بهترین متخصص کامپوزیت دندان

بهترین متخصص کامپوزیت دندان

زیبایی و اهمیت به آن از ابتدای نسل بشر موردتوجه بوده است. سفیدی و زیبایی دندان‌ها از مواردی هستند که توجه افراد زیادی را هنگام صحبت با شما جلب خواهد کرد. اهمیت به این موارد و تلاش برای بهبود مشکلات دهان و دندان، به خصوص سفید تر کردن دندان‌ها از جمله کارهایی هستند که فرد را ترغیب کرده تا به دنبال بهترین متخصص کامپوزیت دندان باشد. اما کامپوزیت دقیقاً چه کمکی خواهد کرد و چگونه می‌توان بهترین متخصص کامپوزیت دندان در این زمینه یافت؟ چه افرادی می‌تواند از این روش استفاده کنند؟ با این مقاله جهت یافتن بهترین متخصص کامپوزیت دندان همراه ما باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

پیشرفت علم پزشکی در کنار روش های جدید ابداع شده کمک بسیار زیادی کرد تا متخصصان بتواند نیاز مراجعه‌کننده برای داشتن یک لبخند زیبا را برطرف کنند. کامپوزیت دندان یکی از روش‌هایی است که این روزها طرف‌داران زیادی را جذب کرده و بهترین متخصص کامپوزیت دندان تمام تلاش خود را برای جلب رضایت مراجعه‌کننده انجام می‌دهد.

مینای دندان یک ماده سخت و پایدار است، اما باگذشت زمان ممکن است دچار ترک‌خوردگی، فرسودگی و شکستگی شود و دندان‌های را در وضعیت ناپسندی قرار دهد. استفاده از این روش می‌تواند مشکلاتی همچون دندان‌های زردرنگ و فاصله بین دندان‌ها و شکستگی‌های لبه دندان و … را برطرف نماید. کامپوزیت‌ها روکش‌های نازک از جنس خاصی هستند که قسمت جلوی دندان را می‌پوشانند تا ظاهر آن را بهبود ببخشند. وظیفه یک متخصص کامپوزیت دندان این است که اندازه، شکل، طول این روکش‌ها را متناسب با هر فرد تغییر دهد. در این روش از ماده‌ای به نام رزین کامپوزیت استفاده می‌شود که گاهاً بای پر کردن دندان نیز به کار می رود.

روکش‌های کامپوزیت بیشتر کاربرد زیبایی دارند و برای درمان از آن استفاده نمی‌شود. افراد می‌توانند رنگ روکش را متناسب با دندان‌های خود انتخاب کنند. این روش برای اصلاح ظاهر دندان‌ها می‌باشد و تقریباً بدون تراش و یا با حداقل تراش ممکن انجام می‌گردد. همچنین طول عمر این روکش‌ها بسته به‌نوعی که استفاده شده و رعایت بهداشت می‌تواند تا ده سال نیز ادامه داشته باشد. به خاطر داشته باشید این کامپوزیت ها از پوسیدگی دندان جلوگیری نخواهند کرد و باید به بهداشت دهان و دندان خود اهمیت دهید.

مواد کامپوزیت توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان بدون آسیب بر روی دندان‌ها قرار می‌گیرند

انتخاب بهترین متخصص کامپوزیت دندان

داشتن تخصص کافی در این زمینه و آشنایی با روش‌های مدرن و همچنین انتخاب صحیح نوع کامپوزیت مورداستفاده از ویژگی‌های بهترین متخصص کامپوزیت دندان در این زمینه است. فراموش نکنید رعایت این موارد است که می‌تواند بهترین نتیجه را به دنبال داشته باشد.

همان‌طور که گفته شده انجام کامپوزیت نیاز به‌دقت و ظرافت‌کاری خاصی دارد؛ بنابراین یکی از مهم‌ترین ویژگی‌های بهترین متخصص کامپوزیت دندان، داشتن تجربه کافی در این زمینه است. ماقبل از مراجعه به پزشکی که انتخاب کرده‌اید نمونه کارهای او را در شبکه‌های اجتماعی و یا وب‌سایت شخصی ایشان مشاهده نمایید. یکی دیگر از راه‌هایی که می‌تواند به شما در انتخاب دندانپزشک موردنظر کمک کند، توجه به نظرات مراجعه‌کنندگان می‌باشد.

اما یکی از دلایل دیگری که موجب می‌گردد به دنبال بهترین متخصص کامپوزیت دندان باشید، کاهش عوارض این کار است. اگر این کار به‌درستی انجام نگردد، قطعاً موجب ایجاد مشکلات دیگری در دندان‌ها خواهد شد، ازاین‌رو به دنبال دندانپزشک خوب باشید. در انجام این روش نباید هیچ‌گونه آسیبی به آج دندان و یا مینا و ریشه دندان برسد. استفاده از کامپوزیت‌های مرغوب در نتایج تأثیرگذاری بالایی دارد. انتخاب کلینیک یا بهترین متخصص کامپوزیت دندان که از کامپوزیت‌های مناسب استفاده می‌کند نیز حائز اهمیت است.

و در آخر بهترین متخصص کامپوزیت دندان باید صبور باشد و با حوصله به سوالات مراجعه کننده پاسخ داده و همچنین بروز باشد. یعنی با ابزار و تکنولوژی های جدید دنیا آشنا باشد تا در صورت نیاز بهترین تصمیم را برای زیباجو بگیرید.

مشاوره با بهترین متخصص کامپوزیت دندان قبل از انجام کامپوزیت

همان‌طور که گفته شد کامپوزیت یک راه‌حل ایدئال برای اصلاح برخی از مشکلات دندان است. اما آیا شما فرد ایده آلی برای این کار هستید؟ تشخیص این موضوع با متخصص کامپوزیت دندانی است که شما انتخاب کرده‌اید. به همین منظور قبل از تصمیم برای انجام این کار جلسه مشاوره و معاینه‌ای با دندانپزشک موردنظر داشته باشید.

در جلسه مشاوره انتظاراتی که برای این کار دارید را مطرح کنید. گاهی قبل از انجام کامپوزیت باید سایر مشکلات دهان و دندان خود را بهبود ببخشید تا نتایج بهتری را به دنبال داشته باشد. درباره هزینه‌ها و مدت زمانی که باید صرف این کار شود، بپرسید. انواع مختلفی از کامپوزیت‌ها وجود دارد که پزشک در جلسه مشاوره می‌تواند درباره آن به شما توضیح داده تا بتوانید بهترین آن را انتخاب کنید. تفاوت آن ها در جنس و قیمت و رنگ می‌باشد که این ویژگی‌ها برای هر فردی متفاوت است و نمی‌توان هزینه‌ای دقیقی برای آن مشخص کرد. همچنین متخصص کامپوزیت دندان درباره مراقبت‌های قبل و بعد از انجام این روش به زیباجو توضیحات لازم را خواهد داد.

قیمت کامپوزیت دندان

مراحل انجام کامپوزیت دندان توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان

یکی از مزیت‌های این روش عدم نیاز به تراشیدگی دندان می‌باشد. در واقع ساختار دندان در این روش دست‌کاری نخواهد شد. متخصص کامپوزیت دندان قبل از هر چیزی به بررسی سلامت لثه می‌پردازد. همان‌طور که پیش‌تر نیز اشاره شد در صورت وجود مشکلات دهان و دندان، اولویت اول برطرف‌کردن آن ها می‌باشد. البته این مشکلات در جلسه مشاوره مطرح شده و تا قبل از روز انجام کامپوزیت، برطرف خواهند شد.

مرحله بعدی انتخاب رنگ کامپوزیت است. نکته‌ای که در این باره وجود دارد انتخاب یک رنگ نزدیک مناسب و طبیعی است. قطعاً رنگ‌های غیرطبیعی می‌تواند مشکلات ظاهری ایجاد نماید. هر یک از برندهای کامپوزیت دندان، طیف رنگی خاص خود را دارند که فرد با مشورت با متخصص می‌تواند رنگ مناسب خود را انتخاب نماید. گاهی نیاز به ترکیب چند رنگ است که استفاده از تکنیک‌های خاصی توسط پزشک می‌تواند ظاهری طبیعی‌تر به دندان‌ها ببخشد.

نوبت به آماده‌سازی دندان‌ها برای قرارگرفتن کامپوزیت‌ها می‌رسد. برای این کار ابتدا ذرات احتمالی بین دندان‌ها مانند باقی‌مانده غذاها و جرم‌ها پاک‌سازی می‌گردد. قبل از نصب کامپوزیت‌ها مرحله اسیدشویی دندان‌ها انجام می‌پذیرد. بعد از قراردادن رزین کامپوزیت‌ها بر روی دندان، بهترین متخصص کامپوزیت دندان شروع به فرم دهی آن باتوجه‌به دندان‌ها و لثه فرد می‌کند.

بعد از اتمام این کار و اطمینان از این که نتیجه خوبی حاصل شد، کامپوزیت به کمک نور لیزر سفت می‌گردد و در نهایت نوبت به پولیش کردن دندان‌ها می‌رسد. بعدازاین که متخصص درباره نحوه گاز زدن و استفاده از دندان‌های شما مطمئن شد، حال با دیدن دندان‌های خود در آینه می‌توانید لذت داشتن یک خنده زیبا و جذاب را تجربه کنید.

مراحل کامپوزیت دندان

کاندیدهای مناسب کامپوزیت

تقریباً همه افراد می‌توانند از این روش استفاده کنند، اما نکته مهم سالم بودن دندان‌ها قبل از انجام این کار است. زیرا همان‌طور که اشاره شد این روش صرفاً جهت زیبایی استفاده می‌شود و جنبه درمانی ندارد؛ بنابراین اگر شما دچار پوسیدگی دندان هستید قبل از کامپوزیت به درمان پوسیدگی بپردازیم. البته قطعاً بهترین متخصص کامپوزیت دندان در جلسه مشاوره این موضوع را برای شما شرح خواهد داد.

افراد زیر گزینه‌های مناسبی برای این روش نیستند:

 • اگر دارای دندان‌قروچه هستید و بر روی دندان‌ها سایش ایجاد می‌شود، فرد مناسبی برای این روش نیستید. سایش بیش از اندازه به‌مرور می‌تواند به کامپوزیت ها آسیب برساند.
 • افرادی که دارای دندان های نامرتب هستند نیز گزینه مناسبی برای این روش نیستند و برای این کار قبل از هر چیزی باید اقدام به تصحیح دندان های خود کنند. روش های ارتودنسی برای این افراد می تواند مناسب باشد.
 • افرادی که دارای بیماری های لثه هستند قبل از کامپوزیت باید آن را برطرف نمایند. کامپوزیت برای درمان استفاده نمی شود.
 • افرادی که به نکات بهداشتی دندان و دهان توجه ای ندارند نیز کاندید مناسبی برای این روش نیستند.
 • داشتن مینای کافی و سالم برای قرار گرفتن مواد کامپوزیت مهم و ضروری است.

 

سن مناسب کامپوزیت

برای این روش هیچ محدودیت سنی وجود ندارد. البته ناگفته نماند بهتر است این روش بعد از سن بلوغ انجام پذیرید و معمولا پزشکان زمانی که دندان ها شروع به زرد شدن و یا شکستگی می کنند این روش را پیشنهاد می دهند. در واقع م یتوان گفت این روش برای افرادی که دندان هایشان در حال رشد است نیز مناسب نمی باشد.اگر شما هم جز افرادی هستید که در بالا به آنها اشاره شد، بهتر است فعلا تصمیمی برای انجام این روش نداشته باشید.

البته مشکلات پوسیدگی دندان و یا عارضه های مربوط به ریشه قابل برطرف شدن هستند و بعد از انجام روش های درمان ریشه و ترمیم دندان ها می توانید با خیال راحت از کامپوزیت دندان استفاده کنید. بهترین متخصص کامپوزیت دندان که انتخاب می کنید بعد از معاینه دندان های شما میتواند این مشکلات را به طور کامل برای شما شرح داده و روش های رفع آن را توضیح دهد.

 

مراقبت‌ها و پیگیری‌های بعد از کار

رعایت مراقبت‌های بعد از کامپوزیت در افزایش طول عمر آن بسیار تأثیرگذار می‌باشد. درباره این مراقبت‌ها از بهترین متخصص کامپوزیت دندان خود حتماً بپرسید. در این قسمت برخی از مهم‌ترین آن ها را آورده‌ایم:

 • خوراکی هایی همچون بادام، پسته، فندق که ممکن است باعث شکستگی کامپوزیت ها گردد، از مصرف این نوع خوراکی ها خودداری کنید.
 • از مسواک و نخ دندان مرتب استفاده نمایید و اجزاخ ندهید اضافه غذا ها و پلاکت ها و جرم ها انباشته شود و باعث پوسیدگی و یا آسیب به دندانتان شود..
 • معاینات منظم توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان را فراموش نکنید.
 • استفاده از مواد غذایی که باعث تغییر رنگ دندان می شوند مانند چای، شاتوت و … به مرور می تواند باعث تغییر رنگ کامپوزیت ها گردد. بنابراین بهترین کار این است که مصرف این مواد غذایی را کاهش دهید. یا بلافاصله بعد از آن دهان و دندان های خود را به خوبی بشویید.
 • بعد از استفاده از این روش، مصرف مواد غذایی چسبناک مانند آدامس را فراموش کنید. تا بتوانید طول عمر کامپوزیت ها را افزایش دهید.
 • بعد از انجام کامپوزیت دندان تا یک هفته از غذاهای نرمی استفاده کنید که نیاز به جویدن زیاد نداشته باشد.
 • از دندان های خود برای باز کردن ابزار هایی مانند قوطی و یا شکستن آجیل و تنقلات سفت مانند فندق و پسته به هیچ وجه استفاده نکنید.
 • طبق نظر بهترین متخصص کامپوزیت دندان از استفاده از غذاهای اسیدی خودداری کنید. این مواد غذایی علاوه بر افتادن کامپوزیت ها،باعث ایجاد پوسیدگی در دندان ها نیز می شوند.
 • به هیچ وجه ناخن های خود را با دندان نجوید.
 • دندان های خود را بر روی هم فشار ندهید. برخی افراد به صورت غیرارادی دچار این مشکل هستند که معمولا ناشی از استرس می باشد. سعی کنید استرس خود را کنترل کنید. تا از آسیب های ناشی از آن که دندان را نیز درگیر می کند، جلوگیری شود.
 • الکل مصرف نکنید. در برخی از خمیردندان ها الکل وجود دارد. در انتخاب خمیردندان دقت کافی داشته باشید.

نکات مهم بعد از کامپوزیت

فراموش نکنید کیفیت کامپوزیت ها و متخصصی که برای این کار انتخاب می کنید تاثیری زیادی در نتیجه دارد. اما این خود فرد است که بعد از رفتن از مطب پزشک باید به محافظت از دندان های خود بپردازید. پس نحوه استفاده شما از دندان هایتان بسیار مهم است.همچنین پلاکت هایی وجود دارند که با مسواک برطرف نمی شود. برای افزایش طول عمر کامپوزیت برنامه مرتبی برای معاینه دندان ها توسط بهترین متخصص کامپوزیت دندان خود داشته باشید. تا در صورت لزوم این پلاکت ها رفع گردد. معمولا برای این مراجعه بازه های زمانی شش ماه یک بار توصیه می گردد.در صورت آسیب به کامپوزیت ها نگران نباشید در اکثر موارد امکان ترمیم وجود دارد.

جمع بندی

کامپوزیت دندان کی از روش های پرطرفدار اصلاح طرح لبخند می باشد که در آن با استفاده از مواد رزین کامپوزیت به رفع مشکلاتی همچون زردی دندان، شکستگی دندان ها و … می پردازند. این روش صرفا جنبه زیبایی دارد و به علت داشتن حساسیت ها و ظرافت های کاری نیاز به مراجعه به بهترین متخصص کامپوزیت دندان دارد. بنابراین برای انتخاب یک دندانپزشک ماهر در این زمینه به سوابق کاری، نمونه کارها، نظرات مراجعه کننده و تحصیلات توجه کنید. بعد از انجام این روش نیاز به مراقبت هایی برای رسیدن به بهترین نتیجه است.

 

4.6/5 - (156 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)آیا عصب کشی درد داردسفید کردن دندان مصنوعیتغییر رنگ کامپوزیت دندانکامپوزیت ونیرسیگار و قلیان کشیدن بعد از کشیدن دندانبعد از عصب کشی دندان چه بخوریمآیا کامپوزیت به دندان آسیب میزندقیمت لمینت دندان طرح لبخند در سال 1402لبخند هالیوودیطول عمر کامپوزیت ای پی اس IPSارتودنسی چند سال طول می‌کشد؟قیمت بلیچینگ دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *