هزینه کامپوزیت دندان

هزینه کامپوزیت دندان به همراه کیفیت ماده مصرفی در این عمل زیبایی و ترمیمی یکی از دغدغه‌های این روزهای زیبایی شده است که تمایل داریم اگر هزینه‌ای صورت می‌گیرد؛ خیال‌مان راحت باشد که کامپوزیت دندان با بهترین مواد توسط بهترین دندانپزشک در بهترین کلینیک انجام می‌شود. و با خیالی آسوده اقدام به زیبایی و ترمیم دندان کنیم.

عمل‌های زیبایی مرتبط با دندان بسیار زیاد هستند. که هر کدام متناسب با نیاز فرد متقاضی انجام می‌شوند. یکی از مطرح‌ترین زیبایی‌ها لمینت است. که برای طرح زیبایی لبخند استفاده می‌شود. و با تغییر اندازه و شکل، رنگ و طول دندان‌ها  صورت می‌گیرد. برای تکمیل این زیبایی دندانپزشکان به سراغ کامپوزیت دندان می‌روند. در واقع کامپوزیت زیر مجموعه‌ای از لمینت است. که  با یک روکش از جنس رزین بر روی دندان‌ها اقدام به تکیمل زیبایی دهان و دندان می‌کنند. اما همه این مراحل به نیاز بیمار بستگی دارد. یعنی اینکه دقیقا چه اقداماتی صورت بگیرد تا طرح لبخند بر چهره فرد به درستی بنشیند. و مصنوعی به نظر نرسد.

در این مقاله قصد داریم علاوه بر ارائه جزییات بیشتر در مورد کامپوزیت دندان در خدمات کلینیک عرشیان همراه با هزینه کامپوزیت دندان نکات ویژه‌ای را ارائه دهیم. تا ابهامات و سوالات شما به طور کامل برطرف شود.

طرح لبخند کامپوزیت

هزینه کامپوزیت دندان : کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت دندان در واقع یک طرح زیبایی تکمیلی است. روشی که با سفید کردن دندان‌ها باعث ایجاد لبخندی زیبا برای فرد متقاضی میشود. بسیاری از افراد هستند که برای برقراری ارتباط با دیگران از ناحیه دهان و دندان دچار کمبود اعتماد به نفس هستند. و این موضوع به نامرتبی و کدر بودن رنگ دندان‌ها بر می‌گردد. برای همین منظور کامپوزیت که یک ماده سفید رنگ مشتمل از رزین است؛ به کمک این افراد می‌آید. تا با سفید کردن و درخشان کردن دندان‌ها بتوانند با خیال آسوده و با اعتماد به نفسی ایده‌آل نیازهای خود را برطرف کنند.

مراحل کامپوزیت دندان

قبل از آنکه اقدام کنیم به تحقیق کردن در مورد هزینه کامپوزیت دندان، نیاز است که حتما در رابطه با کامپوزیت و مراحل انجام آن یک جستجوی اساسی داشته باشیم. تا به درستی متوجه شویم این مراحل به چه نحوی انجام می‌شود. بنابراین قبل از هر اقدامی اطلاع یافتن از این مراحل بسیار مورد نیاز است. بهتر است بدانید که کامپوزیت یک ماده خمیری شکل از جنس رزین است که برای سفید کردن و درخشان کردن دندان‌ها به کاربرده می‌شود. این ماده به وسیله اشعه نوری آبی رنگ توسط دندانپزشک انجام می‌شود تا به درستی روی دندان‌ها قرار بگیرند. در ادامه مراحل کامپوزیت دندان را ارائه می‌دهیم.

بررسی و برطرف کردن مشکلات دندان

قبل از انکه هزینه کامپوزیت دندان تعیین شود. باید ابتدا دندان مورد معاینه قرار بگیرد، یعنی به لحاظ خرابی، شکستگی و سایر مشکلات بررسی شود. و اگر نیاز به پر کردن دارید، اقدامات لازم به درستی انجام شود. و سپس به سراغ مرحله بعد یعنی مشکلات مرتبط با لثه برویم.

لیفت لثه و برطرف کردن مشکلات مرتبط

لثه یکی از اجزای تشکیل دهنده دهان و دندان است که خود به تنهایی در زیبایی لبخند تاثیر دارد. اگر مشکلاتی از قبیل برآمدگی و یا عدم تناسب با دندان وجود داشته باشد، به کمک دندانپزشک لیفت لثه انجام می‌شود.

تعیین رنگ کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان هم از درجه رنگ‌های متفاوتی تشکیل شده است که قاعدتا متناسب با رنگ دندان شما باید انتخاب شود تا  عدم هماهنگی روی چهره و لبخند شما تاثیر نگذارد. برای همین نظر قطعی را دندانپزشک ارائه می‌دهد.

آماده کردن محل مورد نظر برای اعمال کامپوزیت

با معاینه دندان‌ها، انتخاب رنگ کامپوزیت و برطرف کردن مشکل لثه‌ها وقت آن است تا محل مورد نظر برای کامپوزیت آماده شود که این آمادگی شامل خشک کردن و ایزوله کردن است و هر دو  توسط متخصص انجام می‌شود.

مرحله نهایی و اعمال کامپوزیت روی دندان‌ها

بلاخره مرحله نهایی فرا رسیده است و در انتهای این مرحله شما می‌توانید از لبخند و زیبایی دندان‌هایتان لذت ببرید. در واقع در این مرحله کامپوزیت به صورت لایه لایه روی دندان‌ها قرار می‌گیرد که بسیار به تبحر و مهارت دندانپزشک بستگی دارد.

انواع کامپوزیت دندان و تاثیر آن در هزینه کامپوزیت

کامپوزیت انواع گوناگونی دارد که متناسب با شرایط و نیاز بیمار مورد استفاده قرار می‌گیرد. هزینه کامپوزیت دندان بر اساس انواع مختلف کامپوزیت تعیین می‌شود که دندانپزشک بررسی خواهد کرد کدام کامپوزیت با شرایط بیمار تطابق دارد و بهتر می‌تواند لبخند او را زیباتر کند. در ادامه به انواع کامپوزیت اشاره می‌کنیم که جهت آشنایی بیشتر شما می‌باشد. انواع کامپوزیت دندان

کامپوزیت هیبرید

این نوع کامپوزیت معمولا برای انواع شکستگی‌ها و یا پوسیدگی‌های دندان از ناحیه خلفی به کار می‌رود که استحکام و مقاومت خوبی هم دارد.

کامپوزیت میکروفیل

کامپوزیت میکروفیل به اندازه کامپوزیت هیبرید مقاومت بالایی ندارند اما در عوض درخشندگی و زیبایی بالایی دارند که همین موضوع باعث شده است که از آن‌های برای دندان‌های جلویی استفاده کنند. این کامپوزیت‌ها از فیلرهای بسیار کوچک درست شده‌اند و عاملی برای حالت‌دهی و شکل‌دهی مناسب به دندان‌های قدامی هستند.

کامپوزیت نانوفیل

کامپوزیت نانوفیل یکی از جدید‌ترین کامپوزیت‌های فعلی است که دو ویژگی مهم دارد. بسیار زیبا و درخشنده است و در عین حال مقاومت بالایی را به دندان‌ها می‌دهد که معمولا دندانپزشکان برای دندان‌های خلفی از آن استفاده می‌کنند. همچنین کامپوزیت نانوفیل برای کاهش فاصله بین دندان‌ها استفاده می‌شود.

طول عمر کامپوزیت | آیا طول عمر و هزینه کامپوزیت به هم مرتبط اند؟

بسیاری از افراد هستند که فکر می‌کنند وقتی دندان‌هایشان را کامپوزیت می‌کنند، دیگر نیازی به مراقبت و انجام اعمال بهداشتی نیست. بلکه دندان کامپوزیت شده هم به اندازه دندان‌های طبیعی نیاز به مراقبت دارند. یعنی باید نخ بکشید، مرتب مسواک بزنید، از شکستن مواد خوراکی سفت خودداری کنید، مصرف شیرینی جات و شکلات را به حداقل برسانید. با وجود این مراقبت‌ها بین ۷ تا ۱۰ سال می‌توانید از زیبایی کامپوزیت لذت ببرید. اما بعد از مدت تعیین شده مرغوبیت کامپوزیت از بین خواهد رفت و نیاز است، زیبایی دندان‌ها را تجدید کنید. برای همین مجددا نیاز به لمینت و روکش خواهید داشت. طول عمر کامپوزیت دندان

 ترکیبات اصلی کامپوزیت دندان

ترکیبات اصلی کامپوزیت دندان در عین سادگی کاملا مدرن و مقاوم هستند که می‌توانید در بهترین کلینیک دندانپزشکی با بهترین هزینه کامپوزیت دندان به لبخندی زیبا دست یابید و در عین حال از سلامت دهان و دندان برخوردار شوید که برای زندگی اجتماعی و اعتماد به نفس بالا بسیار مورد نیاز است. اما اگر بخواهیم به سه ترکیب اصلی این کامپوزیت اشاره کنیم، شامل این سه ترکیب هستند:

  • ماتریس
  • فیلر
  • کوپل

 ماتریس بخش اصلی این روکش را تشکیل می‌دهد و جنسی از رزین دارد. در واقع کیفیت ماتریس شکل نهایی و زیبایی کار را مشخص می‌کند. جنس فیلرها از سرامیک و کوارتز است که این ترکیبات به همراه کوپل یک مقاومت ایده‌ال را برای دندان‌ها به ارمغان می‌آورند و با هنر دست دندانپزشک مقاومت و زیبایی به سر حد خود می‌رسد و شما می‌توانید بدون هیچگونه نگرانی و استرس در بین جمع‌های دوستانه و کارهای اجتماعی به خوبی بدرخشید و به فعالیت‌های روزانه برسید.

عوارض کامپوزیت

هر ماده پزشکی و هر داروی مصرفی یک سری عوارض را با خود به همراه دارد. کامپوزیت هم در واقع یک ماده دست ساز است که باید توسط دندانپزشک حاذق و کاربلد تهیه شود. تا با عوارض بعد از عمل مواجه نشویم. یعنی در کنار متریال مناسب باید از تجربه دندانپزشک هم مطلع باشیم. و با خیال راحت کامپوزیت را انجام دهیم.

در ضمن مقاومت کامپوزیت از سرامیک پایین‌تر است، پس مراقبت بیشتری می‌خواهد. و نباید با دندان کارهای سفت و سخت انجام دهیم. از خوردن شیرینی جات و آجیل به مقدار زیاد خودداری کنیم. و همان طور که ذکر شد، از نخ دندان استفاده کنید. مسواک زدن مرتب را نیز فراموش نکنید. تا دچار لکه دندان نشوید. کاری که برای دندان‌های طبیعی هم باید انجام شود. اما مزیتی که کامپوزیت دارد این است که نسبت به لمینت قابل تعویض است. عوارض کامپوزیت دندان

زیبایی دندان با کامپوزیت و عوامل بازدارنده

کامپوزیت یکی از برترین و بهترین روش‌های زیبایی دندان است. کامپوزیت شکستگی، فاصله زیاد بین دندان‌ها، برآمدگی لثه و یا کجی دندان را حل می‌کند. اما یک سری عوامل بازدارنده وجود دارد که بهتر است قبل از آنکه از هزینه کامپوزیت دندان مطلع شوید، از این عوامل آگاهی پیدا کنید. و سپس به سراغ کلینیک دندانپزشکی بروید و اقدام به کامپوزیت کنید.

دندان برجسته

اگر جز افرادی هستید که دندان‌های قدامی شما برجسته است، بهتر است از کامپوزیت صرف نظر کنید. زیرا این عمل زیبایی برآمدگی را بیشتر به چشم می‌آورد. برای این کار با یک دندانپزشک با تجربه مشورت کنید. و به جای آن از لمینت سرامیکی استفاده کنید. لمینت بهتر است یا کامپوزیت

دندان قروچه

دندان قروچه یکی از عوارض مرتبط با خواب است. که برخی از افراد در طول خواب شبانه درگیر آن می‌شوند. این عمل موجب فشار زیاد بر روی دندان‌ها می‌شود. که موجب آسیب به کامپوزیت می‌شود. اگر این مشکل را دارید، قبل از اقدام به کامپوزیت با دندانپزشک مشورت کنید.

 عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

وقتی اقدام به عمل‌های زیبایی می‌کنید و دوست دارید که دندان‌های زیبایی داشته باشید. بهتر است این موضوع را هم بدانید که بهداشت دندان شما از قبل مهمتر و ضروری‌تر می‌شود. به این دلیل که عدم شستشو و مسواک زدن موجب ایجاد لکه بر روی دندان‌های کامپوزیت می‌شود. پس اگر مسواک زدن و نخ کشیدن دندان برای شما سخت است، توصیه می‌شود به سمت این عمل زیبایی نروید.

نیاز دندان به ارتودنسی

در برخی مواقع دندان‌ها بیش از اندازه دچار شکستگی و یا کج شدگی هستند. که این موضوغ  باید قبل از عمل کامپوزیت برطرف شود. این ایرادات با ارتودنسی قابل  برطرف شدن هستند.

مزایای کامپوزیت دندان

در بخش قبلی در مورد ممنوعیت‌های انجام کامپوزیت توضیح دادیم. اکنون بد نیست، قبل از اطلاع از هزینه کامپوزیت دندان یک بار دیگر به صورت خلاصه از مزایای کامپوزیت هم در جریان باشید. کامپوزیت دندان راز نهفته زیبایی شما [قیمت + آپدیت ۱۴۰۰]

اصلاح طرح لبخند بدون تراش دندان

لمینت دندان یکی دیگر از اعمال زیبایی دهان و دندان است. که با تراش خوردن دندان‌ها همراه است. شاید برخی از افراد دوست نداشته باشند که دندان‌هایشان تراش بخورد، بخصوص که این روش غیر قابل بازگشت است. اما کامپوزیت بدون تراش خوردگی است. و به راحتی با تعویض روکش مورد نظر می‌توانید بدون آسیب دیدگی به دندان‌ها به طرح زیبای لبخند دست پیدا کنید.

هزینه کامپوزیت، بهترین روش برای سفید کردن دندان‌ها

در طول دوران زندگی ممکن است به دلیل عدم مراقبت یا سیگار کشیدن و یا سایر مشکلات دندان‌های شما زرد و یا پوسیده شده باشند که کامپوزیت بهترین روش برای سفید کردن و البته درخشان کردن دندان‌هاست.

سلامت مینای دندان

مینای دندان روکش طبیعی و پر استحکام دندان است که اگر آسیب ببیند؛ موجب صدمه‌ به ریشه و ساختار دندان می‌شود. برای انجام کامپوزیت حتما باید مینای دندان مقاوم باشد. که این موضوع هم به مهارت و دانش دندانپزشک مربوط می‌شود. تا تشخیص دهد کامپوزیت برای مینای دندان شما مناسب است یا نه.

هزینه کامپوزیت دندان

اطلاعات تکمیلی بالا برای رسیدن به هزینه کامپوزیت دندان بسیار مورد اهمیت است. یعنی قبل از هر اقدامی باید بدانیم که کامپوزیت چیست، چه خدماتی به ما ارائه می‌دهد و چه معایب و مزایایی دارد تا با فکری آسوده به سمت این عمل زیبایی برویم. همچنین برای جویا شدن از هزینه کامپوزیت دندان از دیگران و یا دوستان سوال نکنید، زیرا هزینه یک فرد با فرد دیگر کاملا متفاوت است.

تعداد دندان در انجام کامپوزیت بسیار مورد اهمیت است، یعنی اگر به همگام خندیدن دندان‌های بخش بالایی و پایینی رویت می‌شوند، چیزی حدود ۱۴ الی ۱۶ دندان نیاز به کامپوزیت دارند. در کلینیک دندانپزشکی عرشیان با برخورداری از دندانپزشکان حاذق و با تجربه ابتدا مورد مشاوره قرار می‌گیرید. و سپس با ارائه تخفیفات لازم اقدامات مرتبط با زیبایی دندان مثل کامپوزیت صورت می‌گیرد.

قیمت هر واحد کامپوزیت از ۴۵۰ هزار تومان شروع می‌شود که همان طور که گفته شد با ارائه تخفیف و یا اقساط مورد نظر می‌توانید از طریق مشاوره آنلاین با کیلینیک عرشیان در تماس باشید و با آگاهی بهتر اقدام به زیبایی دندان کنید.

۴.۵/۵ - (۹۰ امتیاز)
قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۱ (دندان های جلو و کامل)پر کردن دندان با مواد سیاه یا سفیدمتخصص عصب کشی در تهرانپارسطول عمر کامپوزیت دندانهر واحد کامپوزیت دندان یعنی چه؟چگونه کامپوزیت میکنند ( مراحل نصب )آیا عصب کشی درد داردخوابیدن سریع ورم لثه (درمان فوری)عصب کشیروکش دندانایمپلنت چیست؟تفاوت کامپوزیت و لمینت دنداندندانپزشکی شبانه روزی در سرسبز

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.