برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت

برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت؟

همه افراد در عصر امروز به زیبایی دندان های خود اهمیت بسیاری می دهند. برای مثال نسبه به گذشته رسیدگی بیشتری به دندان های خود می کنند. یکی از موارد زیبایی دندانپزشکی، کامپوزیت و لمینت دندان می باشد. حال برای انتخاب هر یک از این روش ها باید با ان ها بیشتر آشنا شوید تا انتخاب کنید که برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت؟

یک دندانپزشکی ماهر و با تجربه با هردوی این روش ها می تواند به دندان های شما زیبایی ببخشد. اما اینکه تشخیص دهید کدام روش بریا دندان های شما مناسب تر است بادی زیر نظر پزشک شما باشد.

کامپوزیت دندان طبیعی تره یا لمینت؟

بهتر است پیش از پاسخ به سوال برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت؟ با هر دوی این روش ها بیشتر آشنا شویم. هردوی این روکش ها مشابه دندان های طبیعی بوده و زیبایی دندان شما را دوچندان می کنند. با این حال ، لمینت سرامیکی طبیعی تر به نظر می رسد ، زیرا مواد سازنده ی لمینت  نور را به روشی بسیار شبیه به مینای دندان بازتاب می دهند. روکش های کامپوزیت هم زمانی که پولیش می شوند طبیعی به نظر می رسند.

برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت

مزیت لمینت دندان:

پرسلن که ماده ای بسیار قوی تر و مقاوم تر نسبت به رزین های کامپوزیتی می باشد.. روکش های لمینت معمولا قارد هستند تا 5 تا 7 سال عمر کنند در مقایسه با روکش های کامپوزیتی که ضخیم تر هستند. اگر به فکر قرار دادن روکش روی دندان های خود هستید ، بسیار مهم است که این نکته را در نظر بگیرید. یعنی ، در حالی که کامپوزیت ها نیمی از قیمت لمینت دندان را دارند ، اما ماندگاری کامپوزیت دندان حتی نیمی از طول عمر لمینت دندان نیز نمی باشد. پس در این قسمت به پاسخ برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت رسیدیم.

بیشتر دندانپزشکان به افرادی که به دنبال دندان های طبیعی هستند، پیشنهاد می کنند تا از لمینت های سرامیکی استفاده کنند. پرسلن با داشتن خاصیتی که دارد کاملا شبیه مینای دندان استفاده می شود. استحکام ماده ای که در لمینت قرار می گیرند بسیار بیشتر از کامپوزیت دندان می باشد. از طرف دیگر ، ونیرهای کامپوزیتی آسیب پذیرتر و در نتیجه مستعد تغییر رنگ هستند ، به این معنی که ممکن است شما نیاز به تنظیم رژیم غذایی خود داشته باشید و از خوردن برخی از غذاها و نوشیدن های رنگی خودداری کنید. کامپوزیت همچنین برای دستیابی به زیبایی دندان ، باید صیقل داده شود. و حتی پس از صیقل دادن  کاملاً قابل مقایسه با لمینت دندان نیست.

مزیت کامپوزیت دندان:

یکی از مهمترین مزیت های کامپوزی دندان نسبت به لمینت دندان هزینه ان می باشد. در واقع به افارد یکه می خواهند هزینه کمتری صرف زیبایی دندان خود کنند پیشنهاد می شود تا از کامپوزیت سرامیکی استفاده کنند. به طور متوسط ​​، روکش لمینت دو برابر قیمت کامپوزیت ها گران است ، با توجه به اینکه بیشتر درمان های دندانپزشکی زیبایی تحت پوشش بیمه نیستند ، برای بعضی از افراد بسیار مهم است که روش درمانی کم هزینه تری را برای اصلاح طرح لبخند خود استفاده کنند.  هزینه کامپوزیت دندان در تهران بطور متوسط بین 1.500 هزار تا سه میلیون تومان برای هر واحد دندان است. اکنون به پاسخ، سوال برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت، رسیده اید. شما می توانید بهترین قیمت را در عرشیان کلینیک پیدا کنید.

بزرگترین مزیتی که روکش های کامپوزیتی نسبت به لمینت دندان دارند برگشت پذیری ان ها می باشد. در واقع شما هر زمان که احساس ناراحتی کنید می توانید به راحتی روکش ها را بدون اسیب از دندان هایتان جدا کنید . لمینت دندان به بازسازی و تراش دندانهای طبیعی شما نیاز دارد. وقتی صحبت از کامپوزیت ها می شود ، حداقل کار آماده سازی روی دندانهای طبیعی شما لازم است ، به این معنی که ضروری نیست روکش های کامپوزیتی برای همیشه و بطور دائم روی دندان های شما وجود داشته باشند، حذف و یا جایگزینی آنها به سادگی امکان پذیر است.

برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت

برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت؟

در قسمت های بالای با مزیت های کامپوزیت و لمینت آشنا شدیم شما می توایند به راحتی انتخاب کنید که برای زیبایی دندان کامپوزیت خوبه یا لمینت.

بهتر است نسبت به بودجه خود و رنگ هایی که دندانپزشک شما به شما نشان می دهد. بهترین گزینه را برای خود انتخاب نمایید.

طول درمان کامپوزیت کمتر است یا لمینت؟

روکش های کامپوزیتی اغلب در یک جلسه دندانپزشکی به پایان می رسند . دندانپزشک ابتدا دندان های شما را برای کامپوزیت اماده می کند و سپس رزین کامپوزیت را بر روی دندان شما توسط یک نور متصل می کنند و پس از پایان چسباندن صیقل داده می شوند.

در روش لمینت معمولا ابتدا دندانپزشک دندان های شما را اماده می کند و آزمایشگاه دندان های شما را اماده می کند و در جلسه بعدی بر روی دندان های شما قرار داده می شوند. پس روش لمینت از کامپوزیت نیاز به زمان بیشتری دارد.

 

Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)لمینت دندان اقساطیکامپوزیت دندان در باردارینمک بزنیم یا خمیر دندان !؟ | بررسی فواید و مضرات آنهاکامپوزیت دندان در هفت حوضعصب کشی دندان ارزان در تهرانارتودنسی سرامیکیکامپوزیت دندان به روش لیرینگ چیست؟جلوگیری از زرد شدن کامپوزیت دندانسیگار و قلیان کشیدن بعد از کشیدن دندانهزینه تراشیدن دندان خرگوشیقیمت هر واحد کامپوزیتعصب کشی دندان قسطی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *