طول عمر لمینت دندان

 

تنها تعداد کمی از افراد با یک لبخند هالیوودی  به دنیا می آیند. با این حال ، این بدان معنی نیست که شما دیگر نمی توانید لبخند رویایی خود را به دست آورید. در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، ما با افتخار روکشهای لمینت دندان و کامپوزیت دندان را به عنوان یکی از خدمات دندانپزشکی زیبایی ارائه می دهیم. لمینت دندان یک راه حل ایده آل برای بیمارانی است که می خواهند دندانهای کج، با فاصله، کوتاه و بد رنگ خود را اصلاح کنند. برای تبدیل دندانهای ناخوشایند به یک لبخند جذاب و متعادل به دو مراجعه به دندانپزشک نیاز دارید. افرادی که لمینت دندان دریافت می کنند همواره  نگران طول عمر لمینت دندان هستند . اگر سوال شما نیز این است که آیا لمینت دندان دائمی است؟ در ادامه مطلب با ما باشید.

 

طول عمر لمینت دندان چقدر است

طول عمر لمینت دندان دائمی نیست. اما به دلیل اینکه در فرایند انجام لمینت دندان مقداری از مینای دندان تراشیده می شود شما باید همیشه روکش لمینت روی دندان های خود داشته باشید. و هرگز نمی توانید آنها را بطور کامل از روی دندان حذف نمایید. مگر اینکه انجام لمینت دندان بدون تراشیدن و دستکاری دندان باشد. بنابراین لمینت دندان یک روش برگشت ناپذیر است.

ماندگاری لمینت دندان بسته به عواملی مانند کیفیت کار دندانپزشک، کیفیت مواد لمینت و مراقبتهای خود بیمار بین ۱۵ تا ۲۰ سال می باشد. پس از اتمام طول عمر لمینت دندان شما مجبور به جایگزینی آنها با روکشهای جدید هستید. معمولا روکشهای لمینت دندان قابل ترمیم نیستند. و پس از آسیب دیدگی حتما باید تعویض شود. از طرفی به دلیل برگش ناپذیر بودن هم نمی توانید برای همیشه آنها را از روی دندان بردارید.

در صورت مراقبت صحیح، روکشهای لمینت دندان می توانند سالها دوام بیاورند. در حقیقت، اگر تمام مراحل لازم به خوبی انجام شود، ممکن است حتی طول عمر لمینت دندان بیشتر از آنچه گفته شد باشد. به عنوان مثال، شما باید روزانه مسواک بزنید و از نخ استفاده نمایید. همچنین باید برنامه ریزی کنید که هر سال دو بار به دندانپزشک خود مراجعه کنید. و معاینه دندانپزشکی انجام دهد. دندانپزشکی عرشیان قبلا د رمقاله ای با عنوان (طول عمر کامپوزیت دندان چقدر است؟) توضیحات کاملی در خصوص طول عمر کامپوزیت دندان نیز منتشر کرد که می توانید برای درک بهتر تفاوت های طول عمر لمینیت دندان و کامپوزیت ونیر آن را مطالعه کنید.

 

رنگ لمینت دندان دائمی است؟

بخشی از فواید روکش لمینت دندان این است که آنها از مواد سرامیکی مقاوم در برابر لکه ساخته می شوند. و همواره یکی از مهمترین دلایلی که افراد روکش لمینت دندان را انتخاب می کنند، پنهان کردن دندانهای زرد یا خاکستری است. که در برابر سفید کردن حرفه ای یا بلیجینگ دندان مقاوم هستند. در حالی که ونیرها مطمئناً می توانند این خصوصیات دندانهای زیر را پنهان کنند. اما هنوز هم مستعد تغییر رنگ هستند. برای جلوگیری از تغییر رنگ روکشهای لمینت دندان، شما باید برخی از تغییرات اساسی در شیوه زندگی را ایجاد کنید.

 

 

 

مراقبت بعد از لمینت دندان

روکش لمینت به همان روش دندان های طبیعی – با استثناعاتی –  مراقبت می شود. جنس لمینیت دندان قوی است، اما می تواند خراشیده شود و خراشیدگی بر توانایی روکش در مقاومت در برابر لکه ها تأثیر می گذارد. برای جلوگیری از خراشیده شدن روکشهای لمینت دندان، باید از مسواک نرم و خمیردندان غیر ساینده استفاده کنید. بعد از هر وعده غذایی و میان وعده، هنگام بیدار شدن و قبل از خواب  مسواک بزنید تا ذرات و باکتری ها از روکش جدا شوند. همچنین برای جلوگیری از پوسیدگی دندان ها در زیر روکش،  باید هر روز نخ دندان استفاده نمایید. دو بار در هر روز ایده آل است.

بهتر است از دهانشویه های حاوی الکل یا مواد قابض استفاده نکنید، با گذشت زمان الکل می تواند روکشهای لمینت را شل کرده و آنها را از بین ببرد.

ویزیت های منظم توسط متخصص دندانپزشک برای سلامتی لبخند شما و طول عمر لمینت دندان  شما مهم است. مراجعه منظم به دندانپزشک این امکان را می دهد قبل از اینکه مشکلات جدی رخ دهد، اقدام به رفع آنها نماید.

بطور کلی در صورتی که بهداشت صحیح دهان و دندان مانند مسواک زدن و نخ دندان رعایت شود، روکشهای لمینت بیشتر از دندان های طبیعی در برابر لکه گیری مقام هستند. با این حال طول عمر لمینت دندان دائمی نیست و شما تنها می توانید با مراقبت کردن، ماندگاری آنها را افزایش دهید. بطور کلی طول عمر لمینت دندان نسبت به اصلی ترین رقیب آن یعنی کامپوزیت دندان بیشتر است.

 

 

مراحل لمینت دندان

بدست آوردن روکشهای لمینت دندان یک فرایند ساده و سر راست است. می توانید روکش های لمینت را به عنوان یک لباس جدید برای دندان های خود در نظر بگیرید. قبل از مطالعه ادامه بحث به شما پیشنهاد می کنیم که مقاله (مزایای لمینت دندان | چرا لمینت دندان؟) را مطالعه کنید.

برای تعیین اینکه آیا شما کاندیدای دریافت روکش لمینت هستید، دندانپزشک شما یک مشاوره اولیه را ترتیب می دهد. که طی آن سلامت دهان و دندان شما ارزیابی خواهد شد. و تمام گزینه های درمانی موجود مورد بحث قرار می گیرد. بیشتر دندانپزشکان ترجیح می دهند گزینه های حداقل تهاجمی را به بیماران ارائه دهند. درمان لمینت دندان شامل آماده سازی دندان بصورت غیر قابل برگشت است. بنابراین مهم است که دندانپزشک شما در مورد گزینه های دیگری مانند کامپوزیت که همان نتایج را ارائه می دهد. اما با حداقل و بدون حذف ساختار دندان صحبت کند.

اگر شما و دندانپزشکتان تصمیم گرفتید که لمینت دندان بهترین گزینه ممکن برای شما هستند. قدم بعدی شامل یک بررسی کامل از جزئیات درمان، از جمله آماده سازی دندان های شما برای دریافت روکش و قالب گیری از آنها می باشد. سپس قالب به آزمایشگاه دندانپزشکی ارسال می شود. تا روکشهای شما بصورت سفارشی و منحصر به فرد ساخته شوند. رنگ، شکل و اندازه هر روکش با دقت محاسبه می شود تا لبخندی بی عیب و نقص و طبیعی ایجاد  شود. در جلسه بعدی دندانپزشکی، یک پوسته نازک و ظریف سرامیکی توسط متخصص دندانپزشک به قسمت جلویی دندان شما پیوند می خورد. خواهید دید که نتایج روکش ها چشمگیر و فوری است.

 

تفاوت کامپوزیت دندان و لمینت دندان

در پایان لازم است که به شما پیشنهاد بدهیم چنانچه برای انتخاب بهترین روش زیبایی دندان و داشتن طرح لبخند زیبا همچنان ابهامی دارید می توانید توضیحات کاملتر از مقایسه لمینت و کامپوزیت را در مقاله (تفاوت کامپوزیت و لمینت دندان) مطالعه کنید.

برای رزرو نوبت و اطلاع از اینکه روکشهای لمینت دندان برای شما مناسب است یا نه، لطفاً از طریق شماره های ۰۲۱-۷۷۴۴۶۴۶۷ ۰۹۱۲۷۹۱۵۴۹۰ با کلینیک دندانپزشکی عرشیان تماس بگیرید. دست از پنهان کردن لبخند خود بردارید – ما در عرشیان کلینیک آماده ایم نواقص لبخند شما را اصلاح کنیم!

کلینیک دندانپزشکی

منابع

 

۴.۶/۵ - (۵۰ امتیاز)

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.