🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

ترمیم کامپوزیت دندان

ترمیم کامپوزیت دندان
features انجام کامپوزیت ظریف و هنرمندانه
features شرایط اقساط بدون سود
features ضمانت کتبی 4ساله با مهر نظام پزشکی

نیاز به ترمیم کامپوزیت دندان به هر دلیلی می تواند برای هر یک از افراد رخ دهد و بهره مندی از جلسه ترمیم کامپوزیت دندان می تواند سبب گردد زیبایی دندان ها پس از رفع مشکل به وجود آمده افزایش یافته و طبیعی جلوه کند. به طور کل چه دلایلی سبب می گردند افراد به ترمیم کامپوزیت دندان خود بپردازند؟ آیا نیاز است که همه دندان های کامپوزیتی خود را ترمیم کنند؟ ترمیم کامپوزیت به چه نحو انجام می گیرد؟ لذا دندانپزشکی عرشیان با محتوای پیش رو به این سوالات پاسخ داده و با تضمین کیفیت و قیمت ترمیم کامپوزیت دندانی به اصلاح و ترمیم این روکش می پردازد. افراد می توانند به منظور ترمیم روکش کامپوزیتی خود با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

منظور از ترمیم کامپوزیت دندان چیست؟

ترمیم کامپوزیت دندان اشاره به اصلاح و رفع عیوب و مشکلات دندانی دارد که در طی زمان پس از کاشت کامپوزیت دندانی رخ می دهد، لذا به سبب ترمیم این عیوب و مشکلات دندانی برطرف می شوند. بنابراین ترمیم روکش کامپوزیتی سبب می گردد افراد دارای دندان هایی بی نقص بوده و از زیبایی دو چندان دندان هایشان لذت ببرند زیرا به سبب این روش ترمیم عیوب دندانی کاملا از بین رفته و زیبایی دندان ها بسیار طبیعی جلوه می کند.

لازم است که ترمیم کامپوزیت دندان به دست دندانپزشکان متخصص در این زمینه انجام شده و به نزد دندانپزشکی غیر متخصص مراجعه نکرد زیرا روش کاشت و ترمیم کامپوزیت بسیار اصولی و تخصصی بوده و در صورتی که دندانپزشک غیر متخصص به کاشت کامپوزیت بپردازد نیز احتمال بروز مشکلات دندانی بسیار افزایش می یابد.

ولیکن اگر ترمیم کامپوزیت نیز به صورت کاملا تخصصی انجام گیرد میزان احتمال بروز مشکلات دندانی به حداقل ممکن رسیده و زیبایی دندان ها افزایش می یابد.اگر افراد برای کاشت کامپوزیت دندانی نزد دندانپزشکی غیر متخصص مراجعه کنند، نیازمندی به ترمیم کامپوزیت دندان در این افراد بسیار افزایش می یابد.

لذا در ادامه به مشکلاتی که سبب می گردد کامپوزیت کاشته شده نیاز به ترمیم داشته باشد اشاره می کنیم.

ترمیم کامپوزیت دندان

دلایل نیازمندی به ترمیم کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندانی نیز ممکن است در طی زمان بنا به هر دلیلی نیازمند ترمیم گردد و به سبب ترمیم کامپوزیت، دندان ها دوباره سفید و طبیعی جلوه کند.

از جمله دلایلی که سبب ترمیم کامپوزیت دندان می گردد عبارتند از:

 • شکستگی دندان کامپوزیتی
 • ساییدگی دندان های کامپوزیتی
 • ترک خوردگی دندان های کامپوزیتی
 • تغییر رنگ روکش کامپوزیتی
 • گذشت حداکثر عمر کامپوزیت دندانی
 • و..

بدین سبب دندانپزشک متخصص به اصلاح و ترمیم کامپوزیت دندان می پردازد و پس از آن روکش کامپوزیتی به مانند قبل زیبا، طبیعی و درخشان جلوه می نماید.

مزایای ترمیم کامپوزیت دندان

 • مشکلات دندانی مثل  اصلاح می شوند.
 • از احتمال پوسیدگی دندان ها جلوگیری می شود.
 • استقامت روکش کامپوزیتی به مانند روزهای ابتدایی گشته و بیشتر می گردد.
 • زیبایی دندان های کامپوزیتی دوباره افزایش یافته و روکش کامپوزیتی طبیعی جلوه می کند.

ترمیم کامپوزیت دندان

برخی علل بهره مندی از جلسه ترمیم کامپوزیت دندان

از آنجایی که به سبب قرارگیری روکش کامپوزیتی بر روی دندان های طبیعی، هر گونه تغییری بر روکش کامپوزیتی اتخاذ گردد بر روی دندان های طبیعی هم اِعمال می شود نیز توصیه می گردد:

در صورتی که کامپوزیت ونیر کاشته شده چه در صورت وجود مشکل چه نبود مشکل؛ پس از گذشت مدت زمان مورد نیاز نیازمند ترمیم بود از این مسئله به راحتی گذر نکرده و به ترمیم کامپوزیت پرداخت.

برخی پس از گذشت طول عمر کامپوزیت به ترمیم این روکش نمی پردازند در حالی که نیاز است حتما به نزد دکتر دندانپزشک متخصص مراجعه نمود و به ترمیم کامپوزیت دندانی پرداخت.

شکستگی کامپوزیت دندانی

لذا اگر دندان های کامپوزیتی دچار شکستگی باشند و این شکاف ناشی از ترک خوردگی و شکستگی همانگونه باقی بماند احتمال بروز پوسیدگی بر آن ناحیه دندانی افزایش می یابد و پوسیدگی نیز می تواند سبب بد بویی دهان شده و عفونت و مشکلات متعدد دندانی دیگری نیز ایجاد کند.

از موارد مهمی که باید به آن اشاره کرد تا از ترک خوردگی و شکستگی روکش کامپوزیتی جلوگیری به عمل آید، عدم جویدن و گاز زدن اشیاء یا مواد غذایی سفت و محکم می باشد، زیرا اگر شیء مدنظر به روکش کامپوزیتی فشار وارد کند روکش کامپوزیتی ترک خورده یا شکسته می شود و نیازمند ترمیم می گردد.

تغییر رنگ روکش کامپوزیت دندانی

تغییر رنگ کامپوزیت دندانی در دو حالت ایجاد می گردد که سبب ترمیم کامپوزیت دندان می شود:

 • عدم رسیدگی و بهداشت دهانی روزانه و مداوم
 • گذشت مدت زمان طولانی از کاشت کامپوزیت ونیر

🔴 عدم رسیدگی و بهداشت دهان و دهان

مهم ترین نکته در حفظ سلامت دندان ها به خصوص دندان های طبیعی پس از کاشت کامپوزیت ونیر نیز، مسواک زدن و نخ دندان کشیدن می باشد.لذا این امر سبب می گردد روکش کامپوزیتی به مراتب دیرتر دچار تغییر رنگ و لکه گردد.

در کنار مسواک زدن و نخ دندان کشیدن نیز نکات دیگری که لازم است برای رسیدگی به بهداشت دهان و دندان صورت گیرد تا روکش کامپوزیتی دیرتر دچار تغییر رنگ شود کاهش میزان مصرف مواد غذایی که رنگی است، می باشد.

اگر مصرف مواد غذایی رنگی در حداقل میزان ممکن است و یا پس از خوردن این مواد غذایی بلافاصله به مسواک زدن دندان ها پرداخته شود، از تغییر رنگ زودهنگام روکش کامپوزیتی جلوگیری به عمل می آید.

لذا به جهت تاخیر در ترمیم کامپوزیت دندان به سبب تغییر رنگ، باید توجه نمود نوشیدنی های رنگی و کافئین دار، گازدار و..مثل چای، نسکافه، قهوه و نوشابه و..به حداقل ممکن برسد و یا پس از مصرف سریعا مسواک زده شود زیرا به سبب رنگی بودن و..روکش کامپوزیتی زود تحت تاثیر قرار می گیرد و این نیز ممکن است با تغییر رنگ روکش کامپوزیتی پیش از گذشت دوام و ماندگاری کامپوزیت صدق کند.

🔴 گذشت طول دوام و عمر روکش کامپوزیتی

کامپوزیت دندانی حداقل 5 سال و حداکثر 7 سال عمر می کند و نیز اگر به سبب شکستگی یا تغییر رنگ نیازمند ترمیم نباشد با فرا رسیدن این مدت زمان نیاز است که کامپوزیت دندانی ترمیم گردد تا میزان مقاومت روکش کامپوزیتی پس از گذشت حداقل 5 و حداکثر 7 سال نیز افزایش یافته و طیف رنگی روکش کامپوزیتی نیز سفید تر و روشن تر گردد.

پس از ترمیم کامپوزیت دندان، این روکش که دارای طیف رنگی متنوع، طبیعی و درخشان بوده بر روی دندان ها نشسته و زیبایی لبخند افراد را بسیار طبیعی جلوه می دهد.

زیبایی و درخشندگی روکش کامپوزیتی پس از ترمیم این را نشان می دهد که پس از گذشت مدت زمان کامپوزیت دندان، افراد می توانند با خیال راحت به ترمیم کامپوزیت دندان پرداخته و از زیبایی و حفظ سلامت دندان هایشان لذت ببرند.

بنابراین دانستیم دلایل گوناگونی می توانند سبب گردند ترمیم کامپوزیت بسیار مهم تلقی گردد. لذا در ادامه اشاره می کنیم که مراحل ترمیم کامپوزیت به چه صورت می باشد.

ترمیم کامپوزیت دندان

مراحل تخصصی ترمیم کامپوزیت دندان

مراحل ترمیم کامپوزیت دندان بر اساس مشکل دندانی ایجاد شده انجام گرفته و نیز همانطور که پیشتر اشاره شد لازم است ترمیم کامپوزیت نیز به صورت کاملا تخصصی و اصولی به دست دندانپزشک متخصص انجام گیرد.

مرحله اول

✅ بررسی و ارزیابی مشکل به وجود آمده بر دندان کامپوزیتی(شکستگی دندان کامپوزیتی جلو یا عقب، ساییدگی، تغییر رنگ و..)

دکتر دندانپزشک به معاینه دندان های کامپوزیتی مراجع پرداخته و مدت زمان گذشتِ کاشت کامپوزیت را از وی جویا شده و نیز علت مشکل به وجود آمده و طول زمان ایجاد شدن این مشکل را از وی جویا می شود تا به صورت کاملا تخصصی و حرفه ای به اصلاح و ترمیم کامپوزیت دندان بپردازد.

مرحله دوم

✅ برداشت روکش کامپوزیتی

دندانپزشک متخصص به جهت ترمیم کامپوزیت دندان نیز، روکش کامپوزیتی را از دهان خارج می کند تا به راحتی بتواند کامپوزیت دیگری را متناسب با دندان های مراجع نصب کند.

مرحله سوم

✅ حفظ تمیزی و پاکیزگی سطح دندان ها

به سبب اینکه روکش کامپوزیتی به زیبایی بر روی دندان ها نصب شده و جلوه ای بی نظیر را تداعی کند دندان های طبیعی صیقل داده شده و تمیز می شوند تا مواد از روی دندان ها برداشته شده و ترمیم کامپوزیت دندان به خوبی اجرایی گردد.

لذا در این مرحله طیف و درجه رنگی کامپوزیت مراجع تعیین می گردد.اگر مراجع دوباره همان طیف رنگی کامپوزیت پیشین را درخواست کند دندانپزشک به انجام آن می پردازد در غیر این صورت دندانپزشک متناسب با رنگ دندان های طبیعی فرد و نیز چهره و رنگ موی او و..بهترین طیف رنگی که به چهره مراجع بیاید با توجه به رضایت وی برایش در نظر می گیرد.

مرحله چهارم

✅ آماده کردن دندان ها به منظور ترمیم کامپوزیت دندان

در این مرحله از ترمیم کامپوزیت دندان نیز اگر دندان های طبیعی به سبب تغییر رنگ یا شکستگی روکش کامپوزیتی دچار آسیب شده باشد به برطرف نمودن این مشکل می پردازد در غیر این صورت کمی دندان ها را فرم داده و پس از آن به نصب کامپوزیت می پردازد.

در این مرحله اگر نیاز باشد به منظور ترمیم کامپوزیت و نصب روکش کامپوزیتی پس از گذشت مدت زمانی معین، مقداری از سطح دندان ها تراشیده می شود تا در مرحله بعد دندانپزشک بتواند به راحتی به کاشت کامپوزیت بپردازد.

مرحله پنجم

✅ نصب روکش کامپوزیتی جدید

دندانپزشک پس از ترمیم کامپوزیت دندان و اطمینان از رفع مشکل به وجود آمده و معاینه دندان های طبیعی به نصب روکش کامپوزیتی با توجه به طیف رنگی منتخب می پردازد.

مرحله ششم

✅ فرم و شکل دهی به روکش کامپوزیتی

پس از نصب و ترمیم کامپوزیت دندانی نیز دندانپزشک متخصص دندان های کامپوزیت شده فرد را در صورت نیاز فرم می دهد تا روکش کامپوزیتی به خوبی جلوه کند.

مرحله نهایی

✅ تثبیت مراحل ترمیم کامپوزیت دندان

در این مرحله دندانپزشک متخصص اشعه مخصوصی را بر روی دندان های مراجع می گیرد تا به سبب آن روکش کامپوزیتی تثبیت شده و محکم و ثابت بر روی دندان های طبیعی مراجع قرار گیرد.

🔔 البته این مراحل می تواند بر اساس نوع نیاز به ترمیم کامپوزیت دندان متفاوت از دیگری باشد و یا حتی پس از گذشت حداقل 5 و حداکثر 7 سال ماندگاری کامپوزیت بر روی دهان نیز دندان ها نیاز به جرم گیری یا..بوده و سپس به ترمیم کامپوزیت پرداخت.

بنابراین دکتر دندانپزشک متخصص پس از معاینه و ارزیابی مشکلات به وجود آمده بر روی دندان های کامپوزیتی به ترمیم کامپوزیت دندان با روش های تخصصی و اصولی می پردازد.. مراحل ترمیم کامپوزیت می تواند برای هر فرد و یا بر اساس نوع روش و تکنیک دندانپزشک متخصص متفاوت باشد.

لذا افراد می توانند جهت ترمیم کامپوزیت دندان خود به صورت کاملا اصولی و تخصصی با عرشیان کلینیک تماس حاصل کنند.

آیا در ترمیم کامپوزیت دندان می توان رنگ روکش کامپوزیتی را تغییر داد؟

بله افراد می توانند به هنگام ترمیم دندان های خود طیف و درجه رنگی دیگری برای روکش کامپوزیتی خود انتخاب کنند و محدودیتی در این زمینه وجود ندارد.

مزایای ترمیم کامپوزیت دندان چیست؟

افزایش زیبایی دندان ها، بهره مندی از طیف های رنگی متنوع، رفع مشکلات دندانی و روکش کامپوزیتی، بهبود میزان مقاومت روکش کامپوزیتی و..

قیمت ترمیم کامپوزیت دندان چقدر است؟

میزان هزینه ترمیم می تواند بر اساس میزان نیاز ترمیم روکش کامپوزیتی برای هر فرد متفاوت باشد.پیشنهاد می گردد به منظور کسب اطلاع از قیمت ترمیم کامپوزیت دندان با عرشیان کلینیک تماس حاصل شود.

4.6/5 - (172 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)متخصص ایمپلنت در تهرانپارسبهترین دندانپزشکی شبانه روزی در تهرانپارسآیا کشیدن دندان درد دارد؟لمینت دندان از چه سنی مناسب است؟قیمت پر کردن دندانهزینه جراحی زیبایی لثه در سال 1402مصرف الکل بعد از جراحی لثهطرح لبخند کامپوزیتآیا عصب کشی درد داردلمینت دندان اقساطیقیمت پر کردن دندانقیمت ایمپلنت دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *