هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده چقدر است؟

یکی از شایع ترین مشکلات زیبایی دندان، مربوط به نیش های بیرون زده می باشد. ممکن است در بعضی از افراد، 3 یا 4 دندان بیرون زده باشد اما ممکن است در دیگر افراد، یکی زا دندان ها بیرون زده باشد. سوال اصلی این است که هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده چقدر است و اصلاح لبخند این دندان های نیش بیرون زده چگونه انجام می شود؟

البته که پاسخ به این سوال، ارتودنسی است.

دندان های نیش کدام اند؟

دندان های نیش در جانداران معمولا بزرگتر از دیگر دندان ها می باشد که باری تکه کردن و یا پاره کردن غذا استفاده می شود. در پستاندارانی مانند انسان 4 عدد دندان نیش وجود دارد که در جلوی هر فک و طرفین دندان های پیشین قرار دارند. همانطور که در مقدمه نیز اشاره شدن ممکن است این دندان ها کج شده یا از لحاظ کوتاهی و بلندی غیرطبیعی باشند. این دندان ها نیاز به مرتب سازی و قرار گرفتن در راستای دندان های دیگر دارند. با نحوه ارتودنسی دندان های نیش در ادامه بیشتر آشنا خواهید شد. در ادامه به هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده نیز می پردازیم.

بسیاری از افراد از نا مرتبی این قسمت از دندان های خود ناراضی هستند و به دنبال راهی برای اصلاح لبخند خود هستند.

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

در چه زمانی نیازمند ارتودنسی دندان نیش بیرون زده خواهید بود؟

دندان های نیش در حالت عادی به صورت طبیعی بیرون می آیند و نیاز به ارتودنسی ندارند اما در بعضی از شرایط و در کودکی زمانی که می خواهد دندان های نیش بیرون بزند بعضی از کودکان لثه نیش را زبان می زنند که در این زمان ممکن است دندان ها به صورت نا هماهنگ بیرون بزنند.

در بعضی زا شرایط نیز به دلیل کوچک بودن فک و نداشتن جای کافی برای دندان های نیش، شاهد کج شدن دندان های نیش خواهیم بود. در این زمان شما می توانید با مراجعه به دندانپزشک متخصص و مشورت با او، دندان های نیش خود را ارتودنسی کنید و به مرور زمان صاف کنید.

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده نسبت به مدت زمان مورد نیاز برای ارتودنسی و کج بودن دندان ها محاسبه می شود.

چه چیزی باعث نهفتگی دندان نیش می شود؟

کوچک بودن فک

کوچک بودن یکی از فک ها مهم ترین علت ایجاد مشکل در این دندان ها و سایر دندان های دیگر است. به این شکل که کوچکی فک پایین یا بالا باعث می شود که فضا برای دندان ها جهت جوانه زدن از لثه ها وجود نداشته باشد. دندان ممکن است بیرون بیاید اما به صورت نصف و نیمه یا به صورت کج. دندان نیش هم ممکن است به این شکل در بیاید یا نهفته شود. به همین جهت افرادی که دارای فک کوچک هستند نیازمند درمان ارتودنسی دندان های نیش هستند.

ریفلاکس بلع نادرست

بعضی از کودکان حین غذا خوردن یا مصرف نوشیدنی ها  و بلع آن ها زبان خود را به جای اینکه به سمت سقف دهان متمایل کنند به دندان های جلویی فشار وارد مکنند. فشار زبان بر روی دندان های جلویی می تواند باعث ناهنجاری قابل توجه ای در دندان ها و مخصوصا دندان های نیش شود. و همین امر نیازمند ارتودنسی دندان نیش خواهد بود. در این زمان تنها روش برای اصلاح این نوع دندان، ارتودنسی می باشد. هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده نسبت به نا هموار بودن دندان متفاوت است.

دندان های اضافی

گاهی اوقات ارتودنسی دندان های نیش به دلیل وجود دندان اضافی است که انجام می شود. در این هنگام ممکن است ارتودنتیست کودک شما دندان اضافی را از دهان او خارج کند. سپس آسیب هایی را که بر صورت، بایت یا فک رسیده است درمان کند.

مشکل در ساختار استخوان

کمبود حمایت از ساختار استخوان می تواند باعث نازک شدن و ایجاد ضایعه نابالغ شود. این اختلال می تواند موجب سخت تر شدن جویدن و صحبت کردن و یا تاثیر منفی بر قابلیت و توانایی دندان ها شود. علاوه براین مال اکلوژن در دندان های آسیا ممکن است بر روی  سایر شرایط بهداشتی تاثیربگذارد.

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

اپن بایت وعادات عملکردی منفی عضلانی

این ضایعه در اثر مکیدن انگشت شست در کودکان رخ می دهد. در این صورت دندان های نیش این کودکان دچار ضایعه اپن بایت ( باز بودن دندان های جلویی در حالت بسته بودن دهان را نیش باز یا اپن بایت می گویند) می شوند و به روش ارتودنسی متحرک یا ثابت نیاز پیدا می کنند. هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده در همه افراد متفاوت است.

این در حالی است که هنوز بعضی از بزرگسالان  اشیایی مانند مداد را در دهان خود گذاشته و توسط دندان های نیش به آن فشار می آورند. یا با فشار زبان خود را به دندان های جلویی می زنند. این عادات منفی می تواند سبب ایجاد نیش باز یا اپن بایت شود.

مدت زمان ارتودنسی دندان نیش نهفته چقدر است؟ هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده چقدر می شود؟

دندان نیش می تواند با کمک انواع ارتودنسی ثابت، متحرک و نامرئی و یا جراحی فک درمان شود. اگر خودتان سابقه نهفتگی این دندان را دارید و فکر می کنید که فرزندتان نیز ممکن است با چنین مشکلی روبرو شوید جهت انجام ارتودنسی پیشگیرانه  باید به یک متخصص ارتودنسی خوب مراجعه کنید. در اغلب اوقات جراحی دندان و ارتودنسی با هم میتوانند راه حل درمانی باشد.

در صورتی که دندان نیش دائمی  شما هنوز از فک بیرون نیامده و رشد نکرده باشد در این حالت می گوییم دندان نیش به صورت نهفته در فک قرار گرفته است. در این صورت  متخصص ارتودنسی بعد از انجام بررسی های لازم از روش ارتودنسی استفاده کرده و از آنجایی که بعد از افتادن دندان شیری، جای آن خالی می شود، به بیمار کمک می کند تا دندان نیش نهفته او زودتر از فک خارج شده و در محل اصلی خود نمایان شود. هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده در صورتی که دندان هنوز نهفته باشد با دیگر دندان ها متفاوت است.

مدت زمان ارتودنسی دندان نیش نهفته  به وضعیت فک و شرایط و سن بیمار بستگی داشته و در افراد مختلف با ناهنجاری های مختلف، متفاوت است.
ارتودنسی دندان نیش نهفته با توجه به ژنتیک، جنس دندان و نوع فک، حداقل حدود ۱۰ ماه طول کشیده و نسبت به سایر روش های درمانی دوره طولانی تر دارد.

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده

چرا دندان ها نهفته می شوند؟

دندان به دلایل مختلفی ممکن است نهفته شود، گاهی اوقات دلیل نهفته شدن دندان ها مشخص نیست، اما معمولاً یکی از دلایل زیر منجر به نهفتگی می شود:

 • ازدحام بیش از حد یا وجود دندان های اضافی
 • فقدان دندان های طبیعی بزرگسالان
 • رشد غیر طبیعی
 • رشد دیگر دندانها که مسیر دندانهای دیگر را مسدود می کند.
 • عدم افتادن به موقع دندان های شیری

هزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زده با دندان نیش نهفته متفاوت است.

چه زمانی درمان ارتودنسی برای دندانهای نهفته ضروری است؟

اگر دندان نیش نهفته باشد، به ندرت اتفاق می افتد، که به طور طبیعی خود به خود بیرون بیاید. مداخله جراحی به دندان کمک می کند، تا از لثه بیرون بیاید و در محل مناسب خود قرار بگیرد. اگر دندان نیش نهفته درمان نشود، می تواند باعث مشکلات جدی سلامت دندانها و دهان شود، از جمله:

 • درد فک
 • جابجایی یا شلوغی دندان ها
 • آسیب ریشه دندان های مجاور
 • از دست دادن دندان
 • عفونت
 • مال اکلوژن (ناهمترازی دندان ها)
4.8/5 - (112 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)سفید ترین رنگ کامپوزیت دندانکامپوزیت دندان در هفت حوضلبخند هالیوودیرنگ لمینت دندان b1بهترین متخصص کامپوزیت دندانهزینه ترمیم کامپوزیت شکستهبررسی 6 عامل تاثیر گذار بر روی قیمت لمینت دندانرنگ کامپوزیت دندان a2قیمت هوم بلیچینگطرح لبخند دندان خرگوشیهزینه کاشت دندان یک روزه فوریبعد از عصب کشی دندان چه بخوریم

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *