🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

هزینه روکش دندان عصب کشی شده

هزینه روکش دندان عصب کشی شده

پس از عصب کشی نیز نیاز است که دندانپزشک با مواد پر کردنی دندان را بپوشاند تا از دندان به خوبی محافظت گردد چه بسا از آنجا که افراد زیادی جویای کسب اطلاع از میزان قیمت و هزینه روکش دندان عصب کشی شده نیز بودند در مطالب پیش رو به میزان هزینه روکش و همچنین عصب کشی دندان اشاره شده است. و به سبب تخصص بالای دندانپزشکان در عرشیان کلینیک می توان جهت نصب روکش دندان عصب کشی شده نیز با تعیین وقت قبلی به کلینیک دندانپزشکی عرشیان مراجعه نمود.

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - 1402

خدماتهزینه(هزارتومان)🎉تخفیف محدود
🔹 عصب کشی تک کاناله با پرکردن29002400
🔹 پرکردن یک سطحی980750
🔹 روکش pfm3.2502500
🔹 روکش زیرکونیا 4.5503.500
🔹 کشیدن دندان عقل850از 700
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)2.6002.250
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)3.2502.500
🔹 لمینت ایمکس آلماناز 9.000 تا 12.000از 6.500 تا 8.500
🔹 ایمپلنتتماس بگیرید
🔹 ریمو(واحدی)350250
🔹 لیفت لثه(واحدی)300200
جرم گیری هر فک700‌500

هزینه روکش دندان عصب کشی شده چقدر است؟

یکی از سوالاتی که برای افرادی که قصد دارند دندان هایشان را روکش کنند نیز است این است که میزان هزینه روکش دندان عصب کشی شده چقدر می باشد؟
چنانچه باید بیان داریم میزان قیمت و هزینه روکش دندان وابسته به عوامل متعددی است که قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم.
چه بسا جهت کسب اطلاع از میزان هزینه روکش دندان عصب کشی شده نیز لازم است بدانیم روکش دندان یعنی چه؟

هزینه روکش دندان عصب کشی شده

منظور از روکش دندان چیست؟

بافت استخوانی دندان بسیار مهم است که به خوبی مراقبت شود چرا که بافت استخوانی دندان بیش از سایر بخش های دندان نیز احتمال دارد که دچار آسیب و پوسیدگی گردد همچنین اگر به خوبی از بافت استخوانی دندان مراقبت نکرد ممکن است استحکام و همچنین ظاهر آن از بین برود.
روکش دندان نیز لایه ای محافظتی برای دندان های شکسته پس از عصب کشی است که بر روی دندان ها قرار می گیرد و از اینکه دندان ها دچار آسیب بیشتری شوند جلوگیری می کند.
چه بسا حائز اهمیت است که روکش دندان سبب می گردد زیبایی دندان ها چندین برابر گردد چرا که با قرار گرفتن روکش دندان نیز دندان های فرسوده به خوبی پنهان می شوند.

انواع روکش دندان

روکش های دندان نیز در چهار نوع هستند..
این روکش های دندانی نیز از فلزهای متعددی به دست می آیند که در راستای کسب اطلاع از میزان هزینه روکش دندان عصب کشی شده به آن ها اشاره می کنیم:

1.روکش دندان با پایه فلزی

به این نوع روکش نیز روکش PFM هم می گویند که از ترکیب فلز و سرامیک به دست می آید که دارای استحکام بالایی می باشد و همچنین این نوع روکش دندان از طبیعی ترین روکش های دندانی محسوب می گردد.
ولیکن باید بیان داشت گاهی اوقات نیز خط فلزی این نوع روکش خصوصا در مرز لثه مشخص می گردد.
بنابراین به جهت قابل مشاهده بودن خط فلزی این روکش در مرز لثه نیز توصیه می گردد روکش دندان پایه فلزی برای دندان های آسیاب و همچنین دندان های انتهای دهان مورد استفاده قرار گیرد.

2.روکش تمام فلز

این نوع روکش از ترکیب فلزاتی اعم از نیکل، طلا، کبالت، کروم و نیز پلاتینیوم و..به دست ساخت می رسد.
از مزایای مهم روکش دندان تمام فلز یا روکش طلا این است که می توان با این روکش به خوبی غذا را جوید و زمان فرسودگی آن بسیار دیرهنگام است.
مقاومت روکش دندان تمام فلز در برابر فشارهایی که از جویدن غذا بر آن وارد می گردد مناسب بوده و این نیز نشان می دهد که این نوع روکش ماندگاری و کیفیت بسیار مناسبی دارد.
این نوع روکش دندان که به آن روکش طلا هم می گویند به هیچ عنوان تغییر رنگی در اطراف لثه برقرار نمی سازد.

3.روکش استیل

روکش استیل به صورت موقتی بر روی دندان ها قرار می گیرد و نیز دارای مقاومت بالایی می باشد.
بیشترین کاربرد روکش های دندان در نوع استیل برای دندان های شیری کودکان و یا روکش موقتی برای آماده شدن روکش دندان دائمی و اصلی می باشد.
میزان هزینه روکش دندان عصب کشی شده در نوع استیل نیز ارزان و مناسب بوده و به نوعی ارزان ترین روکش دندانی محسوب می گردد.

4.روکش سرامیکی

این نوع روکش دندان نیز درخشندگی بالایی داشته و علاوه بر زیبایی زیاد سازگاری خوبی هم با لثه دارد.
روکش دندان سرامیکی نیز از متریال سرامیکی که دارای استحکام زیادی هستد به دست می آید فرضا زیرکونیا و سیلیکات
جالب توجه است که این نوع روکش دندانی به هیچ عنوان دچار تغییر رنگ نمی شوند و دچار سایه سیاه در اطراف لبه های روکش دندان سرامیکی بر خلاف روکش روکش دندان PFM نمی‌باشد زیرا هرگز دچار تغییر رنگ نمی گردد.
چه بسا افرادی که به فلز حساسیت دارند نیز با مشورت دندانپزشک متخصص و تایید ایشان می توانند به راحتی این روکش را بر روی دندان های خود نصب نمایند.
چنانچه می توان از این روکش برای دندان های جلو جهت افزایش میزان زیبایی لبخند استفاده نمود.
و..

هزینه روکش دندان عصب کشی شده

عوامل موثر بر میزان هزینه روکش دندان عصب کشی شده چیست؟

در این بخش نیز قصد داریم به برخی عوامل موثر که بر میزان قیمت روکش دندان تاثیر می گذارند اشاره کنیم:

کشور سازنده روکش دندان

از آنجا که هر کشوری ممکن است از مواد مختلفی برای ساخت مواد روکش دندان استفاده نماید ممکن است به سبب این مساله میزان هزینه روکش دندان عصب کشی شده متفاوت با سایر کشورها باشد.

جنس و نوع روکش

روکش دندان در انواع متعددی به دست ساخت می رسد که هر یک از این ها به سبب نوع جنس متفاوتی که دارند میزان قیمت متفاوتی را هم در بر می گیرند.

تخصص دندانپزشک در نصب روکش دندانی

هر چه میزان تخصص دندانپزشک در زمینه نصب روکش دندان بیشتر باشد میزان هزینه و قیمت روکش دندان هم بیشتر می گردد چرا که دندانپزشک با حوصله و دقت بسیار به نصب روکش می پردازد.
و..
عوامل متعدد دیگری هم می توانند بر میزان قیمت نصب روکش دندان موثر باشند که به آن ها اشاره ای نشد
ولیکن مهم است بیان داریم میزان تخصص دندانپزشک در نصب روکش دندان بسیار مهم است..
چرا که اگر تخصص دندانپزشک در نصب روکش دندان بالا باشد، دوام و ماندگاری روکش بیشتر شده و کیفیت بالاتری هم خواهد داشت چرا که متخصصین در این امر از بهترین و باکیفیت ترین مواد دندانی بهره می گیرند.

نکاتی مهم درباره روکش دندان عصب کشی شده

1.بسیار مهم است که روکش دندان طبیعی باشد بنابراین اگر میزان روشنی روکش دندان شما را آزرده خاطر می کرد نیاز است که به دندانپزشک مورد نظر این مساله را بیان دارید.
2.گاهی این اتفاق رخ می دهد که قسمتی از روکش دندان بلندتر می باشد مهم است که در همان زمان این مساله پیگیری شود چرا که به مرور زمان مفصل فک فشار زیادی را بدین سبب تحمل خواهد کرد.
3.روکش زیرکونیا نیز ظاهری زیبا و همچنین درخشنده دارد و حساسیتی را برای افراد ایجاد نمی کند.
4.بسیار مهم است که دندانپزشک در نصب روکش دندان تخصص بالایی داشته باشد زیرا هرچه دندانپزشک در این امر تخصص بالاتری داشته باشد نتیجه نصب روکش بسیار بهتر از نتیجه نصب توسط دندانپزشکی غیرمتخصص و کم تجربه می باشد.

علت روکش دندان پس از عصب کشی چیست؟

  • روکش به ماندگاری بیشتر دندان کمک می کند
  • سبب بازگرداندن ظاهر طبیعی دندان می شود
  • از خطر شکستگی محافظت و پیشگیری می گردد
و..
به طور کل پس از عصب کشی نیز متخصص برای محافظت از دندان مواد پر کردنی را بر روی دندان قرار می دهد و نیاز است بدانیم دیگر عوامل قرارگیری روکش دندان چیست؟

وضعیت دندان

اگر بخشی از دندان شکسته شده باشد یا به هر دلیلی از بین رفته باشد دندانپزشک بر روی آن روکش دندان قرار می دهد.

محل دندان

دندان های پشتی مثل دندان های آسیاب و برمولر نیز نیاز با توجه به تشخیص دندانپزشک نیز در صورت نیاز روکش می شوند چرا که به جهت جویدن غذا نیاز به نیروی بیشتری دارند.

زیبایی دندان

از روکش دندان به جهت زیباتر کردن دندان ها استفاده نمود چرا که می توان با نصب روکش عیوب دندانی را پنهان نمود چه بسا در این روش دندانپزشک از طبیعی ترین رنگ روکش دندان بهره می گیرد.
چه بسا می توان جهت نصب روکش دندان و همچنین کسب اطلاع از قیمت و هزینه عصب کشی دندان و.. نیز با کلینیک دندانپزشکی عرشیان تماس حاصل نمود.

آیا روکش دندان همرنگ دندان های طبیعی است؟

روکش دندان در انواع متعددی به دست ساخت می رسد که افراد می توانند جهت نصب روکش نیز طبیعی ترین رنگ آن را با مشورت دندانپزشک انتخاب نمایند.

مهم ترین نکته در نصب روکش چیست؟

روکش دندان خصوصا برای دندان عصب کشی شده نقش مهمی دارد چرا که به محافظت از دندان ها برای جلوگیری از آسیب های احتمالی می پردازد بنابراین مهم ترین نکته این است که جهت نصب روکش به دندانپزشکی متخصص و حرفه ای مراجعه نمود که بدین جهت کافیست با عرشیان کلینیک تماس حاصل گردد.

4.6/5 - (210 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)قیمت بلیچینگ دندانقیمت روکش دندانلمینت کامپوزیتیتعرفه لمینت دندان در سال 1402تفاوت کامپوزیت و لمینت دندانجرمگیری دندان کامپوزیت شدهخوردن چایی بعد کامپوزیت دندانکاتالوگ رنگ کامپوزیتآیا میشود کامپوزیت دندان را برداشتبلیچینگ دندان چقدر دوام دارد؟ +ماندگاریهزینه بریج دندان در سال 1402مراقبت از کامپوزیت دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *