🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

هزینه جراحی زیبایی لثه در سال 1402

thumbnail arshian 32

یکی از جراحی هایی که افراد می توانند در راستای بهبود مشکلات لثه و زیبایی آن انجام دهند جراحی زیبایی لثه می باشد..از آنجا که جراحی لثه به اشکال گوناگون و به دلایل متعددی انجام می گیرد مراجعین نیز بسیار جویای کسب اطلاع از میزان قیمت و هزینه جراحی زیبایی لثه می باشند.. لذا جراحی لثه می تواند به زیباتر شدن لثه ها و از بین رفتن عیوب آن کمک ورزد فرضا تحلیل رفتگی لثه ها یا لبخند لثه ای و..نیز به سبب جراحی لثه از بین رفته و جای خود را به لثه ها و لبخندی زیباتر می دهد. چنانچه نیاز است جراحی لثه توسط متخصصین مجرب و کاربلد انجام گیرد افراد می توانند جهت انجام این جراحی با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند. تضمین قیمت و کیفیت جراحی لثه از سوی کلینیک عرشیان همیشه ثابت شده بوده است.

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - 1402

خدماتهزینه(هزارتومان)🎉تخفیف محدود
🔹 عصب کشی تک کاناله با پرکردن29002400
🔹 پرکردن یک سطحی980750
🔹 روکش pfm3.2502500
🔹 روکش زیرکونیا 4.5503.500
🔹 کشیدن دندان عقل850از 700
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)2.6002.250
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)3.2502.500
🔹 لمینت ایمکس آلماناز 9.000 تا 12.000از 6.500 تا 8.500
🔹 ایمپلنتتماس بگیرید
🔹 ریمو(واحدی)350250
🔹 لیفت لثه(واحدی)300200
جرم گیری هر فک700‌500

هزینه جراحی زیبایی لثه در سال 1402 چقدر است؟

بسیار مهم است که افراد به سلامت لثه های خود توجه بسیاری داشته باشند زیرا در صورتی که لثه ها نیز سالم و سلامت نباشند می توانند به دندان ها نیز آسیب رسانده و سلامت دهان را به خطر بیندازند بنابراین مهم است که افراد حتما به این مسئله توجه داشته باشند.

لذا از آنجایی که اهمیت به سلامت لثه ها بسیار حائز اهمیت است قصد داریم درباره جراحی زیبایی لثه توضیحاتی را ارائه دهیم.

هزینه جراحی زیبایی لثه

انواع جراحی لثه چیست؟

لثه ها را می توان به اشکال متعدد و دلایل مختلفی جراحی نمود که در ادامه نیز به برخی از آن ها اشاره می کنیم..

 • جراحی لثه جهت نصب روکش دندانی
 • بهبود و ترمیم بافت لثه
 • جراحی  پریودنتال
 • جراحی لثه جهت کاشت کامپوزیت دندان
 • جراحی اپیکو
 • افزایش تاج دندان
 • ترمیم لثه تحلیل رفته
 • فلپ لثه
 • پیوند استخوان
 • و..

1.نصب روکش دندان

یکی از دلایلی که سبب می گردد دندانپزشک روکش دندانی را بر روی دندان ها قرار دهد، قرار دادن روکش بر دندان پس از عصب کشی دندان ها می باشد.

حال برای اینکه بتوان روکش دندانی را به خوبی بر روی دندان ها قرار داد نیز نیاز است که دندانپزشک بخشی از لثه و یا استخوان را بردارد.

شاید سوال پیش آید که چرا نیاز است لثه جراحی شود زیرا اگر جهت نصب روکش دندانی لثه جراحی نشود نیز احتمال پوسیدگی دندان نیز بسیار زیاد می شود.جالب توجه است که تعرفه و هزینه جراحی زیبایی لثه برای نصب روکش دندانی نیز جدا از هزینه عصب کشی و پر کردن دندان می باشد.

🔴 به طور کل هزینه جراحی زیبایی لثه نیز ثابت نبوده و بر اساس نوع درمان جهت زیباسازی یا از بین بردن مشکلات لثه بر اساس میزان شدت عیوب و..تعیین شده و نیز به جراحی لثه پرداخته می شود.

2.بهبود و ترمیم بافت لثه

در این زمان نیز نیاز است که دندانپزشک متخصص بین استخوان و نیز بافت لثه موادی را قرار داده تا لثه نیز به سبب رشدی که دارد به استخوان فک نرسد.

3.جراحی پریودنتال

جهت برطرف نمودن بیماری های لثه نیز به جراحی پریودنتال پرداخته می شود..حال در این نوع جراحی به چه عواملی پرداخته می گردد..به برخی از آن ها اشاره می کنیم:

 • حفظ سلامت و ایمنی دندان ها
 • ترمیم بافت های آسیب دیده لثه
 • بهبود شکل استخوان فک
 • رفع فاصله دندان ها
 • رفع فاصله لثه ها
 • برطرف شدن عفونت
 • و..

حال دیگر دلیلی که سبب این نوع جراحی می شوند چیست؟

عدم رعایت بهداشت دهان و دندان

بله زمانی که افراد در طی روز از مسواک و نخ دندان استفاده نکنند دندان ها به مرور زمان دچار پوسیدگی می شوند و زمانی که پوسیدگی دندان ها در زمان مناسب ترمیم نشوند نیز دندان ها نیز دچار عفونت می شوند و این عفونت به زیر لثه ها وارد می گردند.

زمانی که این اتفاق بیفتد سبب می گردد عفونت در دهان پخش شده و سلامت دیگر دندان ها هم به خطر بیفتد.به همین سبب نیاز است که افراد حتما به بهداشت دندان های خود اهمیت زیادی دهند و از بروز عفونت بر دندان هایشان پیشگیری نمایند..

4.جراحی لثه جهت کاشت کامپوزیت دندان

یکی از مشکلاتی که سبب می گردد افراد جراحی لثه انجام دهند لبخند لثه ای می باشد..منظور از لبخند لثه ای این است که افراد به هنگام لبخند زدن نیمی از لثه هایشان بیرون می زند..

جهت برطرف نمودن لبخند لثه ای نیز دندانپزشکان متخصص به کاشت کامپوزیت می پردازند که نیاز به جراحی لثه می باشد تا زیبایی لبخند نیز با جایگاه مناسب دندان ها و لثه نیز بیش از پیش گردد.

بسیار مهم است که افراد جهت کامپوزیت کردن دندان های خود با استفاده از جراحی لثه نیز حتما به دکتر دندانپزشک متخصص مراجعه نمایند زیرا لثه ها بسیار حساس هستند و اگر کامپوزیت دندانی نیز از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد و مواد کاشت کامپوزیت از برندهای خوب بازار نباشند نیز کامپوزیت می تواند سبب پوسیدگی دندان ها و آسیب وارد شدن به آن ها گردد.

بنابراین افراد می توانند علاوه بر کسب اطلاع از قیمت و هزینه جراحی زیبایی لثه در سال 1402 نیز جهت کامپوزیت کردن دندان های خود با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند..

عرشیان کلینیک به سبب تضمین کیفیت و قیمت خدمات کاشت کامپوزیت و جراحی لثه نیز می تواند این اطمینان را به افراد دهد که می توانند با خیال راحت کامپوزیت و جراحی لثه خود را به متخصصان عرشیان بسپارند.

5.جراحی اپیکو

بسیار مهم است که فرایند عصب کشی دندان نیز توسط دندانپزشکی متخصص، مجرب و کاربلد انجام گیرد زیرا در صورتی دندان ها به خوبی عصب کشی نشوند نیز احتمال بروز عفونت بر دندان ها و متورم و ملتهب شدن آن ها نیز افزایش می یابد.

زمانی که پس از عصب کشی دندان نیز دندان ها دچار عفونت شدند نیاز است که به جراحی اپیکو پرداخته شود که در این نوع جراحی نیز ریشه دندان نیازمند بررسی دندانپزشک می گردد.

مدت زمان جراحی اپیکو نیز حداقل 30 و حداکثر 90 دقیقه می باشد که دندانپزشک نیز پس از مشاهده محل اصلی عفونت پس از بررسی عکس دندان ها نیز به جراحی می پردازد.

بسیار مهم است که توجه داشت اگر میزان درد دندان بیش از چند روز طول کشید نیاز است که حتما در اولین فرصت به دندانپزشک متخصص جهت بررسی مجدد دندان ها مراجعه نمود.

6.افزایش تاج دندان

در راستای اشاره به عوامل موثر بر هزینه جراحی زیبایی لثه نیز می توانیم به جراحی لثه برای افزایش تاج دندان اشاره کنیم.

گاهی اوقات یکی از دلایلی که سبب می گردد افراد نیازمند کاشت لمینت سرامیکی یا کامپوزیت ونیر گردند، بلندی و کوتاهی  و یا به طور کل یکدست نبودن تاج دندان هایشان می باشد.از این رو دندانپزشک به جهت زیباتر کردن دندان ها و یکدست کردن تاج دندان ها نیز به جراحی لثه می پردازد.

بسیار مهم است که افراد پیش از کاشت کامپوزیت و لمینت سرامیکی و علاوه بر آن جراحی لثه نیز از سلامت دندان های خود اطمینان حاصل نمایند و در صورتی که دندان هایشان دچار پوسیدگی و عفونت می باشد نیز به درمان و برطرف کردن آن ها بپردازند.

لذا اگر تاج دندان ها یکدست باشند و افراد به  دلایل دیگری قصد کاشت کامپوزیت یا لمینت را داشته باشند در صورتی که دندانپزشک متخصص تشخیص دهد جهت قرارگیری بهتر روکش های دندانی نیاز به جراحی لثه و برداشتن بخشی از لثه می باشد ابتدا به این امر پرداخته و سپس به نصب روکش های دندانی می پردازد.

7.ترمیم لثه تحلیل رفته

بسیار مهم است که همچون دندان ها نیز لثه ها هم زیبایی خود را حفظ کنند ولیکن اگر لثه ها دچار تحلیل رفتگی شده باشند میزان زیبایی دهان و حتی دندان ها کاهش می یابد به همین سبب نیاز است که در اسرع وقت به درمان و برطرف شدن تحلیل رفتگی لثه ها پرداخت..

لذا از جمله نشانه های تحلیل رفتگی لثه ها نیز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • ایجاد فاصله بین دندان ها
 • سطح دندانی که در خط مسیر لثه قرار دارد زبر است
 • التهاب و تورم لثه
 • بلندی دندان ها ( بیش از حد )
 • لق بودن دندان ها
 • حساس بودن دندان ها و بعضا حتی لثه ها
 • قابل مشاهده بودن ریشه دندان
 • پوسیده شدن دندان ها
 • و..

اگر دندان هایی که در زیر خط لثه قرار دارند دچار پوسیدگی شوند نیز نیاز است که علاوه بر پرداخت هزینه جراحی زیبایی لثه در سال 1402 نیز میزان هزینه و قیمت رفع پوسیدگی دندان هم مد نظر قرار داد.

8.فلپ لثه

زمانی که عفونت دندان ها بیش از حد بوده و به زیر خط لثه ها رسیده باشد دندانپزشک به جراحی فلپ لثه می پردازد..زیرا این عفونت به حدی شدید است که سبب فاصله و جدایی بین دندان ها و لثه می گردد که به مرور زمان این فضای خالی نیز محل تجمع میکروب ها و باکتری ها شده و عفونت دندانی از دندان ها به استخوان فک و لثه هم می رسد.

از آنجایی که فاصله بین دندان ها و لثه نیاز است که در این نوع جراحی از بین رود حداقل زمان جراحی نیز دو ساعت می باشد که در این روش بر لثه ها برش هایی ایجاد می گردد تا عفونت وارده بر لثه نیز از آن خارج گردد. سپس برای از بین بردن فاصله بین دندان و لثه نیز از بخیه های مخصوصی استفاده می گردد.

جراحی فلپ لثه باید توسط دندانپزشکی متخصص و مجرب انجام گیرد زیرا از آنجایی که نیاز است عفونت از لثه ها به طور کامل برداشته شود خوب است که از تخصص دندانپزشکی کاربلد و ماهر بهره مند گشت.

9.پیوند استخوان

زمانی که نیاز باشد افراد دندان های خود را به سبب از دست رفتن تعدادی از دندان هایشان ایمپلنت کنند نیز دندانپزشک متخصص از جراحی پیوند استخوان بهره می گیرد.

لذا از دیگر دلایلی که سبب می گردد دندانپزشک از این نوع جراحی استفاده نماید از بین رفتن استخوان فک در افراد و یا توده استخوانی می باشد.

به طور کل اگر عفونت نیز علاوه بر درگیر کردن ریشه دندان استخوانی که در اطراف این ریشه قرار دارد را هم عفونی کرده باشد نیاز است جهت از بین رفتن عفونت نیز از جراحی پیوند استخوان بهره مند گشت.

هزینه جراحی زیبایی لثه

جراحی زیبایی لثه با لیزر چه مزایایی دارد؟

یکی از راه هایی که می توان به جراحی لثه پرداخت نیز بهره گیری از لیزر می باشد چرا که دارای مزایای متعددی می باشد فرضا:

 • زیبا شدن لثه ها
 • از بین رفتن مشکلات و بیماری های لثه
 • ترتیب دندان ها
 • خونریزی کمتر
 • از بین رفتن فاصله بین دندان ها و لثه
 • درد کم
 • توازن خط لثه
 • و..

اگر افراد قصد دارند به جراحی لثه های خود جهت زیبا سازی ظاهری یا از بین رفتن مشکلات لثه بپردازند و از قیمت و هزینه جراحی زیبایی لثه و درمان آن مطلع گردند تنها کافیست با شماره درج شده تماس حاصل نمایند.

آیا جراحی لثه زمان بر است؟

جراحی لثه در انواع گوناگونی انجام می گیرد به همین سبب مدت زمان هر یک از انواع جراحی ها متفاوت می باشد..می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

جهت نصب روکش دندان نیاز به جراحی لثه است؟

در صورتی که فضای کافی برای قرارگیری روکش دندانی وجود نداشته باشد نیاز است که بخشی از مینای دندان ها تراشیده و همچنین بخشی از لثه نیز با جراحی برداشته شود..

4.7/5 - (88 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)کامپوزیت دندان به روش لیرینگ چیست؟عصب کشی دندان قسطیسفیدترین رنگ روکش دندانایا کامپوزیت دندان را خراب میکندقیمت ایمپلنت دندانلمینت سرامیکیطول عمر لمینت دندانبهترین رنگ کامپوزیت دندانردیف کردن دندانها با کامپوزیتهزینه روکش دندان عصب کشی شدهکامپوزیت دندان چیست؟آیا لمینت متحرک دندان خوبه

2 دیدگاه

 • سلام وقتتون به خیر هزینه جراحی کامل لثه چقدره؟ چه مدت قبل باید نوبت گرفت؟ زمان عمل چقدره؟ بیماری صرع داره مشکلی ایجاد نمیشه ممنون

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *