thumbnail arshian 32 8

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - 1402

خدماتهزینه(هزارتومان)🎉تخفیف محدود
🔹 عصب کشی تک کاناله با پرکردن29002500
🔹 پرکردن یک سطحی با آمالگام1050950
🔹 پرکردن یک سطحی با کامپوزیت11501050
🔹 روکش pfm4.0503.000
🔹 روکش زیرکونیا 4.5503.500
🔹 کشیدن دندان عقل850از 700
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)2.6002.250
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)3.2502.500
🔹 لمینت ایمکس آلماناز 9.000 تا 12.000از 6.500 تا 8.500
🔹 ایمپلنتتماس بگیرید
🔹 ریمو(واحدی)350250
🔹 لیفت لثه(واحدی)300200
جرم گیری هر فک700‌500

میزان هزینه و قیمت هوم بلیچینگ چقدر است؟

یکی از سوالاتی که در بین متقاضیان بلیچینگ دندان رخ می دهد این است که میزان هزینه و قیمت هوم بلیچینگ دندان چقدر است؟ لذا از آنجایی که میزان هزینه هوم بلیچینگ دندان وابسته به عوامل متعددی می باشد قصد داریم در ادامه نیز در اینباره بیشتر صحبت کنیم.

منظور از هوم بلیچینگ چیست؟

جالب توجه است که بلیچینگ کردن دندان ها را هم می توان نزد دندانپزشک متخصص در کلینیک دندانپزشکی معتبر انجام داد و هم به صورت خانگی نیز دندان ها را بلیچینگ نمود.

حال منظور از هوم بلیچینگ، بلیچینگ خانگی می باشد که متقاضیان می توانند مواد بلیچینگ را با درجه رنگی مورد نظر خود از کلینیک دندانپزشکی تهیه کرده و خودشان در خانه مراحل بلیچینگ کردن دندان هایشان را طی کنند.

در ادامه نیز به برخی عوامل موثر بر قیمت هوم بلیچینگ اشاره می کنیم و در نهایت به اطلاعات دیگری از این نوع روش بلیچینگ دندان ها می پردازیم.

عوامل موثر بر قیمت هوم بلیچینگ چیست؟

چرا میزان هزینه و قیمت هوم بلیچینگ در همه کلینیک های دندانپزشکی یکسان نیست؟ باید توجه داشت همانطور که اشاره گردید هزینه نهایی هوم بلیچینگ وابسته به عوامل متعددی می باشد که نیاز است به آن ها اشاره کنیم بنابراین به برخی از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت و هزینه هوم بلیچینگ دندان اشاره می کنیم.

کیفیت مواد بلیچینگ

کیفیت مواد بلیچینگ نقش بسیاری بر میزان هزینه نهایی هوم بلیچینگ دارد زیرا هر چه کیفیت مواد بلیچینگ دندان بهتر باشد علاوه بر زیباتر بودن نتیجه بلیچینگ نیز سلامت دندان ها و حتی لثه ها نیز به خوبی حفظ می گردد. بنابراین میزان کیفیت مواد بلیچینگ هم بر قیمت این نوع بلیچینگ تاثیر بسیار زیادی دارد.

درجه روشنی بلیچینگ

بلیچینگ دندان می تواند در ترکیب رنگ های متنوعی انجام گیرد بنابراین میزان طیف و درجه روشنی مواد بلیچینگ نیز دارای تفاوت های قیمتی هستند که بر میزان هزینه و قیمت هوم بلیچینگ تاثیرگذار می باشد.

لذا این دو مهم ترین عوامل موثر بر هزینه نهایی هوم بلیچینگ می باشد که باید به آن ها توجه نمود.

اصل مهمی که در هوم بلیچینگ باید به آن توجه نمود این است که افرادی که قصد دارند خودشان مراحل بلیچینگ کردن دندان را طی نمایند باید مواد بلیچینگ را از کلینیک دندانپزشکی معتبری تهیه کنند و از کیفیت مواد بلیچینگ مطلع باشند..

همچنین مهم است که افراد مراحل صحیح بلیچینگ دندان را از دندانپزشک متخصص در این زمینه بیاموزند زیرا در صورتی که مراحل بلیچینگ کردن دندان ها به خوبی طی نشوند نتیجه نهایی بلیچینگ غیرقابل پیش بینی بوده و نمی توان از نتیجه مطلوب نهایی مطمئن بود و همچنین ممکن است باعث صدمه وارد شدن به دندان ها نیز گردد.

قیمت هوم بلیچینگ

مزایای هوم بلیچینگ چیست؟

 • جهت سفید ساختن دندان ها با هوم بلیچینگ دیگر نیازی به تراشیدن دندان ها و نصب روکش نیست.
 • این روش یکی از روش های آسان جهت سفید سازی دندان ها می باشد.
 • هر چه افراد با توجه به نکات و توصیه های دندانپزشک متخصص جهت بلیچینگ کردن دندان ها گام بردارند نتیجه نهایی، مطلوب بوده و آسیبی به سلامت دندان ها نمی رسد.
 • هوم بلیچینگ در صورتی که به درستی انجام گیرد روش کم خطری محسوب می گردد.
 • تهیه مواد بلیچینگ خانگی نیز مناسب و به صرفه می باشد.
 • و..

معایب هوم بلیچینگ چیست؟

در صورتی که افراد مطابق با توصیه های دندانپزشک متخصص به بلیچینگ کردن دندان های خود نپردازند ممکن است به بافت دندان ها و نیز لثه ها آسیب برسد و نیز مواد بلیچینگ بروز حساسیت کرده و سبب سوزش بر قسمت لثه گردد.

شرایط لازم بر بلیچینگ دندان خانگی | باید ها و نباید ها

مهم است که به مانند سایر روش های سفید کردن دندان ها مثل کامپوزیت ونیر و..افراد دارای شرایطی مناسب جهت بلیچینگ کردن دندان هایشان باشند که به مهم ترین آن ها اشاره می کنیم:

 1. عدم استعمال دخانیات (مهم است افرادی که قصد دارند دندان های خود را بلیچینگ کنند از هرگونه سیگار کشیدن، قلیان، سوء مصرف مواد مخدر و..خودداری کنند. )
 2. بهداشت دهان و دندان ها خصوصا پس از بلیچینگ دندانی بسیار مهم است بنابراین افرادی که نمی توانند در طی روز به بهداشت دندان هایشان رسیدگی کنند ممکن است با بلیچینگ کردن به دهان و دندان هایشان آسیب برسانند.
 3. مهم است که متقاضیان دندان های سالمی داشته باشند و بافت و ساختار دندان هایشان حساس و ضعیف نباشد.
 4. این روش تنها به سفید سازی دندان ها می پردازد و عیوب دندانی را از بین نمی برد بنابراین افرادی که قصد دارند علاوه بر سفید کردن دندان هایشان عیوب دندانی خود را هم برطرف سازند فرضا فاصله بین دندان ها، لب پر بودن دندان ها و.. بلیچینگ روش مناسبی برایشان نیست.
 5. مهم است اشاره کنیم اگر دندان های افراد دارای لکه های بسیار عمیق باشد یا بد رنگی دندان هایشان زیاد باشد این روش روش مناسبی برای این افراد نیست مگر با معاینه و تایید دندانپزشک متخصص زیرا در صورتی که میزان بد رنگی و لکه های دندانی شدید باشند به مواد بلیچینگ مقاومت نشان داده و تغییر رنگ و سفیدی دندان ها ایجاد نمی گردد.
 6. افرادی که دچار بیماری های قلبی عروقی و یا دیابت هستند نیز نباید دندان های خود را بلیچینگ کنند.
 7. در صورتی که دندان ها دچار ساییدگی باشد و یا افراد دندان قروچه داشته باشند نمی توانند متقاضی مناسبی برای بلیچینگ کردن باشند.
 8. کاهش مصرف مواد غذایی و خصوصا نوشیدنی های رنگی بسیار مهم است اگر افراد تمایل شدید به مصرف نوشیدنی های رنگی و کافئین دار مثل قهوه، چای و..دارند بهتر است از بلیچینگ کردن خودداری کنند زیرا این نوشیدنی ها بر میزان روشنی و رنگ دندان ها تاثیر خوبی نمی گذارند.
 9. مهم است که سن افراد بیش از 16 سال باشد.
 10. بانوان باردار نمی توانند به بلیچینگ کردن دندان هایشان بپردازند.
 11. حائز اهمیت است که افراد تعداد دفعات و همچنین مدت زمان قرارگیری مواد را مطابق با گفته دندانپزشک انجام دهند و از کمتر یا بیشتر از حد لازم طی کردن این مراحل اجتناب ورزند.
 12. در صورتی که میزان درد دندان ها و لثه پس از طی کردن مراحل هوم بلیچینگ بسیار شدید بود در اسرع وقت با دندانپزشک تماس گرفته شود.
 13. مهم است که پس از طی کردن مراحل، حتما به دندانپزشک متخصص جهت بررسی دندان ها مراجعه شود.
 14. و..

می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

آیا بلیچینگ خانگی درد دارد؟

خیر این روش دارای هیچ دردی نمی باشد ولیکن ممکن است سبب بروز حساسیت هایی بر دندان ها گردد که موقتی بوده و حداکثر سه روز از بین می رود در صورت بیشتر شدن میزان درد نیاز است با دندانپزشک متخصص تماس حاصل گردد.

آیا بلیچینگ برای همه مناسب است؟

خیر نیاز است دندانپزشک دندان ها را معاینه کند و در صورت صلاحدید نیز از هوم بلیچینگ استفاده شود در غیر این صورت دندانپزشک سایر روش ها را برای سفید سازی دندان ها پیشنهاد می دهد.

بلیچینگ دندانی بهتر است یا بلیچینگ در مطب؟

بسته به شرایط و جنس دندان ها و بررسی های دیگر از سوی دندانپزشک متخصص هر یک از روش ها می تواند برای هر یک از افراد مناسب یا غیر مناسب باشد هر دو روش در جایگاه خود روش مطلوبی محسوب می گردند در صورتی که در تناسب با شرایط و وضعیت دندان ها باشند فرضا ممکن است برای برخی افراد پس از معاینه تشخیص داده شود که بهتر است به جای هوم بلیچینگ دندان هایش را در مطب بلیچینگ کند.

4.5/5 - (82 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)بلیچینگ بهتر است یا کامپوزیتفرق روکش و کامپوزیتبوی بد دهان بعد از کامپوزیتدرمان فوری آبسه دندان و ورم صورتکجا کامپوزیت کنم؟بررسی 6 عامل تاثیر گذار بر روی قیمت لمینت دندانمراقبت های بعد از ارتودنسیعمر کامپوزیت دندان های جلوطول عمر کامپوزیت دندانهزینه ارتودنسی دندان نیش بیرون زدهعکس روکش دندان جلوطول عمر کامپوزیت ای پی اس IPS

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *