هزینه بریج دندان

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - 1402

خدماتهزینه(هزارتومان)🎉تخفیف محدود
🔹 عصب کشی تک کاناله با پرکردن29002500
🔹 پرکردن یک سطحی با آمالگام1050950
🔹 پرکردن یک سطحی با کامپوزیت11501050
🔹 روکش pfm4.0503.000
🔹 روکش زیرکونیا 4.5503.500
🔹 کشیدن دندان عقل850از 700
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)2.6002.250
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)3.2502.500
🔹 لمینت ایمکس آلماناز 9.000 تا 12.000از 6.500 تا 8.500
🔹 ایمپلنتتماس بگیرید
🔹 ریمو(واحدی)350250
🔹 لیفت لثه(واحدی)300200
جرم گیری هر فک700‌500

میزان هزینه بریج دندان در سال 1402 چقدر است؟

امروزه بهره گیری از بریج دندان که یکی از متداول ترین روش های کاشت دندان می باشد بسیار افزایش یافته است..لذا به همین سبب اکثر افرادی که قصد بریج دندان دارند نیز جویای هزینه بریج دندان در سال 1402 هستند از این جهت بر آنیم تا در باره هزینه بریج سه واحدی و دیگر انواع آن صحبت کنیم.

منظور از بریج دندان چیست؟

زمانی می توان از بریج دندان استفاده نمود که نیاز باشد فضای خالی دندان نیز به خوبی پر شود. از این رو جهت پر کردن فضای خالی دندان هایی که به هر دلیل از دست رفته اند نیز می توان از این روش نوین دندانپزشکی بهره مند گردید.

جهت پر کردن فضای خالی دندان نیز از دندان های مجاور کمک گرفته می شود تا بتوان روکش دندانی جایگزین را به خوبی بر آن ها تکیه داده و در فضای خالی با استقامت بالایی قرار داد.

چرا نیاز است از بریج دندان استفاده گردد؟

شاید این سوال پیش آید که چرا اصلا نیاز به بهره گیری از بریج دندان است؟ اصلا چرا باید فضای خالی دندان را پر کرد؟ باید اشاره داشت اگر این فضای خالی پر نگردد علاوه بر احتمال بروز عفونت نیز ممکن است سایر دندان ها دچار کجی شده و ترتیب دندان ها به هم بریزند و به طور کل علاوه بر از دست رفتن زیبایی، در تکلم و صحبت کردن و نیز جویدن غذا با مشکلاتی مواجه گردید.

بنابراین از این روش دندانپزشکی که یکی از روش های زیباسازی دندان ها می باشد می توان به خوبی فضای خالی ایجاد شده بین دندان ها را به خوبی پر نموده و ترمیم کرد زیرا بریج دندان از بهترین روش های ترمیمی دندان می باشد.

 هزینه بریج سه واحدی در سال 1402 بالا است یا خیر؟

جالب توجه است که میزان هزینه بریج دندان در سال 1402 به طور کل از سایر روش های کاشت و ترمیم دندان نیز مناسب تر و به صرفه تر می باشد.

ولیکن نیاز است بیان داریم میزان قیمت و تعرفه نهایی بریج دندان هم به مانند سایر روش های ترمیمی و زیبایی دندانپزشکی نیز وابسته به عوامل متعددی است که در ادامه به آن ها اشاره می کنیم.

هزینه بریج دندان

عوامل موثر بر میزان تعرفه بریج دندان

1.نوع بریج دندان

بریج دندان از انواع متعددی برخوردار است که شامل بریج از نوع ایمپلنت دندانی، بریج دندان کانتی لور، بریج سنتی یا معمولی، بریج دندان مری لند، بریج کامپوزیت و..

هر یک از این ها نیز دارای ویژگی های متعددی هستند که سبب می گردد میزان هزینه نهایی بریج متغیر باشد.فرضا دندانپزشک متخصص با توجه به بررسی های لازم از هر یک از این نوع بریج های دندانی در قسمت های مختلف دهان و دندان بهره می گیرد  یا برای یکی از روش ها نیاز به تراش دندان ها بوده و در دیگری نباشد و.. این نیز سبب می گردد هزینه بریج همانطور که بیان گردید متغیر باشد.

در ادامه نیز به برخی از انواع بریج دندان برای آشنایی بیشتر نیز اشاره می کنیم.

2.جنس بریج دندان

بریج دندان نیز می تواند از جنس تماما سرامیک یا فلز سرامیک و..باشد از آنجایی که هر یک از این نوع بریج های دندانی ویژگی ها و قابلیت های متعددی دارند میزان هزینه نهایی بریج بر اساس هر یک از این بریج ها متفاوت می باشد.

3.میزان تخصص دندانپزشک

تخصص دندانپزشک یکی از مسائلی است که نیاز است بسیار به آن توجه کنیم.

هر چه میزان تخصص دندانپزشک در پر کردن دندان با انواع بریج بالا باشد میزان هزینه پر کردن دندان تا حدودی بیشتر می گردد و بالعکس اگر دندانپزشک تجربه و تخصص بالایی در این زمینه نداشته باشد میزان قیمت نهایی کمتر می گردد.

چه بسا خوب است تذکر دهیم از آنجایی که پر کردن دندان نیاز است به خوبی انجام گیرد بسیار مهم است که دندانپزشک از تخصص و مهارت بالایی برخوردار باشد تا سلامت دندان ها نیز به خوبی حفظ گردد.

4.میزان هزینه های جانبی

عکسبرداری و معاینه اولیه دندان ها می توانند تا حدودی بر میزان هزینه بریج دندان موثر باشند و نمی توان آن ها را نادیده گرفت.

5.لوکیشن دندانپزشکی

هر چه کلینیک دندانپزشکی در منطقه ای شلوغ و یا در مناطق بالای شهری باشد نیز میزان تعرفه بریج دندان در این مطب از هزینه بریج در کلینیکی در حومه شهر و منطقه ای کم جمعیت، بالاتر می گردد.

انواع بریج دندان چیست؟

در این بخش تنها به سه مورد از انواع بریج دندان اشاره می کنیم لذا بریج دندان تنها وابسته به این سه نوع نبوده و با معاینه و تایید دندانپزشک متخصص نیز مناسب ترین نوع بریج دندان بر روی دندان ها انجام می گیرد.

بریج دندان از نوع کامپوزیت

افرادی که قصد دارند فضای خالی دندان هایشان تنها در یک جلسه به خوبی به صورت کاملا طبیعی پر شود می توانند از بریج کامپوزیت بهره مند گردند. بریج کامپوزیت نیز برای پر کردن یک الی دو فضای خالی دندانی بسیار مناسب می باشد..

لذا متقاضیانی که از این نوع بریج دندانی بهره می گیرند نیاز است که به رعایت بهداشت دهان و دندان هایشان توجه بسیاری داشته باشند زیرا مقاومت این روکش دندانی در برابر لکه و تغییر رنگ و حتی برخورد ضربه نیز تا حدودی کمتر از روش های کاشتی مثل لمینت سرامیکی دندان می باشد ولیکن این روش نیز از روش های مطلوب جهت پر کردن دندان و سفید ساختن آن ها می باشد.

توصیه می گردد افرادی که به رعایت بهداشت دهان و دندان هایشان به خوبی اهمیت می دهند و قصد دارند هزینه مناسبی جهت پر کردن دندان در تنها یک جلسه درمانی بپردازند پس از معاینه و تایید دندانپزشک متخصص به کاشت کامپوزیت ونیر بپردازند.

می توان جهت اطلاع از میزان قیمت کامپوزیت دندان نیز بر روی لینک کلیک نمود.

بریج دندان از نوع ایمپلنت

افرادی که تعداد دندان های بیشتری را از دست داده اند نیز می توانند از یکی از بهترین روش های بریج دندان بهره گیرند که ایمپلنت نامیده می شود.ایمپلنت نیز یکی از بهترین روش ها برای پر کردن دندان می باشد زیرا صدمه ای به دندان های طبیعی وارد نکرده و به صورت کاملا طبیعی فضای خالی بین دندان ها را پر می کند.

لذا می توان جهت کسب اطلاع از میزان هزینه و قیمت ایمپلنت دندان  بر روی لینک کلیک نمود.

بریج دندان سنتی یا معمولی

زمانی می توان از این نوع بریج دندان استفاده نمود که دندان های مجاور فضای خالی دندانی سالم و سلامت بوده و می توان جهت قرار دادن روکش و پر کردن فضا نیز این دو دندان کناری را تا حدودی تراشید تا روکش دندانی را بر روی این دندان های تراشیده شده قرار داده و در انتها نیز به طور کاملا ثابت بر فضای خالی دندان قرار می گیرد.

و..

هزینه بریج دندان

مزایای بریج دندان چیست؟

بهره گیری از روش بریج دندان نیز دارای مزایای متعددی است که قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم..

 • ظاهر مطلوب روکش
 • عدم مشکل به هنگام جویدن غذا
 • عدم مشکل بر تکلم
 • اجتناب و جلوگیری از بد ترتیبی دندان ها
 • زیباتر ساختن لبخند دندانی
 • مناسب بودن هزینه بریج دندان
 • و..

معایب روش بریج دندان چیست؟

از معایب بریج دندان نیز می توان به موارد ذیل اشاره نمود:

 • نیاز است برای قرارگیری روکش و بهره گیری از برخی انواع بریج، دندان های مجاور تراشیده شوند حتی اگر کاملا سالم بوده و نیازی به تراش خوردن نداشته باشند.
 • اگر از بریج دندانی که قرارگیری روکش در محل، وابسته به تکیه کردن بر دندان های مجاور تراش خورده استفاده گردد فرضا بریج سنتی، ممکن است دندان های کناری تراش خورده دچار مشکلاتی مثل پوسیدگی گردند یا فرضا اگر این دندان ها مقاومت لازم را نداشته باشند سبب می گردند به طور کل روش بریج دندان پس از مدتی از بین رفته و نیاز به پر کردن مجدد فضا باشد.
 • در صورتی که تاج به خوبی بر روی دندان ها و فضای مربوطه قرار نگیرد ممکن است سلامت دندان ها به خطر افتاده و باکتری ها و میکروب ها نیز در زیر سطح دندان ها نیز تجمع کنند.
 • و..

طول عمر بریج دندان چقدر است؟

هزینه بریج سه واحدی کم است ولی حداقل عمر بریج دندان 5 سال و حداکثر طول عمر آن 15 سال می باشد..ولیکن نیاز است افراد به بهداشت دهان و دندان هایشان به هنگام بهره گیری از این روش اهمیت زیادی بدهند..لذا اگر افراد بتوانند تمام نکات مراقبتی از بریج دندان که نیاز است از جانب دندانپزشک متخصص اتخاذ گردد رعایت کنند و به بهداشت دندان ها هم اهمیت زیادی دهند، میزان عمر و دوام بریج دندان به طور میانگین 10 سال می گردد.

از جمله نکات مراقبتی می توان فرضا به موارد ذیل اشاره نمود:

 • مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در طی روز ( رعایت بهداشت دهان و دندان )
 • پرهیز از جویدن مواد غذایی سفت و محکم مثل ته دیگ و..
 • و..

لذا افراد می توانند جهت بهره گیری از هزینه بریج سه واحدی با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند.

آیا می توان از ایمپلنت برای پر کردن دندان از دست رفته استفاده نمود؟

بله ایمپلنت یکی از بهترین روش ها برای پر کردن فضای خالی دندان ها می باشد زیرا هیچ آسیبی به دندان ها وارد نکرده و طبیعی می باشد.

آیا جهت پر کردن دندان تنها باید دندان ها را ایمپلنت کرد؟

خیر بریج دندان از انواع متعددی برخوردار است که یکی از آن ها ایمپلنت می باشد..دندانپزشک متخصص با معاینه دندان ها بهترین نوع بریج را برای پر کردن دندان از دست رفته در نظر می گیرد.
تنها کافیست جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره درج شده تماس حاصل نمود.

چگونه به خدمات عرشیان کلینیک اعتماد کنیم؟

عرشیان کلینیک کیفیت و قیمت تمامی خدمات دندانی خود خصوصا بریج دندان را تضمین می نماید.

Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)دندان های زیباکلینیک دندانپزشکی در سرسبزقیمت لمینت دندانعصب کشیتفاوت کامپوزیت و لمینت دندانروکش سرامیکی دندانآیا کامپوزیت دندان قابل برداشتن است؟طرح لبخند دندان خرگوشیلمینت کامپوزیتیترمیم دندانکامپوزیت ژاپنی توکویاما خوبه؟قاتل دندان درد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *