سفید کردن دندان با جوش شیرین

سفید کردن دندان با جوش شیرین خوب است یا بد؟

یکی از مهم ترین سوالاتی که در ذهن افراد تداعی می گردد این است که آیا سفید کردن دندان با جوش شیرین خوب است یا بد؟

باید اذعان داشت امروزه برخی به اشتباه صحبت از سفید کردن دندان با جوش شیرین می کنند که سبب گشته اغلب افراد دندان های خود را با جوش شیرین شسته تا دندان هایشان سفید گردد در حالیکه سفید کردن دندان با جوش شیرین از پرخطرترین کارهایی است که افراد می توانند در برابر سلامت دندان هایشان انجام دهند.

متاسفانه جوش شیرین ممکن است یکی از راه های سریع برای سفید شدن دندان ها تلقی گردد و از نظر برخی ضرری برای دندان ها نداشته باشد ولیکن باید بگوییم این باور کامل اشتباه بوده و جوش شیرین حتی با وجود فوایدی که داشته باشد برای سلامت دندان ها بسیار پرخطر می باشد.

سفید کردن دندان با جوش شیرین

گذری بر سفید کردن دندان با جوش شیرین در عصر امروز

از آنجایی که جوش شیرین ماده ای بوده است که اسید ها و باکتری ها را از بین می برد و با بهره گیری از تراشیدن و ساییدن مینای دندان ها سبب می گردد لکه های سطحی، نه عمیق مثل لک قهوه بر روی دندان ها و..از بین رفته و سفید شوند و نیز بسیاری افراد به اشتباه از آن به عنوان ماده ای برای سفید کردن دندان با جوش شیرین یاد می کنند، در حالیکه همین تراشیدن مینای دندان می تواند مشکلات متعددی برای دندان ها ایجاد گرداند.

لذا برخی به اشتباه تصور می کنند که جوش شیرین می تواند زردی و بدرنگی دندان هایشان را از بین برده و دندان هایشان سفید گردد در صورتی که این یک باور اشتباه بوده و بالعکس سفید کردن دندان با جوش شیرین بسیار پرخطر می باشد.

اغلب افراد به سبب سفید کردن دندان هایشان با جوش شیرین دیگر از مسواک و خمیر دندان یا حتی دهان شویه ها استفاده نکرده و تنها به بهره گیری از جوش شیرین می پردازند.در حالیکه جوش شیرین بسیار می تواند به سلامت دندان ها آسیب زده و برای دندان ها مضر باشد.

همچنین برخی به سبب اینکه جوش شیرین دندان ها را تمیز و سفید می گرداند به مقادیر زیادی از آن استفاده کرده و اصلا برایشان مهم نیست  که جوش شیرین برای دندان ها بسیار مضر می باشد.

سفید کردن دندان با جوش شیرین

سفید کردن دندان با جوش شیرین چه مضراتی را در بر دارد؟

بهره گیری از جوش شیرین به سبب سفید کردن دندان ها سبب می گردد مینای دندان آسیب زیادی ببیند.

لذا باید توجه داشت در صورتی که مینای دندان بر اثر جوش شیرین از بین برود ممکن است مشکلات متعدد دیگری را نیز به وجود آورد مثلا آسیب به مینای دندان می تواند سبب تغییر رنگ آن شود.

در صورتی که مینای دندان دچار آسیب گردد دندان ها ضعیف شده و دچار پوسیدگی می شوند و حساسیت هایی شامل حال دندان های فرد می گردد فرضا نمی تواند به خوبی غذایی را جویده و به هنگام غذا خوردن دچار درد دندانی می گردد.

جوش شیرین می تواند مینای دندان را ساییده و سبب گردد ضعیف شود

لذا باید توجه داشت اگر مینای دندان آسیب ببیند دیگر نمی تواند این آسیب را برطرف نمود و دندان ها پس از از بین رفتن مینای دندان بسیار ضعیف شده و این ضعف در هر حالتی خودنمایی می کند فرضا به هنگام غذا خوردن، به هنگام مسواک زدن و..

بنابراین توصیه می گردد در سفید کردن دندان با جوش شیرین تعلل کرده و دست به اقدامی نزد و راه های نوین دیگری که خطری برای سلامتی دندان ها ندارد به جای بهره گیری از جوش شیرین استفاده شود.

جوش شیرین می تواند حساسیت هایی را برای افراد ایجاد کند

همانطور که اذعان شد حساسیت دندانی ایجاد شده با سفید کردن دندان با جوش شیرین می تواند سبب گردد افراد به هنگام غذا خوردن دچار درد دندانی شده و نیز حتی دهانشان بوی نامطلوبی بگیرد.

لذا حساسیتی که جوش شیرین سبب می گردد می تواند بر لثه ها، لب ها، زبان و..هم تاثیر مخربی را در بر داشته باشد و نیز به سبب حساسیت به وجود آمده دهان و لثه ها نیازمند خارش بوده و درد زیادی را متحمل شوند.

سفید کردن دندان با جوش شیرین می تواند سبب پوسیدگی دندان ها شود

بهره گیری از جوش شیرین بدون مشورت تخصصی با دندانپزشک متخصص و استفاده طولانی مدت از آن سبب می گردد دندان ها ضعیف شده و توسط هر گونه آسیبی مثل پوسیدگی تهدید شوند.

سفید کردن دندان با جوش شیرین می تواند بیماری های لثه را موجب گردد

از آنجا که دندان ها ارتباط مستقیمی با لثه دارند زمانی که افراد به سفید کردن دندان با جوش شیرین می پردازند به لثه ها آسیب وارد شده و بیماری های لثه نیز ممکن است ایجاد گردد مثلا التهاب یا تورم و خونریزی لثه

لذا برخی به اشتباه تصور می کنند اگر جوش شیرین برای دندان مضر بود چرا از همان اولین بار به ضرر و آسیب آن پی نبرده اند در صورتی که آسیب های وارده به دندان ها نیز به سبب بهره گیری از جوش شیرین در هر زمان می توانند با شدت بسیار زیادی نمایان شده و درد زیادی را متحمل شوند.

جوش شیرین دارای فلوراید نیست

فلوراید چیست که جوش شیرین از آن بی بهره است؟

فلوراید ماده ای است که سبب تقویت شدن دندان های افراد می گردد ولیکن از آنجا که جوش شیرین دارای فلوراید نیست بنابراین می تواند به دندان ها آسیب بسیاری وارد کند.

جوش شیرین نمی تواند به تنهایی پلاک دندان را از بین ببرد

سفید کردن دندان با جوش شیرین مضر می باشد زیرا به سبب بهره گیری از جوش شیرین به تنهایی، پلاک دندانی برداشته نشده و نیز بالعکس سبب بیشتر شدن آن ها می شود.همچنین جوش شیرین نمی تواند به تنهایی حفره های موجود بر دهان را از بین ببرد.

چرا جوش شیرین نمی تواند مانع از حفره های دندانی شود؟زیرا نمی تواند به خوبی با میکروب و باکتری های جنگیده و آن ها را شکست دهد.

بنابراین توصیه می گردد به هیچ عنوان از جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها استفاده نشود زیرا به مرور آسیب های ناشی از جوش شیرین بر روی دهان و دندان ظاهر شده و بسیار ناراحت کننده می باشند.

همچنین افرادی که دندان های حساسی دارند باید بسیار دقت کرده و از جوش شیرین برای سفید کردن دندان هایشان استفاده نکنند زیرا علاوه بر ایجاد پوسیدگی، نه تنها سفید کردن دندان با جوش شیرین نقض می شود بلکه جوش شیرین خود به تنهایی باعث بد رنگی دندان ها می گردد زیرا لکه های بسیاری بر روی دندان ها ایجاد می گرداند.

در صورتی که اغلب افراد متصور می شوند که لکه ها به سبب سفید کردن دندان با جوش شیرین از بین می روند در حالیکه جوش شیرین لکه های عمیقی که بر روی دندان افراد وجود دارد را نمی تواند از بین ببرد و بهره گیری از آن فایده موثری برای سفید شدن دندان ها ندارد.

در نتیجه در پاسخ به سفید کردن دندان با جوش شیرین خوب است یا خیر مسلما پاسخ نه خواهد بود.

سفید کردن دندان با جوش شیرین

سفید کردن دندان با جوش شیرین در زمان ارتودنسی

برخی افرادی که دندان های خود را ارتودنسی کرده اند از آنجایی که رنگ دندان هایشان به سبب وجود براکت ها و..نیز دچار تغییر رنگ شده به سمت و سوی سفید کردن دندان با جوش شیرین رفته و در نهایت بهره گیری از جوش شیرین برای سفید کردن دندان ها در زمان ارتودنسی می تواند براکت ها و دیگر مواردی که بر روی دندان ها متصل می باشند را شل و ضعیف نموده و خراب شوند.

باید اشاره نمود بهره مندی از روش های نوین زیبایی و درمانی به سبب سفید کردن دندان ها و نیز مرتب شدن و هم ردیف شدن آن ها با کامپوزیت ونیر یا لمینت سرامیکی و…بسیار بهتر و موثرتر از سفید کردن دندان با کامپوزیت داشته و نیز سبب می گردند دندان ها علاوه بر زیبایی، برای همیشه با عیوب دندانی خود خداحافظی کنند.

همچنین مسواک زدن و نخ دندان کشیدن به طور کل می تواند جایگزین بسیار مناسب تری نسبت به جوش شیرین باشد.

لذا افراد می توانند جهت سفید و زیباتر کردن دندان های خود با بالاترین کیفیت ممکن به سبب بهره گیری از روش های کاملا اصولی با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

آیا جوش شیرین برای دندان ها مضر است؟

بله جوش شیرین به دلایلی که داخل محتوا به آن ها اشاره شده بسیار برای دندان ها مضر است و توصیه می گردد از آن برای سفید کردن دندان ها استفاده نگردد.

روش های جایگزین جوش شیرین برای سفید شدن دندان ها چیست؟

مسواک زدن و نخ دندان کشیدن در طی روز، بهره گیری از روش های زیبایی و درمانی دندانی مثل کامپوزیت و لمینت سرامیکی و..لذا افراد می توانند جهت سفید کردن دندان های خود با روش های مطمئن به همراه تضمین کیفیت با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

آیا جوش شیرین می تواند سبب پوسیدگی دندان ها شود؟

بله پوسیدگی یکی از مهم ترین و رایج ترین مشکلات در کنار دیگر مشکلاتی که جوش شیرین ایجاد می کند می باشد.

۴.۷/۵ - (۱۰۷ امتیاز)
قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۲ و ۱۴۰۱ (دندان های جلو و کامل)لمینت دندان یا تاج دندان ؟عصب کشی دندان ارزان در تهرانونیر دندان چیست؟لمینت بهتر است یا کامپوزیتهزینه جراحی دندان عقل نهفتهطرح لبخند دندان و رشد اعتماد بنفس شمامصرف الکل بعد از کشیدن دندانمصرف الکل بعد از پر کردن دندانلمینت دندان ارزانایمپلنت دندان اقساطیپر کردن دندان با کامپوزیتترمیم دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *