بهترین برند کامپوزیت

بهترین برند کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ این سوالی است که برای پیدا کردن پاسخ آن به سراغ این مقاله آمده اید. کلینیک دندانپزشکی عرشیان درباره کشورهای سازنده، بهترین برندها  و انواع کامپوزیت دندان برای شما خواهد گفت با ما همراه باشید.

کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت دندان روکش نازکی است که جهت ترمیم و یا زیبایی دندان استفاده می شود. این لایه نازک میتواند همرنگ دندانهای طبیعی و یا یک درجه روشن تر باشد. نیاز به زیبایی و طراحی لبخندهای زیبا باعث شده که کامپوزیت دندان انتخاب افراد زیادی باشد. این لایه نازک بعد از اینکه روی دندان چسبیده میشود، دیگر قابل تشخیص با دیگر دندانها نیست.

انگار که این مرواریدهای سفید و زیبا دندان های خود شماست. اما برای به دست آوردن این زیبایی طبیعی لازم است درباره ویژگی برندهای مختلف دندان اطلاعات لازم را داشته باشید.

اگرچه انتخاب یک محل مناسب برای کامپوزیت دندان، میتواند این اطمینان را به شما بدهد که بهترین برند کامپوزیت دندان را خواهید داشت. چرا که کلینیک معتمد دندانپزشکی از بهترین مواد و بهترین برند کامپوزیت دندان برای دندانهای شما استفاده خواهد کرد.

ویژگی بهترین برند کامپوزیت دندان

یک برند خوب کامپوزیت یا بهتر است گفته شود بهترین برند کامپوزیت دندان در مرحله اول میتواند به شما لبخندی زیبا بدهد. اگر چه این پایان ماجرا نیست. در واقع زمانی میتوانید مطمئن شوید که کامپوزیت خوبی استفاده کرده اید، که برند کامپوزیت شما ویژگی های زیر را داشته باشد:

استحکام و مقاومت خوب کامپوزیت ها: کامپوزیتی که خوب باشد، به راحتی شکسته نمی شود. اگر چه لازم است بیمار مواردی را برای مراقبت از کامپوزیت خود رعایت کند اما شکستن راحت لبه های کامپوزیت می تواند نشانی از نامرغوب بودن آن باشد.

مورد دیگری که میتواند نشان دهد که پزشک شما از کامپوزیت خوبی استفاده کرده است، این است که ثبات رنگی بالایی داشته باشد. کامپوزیت به مرور زمان دچار تغییر رنگ خواهد شد. اما انتخاب برند خوبی که توسط متخصص انتخاب خواهد شد، میتواند به شما این امکان را بدهد که تیرگی بیش از حد نخواهد داشت و با مراقبت از آنها، دندانهایتان همچنان سفید خواهد ماند.

مورد دیگری که پزشکان باید درباره انتخاب برند کامپوزیت در نظر داشته باشند این است که یک برند خوب میتواند این امکان را به پزشک بدهد، که بتوان سطح آن را به راحتی پالیش و صیقلی کرد تا هم دندانها فرم زیبایی داشته باشد و انعکاس نور روی دندانهایتان زیبا شود. در واقع فرم دهی راحت و سریع از دیگر ویژگی های بهترین  برند کامپوزیت دندان است.

بهترین برند کامپوزیت دندان

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟

بهترین برند کامپوزیت دندان چیست؟ احتمالا این سوال خیلی از شما عزیزانی است که میخواهید برای کامپوزیت دندان های خود اقدام کنید. در پاسخ به این سوال باید گفت برندهای مختلفی در بازار موجود است.

تمامی این برندها کنترل کیفی شده اند و به تولید انبوه در آمده اند. در واقع نمیتوان یک برند مشخص را به عنوان بهترین برند کامپوزیت معرفی کرد! هر برند کامپوزیت، ویژگی های مخصوص به خود را دارد. انتخاب برند کامپوزیت بر اساس دندانهای شما و موقعیت بیمار تعیین خواهد شد. ممکن است استفاده از یک نوع کامپوزیت برای شخصی با توجه به وضعیت دندانها بهتر از شخصی دیگر باشد. پاسخ قطعی و نهایی این است که برای انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان باید به سراغ بهترین پزشک بروید.

چرا که بیش از اینکه نوع کامپوزیت و برند آن مطرح باشد، موضوع متخصصی است که از آن مواد برای کامپوزیت دندان های شما استفاده خواهد کرد. بهتر است به سراغ کلینیکی بروید که به شکل تخصصی روی کامپوزیت دندان کار می کند و مراجعین زیادی دارد. سوار شدن درست کامپوزیت دندان روی لثه، میتواند از عارضه و مشکلات بعدی جلوگیری کند.

در کلینیک دندانپزشکی عرشیان، پزشکان متخصص با استفاده از بهترین برند کامپوزیت دندان و تجربه کاری بالا، میتوانند برای داشتن لبخندی زیبا در کنارتان باشند. فراموش نکنید که ما آنقدر به کار خود مطمین هستیم، که ضمانت یک ساله برای کامپوزیت های خود به شما خواهیم داد! این موضوع نشان می دهد که در این کلینیک بهترین مواد و متخصصین در کنار هم لبخند زیبا و ماندگار را به شما هدیه خواهند داد.

کامپوزیت کدام کشور بهتر است

همانطور که در بخش بهترین برند کامپوزیت دندان گفتیم، نمیتوان گفت برند کدام کشور بهتر است! در واقع انتخاب کامپوزیت بر اساس کشور انتخاب اشتباهی است. در واقع انتخاب بر اساس کشور نمیتواند معیار مناسبی باشد. مثلا ممکن است برندی در سوئیس ضعیف تر از یک برند چینی باشد.

شما به سراغ هر پزشکی بروید بر اساس برندهای در دسترس و دندان های شما بهترین برند کامپوزیتی که مناسب می داند را استفاده خواهد کرد. تجربه کاری هر پزشک در استفاده از کامپوزیت کشورهای مختلف اطلاعاتی را به او می دهد که بر اساس آنها کامپوزیت شما را انتخاب خواهد کرد.

بنابراین بار دیگر در پاسخ به این سوال شما را ارجاع میدهیم به این موضوع که بهتر است کلینیک مناسبی را انتخاب کنید. نمونه کارهایشان را ببینید و در نهایت انتخاب برند را به عهده پزشکتان بسپارید.

نوبت مشاوره آنلاین کامپوزیت دندان

 

مواد سازنده کامپوزیت دندان چیست؟

بخش متفاوت در ترکیبات کامپوزیت دندان، میزان و سایز مواد سازنده آن است. فیلرهایی که در داخل کامپوزیت قرار میگیرد کاربری های آن را متفاوت می کند. در این بخش درباره انواع کامپوزیت ها بر اساس مواد سازنده برایتان خواهیم گفت. اگر چه این موضوع نمیتواند نشان دهد بهترین برند کامپوزیت دندان کدام است، تنها درباره کاربردهای مختلف آن به شما اطلاعات خواهد داد.

  • کامپوزیت ماکروفیل

این نوع کامپوزیت جز اولین کامپوزیت هایی بود که وارد بازار شد. از این نوع کامپوزیت برای دندانهای قدامی استفاده می شود. در واقع این نوع به این دلیل که فیلرهایی کمتر از صد نانومتر دارند، فرم دهی شان زیاد می شو اگرچه استحکامشان کمی پایین می اید. از این نوع کامپوزیت برای زیبایی استفاده می شود و می توان ان را در لیست بهترین برند کامپوزیت دندان قرار داد

  • کامپوزیت میکروهیبرید:

از این نوع کامپوزیت به خاطر مقاومت بالاتر برای ترمیم دندانها و پر کردن آنها استفاده می شود. کامپوزیت های میکروهیبرید برای درمان ریشه، درمان شکستگی و آسیب های پوسیدگی استفاده می شود.

  • کامپوزیت نانوفیل:

این نوع کامپوزیت علاوه بر اینکه ظاهری زیبا به دندانهای شما می بخشد، به علت مقاومت بالا محبوبیت دارد. از این نوع کامپوزیت برای دندانهای خلفی استفاده می شود چرا که علاوه بر رنگ پذیری کمتر نسبت به میکروهیبرید، توانایی تحمل فشار بیشتری دارد. بنابراین برای دندانهای خلفی مناسب است.

ارائه این دسته بندی صرفا اطلاعات کلی است که برای شناخت انواع کامپوزیت ها به شما عزیزان ارائه شده است. در واقع پزشکان بر اساس موقعیت و نیاز دندان های شما، از انواع این کامپوزیت ها استفاده می کنند. به عنوان مثال برای پر کردن دندان با کامپوزیت ممکن است از میکروهیبرید و یا نانوفیل استفاده شود چرا که ماندگاری و دوام بالاتری دارند. اما برای بستن فاصله بین دندانی از ماکروفیل یا نانوفیل استفاده شود که زیبایی بیشتری دارند.

دندانپزشک شما با توجه به نیاز دندانهایتان از انواع کامپوزیت ها و همچنین بهترین برند کامپوزیت دندان استفاده خواهد کرد.

انواع کامپوزیت دندان

شرکت های مختلفی در کشورهای مختلف به تولید کامپوزیت دندان می پردازند. در این بخش میخواهیم درباره شرکتهای مختلف تولید کننده کامپوزیت دندان برایتان بگوییم و به سوالاتی که در ذهن شماست پاسخ دهیم تا بتوانید به پاسخ سوال خود درباره بهترین برند کامپوزیت دندان برسید.

  • کامپوزیت آمریکایی:

یکی از شرکتهایی که به تولید کامپوزیت می پردازد و کامپوزیت آن جز بهترین کامپوزیتها محسوب می شود، شرکت BISCO است. این شرکت در آمریکاست و کامپوزیت آمریکایی محسوب می شود. این شرکت آمریکایی در ساخت کامپوزیت های خود از سیلیکات کلسیم استفاده می کند. استحکام و مقاومت کامپوزیت های کامپوزیت آمریکایی BISCO مورد تایید است.

  • بهترین برند کامپوزیت ای پی اس (IPS):

کامپوزیت IPS ساخته شرکتی آلمانی است و در لیست بهترین برند کامپوزیت دندان جای دارد. این شرکت از ذرات سرامیکی خاصی استفاده می کند که مقاومت و درخشندگی بالایی به دندانهای شما می بخشد. در واقع کامپوزیت با ذرات سرامیک برای اولین بار با برند IPS تولید شد و به همین نام معروف شد.

حالا این نوع کامپوزیت در کشورهای مختلفی تولید می شود: آمریکا، چین و کره… برای طراحی لبخند معمولا از این نوع کامپوزیت استفاده می شود. رنگ بندی های مختلفی توسط شرکتهای مختلف برای کامپوزیت ای پی اس ارائه شده است که با توجه به نیاز دندانهایتان ممکن است مورد استفاده قرار بگیرد.

بهترین برند کامپوزیت برای زیبایی دندان

در دنیای امروز با پیشرفت متدهای مختلف کاربردی در علم دندانپزشکی، روش‌هایی جدید برای زیباسازی دندان‌ها و رفع نواقص آن‌ها به وجود آمده است. از جمله‌ این روش‌ها می‌توان به کامپوزیت دندان‌ اشاره کرد. کامپوزیت دندان از ترکیب شیشه و پلاستیک به وجود آمده است. با این روش یک لایه‌ی پوشاننده برای دندان‌ها ایجاد میشود.

این لایه بطور مستقیم بر روی دندان‌ها چسبانده می‌شود. رویه‌ی کامپوزیتی را، می‌توان با استفاده از رزین و همچنین ونیر تولید کرده و بر روی دندان‌ها نصب شود. از انواع مختلف کامپوزیت دندان می‌توان به کامپوزیت ماکروفیل، کامپوزیت میکروفیل، کامپوزیت نانوهیبرید و میکرو هیبرید و کامپوزیت نانوفیل اشاره کرد. اما بهترین برند کامپوزیت دندان چیست و توسط چه شرکت هایی تولید می شود؟

مواد مورد استفاده در کامپوزیت‌ دندان‌ها توسط شرکتهای مختلفی از جمله Bisco، Coltene، DMG America، DMP Dental، ivoclar Vivadent، Kerr و… تولید می‌شود. از جمله ویژگی‌های بهترین کامپوزیت دندان‌، می‌توان به زیبایی و ظاهر بسیار جذاب برای دندان‌ اشاره کرد. کامپوزیت دندان با قرارگیری بر روی دندان‌باعث می‌شود تا نقص‌هایی از جمله فاصله‌ی بین دندان‌ها، رنگ بد آن‌ها و همچنین کجی دندان‌ها از بین برود.

در هنگام اتصال لایه‌ی کامپوزیتی بر روی دندان‌، این لایه‌ کامپوزیتی بسیار انعطاف‌پذیر بوده و به راحتی فرم می‌گیرد. برندهای مختلف کامپوزیت با لثه‌ها و ساختار دندان‌ افراد سازگار هستند.

بعد از نصب کامپوزیت بر روی دندان‌ها حساسیت خاصی به وجود نمی‌آید. علاوه بر آن در صورت بروز آسیب در کامپوزیت روی دندان‌ها، می‌توان کامپوزیت را ترمیم کرد و نواقص رخ داده بر روی آن را رفع کرد مشخصا این مورد در بهترین برند کامپوزیت دندان بیشتر بروز پیدا می کند. در ادامه اطلاعات بیشتری درباره جزییات به شما خواهیم داد.

بهترین برند کامپوزیت ونیر

نتیجه اینکه انتخاب بهترین برند کامپوزیت دندان بر اساس کشور یا شرکت معیار درستینیست. روش اجرای کامپوزیت روی دندانهای شما از برند مهم تر است. البته انتخاب آن بسته به نظر پزشک خواهد بود. بی شک اگر به دنبال کسب اطلاعات درباره بهترین برندهای کامپوزیت هستید، سلامت و زیبایی دندانهایتان برایتان مهم است.

راهکار ما این است که، به سراغ کلینیک های معتبر بروید تا بتوانید به راحتی به آنها اعتماد کنید. (اطلاعات بیشتر درباره کامپوزیت ونیر: کامپوزیت ونیر) اگر اطلاعات این مقاله کافی نبود و یا سوالات بیشتری دارید کافی است از طریق شماره زیر به صورت آنلاین یا تلفنی با کلینیک دندانپزشکی عرشیان در تماس باشید:

 

۴.۵/۵ - (۱۳۶ امتیاز)
قیمت کامپوزیت دندان سال ۱۴۰۲ (دندان های جلو و کامل)آیا کامپوزیت دندان قابل برداشتن است؟سفید ترین رنگ لمینت دنداندندان های زیباکیفیت کامپوزیت کاریزما آلمان خوبه؟قیمت جرم گیری دندانکامپوزیت دندان به روش لیرینگ چیست؟اصلاح طرح لبخند چیست؟بلیچینگ دندان قسطیدندانپزشکی شبانه روزی در سرسبزروکش دندان جلوپر کردن دندان با مواد سیاه یا سفید

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *