قیمت کامپوزیت دندان

 

قیمت کامپوزیت دندان در کنار اطمینان از سلامت دندان ها، یکی از سوالات اصلی کسانی است که به زیبایی دندان های خود اهمیت می دهند. با‌ گذشت زمان، پیشرفت‌ علمی و  اهمیت دادن به زیبایی بیشتر شده است. با چنین المان هایی، تمایل به زیبایی بیشتر صورت و بدن افزایش یافته است. قطعاً دهان و دندان جز قابل توجه ترین المان های صورت از لحاظ زیبایی است. در گذشته روش‌های محدود با هزینه‌های متفاوت برای زیباسازی دندان‌ها وجود داشت. اما برای همه چه از نظر روش درمان و چه هزینه، مقدور نبود.

امروزه کامپوزیت و لمینیت دو روش مناسب با هزینه معقول برای زیباسازی دندان‌ها و ایجاد طرح لبخند هرچه زیبا‌تر، هستند. در این مقاله به سوالات شما درباره قیمت کامپوزیت،عوامل موثر برقیمت و پرداخت اقساطی کامپوزیت خواهیم گفت. در ادامه به صورت دقیقه به این موضوع خواهیم پرداخت که قیمت کامپوزیت دندان چقدر است؟

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است؟

فهرست مطالب

قیمت کامپوزیت دندان به عوامل گوناگونی بستگی دارد. یکی از فاکتورهای مهم، طول عمر کامپوزیت است. همین امر سبب تفاوت قیمت میان کامپوزیت های ارزان و گران می باشد. مسلما کامپوزیت هایی که مدت زمان بیشتری در دندان به همان صورت اولیه یعنی سفید و زیبا باقی می مانند؛ گرانتر هستند. این کامپوزیت ها به دلیل مواد مرغوب از قیمت بالاتری برخوردارند.

کامپوزیت های ارزانتر زودتر از کامپوزیت های با کیفیت، زرد و کدر شده و یا جدا شده و می افتند. پس کیفیت و مرغوبیت کامپوزیت شامل دو نتیجه مهم است، طول عمر بیشتر و تغییر رنگ ندادن آن است. قیمت کامپوزیت دندان بر اساس کیفیت متغیر است

نیفتادن کامپوزیت و درست در جای خود قرار گرفتن و ایجاد یک لبخند زیبا دیگر از مهارت های پزشک است که عامل مهم دیگر است. پس در کنار انتخاب بهترین برند کامپوزیت، انتخاب پزشک مجرب هم اهمیت بالایی دارد. علاوه بر موارد گفته شده، عوامل دیگری نیز در قیمت کامپوزیت دندان و کیفیت ماندگاری و طول عمر کامپوزیت تاثیرگذار هستند:

 • مقاومت در برابر تغییر رنگ
 • مقاومت در برابر ساییدگی
 • نیاز یا عدم نیاز به ترمیم
 • مراقبت های بعد از کامپوزیت
 • مهارت و تخصص دندانپزشک

قیمت کامپوزیت دندان چگونه محاسبه می‌شود؟

برای اینکه اطلاعات بیشتری درباره قیمت کامپوزیت دندان به شما بدهیم تا بتوانید به خوبی تمامی جوانب کار را بسنجید و سپس اقدام نمایید، روش محاسبه قیمت کامپوزیت را به طور خلاصه بیان می کنیم. کاملا واضح است که با دانستن این موارد باز باید به پزشک مراجعه نمایید تا قیمت دقیق را برآورد کنید. اما مهم این است که با داشتن اطلاعات کافی می توانید دقیق تر عمل کنید و اسیر برخی تبلیغات نادرست نشوید.

همچنین اطلاعاتی نیز در مورد روش انجام این کار، مدت زمانی که طول می کشد تا دندان را کامپوزیت کرد اراپه می دهیم.
خب مسلما ابتدا باید یک اطلاع اولیه از اینکه به چند واحد کامپوزیت نیاز دارید داشته باشید. خب روش این کار ساده است، شما هر روز با آینه سروکار دارید و به شما جواب می دهد.

اگر جلوی آینه لبخند بزنید خودتان متوجه می شوید که چه تعداد از دندان های شما هنگام لبخند دیده می شوند. بر اصلاح لبخند با کامپوزیت این تعداد دندان ها تقریبا همگی به کامپوزیت نیاز دارند. قیمت کامپوزیت دندان با توجه به این مورد بسیار به صرفه است
بنابراین کافیست قیمت هر واحد کامپوزیت را بدانید و همچنین تعداد واحدهایی که نیاز دارید تا کل هزینه را محاسبه کنید. در کلینیک ما قیمت هر واحد کامپوزیت از ۴۵۰ هزار تومان شروع می شود.

قیمت کامپوزیت دندان بسته به جنس کامپوزیت متغیر است. در کلینیک دندانپزشکی عرشیان شرایط مناسبی برای پرداخت راحتتر هزینه توسط مراجعه کنندگان را در نظر گرفته ایم. کافی است برای اطلاع از شرایط با ما تماس بگیرید: ۰۲۱۷۷۴۴۶۴۶۶

قیمت هر واحد کامپوزیت دندان چقدر است؟

همانطور که در قسمت قبل توضیح داده شد، بسته به جنس و نوع کامپوزیت، قیمت کامپوزیت دندان از مبلغ ۴۵۰ هزار تومان شروع می شود همانطور که اشاره کردیم مهمترین دلیل این گستره قیمت، جنس کامپوزیت، کیفیت و طول عمر آن است.

قیمت کامپوزیت دندان

آیا بیمه هزینه کامپوزیت دندان را پرداخت می کند؟

از آنجا که روش کامپوزیت دندان اغلب جز جراحی های زیبایی محسوب می شود، متاسفانه بیمه هزینه ای را برای این مورد تقبل نمیکند. در نتیجه پرداختی انجام نمیدهد. همانند دیگر جراحی های زیبایی همچون تزریق ژل، جراحی بینی و… . اما در صورتی که برای موارد درمانی و پرکردن دندان پوسیده استفاده شود، بیمه بخش کوچکی از هزینه کامپوزیت را پرداخت می کند. البته این به نوع بیمه و مقدار پوششی که طبق قرارداد بیمه موظف به پرداخت است، بستگی دارد. اما پرداخت قیمت کامپوزیت دندان به عهده مراجع است

بیمه انواع مختلفی دارد و می توانید بپرسید مرکز درمانی که برای کامپوزیت در نظر گرفته اید آیا طرف قرارداد بیمه شما هست یا خیر. البته در صورتی که طرف قرارداد نباشد و بیمه تکمیلی داشته باشید، مشکلی وجود ندارد. تفاوت در این است که در این حالت باید ابتدا شما کلیه هزینه ها را پرداخت نمایید سپس مدارک درمانی خود را برای اخذ مبلغ به بیمه ارائه دهید.

در نظر داشته باشید اکثر بیمه ها بین یک ماه تا چهل روز پس از تاریخ فاکتورها و ویزیت های شما مدارک شما را بررسی می کنند. مراقب باشید که به موقع مدارک خود را به بیمه تحویل دهید.

آیا امکان پرداخت اقساطی هزینه کامپوزیت دندان وجود دارد؟

بله. پس از آگاهی از قیمت کامپوزیت دندان یکی از روش های پرداختی که پیشتر برای پرداخت راحتتر کامپوزیت مراجعین بیان کردیم، پرداخت اقساطی کامپوزیت دندان است. سعی کرده ایم در کلینیک عرشیان، به موضوع پرداخت آسان و بدون دغدغه مراجعه کنندگان نیز بیاندیشیم. پرداخت اقساطی کامپوزیت یکی از گزینه های مناسب و پرطرفدار مراجعه کنندگان است که خیال آنها را جهت انجام امور درمانی و زیبایی دندان راحت می کند.

قیمت خدمات افزون بر کامپوزیت دندان

در مواردی که شخص برای زیبایی به کلینیک مراجعه می کند، لازم است مواردی همانند لیفت لثه جهت افزایش طول تاج دندان، یا جراحی لثه برای برداشتن استخوان جهت دیده نشدن لثه‌های بزرگ و یا رفع پوسیدگی های دندانی و ترمیم آنها، انجام شود. توجه داشته باشید اگر شخص از قبل کامپوزیت دندان انجام داده باشد باید کامپوزیت ها ابتدا برداشته شده و سپس اقدامات لازم انجام شود.پس قیمت کامپوزیت دندان منحصر به خود عمل نیست قیمت موارد مختلف که ممکن است نیاز باشد یا بیمار درخواست انجام آن‌ها را داشته باشد، بصورت زیر است:

 • قیمت لیفت لثه

در صورت نیاز بیمار به لیفت لثه برای افزایش طول تاج دندان، مبلغی را برای هر واحد لیفت لثه در نظر بگیرد.

 • قیمت جراحی لثه

البته این مورد تنها برای افرادی است که لبخند لثه ای دارند. یعنی در هنگام خنده، حتی کم، لثه های آن‌ها دیده می شود. باید این مورد را بگوییم که نگران پرداخت هزینه نباشید. چرا که امکان پرداخت به صورت اقساط برای تمامی خدمات دندانپزشکی وجود دارد.

 • قیمت ترمیم پوسیدگی دندان

مواردی وجود دارد که دندان بیمار دچار پوسیدگی هستند، قبل از کامپوزیت یا لمینت باید ابتدا پوسیدگی درمان گردد. پس از معاینه، در صورتی که دندان شما دچار پوسیدگی باشد، مبلغ … را برای هر واحد دندان باید در نظر بگیرید. در قیمت کامپوزیت دندان این موارد را نیز مورد بررسی قرار دهید

 • برداشتن کامپوزیت قبلی دندان

اگر دندانی قبلاً کامپوزیت شده باشد، یا نیاز است که دوباره ترمیم یا تعویض شود، مبلغ … را برای برداشت هر واحد کامپوزیت در نظر بگیرید.

 • برداشتن روکش یا لمینت قبلی

همچنین مانند مورد قبل، اگر دندان روکش یا لمینت داشته باشد، مبلغ … برای برداشت آن در نظر بگیرید.

تفاوت کامپوزیت های ارزان قیمت و کامپوزیت های گران قیمت

پس از بیان قیمت کامپوزیت دندان بهتر است بدانید که در اولین بخش به تفصیل در این مورد صحبت کردیم. اما برای تاکید دوباره باید توضیح دهیم که اولین موردی که تعیین کننده قیمت کامپوزیت است، جنس و کیفیت کامپوزیت می باشد. اینکه چقدر عمر می کند و تا پایان عمر مفید خود، سفید و زیبا باقی می ماند. مورد مهم بعدی، کلینیک یا پزشک شماست. بدون شک مهارت و مجرب بودن پزشک در انجام دقیق و بی نقص کامپوزیت بسیار تعیین کننده است.

حال اگر شما بهترین نوع کامپوزیت را انتخاب کنید، قطعا گرانتر نیز هست. اما در صورتی که کامپوزیت هایی با طول عمر کمتر انتخاب نمایید، ارزانتر است.

قبل از قیمت کامپوزیت دندان چه مراحلی را باید طی کنیم؟

طبیعتا باید مواردی که روی قیمت کامپوزیت دندان تاثیر می گذارند بررسی شوند.

بررسی وضعیت سلامت دندانها از نظر پوسیدگی با معاینه و عکس از دندان:

باید بررسی نمایید که آیا دندان هایی که قصد دارید کامپوزیت کنید دچار پوسیدگی هستند یا خیر. قطعا با مراجعه به پزشک خود و معاینه توسط ایشان، می توانید در جریان این موضوع قرار گیرید.

بررسی وضعیت لثه و مشکلات مربوط به آن:

اگر بیمار دچار مشکلات لثه ای مانند عفونت های لثه و خونریزی باشد، ابتدا باید درمان لثه انجام گیرد. یا توسط خود پزشک یا در صورت لزوم ایشان شما را به یک پزشک متخصص دیگر ارجاع می دهند. همچنین باید وضعیت حساسیت دندان بیمار و لثه او مورد بررسی قرار گیرد. قیمت کامپوزیت دندان با بررسی افزوده نخواهد شد

بررسی وضعیت کجی و انحراف دندان ها:

دندانپزشک در صورت مشاهده هرگونه کجی و انحراف در دندان ها، ابتدا با روشهای درمانی دیگر مانند ارتودنسی، دندان ها را منم خواهد کرد. البته گاهی این انحراف ها با گذاشتن کامپوزیت قابل اصلاح بوده و نیازی به ارتودنسی نیست.تمامی موارد بررسی شده و قبل از شروع هر درمانی، ابتدا پزشک طرح درمانی و هزینه آن را با بیمار مطرح خواهد کرد.

بررسی وضعیت امکان پرداخت اقساطی کامپوزیت دندان:

بسیاری از بیماران به دندان شرایطی هستند که بتوانند هزینه را به صورت اقساط یا با شرایط بهتری پرداخت کنند. کلینیک دندانپزشکی عرشیان امکان پرداخت اقساطی کامپوزیت دندان را فراهم نموده است. پیش از آنکه برای کامپوزیت دندان خود اقدام کنید بهتر است درباره شرایط و نحوه پرداخت نیز از کلینیک سوال کنید.

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت کردن دندان

عوامل گوناگونی را در بخش های قبل برشمردیم. در اینجا آنها را لیست می کنیم تا بدون سردرگمی مواردی که ممکن است بر هزینه شما بیافزاید را بدانید.

 • دستمزد دندانپزشک

بدون شک تجربه و مهارت و سابقه دندانپزشک تعیین کننده این موضوع است. قیمت کامپوزیت دندان با این وجود متفاوت است

 • اصلاح طرح لبخند و همرنگ سازی دندان

انجام کامپوزیت دندان برای چیست؟ به طور کلی کامپوزیت دندان برای داشتن لبخندی زیبا و جذاب استفاده میشود. در همین راستا میتوان به موارد زیر استفاده کرد:

– رفع عیوب و ایرادهای ظاهری مانند لکه های روی دندانی
– شکستگی دندان، کوتاه و بلندی ها و برخی از انحراف های خفیف دندانی
– جذابیت و زیبایی دندان های جلویی

شما هزینه می‌کنید که این موارد رفع شوند. اما نکته دیگری نیز وجود دارد که باید توجه کنید. این نکته همرنگ بودن دندان با پوست و حتی چشم است. در واقع هماهنگی رنگ دندان و رنگ پوست. رنگ کامپوزیت دندانی باید طبق چهره، رنگ پوست، سن افراد و سفیدی چشم افراد انتخاب شود. چرا که در غیر این صورت به شکل مصنوعی ظاهر شده و حالت طبیعی دندان را از دست می دهد.

قیمت کامپوزیت دندان به هر دلیل متغیر خواهد بود و ثابت نیست. ممکن است شما هم افرادی را دیده باشید که سفیدی بیش از حد کامپوزیت های آن‌ها آزار‌دهنده است یا لبخندشان مصنوعی است. اگر نمی‌خواهید ظاهری مصنوعی داشته باشید بهتر است این هماهنگ سازی را انجام دهید. البته در کل هزینه آنچنان زیادی را به شما تحمیل نمی کند.

 • برند کامپوزیت

مهم ترین اصل از قیمت کامپوزیت دندان این است که مانند هر ماده مورد پزشکی مورد استفاده، برند محصول اهمیت بالایی دارد. برخی برندها معروف تر، با کیفیت بالاتر هستند. البته کشور سازنده آن برند نیز اهمیت دارد. به همین دلیل برند و کشور سازنده کامپوزیت رو ی قیمت آن تأثیر گذار است. قیمت کامپوزیت دندان بر اساس برند بسیار متفاوت است

 • تعداد واحد کامپوزیت

خب مسلم است هر چه تعداد دندان‌هایی که می‌خواهید کامپوزیت شوند بیشتر باشد، هزینه نیز افزایش می یابد. قیمت کامپوزیت دندان با این مورد افزایش می یابد

 • نیاز ترمیم دندان یا پوسیدگی آن

ذکر کردیم که در صورتی که بیماری نیاز به ترمیم داشته باشند، باید حتماً ترمیم انجام گیرد و سپس دندان کامپوزیت شود. هزینه ترمیم نیز، بسته به عمق پوسیدگی و کار انجام شده، به مبلغ اضافه می شود. قیمت کامپوزیت دندان افزون خواهد شد

 • نیاز به برداشت کامپوزیت یا لمینت قبلی

این در مورد کسانی است که قبلا دندان خود را کامپوزیت کرده اند. همچنین افرادی که می خواهند کامپوزیت خود را ترمیم کرده و یا به طور کامل بردارند. در نظر داشته باشید که از نظر هزینه، بهتر است نزد پزشک اولیه ترمیم را انجام دهید. اما در صورتی که از کار آن پزشک راضی نبودید، هرگز سلامتی خود را فدای هزینه نکنید. بهتر است در چنین شرایطی پزشک خود را عوض کنید. پس قیمت کامپوزیت دندان متغیر می شود.

اگر از پزشک قبلی خود راضی نیستید حتما برای ترمیم نزد دندانپزشک ماهر و باتجربه بروید تا نتیجه بهتری بگیرید. جهت برداشتن کامپوزیت، از روش‌های مختلفی استفاده می‌شود همچون:

 • برداشتن کامپوزیت با ورقه های سمباده
 • برداشتن کامپوزیت با دریل های کاربیدی
 • برداشتن کامپوزیت با ایر ابریژن
 • برداشتن کامپوزیت با میکرواچر

قیمت برداشتن کامپوزیت دندانی به عوامل مختلفی بستگی دارد. از جمله دستمزد پزشک، روش برداشتن. همچنین مدت به زمان صرف شده برای برداشتن کامپوزیت های دندانی و تعداد دندان های کامپوزیت شده نیز بستگی دارد. در کل قیمت برداشتن کامپوزیت از گذاشتن آن کمتر است. قیمت کامپوزیت دندان بسیار بیشتر از برداشتن آن است

نحوه پرداخت قیمت کامپوزیت دندان

در مورد پرداخت قیمت کامپوزیت دندان بهتر است بدانید که عرشیان کنار شماست. پس از معاینه و محاسبه کامل هزینه درمان، روش های پرداخت بخش مورد توجه بیمار است. به دو صورت نقدی و اقساطی بیمار می تواند قیمت کامپوزیت دندان را پرداخت کند.

کلینیک دندانپزشکی عرشیان شرایط پرداخت اقساطی کامپوزیت دندان را فراهم نموده است. بدین صورت که بسته به میزان هزینه اقساط در سه یا چهار نوبت برنامه ریزی می شوند. قطعا پرداخت به موقع اقساط و خوش حسابی بیماران، برای ادامه درمان شان مفید است. همچنین خوش حسابی شما، امکان ادامه این روش پرداخت برای سایر بیماران را ممکن میسازد.

بهترین مارک کامپوزیت دندان

مهمترین کشورهای تولید کننده کامپوزیت دندان، آلمان، ژاپن و بخصوص آمریکا هستند. قیمت کامپوزیت نیز بسته به اینکه تولید کدام یک باشد متفاوت است. البته از نظر کیفیت بسیار به هم نزدیک هستند. اما در نهایت مهارت دندانپزشک شماست که میتوانید بهترین مارک را تعیین کند! قیمت کامپوزیت دندان به دلیل بهتر بودن بیشتر است

دلیل ارزان بودن قیمت کامپوزیت دندان نسبت به دیگر روش ها

یکی از مهمترین دلایل جنس و نوع است. از این نظر کامپوزیت ارزانتر است. لمینت طول عمر بیشتر و درخشندگی بیشتری دارد اما از حیث قیمت بسیار گرانتر است. البته اگر کامپوزیتی با جنس مرغوب انتخاب کنید، از نظر هزینه صرفه جویی کرده اید.

 

۴.۶/۵ - (۴۶ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.