لمینت زیباتر است یا کامپوزیت

لمینت زیباتر است یا کامپوزیت ؟

کامپوزیت و لمینت هر دو یک روش محبوب و پر طرفدار برای اصلاح فرم لبخند می باشند که به تمایل مردم نسبت به داشتن لبخندی زیبا و بی نقص پاسخی مثبت داده است. اگر از ظاهر دندان های خود راضی نیستید و به دنبال دندان های زیبا و سفید می گردید هم می توانید از کامپوزیت استفاده کنید و هم لمینت. اما مطمنا این سوال برای شما ایجاد می شود که لمینت زیباتر است یا کامپوزیت !؟ ما در این مطلب قصد داریم تا به این سوال پاسخ کامل بدهیم و به شما در انتخاب میان کامپوزیت و لمینت کمک کنیم.

پس اگر می خواهید بدانید که لمینت زیباتر است یا کامپوزیت و بین این دو انتخاب آگاهانه تری داشته باشید با ما در این مطلب همراه باشید.

لمینت چیست ؟

پیش از آنکه برسی کنیم لمینت زیباتر است یا کامپوزیت لازم است بدانیم که این دو روش اصلاح لبخند چی هستند و چگونه ساخته می شوند. در تعریفی ساده لمینت یک روکش بسیار نازک سرامیکی است که بر اساس رنگ دندان شما ساخته شده و بر روی دندان قرار میگیرند. نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که نازک بودن لمینت آن را شکننده یا آسیب پذیر نمی کند و بالعکس نسبت به کامپوزیت از مقاومت بیشتری نیز برخوردار می باشد.

کامپوزیت چیست ؟

احتمالا تا کنون دندان های را ترمیم یا به اصطلاح پر کرده اید. ماده ی خمیری که در دندان شما سفت می شود همان کامپوزیت است که رنگ بندی های مختلفی دارد و بر اساس نظر دکتر انتخاب می شود. این خمیر به شکل نازکی در می آید و برای قرار گیری بر روی سطح دندان شما آماده می شود. کامپوزیت با اینکه از نظر مقاومتی و طول عمر ضعیف تر عمل می کند با این وجود انتخاب افراد زیادی است که در ادامه به علت این موضوع می پردازیم.

لمینت زیباتر است یا کامپوزیت

لمینت زیباتر است یا کامپوزیت ؟

تجربه نشان داده است که لمینت می تواند انتخاب زیبا تری نسبت به کامپوزیت باشد. در حقیقت رنگ های لمینت به طور معمول طبیعی تر می شود و از ظاهر بهتری برخوردار می باشد. نکته ای مهم تری که باید در نظر داشته باشید مربوط به زیبایی کامپوزیت و لمینت در دراز مدت است. کامپوزیت نهایتا 7 الی 8 سال دوام بیاورد و بعد از آن باید ترمیم شود. این درحالی است که لمینت تا 15 سال نیز باقی می ماند و این بدین معناست که زیبایی لمینت در دراز مدت بیشتر حفظ می گردد.

با وجود این دو مزیت مهم لمینت و کامپوزیت و با علم به اینکه لمینت زیبایی بیشتری خواهد داشت نباید فراموش کرد بار اصلی زیبایی هر دو روش کامپوزیت یا لمینت به انجام درست و اصولی آن می باشد. اگر کامپوزیت و لمینت به خوبی انجام نشود و نکات مهم آن در هنگام ساخت رعایت نگردد شک نداشته باشید که نه تنها هیچکدام زیبا تر نخواهند بود بلکه در مدت زمان کوتاه تری از بین خواهند رفت.

مزیت های لمینت چیست ؟

علاوه بر اینکه لمینت از کامپوزیت زیبا تر است مزایا بیشتری نیز دارد که باید در این مطلب به آن توجه کرد :

  • لمینت می تواند تا 15 سال دوام بیاورد.
  • رنگ آن دیر تر تغییر می کنند و در دراز مدت زیبایی خود را بهتر حفظ می کند.
  • لمینت دندان می توان فاصله بین دندانی را نیز پر کرد و لبخند زیبا تری نیز داشت.
  • محافظ خوبی برای دندان هایی می باشد که در طول دراز مدت مینای دندان خود را از دست داده اند چرا که می تواند یک پوشش مناسب برای آن باشد.

مزیت های کامپوزیت چیست ؟

  • کامپوزیت دندان در مدت زمان کوتاه تری بر روی دندان ها قرار میگیرد.
  • در برخی از موارد امکان ترمیم آن وجود داد.
  • طیف رنگی بسیار گسترده ای دارد و می توان بر اساس رنگ طبیعی دندان آن ها را انتخاب کرد.
  • کم تر تهاجمی می باشد.
  • دو روش دارد که یکی از آن ها بسیار سریع می باشد در طول یک جلسه انجام می گردد.
  • نباید از هزینه و قیمت کامپوزیت دندان و پایین تر بودن آن نسبت به لمینت غافل بود. در ادامه این موضوع را بیشتر مورد برسی قرار می دهیم.

لمینت زیباتر است یا کامپوزیت

قیمت لمینت و کامپوزیت

در این مطلب تا جای ممکن به این سوال که لمینت زیباتر است یا کامپوزیت پاسخ دادیم. ما بقی آن انتخاب و سلیقه شماست که یکی از این دو روش را برای اصلاح لبخند خود استفاده می کنید. باید در نظر داشت که در انتخاب خدمات زیبایی دندان پزشکی این تنها زیبایی نیست که مهم می باشد بلکه مواردی همچون هزینه آن نیز باید مد نظر قرار بگیرد. از آنجا بیمه نیز این خدمات را پوشش نمی دهد ، بدون شک هر کسی این مورد را نیز مد نظر قرار می دهد.

از تفاوت های اصلی و مهم کامپوزیت و لمینت مروبط به قیمت آن است. هزینه لمینت تقریبا دو برابر کامپوزیت می باشد که می تواند شما را از نظر پرداخت دچار دغدغه های زیادی کند. حتی استفاده از بهترین برند کامپوزیت که یک برند امریکایی می باشد نیز از لمینت ارزان تر است. پس حتما موارد مالی را نیز در انتخاب کامپوزیت یا لمینت علاوه بر زیبایی مد نظر داشته باشید.

خدمات کامپوزیت و لمینت در عرشیان قابلیت پرداخت اقساطی دارد پس دیگر دغدغه هزینه ها را نداشته باشید.

شما می توانید لیست خدمات دندان پزشکی عرشیان کلینیک و قیمت آن را از طریق مطلب زیر مشاهده نمایید :

امیدواریم به سوال خود در مورد این لمینت زیباتر است یا کامپوزیت دست پیدا  کرده باشید. فراموش نکنید که زیبایی این روش اصلاح لبخند زمانی قابل مقایسه است که هر دو به بهترین شکل ممکن انجام شده باشد. پس سعی کنید بهترین کلینیک دندان پزشکی را جهت کامپوزیت یا لمینت انتخاب نمایید.

هزینه خدمات کلینیک عرشیان – 1402

خدماتهزینه(هزارتومان)🎉تخفیف محدود
🔹 عصب کشی تک کاناله با پرکردن29002500
🔹 پرکردن یک سطحی با آمالگام1050950
🔹 پرکردن یک سطحی با کامپوزیت11501050
🔹 روکش pfm4.0503.000
🔹 روکش زیرکونیا 4.5503.500
🔹 کشیدن دندان عقل850از 700
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)2.6002.250
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)3.2502.500
🔹 لمینت ایمکس آلماناز 9.000 تا 12.000از 6.500 تا 8.500
🔹 ایمپلنتتماس بگیرید
🔹 ریمو(واحدی)350250
🔹 لیفت لثه(واحدی)300200
جرم گیری هر فک700‌500

هزینه کامپوزیت دندان – 1402

نوع و برند
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)
🔹 توکویاما(ژاپنی sw)
🔹 کاریزما(آلمانی)
🔹 سارمکو سوئیس
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)
🔹 آی پی اس لیرینگ
جهت دریافت تعرفه کامپوزیت زیبایی با تخفیف ویژه تماس بگیرید ۰۲۱۷۷۲۰۶۰۰۰
📍هم سطح سازی، قرینه سازی
📍اقساط بدون سود

عرشیان کلینیک با ارائه بهترین و با کیفیت ترین خدمات دندان پزشکی و ضمانت یک ساله آماده خدمت رسانی به شما می باشد.

رنگ کامپوزیت طبیعی تر می باشد یا لمینت ؟

در مقایسه با کامپوزیت و لمینت باید گفت که رنگ لمینت طبیعی تر می شود.

طول عمر کامپوزیت و لمینت به چه صورت می باشد ؟

کامپوزیت از طول عمر 7 الی 9 ساله در بهترین حالت برخوردار است اما لمینت تا 15 سال نیز دوام می آورد.

هزینه کامپوزیت و لمینت به چه صورت می باشد ؟

قیمت لمینت تفاوت فاحش و قابل توجه با کامپوزیت دارد. شما می توانید از طریق این مطلب از قیمت دقیق این دو روش مطلع شوید.

Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)کلینیک دندانپزشکی در هنگامکلینیک دندانپزشکی در سرسبزکشیدن همه دندانها در یک جلسهرنگ کامپوزیت دندان xbwمعرفی 5 برند برتر کامپوزیت دندانتخفیف بلیچینگ دندان در تهرانهزینه کاشت دندان یک روزه فوریطیف رنگی کامپوزیت IPSردیف کردن دندانها با کامپوزیتلمینت دندان در شرق تهرانکامپوزیت سرامیکیقیمت پر کردن دندان بدون عصب کشی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *