🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

روکش دندان قسطی

یکی از بهترین روش ها برای ترمیم مشکلات دندانی و زیباسازی آن ها روکش دندان می باشد که جایگزین تاج دندان می گردد و افراد می توانند با نصب این روکش از زیبایی مجدد دندان های خود لذت ببرند. روکش دندان قسطی یکی از بهترین آیتم ها برای افرادی است که قصد دارند با پرداخت اقساطی نصب روکش، شاهد زیبایی بیشتر دندان های خود باشند چه بسا می توان با پرداخت قسطی هزینه نصب روکش دندان در عرشیان کلینیک از این مزیت بهره مند شد. از آنجا که کیفیت کار دندانپزشکان عرشیان بسیار بالا و ضمانت شده است و همگی دارای تخصص بالا در ارائه خدمات دندانپزشکی می باشند می توان با خیال راحت جهت نصب روکش دندان قسطی با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمود.

هزینه خدمات کلینیک عرشیان - 1402

خدماتهزینه(هزارتومان)🎉تخفیف محدود
🔹 عصب کشی تک کاناله با پرکردن29002400
🔹 پرکردن یک سطحی980750
🔹 روکش pfm3.2502500
🔹 روکش زیرکونیا 4.5503.500
🔹 کشیدن دندان عقل850از 700
🔹 بلیچنیگ Office (هر فک)2.6002.250
🔹 بلیچنیگ Home (هر فک)3.2502.500
🔹 لمینت ایمکس آلماناز 9.000 تا 12.000از 6.500 تا 8.500
🔹 ایمپلنتتماس بگیرید
🔹 ریمو(واحدی)350250
🔹 لیفت لثه(واحدی)300200
جرم گیری هر فک700‌500

منظور از از روکش دندان قسطی چیست؟

یکی از روش های محافظتی برای دندان های آسیب دیده نیز نصب روکش دندان می باشد که می تواند با استفاده از مواد متعددی مثل فلز یا پرسلن به ترمیم دندان با نصب روکش پرداخت.

چه بسا با نصب روکش دندان نیز می توان شاهد زیبایی طبیعی دندان بود که قصد داریم در ادامه به اطلاعات بیشتری در خصوص روکش دندان قسطی بپردازیم.

روکش دندان

روکش دندان که به آن Dental Crown می گویند نیز روکشی است که جایگزین تاج دندان می گردد که بخش سفید بیرون از لثه نیز می باشد.

روکش دندان تاج سفید رنگی به مانند دندان اصلی می باشد که کاملا به دندان اصلی می چسبد علاوه بر ترمیم دندان بر زیباسازی آن موثر می باشد..روکش دندان برای دندان هایی موثر است که دیگر نمی توان به ترمیم آن ها پرداخت.

فرضا زمانی که میزان پوسیدگی دندان شدید باشد نمی توان با بهره گیری از مواد مخصوص دندان را پر نمود و به همین سبب دندانپزشک متخصص از روکش دندان استفاده می نماید.

از دیگر مواقعی که می توان از روکش دندان استفاده نمود زمانی است که دندان دچار عفونت ریشه شده و پس از درمان مناسب دندانپزشک برای دندان هایی که دچار عفونت زیادی بوده اند از روکش دندان استفاده می نمایند.

روکش دندان همیشگی نیست زیرا ممکن است در زیر روکش پوسیدگی ایجاد گردد و یا دندان ها نیازمند درمان ریشه باشند. چه بسا گاهی اوقات دندانپزشک با درمان ریشه دندان در زمان درست و یا حتی با استفاده از پر کردن دندان به ترمیم محل پرداخته و از روکش دندان استفاده نمی کند.

روکش دندان قسطی

انواع روکش دندان چیست؟

روکش دندان نیز در انواع و مواد متعددی بر روی دندان ها نصب می گردد که برخی از آن ها عبارتند از:

 • فلز
 • زیرکونیا
 • پرسلن
 • سرامیک
 • رزین کامپوزیت
 • و..

همانطور که بیان گردید روکش دندان در انواع متعددی بر روی دندان نصب می گردند که به آن ها اشاره می کنیم..

روکش دندان سرامیکی

این نوع روکش به سبب سرامیکی بودن بسیار درخشنده می باشد چه بسا که سازگاری زیادی هم با لثه دارند.

از جمله انواع متریال هایی که برای این نوع روکش دندان قسطی استفاده می گردد زیرکونیا و سیلیکات می باشد. از مزایای این نوع روکش دندان این است که هرگز دچار تغییر رنگ نمی شوند همچنین مثل نوع دیگر روکش دندان یعنی روکش دندان پایه فلزی سایه سیاه رنگ فلز در لبه های این نوع روکش قابل مشاهده نمی باشند.

روکش طلا یا تمام فلز

روکش طلا یا تمام فلز نیز از ترکیب فلزاتی به دست می آید که عبارتند از: نیکل، کروم، طلا، پلاتینیوم و..

چه بسا روکش های طلا یا تمام فلز برای جویدن مطلوب و مناسب بوده و ماندگاری بالایی دارند چرا که دیرتر دچار فرسودگی می گردند بنابراین درمی یابیم که میزان مقاومت این نوع روکش برای جویدن بسیار مطلوب می باشد و این نیز استحکام این فلز را نشان می دهد.

چه بسا میزان کیفیت بالای روکش تمام فلز سبب گشته که طول عمر و مقاومت آن خوب و عالی باشد که می توان جهت کسب اطلاع از میزان هزینه روکش دندان قسطی در این نوع با عرشیان کلینیک در تماس باشند.

روکش استیل

از جمله روکش های موقت برای دندان ها نیز روکش استیل می باشد و به سبب این جنس مقاومت بالایی را در بر دارد همچنین میزان هزینه این نوع روکش مناسب می باشد.

روکش دندان PFM

این نوع روکش از فلز و سرامیک ساخته شده است که دارای مقاومت زیادی می باشد ولیکن خط فلزی روکش نیز در مرز لثه مشخص می گردد که به این دلیل برای دندان های انتهایی دهان و آسیاب بسیار مطلوب می باشد.

روکش دندان قسطی

چه زمان روکش دندان کنیم؟

در راستای اشاره به روکش دندان قسطی که با تماس با عرشیان کلینیک می توانید از نصب آن بهره مند گردید بهتر است به علل نصب روکش دندان اشاره کنیم..چه بسا از جمله علل روکش دندان قسطی در عرشیان کلینیک عبارتند از:

 • لق شدن یا شکستگی دندان ها
 • وجود ترمیم عمیق بر روی دندان که از عصب کشی یا ترمیم حاصل شده است
 • زمانی که دندان ها دچار تغییر رنگ و زرد شدن و..شده اند
 • زمانی که تاج دندان ها کوتاه بوده و به سبب این کوتاهی به خوبی بر روی یکدیگر قرار نمی گیرند
 • و..

چگونه از روکش دندان مراقبت کنیم؟

 • به طور مرتب بهداشت دندان هایتان را رعایت کرده و مسواک بزنید
 • حتما از نخ دندان استفاده کرده و دهانشویه مناسب را از دندانپزشک خود برای استفاده جویا شوید
 • از جویدن مواد غذایی سخت اجتناب کنید و به هیچ عنوان اشیاء سفت را گاز نزنید
 • جهت معاینه و بررسی روکش دندان در بازه های زمانی معین ب دندانپزشک متخصص مراجعه نمایید
 • و..

به طور کل جهت نصب روکش دندان قسطی نیز مهم است که علاوه بر انتخاب دندانپزشکی متخصص و مجرب حتما به رعایت بهداشت دهان و مراقبت های الزامی توجه داشته باشید.

می توانید جهت نصب روکش دندان از خدمات دندانپزشکی عرشیان کلینیک بهره مند شده و با ما در تماس باشید تا بتوانید با اطمینان کامل بر میزان کیفیت روکش، از زیبایی دندان های خود لذت ببرید..

علاوه بر کلیک بر روی قیمت روکش دندان می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمود و از خدمات نصب روکش دندان بهره مند گشت.

میزان هزینه روکش دندان چقدر است؟

در محتوا به میزان قیمت روکش اشاره شده است ولیکن می توان جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص پرداخت اقساطی روکش دندان با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود.

روکش دندان برای اصلاح رنگ دندان ها مناسب است؟

بله می توان جهت بهبود وضعیت رنگ دندان ها به نصب روکش دندان پرداخت.

5/5 - (24 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)آیا کشیدن دندان درد دارد؟لمینت دنداندرمان دندان درد در بارداریبعد از عصب کشی دندان چه بخوریمکشیدن چند دندان در یک روز مجاز است؟عصب کشی دندان در دوران شیردهیمراحل انجام لمینت دندانقیمت پر کردن فاصله دندان جلوطول عمر کامپوزیت ای پی اس IPSرنگ لمینت دندان b1هزینه تراشیدن دندان خرگوشیسفید ترین رنگ لمینت دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *