قیمت روکش دندان

افراد بیشماری قصد دارند با مراجعه به کلینیک های دندانپزشکی اقدام به نصب روکش دندان کنند ولیکن باید توجه نمود زمانی می توان به روکش دندان پرداخت که این امر از سوی دندانپزشک متخصص مورد تایید قرار گیرد. از آنجایی که قیمت روکش دندان همه روزه به سبب نوساناتی که در عصر امروز وجود دارد ممکن است متغیر باشد پیشنهاد می گردد علاوه بر مشاهده لیست قیمت خدمات دندانپزشکی خصوصا قیمت روکش دندان، متقاضیان جهت کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند. در صورت تشخیص دندانپزشک به نصب روکش دندان نیز، عرشیان کلینیک با تضمین کیفیت نصب روکش و قیمت آن نیز به افراد این اطمینان را می دهد که می توانند با نصب روکش های دندانی مناسب با دندان هایشان، عیوب دندانی خود را ترمیم و برطرف نموده و زیبایی بیشتری را در لبخند خویش مشاهده نمایند.

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - ۱۴۰۱

خدماتهزینه(هزارتومان)
🔹 عصب کشی۱۶۰۰ الی ۲۲۰۰
🔹 پر کردن۵۵۰ الی ۷۵۰
🔹 ایمپلنت۷.۹۰۰
🔹 روکش pfm۱.۷۰۰
🔹 روکش زیرکونیا ۲.۷۰۰
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)۱.۵۰۰
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)۲.۳۰۰
📍 بلیچینگ هوم و آفیس هردوفک۵.۹۰۰
🔹 لمینت۳.۷۰۰ الی ۴.۷۰۰
🔹 ریمو(واحدی)۱۰۰
🔹 پالیش(هر فک)۴۰۰
🔹 جرم گیری(هر فک)۲۵۰
🔹 لیفت لثه(واحدی)۲۰۰
🔹 دیاستم قبل انجام کار۲۰۰
🔹 دیاستم فقط پر کردن۴۵۰

قیمت روکش دندان طبیعی و ترمیمی در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱

از آنجایی که بشر در عصر امروز به سبب پیشرفت تکنولوژی به زیبایی های مدرن و جلب کننده دست یافته است نیاز است که برای عملی ساختن هریک از این زیبایی ها از قیمت آن ها مطلع باشیم.لذا یکی از این زیبایی ها که همچنان بسیار پرکاربرد می باشد اطلاع از قیمت روکش دندان می باشد؛روکشی که سبب می گردد دندان ها پس از گذراندن این مرحله به دندان هایی طبیعی جلوه کند.

قیمت روکش دندان

نقش روکش دندان جلو بر زیبایی لبخند و چهره چیست؟

روکش دندان که همانند کلاهکی به رنگ سفید است به مثل دندان طبیعی جلوه کرده و به سبب وجود آن بسیاری از عیوب دندانی آزاردهنده از میان می روند و جای خودشان را به روکش دندانی بسیار طبیعی و زیبا می دهند.به همین دلیل می توان اذعان داشت که روکش دندان علاوه بر ترمیم کردن عیوب دندانی،ظاهری زیبا را به دندان ها هدیه می دهد.

این روکش کلاهکی زیبا زمانی که عیوب دندانی بیش از حد جلوه کننده و آزاردهنده باشند می تواند به عنوان جایگزینی بسیار منحصر به فرد برای دندان های طبیعی در نظر گرفته شود.لذا قیمت روش روکش دندان نیز به عوامل گوناگونی بستگی دارد که به آن ها اشاره نموده ایم.

قیمت روکش دندان

عوامل موثر بر هزینه روکش دندان چیست؟

 • جنس روکش دندان به همراه برند روکش دندان
 • مهارت و تخصص دندانپزشک 
 • منطقه کلینیک دندانپزشکی
 • روش قالب گیری روکش دندان

جنس و برند روکش دندان

جنس روکش های دندانی با یکدیگر متفاوت است و به سبب این تفاوت در جنس و نوع روکش دندانی قیمت روکش دندان جلو جنس x از جنس y متفاوت می گردد.در ادامه انواع جنس های روکش دندان را معرفی می کنیم.

مهارت و تخصص دندانپزشک

تخصص دکتر دندانپزشک نیز در هزینه روکش دندان بسیار حائز اهمیت می باشد لذا دندانپزشکی متخصص در امر روکش دندان که روکش دندانی را با کیفیت هرچه تمام تر و زمانی بیشتر انجام می دهد کیفیت کاری متفاوت از دندانپزشکی عمومی دارد.

بنابراین کیفیت کار و مهارت متخصص انجام روکش دندان بسیار مهم می باشد و نباید از انتخاب متخصصی مجرب و توانمند در این امر غافل شد.

🔔 لذا افرادی که به دنبال انجام روکش دندان هستند و به همین سبب درباره قیمت و هزینه روکش دندان کنجکاو بوده و متخصصی حرفه ای را برای انجام روکش دندان هایشان می طلبند..

می توانند به دندانپزشکی عرشیان اطمینان کرده و برای کسب اطلاعات بیشتر با عرشیان کلینیک که تمامی خدمات دندانی خود اعم از نصب روکش دندان را با بالاترین کیفیت ممکن به ثمر می رسانند؛تماس حاصل کنند.

منطقه کلینیک دندانپزشکی

منطقه کلینیک دندانپزشکی یکی از عوامل موثر بر تعرفه و قیمت روکش دندان جلو  ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ می باشد که نمی توان آن را نادیده گرفت.چنانچه لوکیشن کلینیک دندانپزشکی در منطقه ای پرجمعیت و یا مرکز شهر باشد هزینه ای متفاوت از دندانپزشکی در منطقه ای کم جمعیت و یا در اطراف شهر را دارا می باشد.

همچنین هزینه های دسترسی به این کلینیک نیز هم باید در نظر داشت لذا اگر این منطقه از منطقه ای که فرد در آن ساکن است فاصله داشته باشد هزینه های جانبی دیگری نیز برای رسیدن به مقصد خواهد داشت.

روش قالب گیری روکش دندان چگونه است؟

قالب گیری روکش دندان به یک روش قالب گیری محدود نشده بلکه روش های قالب گیری متفاوتی را نیز دارند.این روش ها به دو روش تقسیم می شوند و هر یک به طور مجزا بر هزینه و تعرفه روکش دندان موثر می باشند.

 • روش قالب گیری دیجیتالی
 • روش قالب گیری سنتی

روش قالب گیری دیجیتالی

در این روش قالب گیری دوربین کوچکی که در دهان مراجع قرار می گیرد که به صورت دستی هم عمل می کند از دندان های مراجع عکس برداری می کند.

جالب توجه است که این دوربین شکلی شبیه به عصا دارد و به سبب در برداشتن نرم افزاری انحصاری به صورت دیجیتالی وضعیت دندان های مراجع را برای دندانپزشک متخصص قابل مشاهده می گرداند و متخصص نیز بر اساس این عکس و بررسی آن ترمیم و اصلاح عیوب دندانی فرد را شروع می کند.

روش قالب گیری سنتی

در این روش سنتی نیز قالب دندانی شخصی سازی شده و متناسب با دندان های مراجع نیز ساخته می شود که با خمیرهای انحصاری نیز به این قالب شکل داده می شود.در این روش ابتدا:

🔴 دندانی که به نوعی روکش دندانی نامیده می شود پس از اطمینان متخصص از سلامت دیگر دندان های طبیعی؛ کاملا شسته و سپس خشک می گردد.

🔴 سپس نخ یا نواری بین دندان و لثه قرار می گیرد تنها به این سبب که بین لثه و دندان فاصله ای ایجاد گردد تا مزاحمتی برای قرارگیری قالب بر روی دندان به دست نیاید.

🔴 ماده خمیری قالب گیری نیز بر روی دندان ها قرار گرفته و در زمان کوتاهی قالب و شکلی از دندان ها بر روی قالب خمیری می افتد.

🔴 سپس با فشردن موادی سخت نیز از سوی دندان های فک بالا و فک پایین قالب گیری به اتمام می رسد.

🔴 مراحل انتهایی قالب گیری توسط دندانپزشک انجام شده و در آخر از سوی دندانپزشک به آزمایشگاه مورد نظر فرستاده می شود.

قیمت روکش دندان

نوع و جنس روکش دندانی موثر بر قیمت و هزینه روکش دندان

 • روکش دندان تمام فلز
 • روکش دندان تمام سرامیک(موثر بر قیمت روکش زیرکونیا)
 • روکش دندان فلز_سرامیک PFM
 • و..

روکش دندان تمام فلز

قابلیت های روکش دندان تمام فلز:

✅ بسیار مستحکم

✅ مناسب برای دندان های پشتی و عقبی به سبب میزان فشار زیادی که روی این دندان ها می باشد

🔔 در این نوع روکش از فلزهای متعددی اعم از طلا.پالادیوم.نیکل و کروم استفاده می گردد.با توجه به تفاوت هر یک از این فلزها با هم نیز روکش دندانی رنگ متفاوتی از دیگر انواع این فلزها به خود می گیرد مثلا روکش دندان به رنگ سفید.نقره ای یا زرد درمی آید.

روکش دندان تمام سرامیک ( زیرکونیا )

قابلیت های روکش تمام سرامیک(روکش دندان زیرکونیا):

✅ استحکام کمتر از روکش دندان تمام فلز

✅ طبیعی تر از روکش دندان تمام فلز

✅ مناسب برای دندان های جلویی به سبب نزدیکی بسیار به طیف رنگی دندان های طبیعی و زیبایی فراوان

✅ دندان های جلویی کمتر تحت تاثیر فشار و سایش قرار می گیرند

روکش دندان فلز_سرامیک

این نوع روکش هسته اصلی فلزی دارد که یک لایه از این سطح را سرامیک پوشانده است و به سمت وجود هر دوی این نوع روکش دندانی در این روش با PFM نامیده می شود.

قابلیت های روکش دندان فلز_سرامیک PFM

استحکام فراوان تر نسبت به روکش دندان تمام سرامیک ( روکش دندان زیرکونیا ) به سبب وجود فلز در این روش روکش دندان

ظاهر زیباتر نسبت به روکش دندان تمام فلز به سبب وجود سرامیک در این روش روکش دندان

شفافیت کمتر و حداقل میزان طبیعی بودن این نوع روکش نسبت به روکش دندان تمام سرامیک

شکسته شدن این نوع روکش دندان به مراتب کمتر از شکستگی روکش دندان تمام سرامیک ( روکش دندان زیرکونیا ) رخ می دهد

مقاومت بیشتر از روکش دندان تمام سرامیک ( زیرکونیا )

✅ مقاومت کمتر از روکش دندان تمام فلز

علل استفاده از روکش دندان

 • هنگامی که دندان ها تغییر رنگ داده اند
 • دندان هایی که ضعیف هستند
 • قرار دادن تاج دندانی بر روی ایمپلنت
 • قابل استفاده برای دندان هایی که پر شده یا عصب کشی شده اند
 • دندان هایی که پوسیده هستند
 • دندان هایی که شکسته هستند
 • دندان هایی که ترک خورده اند

بنابراین اگر افراد تمایل دارند به سبب هر یک از این دلایل دندان هایشان را با روکش دندان ترمیم و زیباتر سازند می توانند برای کسب اطلاع از قیمت و هزینه روکش دندان نیز با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

دلایل تفاوت در انتخاب نوع و جنس روکش دندان

 • تعداد دندان هایی که به هنگام لبخند زدن مشخص می گردند.
 • رنگ دندان های مجاور
 • بافت لثه و محل قرارگیری آن
 • تعداد دندان های سالم و طبیعی
 • محل قرارگیری دندان
 • و..

این عوامل بر انتخاب نوع و جنس روکش دندانی موثر هستند که همگی در انتها با توجه به انتخاب روکش مناسب بر هزینه و قیمت روکش دندان جلو ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ موثر واقع می شوند لذا انتخاب جنس روکش دندان با تشخیص تناسب آن با دندان های طبیعی و مجاور در نظر گرفته می شوند اما مراجع می تواند در انتها با توجه به تناسب سلیقه خود نوع و جنس روکش دندان را انتخاب نماید.

قیمت روکش دندان

بهره مندی از روکش موقتی

روکش موقت و فوری نیز یکی دیگر از انواع روکش دندان است که ترجیح دادیم در ادامه مطالب پیشین و به صورت مجزا به آن بپردازیم.این نوع روکش دندان،روکشی موقت استیلی است که به سبب ویژگی هایی که برای خدمات درمانی دارد اعم از کاربرد در کاشت لمینت دندان.عصب کشی و..

همچنین به سبب دائمی نبودن نیز از قیمت مناسبی برخوردار بوده و عموما تا قبل از نصب روکش دندان دائمی بر روی دندان ها از روکش دندان موقت و فوری استفاده می گردد.

ویژگی های روکش دندانی موقت استیلی

 • این نوع روکش تعرفه بسیار قابل قبولی دارد که هزینه ای به صرفه محسوب می گردد.
 • نیازی به ویزیت های چندباره ندارد.

اینکه روکش دندان موقت نیازی به ویزیت های چند باره ندارد سبب می گردد که هزینه روکش دندان موقت نیز به صرفه تر از روکش های دندانی دیگر گردد ولیکن همانطور که از نامش پیداست نمی توان این روکش را به طور دائمی جایگزین دندان های آسیب دیده نمود.

بهره مندی از از روکش دندان رزین

این نوع روکش دندان هم از روکش هایی است که اغلب افراد از آن بهره می گیرند.و قیمت مناسب تری نسبت به دیگر روکش های دندانی دارد.

ویژگی های روکش دندان رزین

 • قیمت مناسب تر از روکش های دندانی دیگر
 • دارای مقاومت کمی در برابر شکستگی می باشد
 • در طی زمان فرسوده می گردد

روکش دندان چه تفاوتی با کاشت کامپوزیت دندان دارد؟

چطور تشخیص دهیم این دو روش با یکدیگر فرق دارند؟

روکش دندان به جهت برطرف نمودن پوسیدگی یا عصب کشی دندان ها نیازمند تراشیدن میزان زیادی مینای دندان می باشد ولیکن در کامپوزیت نیز دندان ها تراش داده نمی شوند مگر اینکه مراجعی برای انجام کاشت کامپوزیت نیاز به تراشیدن مقدار کمی مینای دندان داشته باشد.

کامپوزیت دندان روشی است که هم به جنبه زیبایی هم به جنبه درمانی دندان ها می پردازد به طور مثال فاصله کمی که بین دندان ها وجود داشته باشد را اصلاح می کند.اگر دندانی دارای شکستگی باشد آن را ترمیم می کند.به لحاظ زیبایی نیز دندان هایی که تغییر رنگ داده اند را اصلاح کرده و روشن و درخشان می سازد.

🔔 بنابراین روکش دندان که به سبب تراشیدن مینای دندان،دندان ها را ضعیف می سازد با کامپوزیت دندان متفاوت می باشد.

البته در روکش دندان در جهت برطرف نمودن مشکل و جایگزین نمودن روکش دندانی زیباتر به تراشیدن مینای دندان می پردازند تا قالب روکش دندان به خوبی در دهان جای گیرد.

قیمت روکش دندان

نصب روکش دندان با بهترین کیفیت ممکن در سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱

📞 دندانپزشکی عرشیان با بالاترین کیفیت ممکن به نصب روکش دندان برای افرادی که نیازمند این روش درمانی هستند می پردازد و افراد می توانند برای نصب روکش دندانی خود توسط متخصصین مجرب و توانمند عرشیان کلینیک با کلینیک تماس حاصل کنند.

لذا افراد می توانند برای خدمات دندانی دیگر مثل کاشت طبیعی ترین رنگ لمینت دندان یا اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان با کلینیک تماس گیرند.

قیمت روکش دندان چقدر است؟

علاوه بر ذکر قیمت روکش دندان سال ۱۴۰۱ در عرشیان کلینیک به عوامل متعدد موثر بر قیمت روکش دندان در محتوا اشاره شده است.افراد می توانند برای کسب اطلاعات دقیق تر و کامل تر با کلینیک تماس حاصل کنند.

آیا در نصب روکش دندان مینای دندان تراشیده می شود؟

بله به منظور برطرف نمودن پوسیدگی شدید دندان و یا عصب کشی در صورت نیاز از روکش دندانی بهره گرفته و برای قرارگیری بهتر قالب روکش دندان دائمی در دهان مینای دندان به مقدار زیادی تراشیده می شود.با این روش به جایگزینی روکش دندان با دندان آسیب دیده می پردازند.

در چه مواقعی باید از روکش دندان بهره جست؟

زمانی که دندان ها دچار پوسیدگی شدید.شکستگی.ترک خوردگی و..هستند.لذا برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید به محتوا رجوع کنید.

۴.۵/۵ - (۹۲ امتیاز)
قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ (دندان های جلو و کامل)خوابیدن سریع ورم لثه (درمان فوری)لمینت سرامیکیعصب کشی دندان ارزان در تهرانکامپوزیت یعنی چهکامپوزیت دندان ارزانمتخصص ایمپلنت در تهرانپارسرنگ کامپوزیت دندان xbwزیبایی دندان با کامپوزیتسفید کردن دندان مصنوعیایا کامپوزیت دندان را خراب میکندایمپلنت چیست؟لبخند هالیوودی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

phon 021-77278562 واتس اپ ارتباط در واتساپ