🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402
features انجام کامپوزیت ظریف و هنرمندانه
features شرایط اقساط بدون سود
features ضمانت کتبی 4ساله با مهر نظام پزشکی

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 به سبب عوامل گوناگونی از جمله میزان تخصص و مهارت دندانپزشک،تعداد دندان های کامپوزیتی،برند و طیف رنگی کامپوزیت دندان همچنین لوکیشن کلینیک و هزینه های جانبی دیگر مثل التهاب لثه و پوسیدگی و..وابسته می باشد.ولیکن باید توجه داشت حتی اگر از بهترین برند کامپوزیتی برای کاشت کامپوزیت بهره جست اما دندانپزشک از مهارت و تخصص لازم و کافی برای نصب روکش کامپوزیتی برخوردار نباشد،روکش کامپوزیتی به مرور در طی زمان تغییر رنگ داده و سبب بدبویی دهان می گردد. بنابراین انتخاب کلینیکی معتبر که از متخصصان توانمند در زمینه کاشت کامپوزیت بهره مند باشد بسیار مهم می باشد لذا در این محتوا به با ارائه لیست هزینه نصب کامپوزیت دندان و عوامل موثر بر قیمت آن به طور کامل اشاره شده. شما عزیزان می توانید برای کسب اطلاعات لازم محتوا را مطالعه و در صورت دریافت اطلاعات کامل تر با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنید.

هزینه کامپوزیت دندان - 1402

بازگشت وجه در صورت عدم رضایت
نوع و برندتعرفه (هر واحد)🎉تخفیف محدود
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1.260.000990.000 تومان
🔹 توکویاما(ژاپنی sw)1.400.0001.090.000 تومان
🔹 کاریزما(آلمانی)1.550.0001.190.000 تومان
🔹 سارمکو سوئیس 1.650.0001.290.000 تومان
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2.450.0001.890.000 تومان
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2.300.0001.990.000 تومان
🔹 آی پی اس لیرینگ3.250.0002.600.000 تومان
📍هم سطح سازی، قرینه سازیرایگان
📍اقساط بدون سودتماس بگیرید

میزان قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

از آنجایی که داوطلبان کاشت کامپوزیت دندان هر روزه بیش از قبل می شوند نیاز است که علاقمندان اطلاعات دقیقی از قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 داشته باشند لذا با اطلاعات دقیق تر از هزینه و قیمت کامپوزیت با برنامه ریزی بهتر و دقیق تری به نصب کامپوزیت دندان می پردازند.

هزینه و قیمت کاشت کامپوزیت دندان جلو در عصر امروز به سبب مناسب تر بودن نسبت به کاشت لمینت سرامیکی دندان قابل قبول تر بوده و افراد بیشتری می توانند دندان هایشان را کامپوزیت کنند.علاقمندان می توانند برای اطلاع از قیمت کامپوزیت در برترین کلینیک کاشت کامپوزیت یعنی دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان ادامه مطالب را دنبال کنند.

نقش کاشت کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان جلو یکی از روش های لمینت دندانی است که به سبب خاصیت سفیدکنندگی و نیز رفع برخی عیوب دندانی مثل فاصله کم بین دندان ها و..بسیار سبب افزایش زیبایی لبخند و چهره افراد می گردد.بنابراین قیمت کامپوزیت اغلب سوالی است که بیشتر افراد پرسیده و کنجکاو آن هستند.

لذا پیشتر هزینه کامپوزیت های دندانی عرشیان کلینیک مشاهده شد ولیکن در ادامه باید به علل این قیمت ها در کامپوزیت پرداخت و اطلاعات بیشتری در اینباره کسب نمود.

عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

 • تعداد دندان های کامپوزیتی
 • میزان مهارت و تخصص دندانپزشک
 • هزینه های جانبی موثر بر افزایش هزینه کامپوزیت دندان
 • نوع و برند کامپوزیت دندان
 • درجه رنگی کامپوزیت دندان جلو
 • مواد کاشت کامپوزیت دندان
 • منطقه و لوکیشن کلینیک دندانپزشکی

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

تعداد دندان های کامپوزیتی

از آنجایی که هر یک از مراجعین به سبب زیباتر ساختن دندان هایشان دندان های خود را کامپوزیت می کنند،باید توجه نمود که برخی می خواهند کل دندان هایشان و برخی تنها یک ردیف از دندان های جلویی شان سفید و درخشان شوند.

بنابراین تعداد دندان ها برای کامپوزیت، هزینه ای متفاوت را برای افراد رقم می زند؛مسلما شخصی که می خواهد کل دندان های خود را کامپوزیت کند باید هزینه بیشتری نسبت به شخصی که تنها یک ردیف دندان هایش را کامپوزیت می کند پرداخت کند،به همین سبب تعداد دندان های کامپوزیتی در قیمت کامپوزیت دندان جلو بسیار مهم می باشد.

میزان مهارت و تخصص دندانپزشک

دندانپزشک متخصص به سبب تخصص و تجربه کاری بسیاری که در زمینه کاشت کامپوزیت دندانی دارد هزینه بالاتری نسبت به دندانپزشکی که در زمینه دیگری تخصص داشته اما کاشت کامپوزیت را هم انجام می دهد دریافت می کند.

زیرا وی به صورت اصولی و حرفه ای به کاشت کامپوزیت دندان جلو به بهترین شکل ممکن پرداخته و هیچ گونه ایرادی در کار وی به سبب تجارب و توانمندی اش به وجود نمی آید.مهارت یک دندانپزشک حرف اول او در قبال انجام کاشت کامپوزیت دندان می باشد بنابراین بهتر است هزینه ای بیشتر را پرداخت نمود اما زیبایی و سلامت دندان ها را به متخصصی با تجربه و کار بلد سپرد.

هزینه های جانبی موثر بر افزایش هزینه کامپوزیت دندان 1402

عکس برداری از دندان ها معاینه و بررسی جهت عدم پوسیدگی دندان ها هم ردیف بودن دندان ها
معاینه و بررسی سلامت لثه ها جرم گیری دندان ها جلو و عقب بودن فک ها

🔴 عکس برداری از دندان ها موثر بر قیمت کامپوزیت دندان

پیش از کاشت کامپوزیت دندان،مراجع باید از دندان هایش عکسبرداری کند تا متخصص بتواند برای مشاهده سلامت دندان های وی از عکس دندان های مراجع استفاده کند.

🔴 معاینه و بررسی سلامت لثه ها

سلامت لثه ها پیش از کاشت کامپوزیت دندان جلو بسیار مهم و حائز اهمیت می باشد چنانچه اگر مراجع دچار خونریزی،تورم یا التهاب لثه باشد پس از کاشت کامپوزیت دندان لثه هایش آسیب دیده و مدام دچار خونریزی بیشتری می گردد؛زیرا روکش کامپوزیتی به لثه های متورم فرد فشار آورده و مشکلات بیشتری برای لثه ها ایجاد می نماید.پس ابتدا در صورت وجود التهاب،تورم و خون ریزی لثه این مشکلات برطرف شده و سپس به کاشت کامپوزیت دندان پرداخته می شود.

🔴 معاینه و بررسی جهت عدم پوسیدگی دندان ها

اگر دندان ها دچار پوسیدگی باشند و با این وجود روکش لمینتی بر روی دندان های طبیعی ولی پوسیده قرار گیرند دندان ها پس از کاشت کامپوزیت دندان دچار پوسیدگی بیشتری شده و این پوسیدگی به حدی می رسد که دهان بوی نامطلوبی به خود می گیرد..

به همین سبب برطرف نمودن پوسیدگی دندان ها پیش از کاشت کامپوزیت دندان بسیار حائز اهمیت می باشد.

🔴 جرم گیری دندان ها موثر بر افزایش کامپوزیت دندان

اگر نیاز باشد پیش از کامپوزیت کردن دندان ها دندانپزشک به جرم گیری دندان ها بپردازد این میزان هزینه جرم گیری دندان ها هزینه ای اضافه و مازاد بر قیمت و هزینه کاشت کامپوزیت دندان می باشد.

🔴 هم ردیف بودن دندان ها

اگر دندان های مراجع پیش از کامپوزیت کردن صاف نبوده و نیاز جدی به ارتودنسی داشته باشد به دستور دندانپزشک متخصص وی باید ابتدا دندان هایش را کامپوزیت کرده تا دندان هایش صاف شوند و سپس به کامپوزیت کردن دندان ها بپردازد.

🔴 جلو و عقب بودن فک ها

اگر مراجعی تمایل به کاشت کامپوزیت دندان جلو را داشت اما بر فرض فک بالایی وی جلو تر از فک پایینی اش بود شخص ابتدا باید با ارتودنسی جلو بودن فک خود را برطرف نماید زیرا با نصب روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها فک بیشتر از قبل برجسته دیده شده و حالت بیرون زدگی پیدا می کنند.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

علل تفاوت قیمت کامپوزیت ارزان و گران قیمت

بسیار مهم است که افراد دندان های خود را نزد دندانپزشکی متخصص کامپوزیت نمایند زیرا دندانپزشک متخصص با بهره مندی و دریافت مناسب ترین قیمت به کاشت کامپوزیت می پردازد که به سبب این تخصص میزان هزینه نصب روکش کامپوزیتی در تقابل با دندانپزشکان غیر متخصص بیشتر می باشد که بسیار به صرفه تر و مطمئن تر می باشد.

حال باید بیان داشت علل تاکید بر کاشت کامپوزیت دندان با هزینه ای بالاتر توسط دندانپزشک متخصص چیست و چه تفاوتی با کامپوزیت های ارزان قیمت دارد؟ به آن ها اشاره می نماییم:

دوام و ماندگاری

اولین و مهم ترین علل تفاوت قیمت کامپوزیت ارزان و گران قیمت نیز کیفیت کاشت می باشد. کامپوزیت های ارزان قیمت کیفیت مطلوبی نداشته و به همین سبب ماندگاری و طول دوام خوبی ندارند.

مقاومت

میزان مقاومت کامپوزیت های ارزان قیمت نسبت به کامپوزیت هایی که توسط دندانپزشک متخصص و مجرب با هزینه ای بالاتر نصب می شوند نیز، کمتر بوده و زودتر دچار زردی و لکه می شوند و همچنین در برابر ضربه و فشار میزان دوام خوبی نداشته و دچار شکستگی می شوند.

بهداشت و سلامت دندان ها

کامپوزیت های ارزان قیمت ممکن است با مواد کاشت مناسب و با کیفیت بالایی بر روی دندان ها نصب نشده و به همین سبب به دندان های طبیعی که زیر روکش کامپوزیتی قرار دارند آسیب وارد نمایند.

بنابراین توصیه می گردد کامپوزیت دندان در کلینیکی معتبر نصب شود زیرا کلینیک های دندانپزشکی معتبر نیز با بهره گیری از مرغوب ترین و بهترین مواد کاشت با تضمین کیفیت و قیمت کاشت کامپوزیت به نصب این روکش دندانی می پردازند.

نوع و برند کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان جلو در برندهای متفاوتی به عرضه می رسند که هر یک از ویژگی ها و خصوصیات متنوعی برخوردار هستند.به سبب تنوع در خصوصیات و ویژگی های این برندهای کامپوزیتی هر یک از قیمت های متنوعی برخوردار می باشند.

 • برند COLTENE

هزینه مناسب این برند کامپوزیتی نسبت به لمینت های سرامیکی بسیار محبوب بوده و میزان کیفیت بالا و شباهت این روکش به مینای دندان این محبوبیت را بین متقاضیان نصب کامپوزیت ونیر افزایش داده است.

 • برند DMG AMERICA

از برترین ویژگی های این نوع برند کامپوزیت نیز، میزان مقاومت بالای آن در برابر ضربه و ساییده شدن می باشد.

 • برند BISCO

میزان ماندگاری مطلوب برند BISCO و نیز حفظ سلامت دندان ها و لثه های متقاضیان پس از کاشت کامپوزیت و همچنین راحت بودن فرم دهی دندان ها با نصب این روکش بر روی دندان ها نیز سبب افزایش محبوبیت این برند کامپوزیت گشته است.

 • برند DMP DENTAL

این نوع برند کامپوزیتی دارای کیفیت بالایی است زیرا دارای ویژگی های مطلوبی مثل تنوع رنگی بالای روکش های کامپوزیتی، مقاومت بالا در برابر ساییده شدن، ساده و آسان بودن فرم دهی دندان ها و نیز مقاومت بالای این برند جهت عدم رنگ پذیری روکش های کامپوزیت و..می باشد.

 • برند KERR

✅ مقاومت بالا در برابر برخورد ضربه و ساییده شدن

✅ سفت و ثابت شدن زودهنگام بر روی دندان ها

✅ ماندگاری بالا

✅ تنوع رنگی با فراهم بودن امکان نصب روکش کامپوزیتی متناسب با دندان های طبیعی

✅ سازگاری زیاد با لثه ها و دندان ها

✅ کیفیت بالای روکش کامپوزیتی با برند KERR

دلایلی هستند که این برند بسیار مشهور و محبوب می باشد.

 • برند IVOCLAR

این برند هم دارای مقاومت زیاد و مطلوب در برابر برخورد ضربه و به طور کل آسیب به دندان ها، سریع بودن سفت شدن بر روی دندان های طبیعی و آسان بودن فرم دهی دندان ها و..می باشد.

ظاهر روکش کامپوزیتی نصب شده بر روی دندان ها با این برند، شبیه به لمینت سرامیکی بوده و نیز این برند مقاومت بالایی را به خود اختصاص داده است.

 • برند SDI

✅ میزان شفافیت زیاد 

✅ فرم دهی سریع دندان ها 

✅ قابلیت نصب روکش کامپوزیتی مطابق با رنگ طبیعی دندان ها

✅ میزان مقاومت بالا

 • برند SAREMCO

این برند مقاومت بالایی داشته و نصب آن کمترین احتمال بروز حساسیت و آلرژی را در بر دارد؛ همچنین میزان سفت شدن روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها با این برند سریع و زودهنگام می باشد.

 • برند TOKUYAMA DENTAL AMERICA

این برند کامپوزیتی دارای هزینه ای به صرفه بوده و نیز استحکام زیادی دارد. لذا دارای تنوع رنگی بالایی می باشد و دندان ها با نصب این برند کامپوزیتی به خوبی فرم می گیرند.

 • برند COSMEDENT

✅ عدم نیاز به ترمیم تا حداکثر 5 سال در صورت مراقبت صحیح از روکش کامپوزیتی و رعایت الزامات پس از نصب

✅ قیمت به صرفه نصب کامپوزیت با این برند مرغوب

✅ مقاومت زیاد 

✅ فرم دهی مطلوب و زیاد دندان ها

✅ ماندگاری بالا

و..از ویژگی های مطلوب این برند کامپوزیتی می باشد.

درجه رنگی کامپوزیت دندان جلو

کامپوزیت دندانی در طیف ها و درجه های رنگی متعددی به عرضه می رسد؛مسلما سفید ترین رنگ کامپوزیت دندانی از یک رنگ معمولی تر گران تر و پرهزینه تر می باشد.ولیکن این بستگی به نرخ روز جامعه دارد و نمی توان هزینه ای را مبنی بر تثبیت و قطعی بودن این عامل موثر بر قیمت کامپوزیت دندان جلو سال 1402 ارائه نمود.

طیف ها و درجه رنگ های متنوع روکش کامپوزیت دندانی

 1. درجه و طیف رنگی A1
 2. درجه و طیف رنگی A2
 3. درجه و طیف رنگی A3
 4. درجه و طیف رنگی A4 
 5. درجه و طیف رنگی A5
 6. درجه و طیف رنگی B1
 7. درجه و طیف رنگی B2
 8. درجه و  طیف رنگی B3
 9. درجه و طیف رنگی C3 
 10. درجه و طیف رنگی CV
 11. درجه و طیف رنگی CVD
 12. درجه و طیف رنگی BW
 13. درجه و طیف رنگی XBW

مواد کاشت روکش کامپوزیتی

مواد کاشت کامپوزیت دندان جلو بر روی هزینه و قیمت کاشت کامپوزیت بسیار مهم و موثر می باشد لذا هرچه کیفیت مواد کاشت مرغوب تر و باکیفیت تر باشد هزینه و هزینه کامپوزیت دندان در سال 1402 به مراتب بیش از پیش خواهد بود.

ولیکن اگر مواد کاشت کامپوزیت دندان از کیفیت مطلوبی برخوردار نباشد علاوه بر کم تر بودن هزینه کاشت کامپوزیت در مدتی بعد به دلیل کیفیت پایین سبب پرداخت هزینه ای مازاد بر کاشت کامپوزیت یا برداشت روکش کامپوزیتی می گردد..

زیرا اگر مواد کاشت کیفیت خوبی نداشته باشد دندان ها تغییر رنگ داده و از مقاومت خوبی برخوردار نیستند و حتی به سبب قرار گیری بر روی دندان های طبیعی به دندان ها آسیب می رساند.

چنانچه کمتر کلینیکی است که اعتبار و محبوبیت خود را بین مراجعین خود لکه دار کرده و از موادی بدون کیفیت مطلوب بهره می برد.

بنابراین اگر علاقمندان به دنبال کلینیکی معتبر با متخصصانی مجرب و کاربلد می باشند تا کاشت کامپوزیت دندان های خود را به ایشان بسپارند خاطر جمع بوده که عرشیان کلینیک با بهره مندی از بهترین مواد کاشت کامپوزیت دندانی که از موادی مرغوب و اصیل می باشد بهره می گیرد را با حفظ تمامی نکات بر دندان های مراجعین اِعمال می سازد.

زمانی که کیفیت مواد کاشت بالا شد:

 • زیبایی دندان های کامپوزیتی و سفیدی آن ها بیشتر نمایان می باشد
 • دندان ها در برابر فشار و ضربه مقاوم می باشند
 • تغییر رنگ به زودی زود و بلافاصله پس از یک ماه از کاشت کامپوزیت دندان جلو اتفاق نمی افتد
 • و..

نقش منطقه کلینیک دندانپزشکی بر میزان قیمت کامپوزیت ونیر

منطقه و موقعیت قرار داشتن یک کلینیک در شهر بر میزان قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 تاثیرگذار می باشد لذا کلینیکی که در وسط شهری پرجمعیت ساکن باشد و این منطقه هم در رتبه ای بالا قرار داشته باشد مسلما هزینه پرداخت قیمت کامپوزیت دندان جلو سال 1402 در آن کلینیک به نسبت کلینیکی در منطقه ای اطراف شهر، بیشتر می گردد.

علاوه بر آن نیز هزینه مسیر رفت و آمد هم نیز به سبب دور بودن کلینیک دندانپزشکی به منزل مراجعین سبب افزایش هزینه و پرداخت هزینه ای مازاد بر قیمت کامپوزیت می شود.

مزایای کاشت کامپوزیت دندان جلو چیست؟

 • درجه رنگی متنوع و انتخاب بر اساس سلیقه مراجعین
 • قابل تعویض و قابل برگشت
 • هزینه و قیمت کامپوزیت مناسب تر از لمینت سرامیکی
 • ایجاد طرح لبخند زیبا و جذاب
 • عدم نیاز به تراشیدن دندان ها(مینای دندان)
 • قابلیت نصب در یک جلسه درمانی

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

درجه رنگی متنوع و انتخاب بر اساس سلیقه مراجعین

یکی از عوامل موثر بر قیمت کامپوزیت همانطور که پیش تر عرض شد درجه و طیف رنگی کامپوزیت دندان جلو می باشد لذا این طیف رنگی از تنوع زیادی برخوردار بوده و مراجعین می توانند هر رنگی که می خواهند انتخاب کنند.

بر فرض برخی علاقه زیادی به لبخند هالیوودی داشته و دلشان می خواهد سفیدی دندان هایشان قابلیت دید بالایی داشته باشد ولیکن برخی ترجیح می دهند رنگی روشن اما طبیعی را برای خود انتخاب کنند.تفاوت در درجه رنگی روکش کامپوزیتی دندان به سبب طبیعی ترین و بالاترین روشنی رنگ سفید بر میزان هزینه و قیمت کامپوزیت دندان موثر واقع می گردد.

قابل تعویض و قابل برگشت بودن کامپوزیت دندان جلو

از آنجایی که کامپوزیت دندان قابلیت برداشت و یا تعویض دارد بین اکثر افراد بسیار محبوب می باشد زیرا گاهی افراد به دندان های طبیعی خود استراحت داده و پس از مدتی دوباره دندان هایشان را کامپوزیت می کنند بنابراین برای افرادی که نمی خواهند برای همیشه دندان هایی با یک درجه رتگ کامپوزیتی داشته باشند مناسب می باشد.

هزینه کامپوزیت دندان مناسب تر از لمینت سرامیکی

در ابتدا به هزینه و قیمت کامپوزیت ونیر دندان جلو اشاره شد لذا همانطور که لحاظ شد قیمت کاشت کامپوزیت دندان نیز نسبت به هزینه لمینت دندان به صرفه تر می باشد.هزینه لمینت دندان بسیار بیشتر از کامپوزیت دندان بوده ولیکن هر دو علاقمندان خاص خود را دارند.

افراد می توانند برای اطلاع از تفاوت قیمت کامپوزیت و لمینت دندان در سال 1402 با عرشیان کلینیک تماس گرفته و از اطلاعات جامع تر و کامل تری بهره مند شوند.

ایجاد طرح لبخند زیبا و جذاب

کامپوزیت دندانی که با کیفیت بسیار مطلوب نصب و کاشته شده باشد دندان ها و لبخندی زیبا را بر لب های فرد می نشاند و سبب برطرف شدن برخی عیوب دندانی وی می شود لذا با برطرف نمودن زردی دندان ها یا فاصله بین آن ها و..چهره بسیار تغییر کرده و لبخند زیبا و درخشانی تقدیم چهره مراجع می شود.

مسلما این زیبایی در لبخند و چهره افراد ارزش پرداخت هزینه و قیمت کامپوزیت ونیر را در بهترین کلینیک کاشت کامپوزیت دندان دارد.

عدم نیاز به تراشیدن دندان ها(مینای دندان)

از مزیت های کاشت کامپوزیت دندان جلو عدم نیاز به تراشیدن مینای دندان می باشد مگر اینکه دندان ها نیاز کمی به تراشیدن داشته باشند لذا با قابلیت برگشت پذیری و تعویض آن می توان به راحتی دندان ها را کامپوزیت نمود.

ولیکن لمینت سرامیکی به سبب تراشیدن مینای دندان ها از این قابلیت برخوردار نبوده و به صورت دائمی و همیشگی بر روی دندان ها نصب می شود و نمی توان حتی برای چند روز استراحت دادن به دندان ها آن ها را از روی دندان ها خارج نمود.

تنها می توان لمینت سرامیکی را به هنگام تغییر رنگ و ایجاد مشکل تعویض و ترمیم نمود.

قابلیت نصب در یک جلسه درمانی

از آنجایی که کاشت کامپوزیت دندان در یک جلسه درمانی به طول می انجامد برای افرادی که مشتاق تماشای لبخند زیبا و درخشنده خود می باشند بسیار مفید می باشد زیرا در همان روز کاشت،روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها نصب شده و نیازی به انتظار یک جلسه دیگر برای زیباتر شدن دندان ها نیست.

معایب کامپوزیت دندان جلو نسبت به لمینت سرامیکی

 • عمر نسبتا کوتاه:

ماندگاری کامپوزیت دندان حداقل 5 سال و نهایتا حداکثر 7 سال می باشد.

 • عدم استحکام کافی:

کامپوزیت دندان در برابر فشار و ضربه از استحکام کمتری نسبت به لمینت سرامیکی برخوردار می باشد.

 • عدم مقاومت بالا :

کامپوزیت دندان نسبت به لمینت سرامیکی در برابر تغییر رنگ و زردی مقاومت کمتری دارد.

بنابراین به سبب این ویژگی ها قیمت کامپوزیت دندان در سال 1402 همانند سال های پیشین نسبت به کاشت لمینت سرامیکی بهینه تر می باشد.افرادی که نیاز ندارند به طور دائمی دندان های سفیدی داشته باشند می توانند با کامپوزیت، دندان های خود را به طور موقت و تا حداکثر 7 سال با هزینه ای مناسب زیباتر کنند.

باید ذکر گردد افراد چه لمینت چه کامپوزیت دندان جلو را بر روی دندان هایشان نصب کنند اما به رعایت بهداشت دهان و دندان و نگهداری های لازم پس از کاشت کامپوزیت توجه نکنند روشنی دندان هایشان به مرور تغییر رنگ داده و دندان های طبیعی شان آسیب می بینند.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

معیارهای لازم بر کاشت کامپوزیت دندان جلو

 1. دندان هایی که دچار تغییر رنگ شده اند
 2. دندان هایی که لکه دار هستند
 3. دندان هایی که بینشان فاصله وجود دارد
 4. دندان هایی که نامرتب هستند و در یک ردیف قرار ندارند(به نوعی کج هستند)
 5. دندان هایی که شکسته هستند
 6. دندان های طبیعی لب پر شده
 7. کاشت کامپوزیت دندان به سبب افزایش تاج دندان ها
 8. کاشت کامپوزیت دندان به دلیل عدم تراشیدن دندان ها

همه یا برخی از این معیارها می توانند شامل حال اغلب مراجعین باشند و به همین دلایل علاقمند به سفیدی دندان هایشان با کاشت کامپوزیت دندان هستند.

علل عدم کاشت کامپوزیت دندان

به برخی از این عوامل در ابتدا اشاره کردیم که نیاز است ابتدا توسط دندانپزشک معاینه و بررسی شوند و پس از درمان نیز در صورت صلاحدید دندانپزشک متخصص نیز به کاشت کامپوزیت پرداخت در غیر این صورت دندانپزشک متخصص به نصب روکش کامپوزیتی نمی پردازد..

این علل عبارتند از:

 • التهاب و خونریزی و تورم لثه
 • پوسیدگی دندان

از معیارهای دیگر که حتما باید درمان شوند و پس از درمان به کاشت کامپوزیت دندان پرداخته شود از قبیلِ:

 • دندان های بسیار نامرتب:

پیش از کامپوزیت نمودن دندان ها نیاز است که دندان هایی با نامرتبی زیاد با ارتودنسی درمان شوند و سپس به کاشت کامپوزیت اقدام گردد.

 • دندان قروچه :

افرادی که عادت دارند دندان هایشان را بر روی هم فشار دهند دندان هایشان ساییده شده و این سایش،دندان قروچه نامیده می شود.

 • مینای دندان ضعیف:

اگر افراد:

 ✅ دندان هایشان ترک می خورند

 ✅ خیلی زود می شکنند و ضعیف هستند 

 ✅ نسبت به نوشیدنی ها و خوردن غذاهای سفت حساس هستند

 ✅ و نیز دندان هایشان زود تغییر رنگ می دهند

به این معنا است که مینای دندان ضعیفی دارند یا مینای دندانشان در حال از بین رفتن می باشد 

—————–

اگر مینای دندان افراد دچار آسیب دیدگی شده باشد

نمی توانند دندان هایشان را کامپوزیت کنند مگر اینکه با تشخیص دندانپزشک این مشکل حل گردد؛زیرا برای نصب کامپوزیت دندان نیاز است که روکش کامپوزیتی بر روی مینای دندان قرار بگیرد و به خوبی به آن چسبیده شود و نیز به سبب ضعیف بودن و آسیب دیدگی مینای دندان این مورد نیز به خوبی عملی نمی گردد.

بنابراین نیاز است افراد حتما پیش از کاشت کامپوزیت دندان جلو هر اطلاعات لازمی را در اختیار متخصص قرار دهند تا در صورت امکان درمان،مشکلات و عیوب دندانی ترمیم شوند و در غیر این صورت متخصص به تشخیص مفیدتر دیگری به جز کاشت کامپوزیت دندانی بپردازد.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402

مراحل کاشت کامپوزیت دندان

پس از بررسی و معاینه دندان ها توسط دندانپزشک متخصص، روکش کامپوزیتی بر روی دندان ها نصب می گردد لذا همانطور که بیان شد اولین و مهم ترین شرط نصب این روکش، سلامت دندان ها جهت کاشت کامپوزیت می باشد.

از این رو مراحل نصب کامپوزیت عبارتند از:

 • بررسی سلامت دندان ها و مشاوره اولیه پیش از کاشت 
 • انتخاب درجه رنگی روکش کامپوزیتی
 • تمیز نمودن دندان ها و از بین بردن جرم های دندانی
 • قرارگیری مواد کاشت و فرم دهی دندان ها
 • محکم و ثابت نمودن مواد کامپوزیتی بر روی دندان ها

باید توجه داشت مراحل نصب روکش کامپوزیتی چندین ساعت بوده و در یک جلسه درمانی بر روی دندان ها نصب می گردند ولیکن افرادی که قصد نصب روکش لمینتی را بر روی دندان هایشان دارند نیاز است که بدانند کاشت لمینت سرامیکی به بیش از یک جلسه درمانی نیازمند می باشد.

کاشت کامپوزیت دندان با کیفیت در عرشیان کلینیک

دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان با بهره مندی از بهترین مواد کاشت کامپوزیت و نیز استفاده از به روز ترین متد کاشت کامپوزیت دندانی دندان هایی زیبا را با حفظ سلامت آن ها با کاشت باکیفیت ترین کامپوزیت دادن و نیز کاشت دندان اقساطی و..به افراد هدیه می دهد.

پیشتر به هزینه نصب کامپوزیت دندان  اشاره نمودیم ولیکن افراد می توانند برای کسب اطلاعات دقیق تر با عرشیان کلینیک تماس گرفته و اطلاعات لازم را جویا شوند.

کاشت کامپوزیت دندان نیاز به مراقب خاصی دارد؟

بله تمامی روش های زیبایی دندان نیازمند مراقبت های پس از کاشت و قرار گیری بر روی دندان ها هستند لذا افراد باید به بهداشت دهان و دندان هایشان اهمیت داده و مسواک زدن را فراموش نکنند.بهتر است خوردن مواد غذایی رنگ و نوشیدنی های گازدار،رنگی و الکلی به حداقل برسد و از استعمال دخانیات و مصرف سیگار دوری نمود.افراد باید هر چند وقت یکبار به کلینیک دندانپزشکی مراجعه و دندان های کامپوزیتی اش را به متخصص خود نشان دهد.همچنین لازم است پس از کاشت کامپوزیت افراد حتما از متخصص جویای نکات ضروری پس از کاشت کامپوزیت شوند.

قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 چقدر است؟

لیست هزینه و قیمت کامپوزیت دندان سال 1402 در ابتدای محتوا ارائه شده است.

هدف از کاشت کامپوزیت دندانی چیست؟

زیباسازی طرح لبخند.کج نبودن و یکدست شدن دندان ها.سفید و درخشندگی.برطرف شدن فاصله دندانی.برطرف شدن زردی و لکه دندان ها و..

4.7/5 - (120 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)متخصص ریشه دندان در شرق تهرانروکش دندان جلوقیمت لمینت دندانقیمت جرم گیری دندانبوی بد دهان بعد از کامپوزیتلمینت بهتر است یا کامپوزیتباندینگ کامپوزیتی دندانکامپوزیت دندان های نامرتبهزینه کشیدن دندان شکستهکامپوزیت سرامیکیلبخند هالیوودیمصرف الکل بعد از کشیدن دندان

7 دیدگاه

  • این امکان برای مراجعه کنندگان ما میسر شده است تا به صورت قسطی در اقساط بلند مدت به کامپوزیت کردن دندان خود بپردازند. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر با ما تماس حاصل فرمایید.

 • برای کامپوزیت کردن از چه موادی استفاده می کنید و قیمت به چه صورت هست ؟

  • ما در کلینیک عرشیان سعی داریم تا از بهترین مواد کامپوزیت آلمانی ، آمریکایی ، ژاپنی و … استفاده کنید. شما از طریق این صفحه می توانید جدول و تعرفه قیمت های کامپوزیت دندان را بر اساس برند مواد به طور دقیق مشاهده نمایید.

  • باید در نظر داشته باشید که لمینت از قیمت بالاتری نسبت به کامپوزیت برخوردار می باشد و هزینه و تعرفه آن بیشتر است. البته این مورد هم شایان ذکر است با اینکه لمینت تهاجمی تر محسوب می شود اما طول عمر بالا ترین نیز دارد.

 • سلام وقت بخیر
  بنده با کلینیک تماس گرفتم و عکس از دندان به واتساپ ارسال کردم ولی از شما پاسخی دریافت نکردم که آیا بنده با توجه به عکس دندان ارسالی بلچینگ یا کامپوزیت انجام بدهم لطفا راهنمایی بفرمایید .
  بانشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *