تفاوت رنگ دندان a1 و b1

تفاوت رنگ دندان a1 و b1 چیست؟

رنگ بندی لمینت دندان بسته به نوع سلیقه مشتری و دندان هایش مشخص می شود. رنگ لمینت دندان هر شخص ممکن است با شخص دیگر تفاوت داشته باشد. بعضی از افراد به دنبال رنگ طبیعی هستند و دیگر افراد به دنبال دندان های سفید یخچالی هستند. دندانپزشک با توجه به سلیقه شما و دندان هایتان تشخیص می دهد و به شما مشاوره های لازم را می دهد که بهتر است چه رنگی را انتخاب نمایید.

با مراجعه به یک کلینیک دندانپزشکی معتبر قطعا شما به نتایج طبیعی که واقعا می خواهید برسید، رسیده و دیگر لبخند شما جعلی به نظر نخواهد رسید. البته در حالی که برخی از بیماران ممکن است بخواهند تاج دندان، بریج و روکش ‌های ترمیمی را با دندان‌های طبیعی خود تطبیق دهند، برخی دیگر ترجیح می ‌دهند ترمیم ‌های آنها در سایه روشن ‌تری انجام شود.

در این مقاله تفاوت رنگ دندان a1 و b1  را بررسی می کنیم تا بتوانید بهترین رنگ مناسب دندانتان را انتخاب کنید.

تفاوت رنگ های لمینت دندان:

در واقع 4 سایه اصلی در رنگ لمینت دندان تعریف شده است که دندانپزشکان زیبایی بر اساس این سایه ها رنگ را انتخاب می نمایند. تفاوت رنگ دندان a1 و b1 را در قسمت زیر بررسی می کنیم.

A—reddish brown: A1, A2, A3, A3.5, A4

B—reddish yellow: B1, B2, B3, B4

C—gray colors: C1, C2, C3, C4

D—reddish-gray: D1, D2, D3

در هر گروه، سایه های اول روشن ترین و هر چه به سمت راست پیش می رویم تیره تر می شوند. برای مثال A1 روشن تر از A2 و B1 روشن تر از B2 است.

تفاوت رنگ دندان a1 و b1 در چیست؟

شاید تصویر کنید که سایه a1  روشن ترین رنگ دندان است اما این تصور اشتباه است . در واقع b1  روشن ترین سایه دندان است و پس از آن a1 قرار دارد.پس به ترتیب روشن ترین رنگ ها عبارت اند از :

  • B1

  • A1

  • B2

  • A2

پس اگر دوست دارید دندان های خود را سفید یخچالی کنید و یا به سفید ترین حالت ممکن دراورید باید به سراغ رنگ b1  بروید. در ادامه می توانید از سایه رنگ a1 نیز استفاده کنید که رنگی تیره تر از سفید یخچالی می باشد اما در عین حال سفید و طبیعی است. پس تفاوت رنگ دندان a1 و b1  را متوجه شدیم.

تفاوت رنگ دندان a1 و b1

آنها نمایانگر سفیدترین سایه های دندانی هستند که در طبیعت وجود دارد، بنابراین طبیعی به نظر رسیده و لبخندی درخشان و سالم به شما هدیه می دهند. اگر به دنبال رنگ هایی طبیعی تر و مشابه تر به دندان های طبیعی انسان هستید می توانید از ونیر های سرامیکی سایه a2 و b2  استفاده نمایید. این سایه ها در افراد بزرگسال اندکی رایج تر بوده و به انتخاب های عالی برای روکش هایی با ظاهر طبیعی تبدیل شده اند.

چرا دندان ها به طور طبیعی سفید نیستند؟

دندان ها از یک هسته داخلی عاج که زرد رنگ بوده و یک پوشش خارجی از مینای دندان که نیمه شفاف است تشکیل شده است. علاوه بر این، تصور می شود که رنگ دقیق عاج دندان ما توسط ژنتیک تعیین می شود.

با افزایش سن و کهولت سن رنگ و عاج دندان ها تغییر پیدا می کنند و فرسوده تر می شوند علاوه بر این، مصرف همیشگی غذاها و نوشیدنی‌هایی که دندان‌ ها را لکه‌دار می‌کنند، و همچنین سیگار کشیدن یا کشیدن قلیان، می‌تواند سایه را به میزان قابل توجهی تیره کند. پس افراد مسن در مقایسه با افراد جوان معمولا دندان های زردتر و تیره تری دارند.

زمانی که بیماران برای سفید کردن دندان های خود به مرکز دندانپزشکی مراجعه کرده و ممکن است در مورد تفاوت رنگ دندان a1 و b1 سوالی بپرسند، قطعا طیفی از سایه های دندان در یک گروه رنگی به همراه یک یا چند دندان خاکستری یا تغییر رنگ به دلیل غذا، نوشیدنی، سیگار کشیدن یا ضربه را دارا هستند.

لازم به ذکر است زمانی که شما دندان های خود را لمینت می کنید دندان پزشک شما یک سری نکات را به شما ذکر می کننند که بهتر است آن هارا رعایت کنید برای مثال باید مصرف سیگار و قلیان را تا حد امکان کاهش دهید و زمانی که غذا های رنگ دار را مصرف می کنید بلافاصله دندان های خود را مسواک بزنید.

این دندانپزشکان زیبایی با تجربه هستند که همیشه این تغییرات را در هنگام تهیه یک برنامه درمانی در نظر می گیرند و بهترین گزینه را متناسب با شرایط بیمار ارائه می دهند. کلینیک عرشیان با کادر متخصص در زمینه زیبایی دندان، بهترین راهکار ها را به شما ارائه می دهند پس با خیالی راحت زیبایی دندان های خود را به کادر کلینیک عرشیان بسپارید.

تفاوت رنگ دندان a1 و b1

ملاک های انتخاب رنگ دندان:

برای انتخاب رنگ لمینت دندان باید به نکات بسیاری توجه کرد که در قسمت پایین ان هارا بررسی می نماییم. برای اینکه رنگ لمینت زیبایی داشته باشیم باید در انتخاب رنگ آن دقت بساری داشته باشید.

رنگ پوست:

رنگ پوست انسان یکی از مهمترین ملاک هایی است که در هنگام انتخاب رنگ لمینت باید به آن توجه داشته باشدی. برای مثال افرادی که دارای پوست تیره و سبزه هستند نباید از رنگ لمینت های سفید و درخشان را انتخاب کنند چرا که تناقض رنگ در لمینت و پوست آن‌ها، جلوه‌ای بد را به دندان‌ها یا لبخندشان خواهد داد.

به رنگ پوست خود دقت کنید و با توجه به تفاوت رنگ دندان a1 و b1، رنگ مورد نظر دندان هایتان را پیدا کنید. می توانید در خصوص انتخاب رنگ با مشاورین کلینیک عرشیان صحبت کنید.

از این رو افرادی که رنگ پوست‌شان سفید و روشن است، می‌توانند از لمینت‌های درخشان و روشن‌تر استفاده کنند و در مقابل افرادی که دارای پوست تیره هستند، بهتر است رنگ‌های تیره‌تری را برای دندان‌های خود به کار ببرند.

سن:

سن یکی دیگر از ملاک هایی است که در هنگام انتخاب رنگ لمینت دندان باید به آن توجه کنیم. رنگ و فرم لمینت باید به شکلی باشد که سن فرد را کمتر نشان دهد و زیبایی چهره او را بیشتر کند. در صورتی که رنگ و فرم لمینت نسبت به سن فرد انتخاب نشود، شکلی نا مناسب به صورت وی خواهد داد.

تفاوت رنگ دندان a1 و b1 را متوجه شدیم، می توایند نسبت به آن رنگ لمینت دندان خود را بررسی کنید .

تفاوت رنگ دندان a1 و b1

رنگ سایر دندان‌ها:

در صورتی که فرد بخواهد برای تعداد محدودی از دندان‌های خود از لمینت استفاده کند، باید به این نکته توجه داشته باشد که رنگ دندان‌های مجاور و هماهنگی آن‌ها با لمینت از اهمیت بسیاری برخوردار است؛ در غیر این صورت تفاوت رنگ‌ دندان‌ها جلوه بدی را به صورت و طرح لبخند فرد خواهد داد.

همانطور که در بالا به تفاوت رنگ دندان a1 و b1  اشاره کردیم، بهتر است نسبت به آن کاتالوگ رنگ دندان مناسب دندان های خود را انتخاب کنید.

کاتالوگ رنگ دندان:

پر کاربرد ترین طیف رنگ ها در لمینت دندان A1 A2 A3 B1 B2 Bw می باشد شما می توانید نسبت به رنگ دندان های خود و سن و پوست خود از بین رنگ های کاتالوگ انتخاب نمایید. با توجه به تفاوت رنگ دندان a1 و b1  می توانید مقایسه رنگی در بین دیگر رنگ های لمینت را انجام دهید.

دندانپزشک های کلینیک عرشیان در زمان انتخاب رنگ لمینت به شما رنگ های کاتالوگ را نشان می دهند و شما می توانید نسبت به سلیقه خود رنگ مورد نظرتان را انتخاب نمایید.

یکی از مواردی که می‌تواند انتخاب رنگ لمینت سرامیکی را تحت تأثیر قرار دهد، رنگ و بازتاب نور محیط کلینیک است که می‌تواند باعث شود فرد رنگ مناسبی را انتخاب نکند.

اما دندانپزشک با توجه به تجربه و شناختی که میزان تأثیر نور محیط بر رنگ لمینت دارد، راهنمایی‌های لازم را در اختیار بیمار قرار می‌دهد تا بتواند بهترین رنگ را انتخاب کند.

 

کدام رنگ لمینت دندان سفید تر است؟ a1 یا b1؟

همانطور که در مقاله اشاره کردیم رنگ b1 سفید تر از a1 می باشد.

آیا رنگی روشن تر از b1 داریم؟

بله اما سفیدی آن‌ها زیادتر است و ممکن است طبیعی به نظر نرسد.

4.7/5 - (154 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)هزینه روکش دندان عصب کشی شدهایمپلنت دندان اقساطیروکش دندان جلوعلت لق شدن کامپوزیت دندانقیمت آفیس بلیچینگآیا برای کامپوزیت دندان را میتراشندرنگ لمینت دندان a1ترمیم کامپوزیت دندانجرمگیری دندان کامپوزیت شدهتخفیف جرم گیری دندانلمینت زیباتر است یا کامپوزیتبلیچینگ دندان قسطی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *