درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

عموما افرادی که قصد ایمپلنت کردن دندان های خود را دارند نیز نگران این هستند که درد دندان چند روزه؟ به همین سبب در ادامه مطالب نیز قصد داریم به این مساله اشاره کنیم که درد ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟

چه بسا برخی افراد به سبب ترسی از میزان درد ایمپلنت دارند بارها از ایمپلنت کردن دندان های خود خودداری نموده اند در حالیکه کافیست با مشاورین متخصص در زمینه نصب ایمپلنت دندان صحبت نمود و با کسب میزان اطلاعات مورد نظر در خصوص ایمپلنت دندان نگرانی زیادی از بابت اینکه درد ایمپلنت چند روزه؟ به خود راه نداد.

برخی به اشتباه تصورمی کنند که ایمپلنت دندان درد زیادی به همراه دارد در حالیکه در پاسخ به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ نیز باید بیان داریم این درد نهایتا تا یک هفته ادامه داشته و سپس کاهش می یابد و به اتمام می رسد.

درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

احساس درد پس از ایمپلنت طبیعی است؟

شایان ذکر است که افراد پس از ایمپلنت کردن دندان های خود طی چند روز متوالی دردی را احساس خواهند کرد و می توان با بهره گیری از داروهای تجویزی دندانپزشک متخصص میزان درد موجود را کاهش داد.

بنابراین در صورتی که احساس درد کردید نگران نباشید و اجازه دهید فرایند کاهش درد به خودی خود طی شود و تنها مطابق با دستورالعمل دندانپزشک متخصص پیش رفته و با مصرف دارو و مسکن ها به همان میزان دوز ارائه شده صبر کنید تا میزان درد دندان و حتی لثه کاهش یابد.

لذا در ادامه به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ نیز به طور کامل تر پاسخ می دهیم.

درد ایمپلنت دندان ها چقدر طول میکشد؟

بیان نمودیم که درد دندان به سبب ایمپلنت در حین فرایند دندانپزشکی کم بوده و این نیز به دلیل داروی بی حسی می باشد. ولیکن باید اذعان داشت که پس از گذشت چندین ساعت که اثر بی حسی به طور کامل از بین می رود دندان شروع به درد بیشتری می کند.

مهم است که در بازه زمانی تعیین شده از سوی دندانپزشک متخصص حتما از مسکن و داروهای تجویزی مصرف نمود.

چه بسا درد دندان ممکن است همراه با التهاب در محل دندانی که ایمپلنت شده بروز یابد. در طی حدودا سه روز میزان درد دندان بیشتر می گردد و به مرور زمان فروکش می کند. بنابراین اینکه درد ایمپلنت چند روزه؟ نیز می توان نهایتا یک هفته را برای بروز درد دندانی طبیعی دانست.

همانطور که بیان گردید به طور حدودی تا سه روز میزان درد دندان ممکن است شدید باشد و پس از آن به خودی خود کاهش می یابد و در این بازه زمانی می توان به راحتی به فعالیت های روزمره پرداخت.

چه زمانی به دندانپزشک مراجعه کنیم؟

در پاسخ به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ نهایتا یک هفته الی 10 روز را طبیعی دانستیم ولیکن اگر میزان درد دندان پس از ایمپلنت بیشتر از یک هفته شد باید چه کار کرد؟

لذا باید بیان داشت در صورتی که میزان درد دندان بیش از ده روز بود و به هیچ عنوان درد کاهش نیافت و بهتر نشد توصیه می کنیم در اسرع زمان این مساله را با دندانپزشک خود در میان بگذارید.

چرا که یکی از مهم ترین علل طولانی شدن میزان درد دندان پس از ایمپلنت نیز عفونت دندانی می باشد که نیاز است در سریع ترین زمان توسط دندانپزشک متخصص و حرفه ای معاینه و درمان گردد.

در اشاره به اینکه درد ایمپلنت چند روزه؟ حداکثر ده روز بیان گردید و اشاره شد که اگر این درد بیش از ده روز ادامه داشت احتمال بروز عفونت دندانی زیاد می باشد.

چه بسا برخی افراد پس از گذشت یک ماه دچار درد دندان می شوند، حال در این زمان ممکن است درد ایجاد شده ناشی از واکنش آلرژیک، بروز عفونت و یا آسیب بافتی نیز باشد.

در این زمان هم نیاز است که در اسرع وقت از خدمات دندانپزشکی معتبری بهره مند گردید.

توصیه می شود:

جهت ایمپلنت کردن دندان ها حتما به دندانپزشکی معتبر و مجرب که در زمینه نصب ایمپلنت دندان تخصص و تجربه کاری بالایی دارد مراجعه شود، چرا که دندانپزشک متخصص با در نظر داشتن تمامی جوانب و با دقت و توجه زیاد به ایمپلنت کردن دندان ها پرداخته و تمامی نکات مورد نیاز که مراجع باید از آن ها مطلع باشد را به ایشان بیان می دارد.

چنانچه به سبب اهمیت زیاد این مساله می توان از خدمات دندانپزشکی عرشیان کلینیک بهره مند گشت که کیفیت و قیمت تمامی خدمات دندانپزشکی من جمله نصب ایمپلنت دندان را تضمین می نماید.

تنها کافیست با شماره درج شده در صفحه سایت جهت تعیین وقت قبلی تماس حاصل نموده یا برای کسب اطلاع از میزان قیمت ایمپلنت دندان بر روی لینک کلیک نمود.

آیا با گذشت یک سال دندان درد می گیریم؟

در انتهای صحبت درباره درد ایمپلنت دندان چقدر طول میکشد؟ نیز لازم است بیان داریم به سبب برخی علل متعدد نیز ممکن است افراد پس از گذشت یک سال دچار درد دندان شوند که عبارتند از:

 • دندان قروچه کردن یا ساییدن دندان
 • عدم رسیدگی منظم به بهداشت دهان و دندان
 • انجام رادیوگرافی در نقاط اطراف دهان، گردن و سر بدون هیچگونه فاصله ای قبل یا پس از ایمپلنت
 • استعمال بیش از حد دخانیات
 • پوکی استخوان یا عدم تراکم کافی استخوان
 • و..

درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟

راهکارهای کاهش درد دندان ایمپلنت شده

در ادامه پاسخ به سوال درد ایمپلنت چقدر طول میکشد؟ لازم می داریم بیان داریم جها کاهش میزان درد موجود نیز می توان از روش های ذیل استفاده نمود.

برخی از این راهکارها عبارتند از:

 • مصرف داروهای تجویزی دندانپزشک
 • کمپرس یخ یا آب یخ
 • قرقره کردن آب نمک ( بدین هنگام ممکن است کمی دچار سوزش شوید که این مساله به سبب جای زخم در دهان طبیعی می باشد )
 • اهمیت به رعایت بهداشت دهان و دندان با مسواک زدن در طول روز و استفاده از نخ دندان
 • بهره گیری از دهانشویه ای که دارای فلوراید می باشد البته با تایید دندانپزشک متخصص ( می توان هفته ای دو بار از این دهانشویه استفاده نمود تا به سبب آن باکتری ها نتوانند رشد کنند )
 • و..که به مهم ترین آن ها اشاره گردید.
4.6/5 - (217 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)رنگ لمینت دندان a1قیمت لومینیرز دندانبهترین دندانپزشکی شبانه روزی در تهرانپارسسفید کردن دندان با لیزرجرم گیری دندان ارزانخوابیدن سریع ورم لثه (درمان فوری)درست کردن دندانپر کردن دندانفواید و عوارض بلیچینگ دندانقیمت پر کردن دندانقیمت لمینت دندان طرح لبخند در سال 1402قیمت پر کردن دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *