thumbnail arshian 34 1

مصرف الکل بعد از ایمپلنت خوب است یا بد؟

می دانیم که ایمپلنت یکی از روش های موثر جهت ترمیم دندان می باشد از همین رو نیاز است پس از ایمپلنت کردن دندان ها به مراقبت های لازم جهت حفظ و نگهداری از ایمپلنت توجه داشت..

چرا که اگر به نکات مهم پس از ایمپلنت دندان توجه نکرد ممکن است سلامت دندان ها به خطر بیفتد..

حال یکی از سوالاتی که بین افراد پس از ایمپلنت دندان بسیار رایج می باشد این است که مصرف الکل بعد از ایمپلنت دندان خوب است یا خیر؟به همین سبب قصد داریم در این باره در ادامه صحبت کنیم..

مصرف الکل پس از ایمپلنت دندان

یکی از توصیه های مهم دندانپزشک متخصص این است که افرادی که نوشیدنی های الکلی مصرف کرده و حتی به استعمال دخانیات می پردازند از ایمپلنت کردن دندان هایشان خودداری کنند چرا که نتیجه ایمپلنت کردن دندان ها در این افراد نتیجه مطلوب این بوده و حتی میزان ماندگاری کاهش می یابد..

ولیکن اگر افراد قصد مصرف الکل بعد از ایمپلنت را داشتند نیاز است که حتماً پیش از ایمپلنت کردن دندان‌هایشان این موضوع را با دندان پزشک متخصص در میان بگذارند تا راهنمایی های اصولی به ایشان ارائه گردد..

مصرف الکل بعد از ایمپلنت

مصرف الکل پس از ایمپلنت چه تاثیراتی دارد؟

  • از بین رفتن مواد معدنی مفید داخل دهان
  • عمر کوتاه ایمپلنت
  • کند شدن میزان بهبودی زخم های دهان و لثه
  • کاهش و توقف ترشح بزاق ضدعفونی در دهان
  • امکان افزایش احتمال عفونت دهانی
  • احتمال رقیق شدن جریان خون
  • و..

۱.از بین رفتن مواد معدنی مفید داخل دهان

می‌دانیم که مواد معدنی بسیار مفیدی در دهان وجود دارد مصرف مشروبات الکلی پس از ایمپلنت نیز باعث می شود این مواد معدنی از بین بروند و با عدم رسیدن مواد معدنی به لثه ها و فک ها، لثه دچار ضعف شده و به مرور احتمال تحلیل رفتگی لثه ها افزایش می یابد.

۲.عمر کوتاه ایمپلنت

مصرف نوشیدنی های الکلی و استعمال دخانیات به مرور ماندگاری ایمپلنت را کاهش میدهند.

از آنجایی که ترمیم دندانی با ایمپلنت نیازمند پرداخت هزینه بالایی می باشد مهم است که میزان دوام ایمپلنت بالا باشد ولی با مصرف الکل و استعمال دخانیات، از عمر ایمپلنت کم می گردد و این ممکن است سبب نارضایتی افراد گردد..

زمانی که مراجعین قصد مصرف الکل و استعمال دخانیات مثل سیگار و قلیان را داشته باشند دندانپزشک متخصص جهت ترمیم دندان ها روش مناسب دیگری را پیشنهاد می دهد.

۳.کند شدن میزان بهبودی زخم های دهان و لثه

پس از ایمپلنت کردن دندان ها ممکن است که زخم هایی بر روی دهان و ایجاد گردد‌‌.‌. زمانی که افراد پس از ایمپلنت به استعمال دخانیات و مصرف نوشیدنی‌های الکلی می‌پردازند میزان سرعت بهبودی این زخم ها کاهش پیدا می کند و زمانی که سرعت بهبودی کم گردد ممکن است میزان احتمال بیماری های مختلف افزایش یابد و یا حتی نتیجه ایمپلنت کردن دندان ها رضایت بخش نباشد‌.

۴.کاهش و توقف ترشح بزاق ضدعفونی در دهان

در دهان، بزاقی که حاوی مواد ضدعفونی کننده می باشد نیز ترشح می‌شود، سبب می گردد آلودگی های موجود در دهان از بین روند، مصرف نوشیدنی‌های الکلی سبب می‌گردد ترشح این بزاق در دهان کاهش یافته و حتی توقف گردد که این نیز می‌تواند خصوصا در دوران نقاهت خطرناک باشد.

۵.امکان افزایش احتمال عفونت دهانی

زمانی که ترشح بزاق دهانی کاهش یا توقف گردد و همچنین میزان سرعت بهبود یافتن زخم های دهان و لثه کاهش یابد ممکن است به سبب مصرف نوشیدنی های الکلی عفونتهای در دهان ایجاد گردد چرا که بهبود نیافتن زخم ها به مرور سبب بروز بیماری و عفونت می گردد..

و این نیز سبب عدم رضایت از نتیجه ایمپلنت می گردد.

همچنین بهتر است توجه داشت اگر عفونت به خون انسان برسد احتمال خطر مرگ هم وجود دارد.

۶.احتمال رقیق شدن جریان خون

مصرف نوشیدنی‌های الکلی سبب می گردد که خون رقیق شود زمانی که پس از ایمپلنت دندان ها به خصوص زمانی که به تازگی این جراحی انجام شده است به مصرف مشروبات الکلی پرداخت احتمال خونریزی کردن لثه ها وجود دارد..

چه مدت پس از ایمپلنت الکل مصرف کنیم؟

به طور کلی باید بیان داریم مصرف نوشیدنی های الکلی پس از این پلنت کردن دندان ها سبب کاهش دوام آن بوده و همچنین به سلامت دندان ها آسیب می رساند اما اگر افراد قصد داشته باشند همچنان الکل مصرف کنند نیاز است با دندانپزشک متخصص خود مشورت نمایند.

عموماً مصرف الکل پس از ایمپلنت دندان ۲ هفته پیش و پس از ایمپلنت دندان مضر بوده و لازم است از مصرف الکل در این بازه زمانی خودداری نمود.با این وجود توصیه می گردد جهت مصرف الکل پس از ایمپلنت حتما از دندانپزشک متخصص مشورت گرفت‌.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و همچنین ایمپلنت کردن دندان ها به صورت کاملا تخصصی میتوان با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.عرشیان کلینیک با بهره گیری از با کیفیت ترین مواد دندانی و با تخصص بسیار بالا به ایمپلنت کردن و ترمیم دندان ها می پردازد.

می توان جهت کسب اطلاع از هزینه و قیمت ایمپلنت دندان بر روی لینک کلیک نمود.

آیا مصرف الکل بعد از ایمپلنت مضر است؟

بله مصرف الکل پیش و پس از ترمیم دندان ها با ایمپلنت بسیار مضر می باشد که به آن ها در محتوا اشاره نموده ایم.

چه مدت پس از ایمپلنت نباید الکل مصرف نمود؟

بسیار مهم است که افراد اطلاعات لازم در اینباره را با دکتر دندانپزشک متخصص خود مشورت نمایند چرا که متخصص با توجه به بررسی وضعیت دهان و دندان ها نیز به این سوال پاسخ می دهد ولیکن به طور کل مصرف الکل پس از ایمپلنت بسیار برای افراد مضر می باشد.
می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر و ایمپلنت دندان به صورت کاملا تخصصی با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

۴.۳/۵ - (۷۰ امتیاز)
قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۲ (دندان های جلو و کامل)هزینه جراحی زیبایی لثه در سال ۱۴۰۲قیمت پر کردن دندانکامپوزیت دندان خرگوشیقیمت هر واحد کامپوزیتچگونه کامپوزیت میکنند ( مراحل نصب )جراحی ریشه دندان عفونیقیمت جرم گیری دندانزیبایی دندان با کامپوزیتسفید کردن دندان مصنوعیپر کردن دندان با مواد سفیدکامپوزیت دندان در شرق تهراندرمان سریع دندان درد در شب

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *