🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته

هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته
features انجام کامپوزیت ظریف و هنرمندانه
features شرایط اقساط بدون سود
features ضمانت کتبی 4ساله با مهر نظام پزشکی

می توان جهت کسب اطلاع از میزان هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته نیز لیست قیمتی که در مطالب پیش رو قرار داده شده است را مطالعه یا جهت دریافت اطلاعات بیشتر نیز با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود. چنانچه کامپوزیت دندان از جمله روکش های دندانی موثر در سفیدی دندان ها و نیز برطرف شدن عیوب دندانی می باشد که نیاز است جهت جلوگیری از شکستن روکش نکات مهم مراقبتی که به آن ها اشاره شده است را رعایت نمود. توجه به نکات مراقبتی از روکش دندان بسیار می تواند در حفظ سلامت دندان ها و پرهیز از وقوع مشکلاتی مثل پوسیدگی دندان، التهاب لثه و یا شکستگی روکش کامپوزیت موثر باشد.

هزینه کامپوزیت دندان - 1402

بازگشت وجه در صورت عدم رضایت
نوع و برندتعرفه (هر واحد)🎉تخفیف محدود
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1.260.000990.000 تومان
🔹 توکویاما(ژاپنی sw)1.400.0001.090.000 تومان
🔹 کاریزما(آلمانی)1.550.0001.190.000 تومان
🔹 سارمکو سوئیس 1.650.0001.290.000 تومان
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2.450.0001.890.000 تومان
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2.300.0001.990.000 تومان
🔹 آی پی اس لیرینگ3.250.0002.600.000 تومان
📍هم سطح سازی، قرینه سازیرایگان
📍اقساط بدون سودتماس بگیرید

میزان هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته چقدر است؟

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای برخی افراد پس از گذشت زمان از بابت نصب روکش کامپوزیتی پیش آید نیز شکستگی روکش است.
به همین سبب از آنجا که اکثریت افراد ممکن است با این مسأله مواجه شوند نیز قصد داریم در خصوص میزان هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته صحبت کنیم.

منظور از کامپوزیت چیست؟

کامپوزیت ونیر از جمله روکش های دندانی است که سبب سفیدی و برطرف شدن عیوب دندانی می گردد.
این روکش می تواند عیوب دندانی اعم از فاصله بین دندان ها، شکستگی، بد ترتیبی دندان، کوچک و بزرگی و بد رنگی دندان، لبخند لثه ای و..را به خوبی ترمیم سازد البته شرط لازم بر ترمیم این عیوب با کامپوزیت ونیر نیز این است که این عیوب دندانی شدید نبوده و به سبب شدت زیاد نیاز به بهره گیری از سایر روش های دندانپزشکی نباشد.
در راستای اشاره به هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته نیز خوب است به انواع طبقه بندی این روکش بپردازیم.

طبقه بندی روکش های کامپوزیتی

باید بیان داریم روکش کامپوزیت ونیر به سه دسته تقسیم می شوند که عبارتند از:
 • کامپوزیت های یونیورسال
 • کامپوزیت دندان های قدامی یا جلو
 • کامپوزیت برای دندان های خلفی یا عقب
چه بسا افراد با توجه به نوع نیازشان می توانند هر ردیف دندانی شان را با تشخیص و تایید دندانپزشک متخصص کامپوزیت کنند فرضا برخی افراد جهت پر کردن دندان جلو با مواد سفید نیز از کامپوزیت بهره می گیرند و..

هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته

کامپوزیت شکسته دندان جلو

یکی از احتمالاتی که پس از نصب روکش کامپوزیتی وجود دارد نیز شکستگی روکش دندان جلو می باشد که افراد می توانند جهت ترمیم دندان شکسته جلو نیز به دندانپزشک متخصص مراجعه نموده و دندانپزشک مجددا دندان جلو را کامپوزیت نماید.
کامپوزیت دندان جلو بسیار طبیعی بوده و زیبایی بسیاری را برای لبخند افراد برقرار می سازد.

چرا کامپوزیت دچار شکستگی می شود؟

مسلما می دانید که نصب کامپوزیت ونیر برابر با رعایت نکاتی است که سبب می گردد روکش به خوبی حفظ شده و از آسیب های احتمالی نیز جلوگیری شود.
چه بسا در صورتی که بتوان به خوبی نکات مراقبتی را رعایت نمود می توان شاهد حفظ سلامت روکش کامپوزیت بود که در این صورت حداقل پنج و حداکثر هفت سال نیز می توان روکش کامپوزیت را بر روی دندان نصب داشت.
ولیکن در صورت عدم رعایت نکات مراقبتی و یا پس از گذشت مدت زمان ماندگاری کامپوزیت، این روکش ممکن است دچار ترک خوردگی شده و یا بشکند.
حال قصد داریم به عللی که سبب شکستگی روکش کامپوزیت پیش از گذشت ماندگاری آن می شوند اشاره کنیم.
 • عدم رعایت بهداشت دهان و دندان و پوسیده شدن دندان
 • ملتهب شدن لثه
 • دندان قروچه (نکته مهم در اینباره این است که اگر افراد دندان قروچه داشته باشند تا زمان درمان نباید کامپوزیت کنند مگر با تایید متخصص)
 • ورزش سنگین
 • ایجاد و وارد آوردن فشار به دندان ها
 • عدم کیفیت بالای مواد کامپوزیتی
 • عدم مهارت دندانپزشک در نصب روکش
 • حوادث و اتفاقات ناگهانی فرضا به هنگام رانندگی
 • بیماری هایی که سبب بروز آسیب های دندانی فرضا ضعیف شدن مینای دندان می شوند
 • و..

اگر کامپوزیت شکست چه کنیم؟

گاهی برخی افراد با وجود شکستگی کامپوزیت خود به هر دلیلی به دندانپزشک مراجعه نکرده یا دیرتر از زمانی که باید به این امر می پردازند در حالی که وقتی روکش کامپوزیت دچار شکستگی می شود نیاز است که در اسرع وقت به دندانپزشک متخصص مراجعه نمود چرا که به هنگام شکسته شدن کامپوزیت ونیر، باکتری ها و همچنین ذرات مواد غذایی در محل شکستگی جمع شده و این نیز سبب پوسیدگی دندان می گردد.
چه بسا در این بخش قصد داریم به راه هایی اشاره کنیم که اگر افراد شرایط مراجعه سریع به دندانپزشک را ندارند پیش از رفتن نزد متخصص به نکات مراقبتی ذیل بپردازند و از آسیب به دندان و لثه جلوگیری نمایند.
 • خارج کردن قطعه کامپوزیتی و عدم قورت دادن آن
 • قرقره کردن آب نمک حداقل روزی دو بار
 • عدم فشار وارد کردن به کامپوزیت شکسته شده بدین معنی که از جویدن مواد غذایی سفت پرهیز کرده و مراقب باشید که دندانتان آسیب نبیند
 • به رعایت بهداشت دهان توجه داشته و با مسواک زدن پس از وعده های غذایی از تجمع مواد غذایی در محل شکسته شده جلوگیری نمایید
 • ممکن است پس از شکستن کامپوزیت، روکش نسبت به تغییرات دمایی حساس شود بدین سبب می توان از استامینوفن جهت کاهش میزان درد کامپوزیت استفاده نمود و یا از دندانپزشک متخصص راهنمایی گرفت
 • پس از رعایت این نکات نیز نیاز است که سریعا به دندانپزشک متخصص مراجعه نموده و به درمان و ترمیم کامپوزیت شکسته پرداخت‌.
چه بسا جهت اطلاع از میزان هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته می توان با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته

نحوه ترمیم کامپوزیت شکسته

پس از بررسی میزان آسیب دیدگی دندان توسط متخصص، اگر روکش کامپوزیتی نیز دچار ترک خوردگی شده و یا به طور کامل شکسته باشد متخصص این روکش را جایگزین کرده و روکش جدیدی را بر روی دندان ها قرار می دهد.
در صورتی که شکستگی کامپوزیت شدید نباشد و تنها نیاز به مواد همرنگی داشته باشد دندانپزشک مواد همرنگ را با روی محل شکستگی قرار داده و در انتها آن را فرم می دهد.
ولیکن اگر علاوه بر کامپوزیت تاج و مینای دندان هم دچار آسیب دیدگی شده باشند دندانپزشک ابتدا به ترمیم این آسیب ها می پردازد و پس از درمان نیز روی آن را کامپوزیت می نماید.

لذا می توان جهت کسب اطلاع از هزینه ترمیم کامپوزیت شکسته و با نصب کامپوزیت دندان قیمت مناسب با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمود.

چگونه از شکستن کامپوزیت جلوگیری کنیم؟

 • مهم است که حتما به رعایت بهداشت دهان و دندان توجه داشت..چندین مرتبه در روز مسواک زده و از نخ دندان استفاده نمود
 • از مصرف و جویدن مواد غذایی سفت و سخت جلوگیری نمود زیرا سبب فشار و شکستگی کامپوزیت دندان می گردد
 • با دندان ها برای شکستن اجسام یا باز کردن درب آن ها استفاده نکرد
 • سعی شود در بازه های زمانی معین به دندانپزشک متخصص مراجعه نمود زیرا دندانپزشک باید به معاینه دندان ها پرداخته و کوچکترین آسیب و خطری که برای سلامت دندان ها و لثه ها وجود دارد را نیز در اسرع وقت برطرف سازد فرضا اگر کامپوزیت دچار ترک خوردگی شده باشد دندانپزشک پیش از شکستن می تواند آن را ترمیم کند.

ترمیم کامپوزیت شکسته چقدر طول می کشد؟

مدت زمان ترمیم کامپوزیت وابسته به میزان شکستگی کامپوزیت می باشد چه بسا حداقل زمان لازم جهت ترمیم روکش کامپوزیت شکسته نیز یک جلسه درمانی می باشد ولیکن می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل نمود.

چگونه کامپوزیت ونیر شکسته می شود؟

علل متعددی می تواند سبب بروز شکستگی در کامپوزیت شود فرضا جویدن مواد غذایی سخت، عدم رسیدگی به بهداشت دندان ها و..که در محتوا به آن ها اشاره شده است.

4.5/5 - (199 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیتدرد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟بلیچینگ دندان در شرق تهرانعکس روکش دندان جلولمینت دندان در شرق تهرانقیمت هوم بلیچینگبستن فاصله بین دندان ها (دیاستما)متخصص ایمپلنت در تهرانپارسعصب کشی چیست؟قیمت کاشت نگین دندانسفیدترین رنگ روکش دندانپر کردن دندان با کامپوزیت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *