس مدل دندان با کمک سیستم های کلاسیک یا دیجیتال ایجاد می شود. روکش کامل برای هر بیمار به طور جداگانه تولید می شود.

در حالی که پروتز دندان طبق نظر بیمار تولید می شود، بلوک یکپارچه لیتیوم دی سیلیکات با کمک دستگاه فرز برش داده می شود. بنابراین، پوشش از یک بلوک واحد تشکیل شده است. پس از تولید روکش در اندازه مناسب بیمار، برای دندانپزشک ارسال و در طول جلسه، کامپوزیت شیشه ای دندان روی دندان طبیعی اعمال می شود.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیرینگ لب شیشه ای را دندانپزشک متخصص برای شما معین می کند.

 

 

مزایای کامپوزیت شیشه ای دندان:

 • انجام ونیر کامپوزیت نیاز به تراش دندان ندارد. در موارد خاص مینای دندان به مقدار بسیار جزئی تراشیده می‌شود.
 • اگر دندان دچار لب پریدگی و یا شکستگی بسیار جزئی شود امکان این وجود دارد که مانند یک دندان طبیعی آن را ترمیم و اصلاح نمود.
 • ونیر کامپورزیت فشار بالای حاصل از جویدن غذا را نیز تحمل می‌کند و در مواردی این میزان تحمل فشار ده برابر لمینت‌های چینی است.
 • با انجام ونیر کامپوزیت به روش لبه‌ ی شیشه‌ ای شکل و فرم طبیعی دندان‌ها به طور کامل حفظ می‌شود، به طوری که هیچکس فرق بین دندان طبیعی با دندان ونیر کامپوزیت را متوجه نمی‌شود.
 • در انجام ونیر کامپوزیت نیازی به مراجعه به لابراتوار وجود ندارد به همین دلیل امکان خطای انسانی وجود ندارد.
 • ونیر کامپوزیت در یک جلسه انجام می‌شود و مدت زمان درمان آن بسیار کوتاه است.
 • از نظر پریودنتال بسیار سالم است.
 • در برابر سایش مقاوم و جذب مایع کمتر از کاربردهای جایگزین است.
 • تغییر شکل و تغییر رنگ احتمالی در دندان ها را می توان به راحتی با این روش اصلاح کرد.
 • پس از اعمال، ظاهری جوان تر و لبخندی پویا به دست می آید.
 • این نوع روکش همچنین به اصلاح نامرتب دندان ها کمک می کند.
 • حفره های دندان را به طور کامل می بندد و دندان ها را تغییر شکل می دهد.

کامپوزیت شیشه ای دندان

تفاوت روکش لبه شیشه ای و زیرکونیم چیست؟

در واقع تفاوت  اصلی بین کامپوزیت شیشه ای دندان و زیرکونیوم در جنس آن هاست.  در حالی که دندان های شیشه ای از شیشه سرامیک لیتیوم دی سیلیکات تولید می شوند، پوشش زیرکونیوم از اکسید زیرکونیوم حاصل با افزودن اکسید ایتریوم به زیرکونیوم خالص تولید می شود.

 • هر دو پوشش بسیار زیست سازگار و سالم هستند.
 • روکش‌ های شیشه ای از گذر نور بالاتری برخوردارند، بنابراین زیبایی ظاهری آن ‌ها بسیار بهتر از روکش‌ های زیرکونیومی است و ایده ‌آل‌ترین نوع روکشی است که می‌توانید برای زیبایی دندان‌های قدامی انتخاب کنید.
 • زیرکونیوم از نظر ساختاری بسیار قوی تر از این پوشش ها است. در حالی که زیرکونیوم در برابر فشار 900-1400 مگاپاسکال مقاوم است، این رقم در پوشش های ایمکس 360-1000 مگاپاسکال است. اگرچه هر دو پوشش را می توان بر روی دندان های خلفی اعمال کرد، اما پوششی که در برابر فشار بالا مقاوم است، ماندگاری بیشتری خواهد داشت.
 • در واقع روش کامپوزیت شیشه ای دندان از لحاظ طبیعی تر بودن ، بیشتر شبیه دندان های طبیعی انسان است. اگر هب دنبال تغییر بسیاری هستید پیشنهاد می شود از روش زیرکونیوم استفاده نمایید.

آیا می توان از تاج های شیشه ای برای کسانی که به فلز حساسیت دارند استفاده کرد؟

پوشش های فلزی ممکن است در بیماران مبتلا به آلرژی به فلز باعث ایجاد برخی نتایج آلرژیک شود. کامپوزیت شیشه ای دندان روکشی است که با استفاده از سرامیک های مخصوص ساخته می شود و در ساختار آن فلزی وجود ندارد. بنابراین، برای کسانی که به فلز حساسیت دارند نیز استفاده می شود.

کاربرد دندان سرامیکی با دندان ها، گونه ها و لثه ها سازگار است، به همین دلیل، برای کسانی که انواع مختلف آلرژی دارند نیز ترجیح داده می شود. با این حال، یک فرایند معاینه قبل از درمان وجود دارد. با توجه به راحتی بیماران، دندانپزشک تصمیم می گیرد که آیا می توان آن را انجام داد یا خیر.

کامپوزیت شیشه ای دندان

قیمت کامپوزیت شیشه ای دندان در عرشیان کلینیک:

با توجه به مهارت و تجربه دندانپزشک متخصص، مواد و دستگاه‌ها و خدماتی که استفاده می‌شود، قیمت و هزینه کامپوزیت ونیر دندان متفاوت است. با توجه به شرایط اقتصادی موجود کلینیک دندانپزشکی عرشیان سعی برآن داشته هزینه های مربوطه را تا جای ممکن برای زیباجویان عزیز مقرون به صرفه نگه دارد و کیفیت را سرلوحه کار خود قرار دهد. برای استعلام هزینه ها می توانید با کلینیک دندانپزشکی عرشیان در شرق تهران تماس حاصل نمایید. همچنین می توانید برای مشاهده و مقایسه نمونه قیمت کامپوزیت دندان کلیک نمایید.

کلینیک عرشیان به صورت 24 ساعت شبانه روز آماده خدمات رسانی به شما مشتریان گرامی می باشد. در عین حال برای رفاه حال مشتریان خود ، شرایط اقساطی را فراهم آورده است تا تمامی افراد بدون نگرانی بتوانند به زیبایی دندان های خود برسند.

 

 

 

4.7/5 - (120 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)کامپوزیت دندان های نامرتببلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟ +ماندگاریطول عمر لمینت دندانکاتالوگ رنگ کامپوزیتهزینه تراشیدن دندان خرگوشیعلت تفاوت قیمت کامپوزیت دندانهر انسان چند واحد دندان دارد ؟روش سفید کردن کامپوزیت دندان و لمینت دندانقیمت هوم بلیچینگسفید کردن دندان با لیزرخوابیدن سریع ورم لثه (درمان فوری)هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *