هر واحد ایمپلنت چند دندان است

هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟

یکی از متداول ترین سوالات بین مراجعینی که قصد ایمپلنت دندان هایشان را دارند این است که هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟ به همین سبب قصد داریم در راستای اشاره به ایملنت دندانی نیز به اینکه هر واحد ایمپلنت چند دندان است پاسخ دهیم.

هر واحد ایمپلنت چند دندان است

منظور از واحد در ایمپلنت چیست؟

جهت پاسخ به سوال هر واحد ایمپلنت چند دندان است باید بگوییم به طور کل منظور از واحد همان تعداد دندان ها می باشد. یعنی اگر بگوییم یک واحد ایمپلنت دندان منظور این است که تنها یکی از دندان ها نیازمند ایمپلنت می باشد.

به همین سبب در این زمان می گوییم یک واحد ایمپلنت نیز به جای دندان طبیعی نیز قرار گرفته و به قولی جانشین دندان طبیعی آسیب دیده می باشد.

یکی دیگر از سوالاتی که ممکن است برای افراد رخ دهد این است که آیا کسانی که قصد دارند دندان های خود را ایمپلنت کنند باید چه تعداد دندان خود را ایمپلنت نمایند؟

باید اشاره داشت زمانی که دندان های طبیعی افراد دچار مشکل و آسیب دیدگی شده و یا به طور کل جای دندان نیز به سبب از بین رفتن یا کشیدن دندان خالی باشد و فضای چندان مناسبی را بر روی دندان ها و لبخند افراد ایجاد نکرده باشد به جهت جایگزین نمودن دندانی که مشابه دندان طبیعی باشد و فضای خالی را پر کند از ایمپلنت دندان استفاده می گردد.

هر واحد ایمپلنت چند دندان است

در هر فک هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟

جالب توجه است که تعداد ایمپلنت هایی که باید بر روی دندان های فک بالا و پایین قرار گیرند از یکدیگر متفاوت می باشد.

به همین است باید بیان داریم اینکه هر واحد ایمپلنت چند دندان است؟ وابسته به اهمیت نیازمندی کاشت ایمپلنت دندان بر روی فک بالا یا پایین است فرضا باید توجه داشت تعداد ایمپلنت دندانی که مجاز به کاشت بر روی دندان های فک پایین هستند کمتر از دندان های فک بالا می باشند.

از آنجایی که تعداد ایمپلنت دندانی نیز به مراتب می تواند بر اساس حجم استخوان در فک بالا یا پایین بر روی دندان مورد نیاز نصب گردد لازم است اشاره کنیم از آنجایی که فک پایین نیز بهره مند از چگالی استخوان می باشد به هنگام کاشت ایمپلنت دندانی به جای دندان آسیب دیده یا فضای خالی دندان، از تعداد ایمپلنت کمتری استفاده می گردد.

و از آنجایی که فک بالا به مراتب نرم تر از فک پایین می باشد تعداد ایمپلنت بیشتری جهت کاشت ایمپلنت نیاز می باشد.

لذا در راستای پاسخ به سوال هر واحد ایمپلنت چند دندان است باید اشاره کنیم هر چه تعداد ایمپلنت های مورد نیاز جهت کاشت بیشتر باشد میزان قیمت ایمپلنت دندان بیشتر می گردد.

همچنین باید اشاره داشت از آنجایی که میزان سینوس هایی که در فک بالا قرار دارند بزرگ می باشد و هر کدام از این سینوس ها دارای فضاهایی هستند که در استخوان میزان هوای زیادی وجود دارد، دندانپزشکی که به صورت تخصصی به کاشت ایمپلنت دندان می پردازد به طور کامل و در هر جای فک بالا نیز به کاشت ایمپلنت نمی پردازد.

چرا به سینوس ها در فک بالا اشاره نمودیم؟ زیرا زمانی که فضا و جایگاه دندان در فک بالا به مدت زمان زیادی خالی مانده باشد سینوس ها به مراتب بزرگتر شده و به هنگام کاشت ایمپلنت نیز به سبب تنگ شدن فضای دندان کاشت ایمپلنت به مراتب در فضای کوچک تری انجام می گیرد.

بنابراین توصیه می گردد اگر افراد قصد دارند فضای خالی دندان خود را با ایمپلنت پر کنند هر چه زودتر جهت  ایمپلنت اقدام نموده و مدت زمان زیادی فضای دندان را خالی نگذارند زیرا علاوه بر گسترده تر شدن سینوس ها ممکن است فضای خالی دندان جایگاه مناسبی برای تجمع عفونت های دندانی و.. گردد.

لذا از دیگر نکات مهمی که نیاز است بیان داریم این است که..

اگر افراد قصد دارند دندان های خود را به طور کامل ایمپلنت کنند نباید پیش از ایمپلنت هیچگونه جراحی سینوس انجام دهند ( این جراحی تنها مختص دندان های فک بالا می باشد ) و نیاز است که کاشت ایمپلنت نیز به جای اینکه بر روی سینوس انجام گیرد در اطراف سینوس ها کاشت گردد.

هر واحد ایمپلنت چند دندان است

چه تعداد واحد ایمپلنت می تواند بر روی فک کاشت گردد؟

به طور کل باید بگوییم همانطور که اشاره شد از آنجایی که حجم استخوان در فک بالا به مراتب ضعیف تر و نرم تر از فک پایین می باشد می توان بیشتر از فک پایین بر روی این فک ایمپلنت نصب نمود و نیاز است با تشخیص دندانپزشک متخصص تعداد ایمپلنت قابل قبول که خطری به سلامت دندان ها و فک وارد نیاورد نصب گردد.

اما می توانیم به صورت جزئی اشاره کنیم اگر افراد تمامی دندان های خود را در یکی از فک های بالا یا پایین از دست داده اند نیاز است برای ایمپلنت کامل دندان ها یا به اصطلاح قوس کامل دندان ها به چند عامل مهم توجه داشت:

  • فک مورد نیاز به کاشت ایمپلنت
  • چه میزان استخوان در فک وجود دارد
  • بررسی انتخاب و صلاح بیمار بین پروتز ثابت یا متحرک
  • بررسی سیستم عضلانی افراد به هنگام جویدن غذا

بنابراین همانطور که بیان نمودیم هر واحد ایمپلنت چند دندان است بستگی به تعداد دندان های مورد نیاز جهت کاشت ایمپلنت دارد.

لذا باید توجه داشت نیاز است که افراد جهت ایمپلنت نمودن دندان های خود باید به دندانپزشکی متخصص مراجعه نموده و کاشت ایمپلنت را حتما به ایشان که دارای تجربه بسیاری در این زمینه هستند بسپارند..چرا که ایشان با بررسی های تخصصی و عدم کاشت ایمپلنت فراتر از حد نیاز از آسیب رسی به سلامت دندان های مجاور جلوگیری می نماید..

چه بسا با اشاره به اهمیت کاشت ایمپلنت به صورت تخصصی افراد می توانند جهت کاشت ایمپلنت با عرشیان کلینیک با تضمین کیفیت و قیمت کاشت تماس حاصل نمایند.

منظور از ایمپلنت دندان چیست؟

یکی از بهترین روش ها جهت پر کردن فضاهای خالی دندان ایمپلنت می باشد. لذا با کاشت ایمپلنت که پیچی تیتانیومی می باشد و به استخوان فک پیوند میخورد فضای خالی دندان پر می شود.

چرا کاشت ایمپلنت توصیه می گردد؟

اگر فضای خالی دندان ها پر نشوند به مرور زمان دیگر دندان های مجاور به سمت این فضای خالی کشیده شده و در نتیجه دندان های دیگر هم کج می شوند حتی ممکن است فضای خالی دندان نیز منبع و جایگاه بسیار مناسبی برای تجمع عفونت ها و میکروب های دندانی گردد.

هزینه کاشت ایمپلنت چقدر است؟

هزینه کاشت ایمپلنت بستگی به تعداد واحد های مورد نیاز، نوع کاشت ایمپلنت و تخصص دندانپزشک و..دارد به همین سبب افراد می تواند جهت کسل اطلاع از قیمت روز کاشت ایمپلنت با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند.

Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)روکش دندان قسطیکامپوزیت دندان های نامرتبهزینه کامپوزیت دندان سال 1402کامپوزیت دندان در رسالتمراحل انجام لمینت دندانکلینیک دندانپزشکی شرق تهرانفوبیای دندانپزشکیکامپوزیت دندان قسطیلمینت زیباتر است یا کامپوزیتلمینت سرامیکیپیج کامپوزیت دنداناصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *