قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه

بهترین روش قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه:

شاید تاکنون هم برای شما پیش آمده باشد که دندان خود را کشیده باشید اما شاهد خونریزی بیش از حد آن باشید . در این قسمت به قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه می پردازیم. جالب است بدانید که زردچوبه به غیر از بند آوردن خونریزی دندان، فواید بسیاری برای دندان دارد.

زردچوبه و قطع فوری خونریزی دندان:

یکی از ادویه های جهانی که ریشه چندین ساله دارد زردچوبه می باشد که ردر بسیاری از غذا ها مورد استفاده قرار می گیرد. هزاران سال است که از آن به عنوان یک داروی شفابخش و گیاهی استفاده می‌شود. امروزه، زردچوبه یک درمان خانگی محبوب برای مشکلات دهان، دندان و عفونت های مرتبط با آن است. این موضوع حتی در دندانپزشکی نیز خود را نشان داده و برای رفع التهابات لثه، سفید کردن دندان، کاهش دندان درد و برخی مشکلات دیگر از زردچوبه استفاده می‌شود.

درد های دندانی بسیاری وجود دارد که ناشی از التهاب دندان و لثه ها می باشد. این نوع مشکلات را پرودنتال می نامند. ژنژیویت یک بیماری لثه است که در آن قرمزی و سوزش دارید. بیماری پریودنتال که پریودنتیت یا بیماری لثه نیز نامیده می‌شود، زمانی است که بافت نرم دهان شما عفونی شده و ملتهب می‌شود. یک مطالعه نشان داد که خمیر دندان زردچوبه می‌تواند پلاک و التهاب را کاهش دهد. می‌توان از آن هم برای درمان و هم برای پیشگیری از التهاب استفاده کرد.

در زردچوبه مقداری خواص ضد التهابی موجود می باشد که به درد های ناشی از التهاب دندانی کمک بسیاری می کند. روشی وجود دارد که به طور محافظتی دندان‌ها را در برابر پوسیدگی می بندد که به آن سیلانت حفره‌ای و فیشور سیلانت می‌گویند. استفاده از زردچوبه در ترکیب با این پیت و فیشور سیلانت درمان بسیار موثری برای پوسیدگی بوده است.

قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه

آیا قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه امکان پذیر است؟

جالب است بدانید که زردچوبه باعث سفیدی دندان نمی شود اما خواص بسیاری برای کاهش خونریزی و التهابات دندانی دارد. به طور کلی، زردچوبه دارای خواص ضد التهابی، آنتی اکسیدانی، ضد باکتریایی، ضد ویروسی و ضد قارچی است و می‌تواند از مشکلات لثه پیشگیری و آن‌ها را درمان کند.

به گفته برخی از دندانپزشکان و افراد مشهور در حوزه سلامت دهان و دندان، زردچوبه به سفید کردن دندان‌ها کمک می‌کند. زردچوبه یک محصول کاملاً طبیعی است که آن را جایگزین مناسبی برای سفید کننده‌های غیر طبیعی و تجاری دندان می‌دانند. علاوه بر این، زردچوبه فاقد عوارض سفید کننده‌های تجاری از جمله موارد زیر است:

 • التهاب لثه درد لثه
 • عقب رفتن لثه‌ها
 • مشکلات مینای دندان

 

قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه و فواید زردچوبه:

 • تسکین دهنده التهاب دندان:

عوامل بسیاری در به وجود امدن مشکلات دندانی و التهابی موثر هستند که عمده این مشکلات به دلیل پریودنتال هستند . در واقع التهابات دندان و لثه به صورت قرمزی و خارش لثه نمایان می شوند. زمانی که بافت نرم لثه دچار قرمزی و سوزش شود شما به بیماری لثه دچار شده اید. از این رو می توانید برای قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه و درمان التهابات دندانی از زردچوبه کمک بگیرید.

 • حفره‌ها را کاهش می‌دهد:

از انجایی که پلاک های دندانی به ایجاد حفره های دندانی کمک می کنند. زردچوبه باعث می شود تا باکتری های این قسمت از بین بروند. تکنیکی برای محافظت از دندان‌ها در برابر حفره‌ها وجود دارد که به آن سیلانت‌های گودال و شکاف می‌گویند. استفاده از زردچوبه در ترکیب با این سیلانت‌های گودال و شکاف یک درمان بسیار موثر برای حفره‌ها است.

 • عفونت دندان و لثه را درمان می‌کند:عفونت های ریشه جزو مواردی هستند که اسیب های جدی به دندان می رسانند زردچوبه با خواص انتی باکتریایی که دارد باعث از بین رفتن باکتری های انی حوزه می شود. با این حال، این مورد یک استفاده آزمایشی و موقت از درمان زردچوبه برای دندان است و به عنوان درمانی قطعی برای کانال ریشه آلوده شده توصیه نمی‌شود.همانطور که گفتیم علاوه بر شناسایی پلاک دندان ها، قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه نیز امکان پذیر است.
 • استوماتیت آفتی مکرر را درمان می‌کند:

  استوماتیت آفتی یا RAS یک مسئله التهابی گسترده است که در آن دهان شما مدام دچار زخم‌های بسیار دردناک می‌شود. این زخم‌ها می‌آیند و می‌روند، خیلی سریع بهبود می‌یابند و دوباره ظاهر می‌شوند. زردچوبه یک داروی شناخته شده برای کمک به کاهش درد و سایر علائم این زخم‌ها است.

 • به کاهش ضایعات پیش سرطانی کمک می‌کند:زردچوبه می‌تواند به طور قابل توجهی به کاهش التهابات و باکتری های مضر کمک می کند. با این حال، این مورد نیاز به بررسی بیشتر داشته و بهتر است با دندانپزشک در مورد این مسأله مشورت نمایید.

قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه

چگونه خونریزی دندان را متوقف کنیم؟

حدودا میشود گفت که خونریزی دندان چیز قابل توجه و نگرانی نیست اما بهتر است که به روش هایی قطع شود. قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه یکی از این راهکار ها می باشد که در ادامه نحوه قطع خونریزی دندان با زردچوبه را برای شما بیان می کنیم.

خمیر زردچوبه را بمالید:

در زردچوبه انواع باکتری های مفید برای کاهش التهاب وجود دارد. استفاده از خمیر زردچوبه بر روی لثه ها می تواند علائم التهاب لثه را بهبود بخشیده و به کنترل خونریزی لثه کمک کند. بسیاری از مطالعات علمی اثرات ضد التهابی زردچوبه را در افرادی که از این ژل ها به مدت 10 دقیقه استفاده می کردند، به اثبات رسانیده اند.

از گاز پانسمان مرطوب استفاده نمایید:

می توانید یک گاز پانسمان تمیز را بر روی قسمتی که خونریزی دارد به ارامی فشار دهید و چند لحظه مکث کنید تا خونریزی قطع شود.. یک سیستم ایمنی ضعیف شده یا یک بیماری دیگر ممکن است باعث شود که توقف خونریزی لثه ها بیش از حد معمول زمان ببرد. در این شرایط با دندانپزشک خود مشورت کنید تا با بهترین روش ها برای توقف جریان خون آشنا شوید. یکی دیگر از راهکار ها به غیر از قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه، استفاده از گاز پانسمان است.

شستشو با آب گرم و نمک:

یکی از دیگر از راهکار به غیر از قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه، استفاده از آب نمک می باشد. نمک به دلیل داشتن خاصیت انتی اکسیدانی که دارد باعث بهبود خونریزی و از بین بردن باکتری های دهان می شود همچنین کمک می کند تا باکتری های موجود وارد لثه شما نشوند. همچنین می توانید از جوش شیرین استفاده نمایید.

از کیسه یخ استفاده کنید:

شما می توانید برای ارام کردن لثه و قطع خونریزی از کیسه اب سرد استفاده کنید. کیسه یخ در کاهش خونریزی دهان و تورم ناشی از آسیب های جزئی دهان یا التهاب لثه بسیار موثر است. اگر نمیتوانید فورا خونریزی را متوقف کنید، به دندانپزشک مراجعه کنید. یکی دیگر از راهکار ها به غیر از قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبه، استفاده از کمپرس آب سرد است.

 

ساخت خمیردندان خانگی با زردچوبه:

زردچوبه به تازگی به عنوان سفید کننده مؤثر دندان‌ها شناخته می‌شود، البته لازم به ذکر است که استفاده از زردچوبه به اندازه دیگر مواد شیمیایی قابل کار ساز نیست. با این حال، می‌توانید با افزودن جوش شیرین، اثربخشی آن را افزایش دهید. جوش شیرین تقریباً در تمامی خمیردندان‌ها یافت می‌شود و به عنوان یک ماده ساینده ملایم، لکه‌های سطحی روی دندان‌ها را پاک می‌کند. شما می‌توانید به راحتی با ترکیب پودر زردچوبه و روغن نارگیل یک خمیردندان خانگی تهیه کرده و از آن برای سفید کردن دندان‌ها خود استفاده نمایید. برای این منظور به مواد زیر نیاز خواهید داشت:

 • 4/1 قاشق چایخوری پودر زردچوبه
 • 1 تا 2 قطره عصاره نعناع (برای طعم دادن)
 • 8/1 قاشق چایخوری روغن نارگیل آب شده
 • 4/1 قاشق چایخوری جوش شیرین (اختیاری)
Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)مزایای لمینت دندان | چرا لمینت دندان؟بهترین آنتی بیوتیک برای عفونت دندانجرم دندان یا جرم گیری؟قطع فوری خونریزی دندان با زردچوبهایا کامپوزیت باعث خرابی دندان میشود؟قیمت هوم بلیچینگمصرف الکل بعد از جراحی لثهسفید کردن دندان در خانهمسواک زدن دندان ارتودنسیتغییر فرم لب بعد از ارتودنسیعصب کشی دندان قسطیکلینیک دندانپزشکی در هنگام

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *