لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟

لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟ چرا؟

یکی از پر متقاضی ترین روش هایی که برای سفیدسازی دندان ها وجود دارد، لمینت سرامیکی می باشد که می تواند به زیبایی دندان ها بیفزاید.
اغلب افرادی که قصد دارند به نصب لمینت سرامیکی یا کامپوزیت بپردازند، با این سوال مواجه می شوند که لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟
در ادامه نیز قصد داریم به این پرسش پاسخ داده و درباره لمینت دندان صحبت کنیم.

لمینت دندان چیست؟

لمینت روکشی است که بر روی دندان ها قرار گرفته و بسیار مستحکم می باشد.
این روکش سرامیکی یا کامپوزیتی می تواند برخی عیوب دندانی را به خوبی اصلاح سازد فرضا فاصله بین دندان ها، زردی و بدرنگی دندان ها، بد ترتیبی دندان ها، کوچک و بزرگی دندان ها و‌‌..
البته ابتدا نیاز است که درمانگر متخصص پس از بررسی و معاینه دندان ها با توجه به وضعیت موجود، نصب روکش لمینت سرامیکی را تایید نماید..مواد لمینت سرامیکی نیاز است که کیفیت بسیار بالایی داشته باشد که بتواند نتیجه مطلوبی به همراه داشته باشد.
طیف رنگی روکش های لمینت سرامیکی مختلف بوده و می توان روکش لمینتی طبیعی یا شفاف را بر روی دندان ها نصب نمود.
لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟

انواع لمینت دندان

لمینت دندان دارای دو نوع سرامیکی و کامپوزیتی می باشد که افراد می توانند با مشورت دندانپزشک متخصص و سبک سلیقه خود به نصب هر یک از این روکش ها بپردازند.
بنابراین پاسخ به سوال لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟ باید بگوییم یکی از عوامل موثر بر میزان دوام لمینت دندان، نوع آن می باشد.

1.لمینت دندان سرامیکی

لمینت دندان سرامیکی روکشی است که سرامیکی بوده و برای اینکه بتوان آن را بر روی دندان ها نصب نمود لازم است مینای دندان را تراشید.
همچنین طول نصب روکش لمینت سرامیکی بیش از یک جلسه درمانی می باشد زیرا علاوه بر تراشیدن مینای دندان، لازم است که دندانپزشک به قالب گیری دندان ها پرداخته و پس از ساخت روکش مناسب برای مراجع به نصب آن بپردازد.
لازم به ذکر است که در پاسخ به سوال لمینت دندان تا چند سال دوام دارد، لمینت سرامیکی در صورت رعایت تمامی نکات می تواند حداقل ۱۰ و حداکثر ۱۵ سال دوام داشته باشد.
همچنین میزان قیمیت لمینت سرامیکی نیز زیاد می باشد و قابل برداشت و ترمیم نیست بدین معنی که اگر دندان های لمینتی افراد نیاز به اصلاح و..داشته باشند تنها می توان به تعویض روکش لمینتی پرداخت.

2.لمینت دندان کامپوزیتی

در لمینت کامپوزیتی از مواد کامپوزیتی استفاده می شود که علاوه بر لمینت کامپوزیتی می‌توان به آن کامپوزیت هم گفت.
لمینت کامپوزیتی را می توان بر خلاف لمینت سرامیکی، در یک جلسه درمانی بر روی دندان ها نصب نمود. لذا در این روش نیازی به تراشیدن دندان ها نبوده و تنها در مواقع ضروری دندانپزشک متخصص میزان کمی دندان ها را می تراشد.
این نوع روکش هم می تواند به برطرف کردن و اصلاح عیوب دندانی مثل فاصله و زردی دندان ها و..بپردازد.
جالب توجه است که میزان مقاومت لمینت کامپوزیتی در برابر تغییر رنگ کمتر بوده و ممکن است با عدم رعایت نکات لازم به مرور زمان، روکش لمینت کامپوزیتی دچار لکه و تغییر رنگ گردد.
از آنجا که میزان هزینه نصب روکش لمینت کامپوزیتی بسیار کمتر از لمینت سرامیکی می باشد و همچنین می توان آن را در هر زمان برداشت این روش دارای محبوبیت بیشتری می باشد.
در پاسخ به سوال لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟ باید بگوییم میزان دوام لمینت کامپوزیتی حداقل ۵ و حداکثر ۷ سال می باشد که قابلیت ترمیم آن در این بازه زمانی هم وجود دارد.
حتی بر خلاف لمینت سرامیکی که نمی توان آن را از دهان خارج نمود، افراد می توانند در هر زمان روکش لمینت کامپوزیتی خود را از دهان خارج نمایند.
لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟

عوامل موثر بر طول دوام لمینت دندان

به سوال لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟ اشاره نمودیم.
لازم به ذکر است که بیان داریم عوامل متعددی می توانند بر میزان دوام لمینت دندان چه کامپوزیتی چه سرامیکی تاثیرگذار باشند که عبارتند از:
 • میزان کیفیت مواد لمینت دندان
 • میزان تعهد مراجع به نگهداری مناسب از روکش
 • رعایت بهداشت دهان و دندان به طور مرتب
 • کاهش یا عدم مصرف نوشیدنی های الکلی، رنگی و گازدار با مشورت متخصص مربوطه
 • میزان تخصص دندانپزشک
 • کاهش مصرف مواد غذایی رنگی
 • عدم استعمال دخانیات و سیگار
 • جنس لمینت دندان
 • اهمیت به چک شدن دندان ها توسط دندانپزشک متخصص در بازه های زمانی معین
 • و..

لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟

نکات نگهداری از لمینت دندان

در این بخش قصد داریم در ادامه اشاره به سوال لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟ نیز به نکات مهمی درباره نگهداری از لمینت دندان اشاره نماییم.
از جمله برخی نکات مهم عبارتند از:
 1. اهمیت به رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک و نخ دندان کشیدن
 2. کاهش مصرف مواد غذایی و نوشیدنی های رنگی
 3. کاهش و عدم استعمال دخانیات و سیگار
 4. دندان قروچه نداشتن
 5. مراجعه به دندانپزشک متخصص جهت نصب و بررسی وضعیت دندان ها
 6. و..

لمینت سرامیکی بهتر است یا کامپوزیتی؟

در پاسخ به سوال لمینت دندان تا چند سال دوام دارد؟ به بارز ترین تفاوت این دو نوع اشاره نمودیم که هر یک طول دوام متغیری دارند ولیکن همچنان مهم است که بدانیم، مهم است که افراد با توجه به شرایط خود و مشورت از دندانپزشک متخصص بهترین و مناسب ترین نوع لمینت دندان را بر روی دندان های خود نصب نمایند.
از آنجایی که پیشتر به برخی تفاوت های مهم لمینت سرامیکی و کامپوزیتی اشاره نمودیم، توصیه می کنیم مجدد به مطالعه آن ها پرداخته و سپس با توجه به وضعیت دندان ها، سن و علاقه خود و همچنین مشورت از دندانپزشک متخصص بهترین تصمیم را اتخاذ نمایید.
می توان جهت کسب اطلاع از قیمت لمینت دندان با شماره درج شده در صفحه سایت، عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

آیا عرشیان کلینیک کیفیت خدمات دندانپزشکی خود را تضمین می کند؟

بله عرشیان کلینیک کیفیت و قیمت تمامی خدمات دندانپزشکی خود را تضمین می نماید.

لمینت دندان سرامیکی بهتر است یا کامپوزیتی؟

در مطالب ارائه شده به تفاوت های این دو نوع لمینت اشاره نموده ایم که می توانید با در نظر داشتن تمامی جوانب و مشورت با دندانپزشک متخصص هر یک از این نوع لمینت را نصب نمایید.

قیمت لمینت دندان کلینیک عرشیان در چه رنجی است؟

قیمت لمینت دندان با توجه به عوامل متعددی مثل کیفیت مواد و جنس لمینت، تخصص دندانپزشک، تعداد دندان های مورد نیاز برای نصب روکش و..بستگی دارد می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل نمود.

Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)هزینه ترمیم دندان با کامپوزیتطرح لبخند دندان قسطیپولیش دندان بعد از کامپوزیتخوردن چایی بعد کامپوزیت دندانمدت زمان ارتودنسی دندانکلینیک دندانپزشکی در نارمکجراحی ریشه دندان عفونیتعرفه دندانپزشکی 1402کاشت دندان اقساطیلمینت دندان از چه سنی مناسب است؟ضخامت کامپوزیت دندانقاتل دندان درد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *