طرح لبخند چیست؟

منظور از طرح لبخند چیست؟

می دانیم که هر یک از ما دوست داریم لبخند زیبایی داشته باشیم..لبخندی که بتواند باعث احساس شادی و نشاط در قلبمان شود زیرا به سبب زیبا بودن لبخندمان احساس اعتماد به نفس بیشتری داریم.

با اصلاح طرح لبخند نیز می توان تناسب بین اجزای مختلف صورت و نیز دندان ها را برقرار نمود و زیبایی چهره افراد را افزایش داد.به سبب بهره گیری از اصلاح طرح لبخند می توان شاهد چهره ای سر شاد و دلنشین بود.

آیا اصلاح طرح لبخند موثر است؟

بله در صورتی که اصلاح طرح لبخند توسط متخصص مربوطه با مهارت بالا و سابقه ای درخشان انجام گیرد می توان به نتیجه مطلوبی دست یافت.

متخصص طرح لبخند نیز با در نظر داشتن و بررسی تمامی اجزای صورت متقاضی، با برقراری بهترین نوع روابط و طول فاصله بین دندان ها و اجزایی مثل بینی، چشم ها و..به اصلاح طرح لبخند دندانی می پردازد.

بنابراین جهت اقدام برای اصلاح این طرح نیاز است که افراد حتما نزد دکتر متخصص مراجعه نمایند.

طرح لبخند چیست؟

چطور می توان از اصلاح طرح لبخند مطمئن بود؟

دندانپزشک متخصص پیش از اقدام به درمان نیز ابتدا با برقراری جلسه مشاوره بررسی می کند که آیا متقاضی نیازی به اصلاح طرح لبخند دارد یا خیر..

در صورتی که دندانپزشک از مهارت بالایی برخوردار باشد به خوبی به این موضوع پی برده و نظر تخصصی خود را ابراز می دارد.

لذا در ادامه در صورتی که فرد پس از بررسی تخصصی، نیازمند اصلاح طرح لبخند بود می توان بدین جهت اقدام نمود.

برخی از شرایطی که نیاز است افراد جهت اصلاح طرح لبخند داشته باشند عبارتند از:

سلامت دهان و دندان فرضا عدم پوسیدگی دندان ها سلامت لثه ها و عدم بیماری های لثه اعم از التهاب و تورم و.. عدم دارا بودن مشکلات و عیوب دندانی مگر پس از اصلاح و ترمیم

فرضا عیوب دندانی که نیاز است پیش از اصلاح طرح لبخند درمان و ترمیم شوند عبارتند از:

 • دندان های نامرتب و کج
 • دندان های افتاده
 • کوتاه بودن دندان ها
 • بد رنگی دندان ها
 • پوسیدگی
 • لبخندی که به هنگام آن، لثه ها بیرون می زنند
 • و..

بنابراین مهم است که افراد جهت اصلاح طرح لبخند خود نزد متخصص رفته و پس از مشاوره و معاینه توسط دکتر مجرب و ماهر نیز جهت درمان اقدام نماید.

مزایای بهره مندی از اصلاح طرح لبخند چیست؟

 • رفع برخی مشکلاتی که بر روی دهان و دندان رخ می دهند.
 • کاهش میزان بیماری هایی که بر روی لثه ها رخ می دهد و نیز کاهش مشکلاتی مثل پوسیدگی و عفونت و..
 • تنظیم تناسب لثه با دندان ها
 • شفاف تر شدن دندان ها
 • و..

چگونگی اصلاح طرح لبخند

هر یک از دندانپزشکان ممکن است با روش های متعددی به اصلاح طرح لبخند بپردازند..لذا در ادامه به برخی از این روش ها که نیاز است به صورت تخصصی انجام گیرند اشاره می کنیم:

1.ارتودنسی

یکی از مطلوب ترین روش های اصلاح طرح لبخند، ارتودنسی می باشد.

زمانی که افراد دندان های نامرتبی دارند که یکدست نمی باشند البته نه به حدی که به جراحی فک نیاز باشد می توان از این روش استفاده نمود.

باید توجه گردد رعایت بهداشت دندان ها پس از ارتودنسی بسیار مهم می باشد زیرا ممکن است دندان ها دچار پوسیدگی شوند ولیکن میزان احتمال بروز پوسیدگی دندان ها با نصب ارتودنسی نامرئی کاهش می یابد.

2.جراحی فک

زمانی که میزان عقب با جلو بودن فک دندانی بسیار زیاد باشد که با روش هایی مثل ارتودنسی، کامپوزیت، لمینت سرامیکی و.. نتوان نتایج مورد نظر را کسب نمود از جراحی فک استفاده می گردد.

در این روش اصلاحی، دندانپزشک استخوان فک متقاضی را به حد تناسب جا به جا می نماید تا بین اجزای صورت و فک تناسب برقرار گردد.

3.بلیچینگ دندان ها

از دیگر روش های طرح لبخند نیز، بلیچینگ می باشد که بهترین گزینه برای افرادی می باشد که به دنبال سفید کردن دندان های خود در مدت زمانی کم هستند.

افراد می توانند با تهیه مواد از کلینیک دندانپزشکی معتبر دندان های خود را بلیچینگ کرده و یا این کار را به دستان متخصصی ماهر و مجرب بسپارند.به طور کل این روش از روش های اصلاحی کوتاه مدت است که نتایج بسیار مطلوبی را در بر دارد.

4.پر کردن دندان ها

پر کردن دندان از روش های تخصصی و البته قدیمی دندانپزشکی است که با قرارگیری فلز، فضای خالی و.. دندان پر می شود.در عصر امروز می توان با مواد کامپوزیتی نیز به پر کردن دندان ها پرداخت.

5.ایمپلنت

در راستای اشاره به اینکه ایمپلنت چیست؟ باید بیان داشت افرادی که دندان هایشان افتاده است می توانند با بهره مندی از خدمات ایمپلنت دندان دندان های از دست رفته خود را به شکلی طبیعی بازگردانند.

6.باندینگ

با این روش اصلاحی می توان به اصلاح بد رنگی دندان ها، ترک خوردگی، فاصله بین دندان ها و..که سبب کاهش میزان زیبایی ظاهری دندان ها شده اند پرداخت.
افراد می توانند با انتخاب رنگ دندانی مطابق با دندان های طبیعی خود جهت اصلاح بد رنگی دندان ها اقدام نمایند.

7.لمینت سرامیکی

لمینت سرامیکی از روش های دائمی اصلاح دندان است که سبب شفافیت زیاد دندان ها شده و به صورت دائمی بر روی دندان ها قرار می گیرد زیرا پس از نصب نمی توان آن را از روی دندان ها خارج نمود.

ماندگاری این روکش بسیار بالا بوده و مقاومت زیادی در برابر ضربه و تغییر رنگ به شرط رعایت نکات پس از نصب دارد.

طرح لبخند چیست؟

8.کامپوزیت ونیر

از دیگر روش های اصلاحی نیز، نصب روکش کامپوزیت ونیر بر روی دندان ها می باشد..

کامپوزیت ونیر با شفاف تر کردن دندان ها به صورت طبیعی و نیز برطرف نمودن عیوب دندانی به زیباتر ساختن دندان ها می پردازد که افراد می توانند با نصب کامپوزیت دندان قیمت مناسب به زیباتر ساختن دندان های خود بپردازند.

این روش دائمی نبوده و افراد می توانند در طی زمان آن را از روی دندان ها خارج کرده و دوباره نصب کنند.

طرح لبخند چیست؟

9.جراحی لثه

برخی افراد به سبب دندان های کوتاهی که دارند به هنگام لبخند، لثه هایشان مشهود می گردد به همین سبب جهت برقراری تناسب بین دندان ها و لثه به جراحی لثه می پردازند.

و دیگر روش های اصلاحی..

معایب اصلاح طرح لبخند

از آنجا که به مزایای اصلاحی طرح لبخند اشاره نمودیم نیاز است که به برخی از معایب آن نیز بپردازیم تا متقاضیان پس از تامل، بهترین تصمیم را با مشورت از دکتر دندانپزشک متخصص اتخاذ نمایند.

باید بیان داریم در روش های اصلاحی طرح لبخند ممکن است معایبی دیده شود فرضا زمانی که افراد دندان های خود را بیلیچنیگ می کنند میزان استحکامی که دندان های طبیعی افراد دارند کاهش می یابد.

و یا زمانی که افراد دندان های خود را ایمپلنت می کنند ممکن است احساس کنند که دندان هایشان به میزان کمی شل شده است و..

به همین سبب توصیه می کنیم افراد پیش از اقدام به اصلاح طرح لبخند، حتما نسبت به مزایا و معایب روش اصلاحی مد نظر متخصص و یا شخص خود، از سوی دندانپزشک مربوطه که از مهارت بالایی برخوردار می باشد، مطمئن شده و سپس با هر یک از روش های اصلاحی متناسب به اصلاح عیوب دندانی و زیباتر ساختن لبخند خود بپردازند.

دانستنی های لازم پیش از اصلاح طرح لبخند

جهت اشاره به اینکه نکات مقدم بر اقدام به اصلاح طرح لبخند، نیاز است به برخی موارد اشاره کنیم.

این نکات عبارتند از:

 • دندان ها در تناسب باشند

جهت افزایش زیبایی لبخند نیاز است که تناسب بین دندان ها حفظ گردد. بدین جهت عموما نیاز است که دو دندان جلویی که در مرکز دید به هنگام لبخند قرار دارند، به خوبی در جایگاه اصلی خود قرار گرفته و خودنمایی کنند.

به طور کل دندانپزشک به میزان تناسبی که بین طول و عرض دندان های مراجع قرار دارد اهمیت زیادی می دهد.

 • اهمیت تناسب طول لثه با دندان

همانطور که پیشتر اشاره نمودیم دندان هایی که طول کمی دارند، به هنگام لبخند افراد با نمای بیرون زدگی لثه ها مشاهده می شوند ولیکن زمانی که طول دندان ها بیشتر باشد لثه ها از مرکز دید به هنگام لبخند خارج شده و زیبایی لبخند افراد چندین برابر می گردد.

در اصلاح طرح لبخند که به اصطلاح لبخند لثه ای نام دارد، به فرم دهی دندان ها و همچنین افزایش میزان طول دندان های مرکزی که در جلوی ردیف دندان ها قرار دارند پرداخته می شود.

 • اهمیت به خط لبخند فرضی

جهت افزایش زیبایی لبخند، دندانپزشکان متخصص خط لبخندی فرضی را مد نظر قرار می دهند که نیاز است لب ها با توجه به این خط فرضی در تناسب خوبی با یکدیگر باشند.به همین سبب دندانپزشک با بررسی میزان طول دندان ها در تناسب با این خط به اصلاح طرح لبخند افراد و فرم دهی دندان ها می پردازد.

و..

افراد می توانند جهت اصلاح طرح لبخند و فرم دندان های خود با ضمانت کیفیت و قیمت طرح لبخند با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایند.

آیا اصلاح طرح لبخند می تواند سبب تناسب صورت و دندان ها گردد؟

بله یکی از مهم ترین مزیت های اصلاح طرح لبخند، برقراری تناسب بین اجزای صورت و دندان ها می باشد تا لبخند افراد در زیباترین حالت ممکن مشاهده گردد.جهت اصلاح طرح لبخند می توان با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

از چه روش هایی برای اصلاح طرح لبخند استفاده می گردد؟

در محتوا به بهترین روش های اصلاحی اشاره شده است که افراد می توانند از تمامی این خدمات با ضمانت کیفیت و قیمت از سوی عرشیان کلینیک بهره مند گردند.

هزینه اصلاح طرح لبخند چقدر است؟

از آنجایی که از روش های متعددی جهت اصلاح طرح لبخند استفاده می گردد و هر یک هزینه متفاوتی با دیگری دارند پیشنهاد می گردد جهت کسب اطلاع از قیمت روز هر یک از روش های اصلاحی با شماره درج شده در سایت تماس حاصل گردد.

4.4/5 - (20 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)ایمپلنت دندان اقساطیرنگ لمینت دندان a1زیبایی دندان با کامپوزیتقیمت لمینت دندان طرح لبخند در سال 1402قیمت هوم بلیچینگتعرفه لمینت دندان در سال 1402نگین دندان روی کامپوزیتجرم گیری دندان ارزانعصب کشیروش سفید کردن کامپوزیت دندان و لمینت دندانکاشت دندان بدون ایمپلنتکاتالوگ رنگ کامپوزیت

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *