ضخامت کامپوزیت دندان

میزان ضخامت کامپوزیت دندان چقدر است؟

یکی از روش ها جهت زیبا ساختن دندان ها نصب روکش کامپوزیتی می باشد که علاوه بر سفید کردن دندان ها نیز می تواند عیوب دندانی را برطرف نماید. از آنجا که اکثر متقاضیان نصب روکش کامپوزیتی نگران میزان ضخامت مناسب برای روکش کامپوزیتی می باشند نیز قصد داریم به برخی نکات درباره میزان ضخامت کامپوزیت دندان اشاره کنیم.

شاید با خود بگویید چرا باید نگران میزان ضخامت کامپوزیت دندان بود؟ به دلیل اینکه اگر میزان ضخامت کامپوزیت در حد تناسب نبوده و زیاد باشد می تواند سبب بیرون زدگی دندان ها گردد.

ضخامت کامپوزیت دندان ونیر

این نکته حائز اهمیت است که هر یک از دندانپزشکان متخصص نیز دارای ظرافت کار منحصر به فرد و مخصوص به خود هستند ولیکن مهم است که ضخامت کامپوزیت به درستی تشخیص داده شود زیرا زمانی که ضخامت روکش کامپوزیتی مناسب باشد با قرارگیری مواد کامپوزیتی، دندان ها جلو نیامده و دچار بیرون زدگی نمی شوند.

به طور کل میزان ضخامت برخی روکش های کامپوزیتی نازک می باشد ولیکن میزان ضخامت روکش کامپوزیتی تراش خورده و روکش بدون تراش متفاوت می باشد که نیاز است دندانپزشک متخصص به این مساله توجه لازم را داشته باشد.

روکش های نازک کامپوزیت ضخامتی به اندازه 0/5 تا 1 میلی متر دارند که این میزان کمتر از ضخامت روکش های کامپوزیتی قدیمی می باشد. شاید با خود بگویید این میزان تفاوت در ضخامت که زیاد نیست در حالی که به هنگام نصب هر یک از این روکش ها می توان متوجه تفاوت های هر چند جزئی شان شد.ولیکن این مساله مهم است که روکش کامپوزیتی نازک سبب می گردد روکش راحت تر به دندان بچسبد که این مساله زیبایی و حفظ سلامتی دندان ها را چندین برابر می سازد.

در برخی مواقع بنا به تشخیص دندانپزشک متخصص نیز کامپوزیت دندان های پشتی نیز با ضخامت بیشتری انجام می گیرد که این امر در اغلب مواقع زمانی که دندان ها نامرتب هستند انجام می گیرد.

البته با وجود بیشتر بودن ضخامت کامپوزیت دندان های پشتی نیز میزان این ضخامت زیاد نبوده و به همین سبب در اکثر مواقع متخصص زمانی که میزان نامرتبی دندان ها زیاد باشد از مراجع می خواهد دندان های خود را ارتودنسی کند.

بنابراین:

در صورتی که به دندانپزشک متخصص و مجرب مراجعه کنید نیز ایشان به سبب تخصص بالا در زمینه کامپوزیت دندان نیز در اندازه ای مناسب به کامپوزیت کردن دندان ها می پردازد تا ضخامت روکش کمتر یا بیش از حد لازم نگردد…دقت و تجربه کاری و البته مهارت دندانپزشک در این زمینه بسیار مهم می باشد.

ضخامت کامپوزیت دندان

مزایای کامپوزیت دندان چیست؟

این روکش دارای مزایایی است که سبب گشته اند افراد زیادی به دنبال نصب کامپوزیت دندان باشند. به همین سبب قصد داریم به برخی مزایای روکش کامپوزیتی ونیر اشاره کنیم زیرا می توان شناخت بیشتری از کامپوزیت ونیر به دست آورد.

از جمله برخی مزایای کامپوزیت دندان عبارتند از:

 • میزان ضخامت کامپوزیت دندان کم بوده و سبب بهتر نشستن مواد کامپوزیت بر روی دندان می شود.
 • نیازی به تراشیدن دندان ها برای نصب روکش نیست زیرا در صورت تشخیص دندانپزشک متخصص نیز برای نتیجه دهی بهتر دندان ها به میزان کمی تراشیده می شوند.
 • میزان هزینه و قیمت روکش کامپوزیتی مناسب بوده و می توان با پرداخت قیمت به صرفه ای به نصب روکش پرداخت.
 • میزان احتمال بروز حساسیت دندانی پس از نصب روکش کامپوزیتی کم می باشد و در صورت بروز میزان حساسیت دندان ها زیاد نیست.
 • روکش های کامپوزیتی دارای ظاهر کاملا طبیعی و شبیه به دندان های طبیعی می باشند چنانچه میزان سفیدی و روشنی این روکش ها طبیعی است مگر به سبب تنوع زیاد طیف رنگی، فرد روشن ترین درجه رنگی را انتخاب کرده باشد.
 • میزان زمان لازم برای نصب روکش کامپوزیت ونیر نیز حداقل یک جلسه درمانی می باشد.
 • روکش کامپوزیتی قابل ترمیم و تعویض می باشد و هر زمان که افراد به دلایل متعددی قصد ترمیم کامپوزیت دندان های خود را داشته باشند می توانند به کلینیک دندانپزشکی مراجعه کنند.

در راستای اشاره به میزان ضخامت کامپوزیت دندان باید بیان داریم کامپوزیت ونیر می تواند برخی عیوب دندانی را که شدید نباشند به خوبی ترمیم و برطرف سازند فرضا فاصله بین دندان ها، زردی و بدرنگی دندان ها، کوتاه و بلند بودن و بدترتیبی دندان ها، لبخند لثه ای و..

ضخامت کامپوزیت دندان

تفاوت کامپوزیت و لمینت سرامیکی چیست؟

 • کامپوزیت و لمینت سرامیکی تفاوت های متعددی دارند که قصد داریم به آن ها اشاره کنیم.
 • بیان نمودیم که کامپوزیت در یک جلسه نصب می شود ولیکن لمینت سرامیکی در حداقل دو جلسه درمانی
 • کامپوزیت ونیر قابل برداشت است اما روکش لمینت سرامیکی دائمی می باشد.
 • جهت نصب روکش کامپوزیت ونیر نیازی به تراشیدن مینای دندان نیست مگر در صورت نیاز ولیکن در کاشت لمینت سرامیکی مینای دندان ها تراشیده می شود.
 • در صورت نیاز می توان به ترمیم روکش کامپوزیتی پرداخت ولیکن لمینت سرامیکی را می توان تعویض نمود.
 • میزان هزینه کامپوزیت ونیر خیلی ارزان تر از لمینت سرامیکی می باشد.
 • روکش لمینت سرامیکی مقاومت بیشتری در برابر تغییر رنگ و فشار و..دارد.

کامپوزیت دندان در عرشیان کلینیک

علاوه بر میزان ضخامت کامپوزیت دندان به سایر اطلاعات مورد نیاز از این روکش اشاره نمودیم.

از آنجایی که مهم است روکش کامپوزیت ونیر را در کلینیک دندانپزشکی معتبری نصب نمود افراد می توانند جهت نصب این روکش یا هر نوع زیبایی دندانی دیگری با عرشیان کلینیک تماس حاصل نموده و علاوه بر کسب اطلاع از میزان قیمت کامپوزیت دندان، جهت نصب در کلینیک حضور یابند.

زیرا دندانپزشکان کلینیک دندانپزشکی عرشیان دارای تخصص و مهارت بسیاری بوده و میزان کیفیت و قیمت کامپوزیت ونیر و سایر خدمات دندانپزشکی خود را تضمین می نمایند به همین سبب افراد می توانند با خیال راحت به نصب این روکش در کلینیک بپردازند.

البته متخصصین کلینیک پیش از نصب به معاینه دندان ها می پردازند تا با توجه به نوع دندان ها بهترین روش درمانی را برای افراد در نظر گیرند.

فرضا زمانی که افراد تنها نیاز به سفید شدن دندان هایشان را داشته و دندان ها نیاز به ترمیم درمانی ندارند متخصصین به جای کامپوزیت نیز بلیچینگ کردن دندان ها را پیشنهاد می دهد و..به همین سبب توصیه می شود با شماره درج شده تماس حاصل گردد.

هزینه کامپوزیت دندان چقدر است؟

در مطالب ارائه شده لینک قیمت کامپوزیت دندان قرار داده شده است ولیکن می توانید جهت کسب اطلاعات دقیق تر با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

آیا کامپوزیت دندان قابل ترمیم است؟

بله در صورت نیاز می توان به ترمیم و اصلاح کامپوزیت دندان پرداخت.

کامپوزیت دندان تا چند سال دوام دارد؟

کامپوزیت دندان در صورت رعایت کامل بهداشت دهان و دندان و نکات مراقبتی، نصب روکش دندان توسط متخصص و..می تواند تا حداکثر 7 سال دوام داشته باشد.

4.3/5 - (150 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)هزینه کشیدن دندان عقل در سال 1402کامپوزیت IPSلمینت زیباتر است یا کامپوزیتلمینت دندان از چه سنی مناسب است؟سفید کردن دندان با جوش شیرینجلوگیری از زرد شدن کامپوزیت دنداندرد دندان بعد از عصب کشیفرق روکش و کامپوزیتسفید ترین رنگ لمینت دندانآیا عصب کشی درد داردقیمت پر کردن دندانآیا کامپوزیت برای دندان ضرر دارد

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *