ایمپلنت دندان اقساطی

آشنایی با ایمپلنت دندان اقساطی

ایمپلنت دندان به نوعی کاشت دندان نام دارد که در مواقع ضروری با تأیید دندانپزشک متخصص و الزام کاشت ایمپلنت بر روی دندان های بیمار انجام می شود که به عنوان راه حلی مناسب و امروزی شناخته شده است..اگر می خواهید با ایمپلنت دندان اقساطی بیشتر آشنا شوید از شما می خواهیم تا انتهای مطالب پیشِ رو با ما همراه باشید..در ادامه به تعریفی از ایمپلنت دندان اقساطی می پردازیم.

ایمپلنت دندان اقساطی یعنی چه؟

ایمپلنت دندان اقساطی روشی مطمئن برای رفع عیوب و مشکلات دندانی و اصلاح و زیبایی دندان ها می باشد که افراد به دلیل بروز مشکل در روزمره مثل عدم میل به خندیدن،هضم ناصحیح یا عدم هضم غذا و..به دنبال راه چاره ای برای حل این مشکلات می باشند که در اکثر مواقع تشخیص دندانپزشک متخصص کاشت ایمپلنت می باشد که مزایا و معایب خاص خودش را نیز دارد..و همانطور که از عنوان مشخص است هزینه کاشت ایمپلنت را می توان به شکل اقساطی پرداخت نمود که این امتیاز در دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان همانند لمینت دندان اقساطی و کاشت دندان اقساطی موجود می باشد.

عرشیان کلینیک در روش کاشت ایمپلنت دندان اقساطی از بهترین متد روز استفاده کرده و با ضمانت کیفیت مواد کاشت و کار،کاشت ایمپلنت دندان اقساطی را نیز در کلینیک خود با مجرب ترین متخصصان به خدمت درآورده است..لذا اگر قصد دارید دندان هایتان را ایمپلنت کنید عرشیان کلینیک از شما می خواهد حتما مزایا و معایب ایمپلنت دندان اقساطی را مطالعه کنید و با آگاهی کامل تصمیم به کاشت ایمپلنت دندان اقساطی بگیرید.پیش از پرداختن به مزایا و معایب ایمپلنت دندان به شرح انواع آن می پردازیم پس با ما همراه باشید..

انواع کاشت ایمپلنت دندان اقساطی

 1. ایمپلنت دندان اندوستیل: به همراه جراحی جزئی
 2. ایمپلنت دندان ساب پریو استیل:به همراه جراحی جزئی
 3. ایمپلنت دندان یک مرحله ای
 4. ایمپلنت دندان دو مرحله ای

این نوع کاشت های ایمپلنت در نحوه عملکرد و کارکرد خود تفاوت دارند و بسته به شرایط دندان های شما با تشخیص دندانپزشک متخصص بر روی دندان هایتان اِعمال می گردد.بنابراین نگران اینکه شما باید به تنهایی نوع ایمپلنت را انتخاب کنید نباشید و بدانید که تمامی این ایمپلنت ها یک هدف درمانی دارند و تنها در نحوه کاشت و عملکرد متمایز می باشند.در ادامه ایمپلنت دندان اقساطی نیز هر یک از این ایمپلنت ها را به مختصر توضیح می دهیم..با ما همراه باشید..

ایمپلنت دندان اقساطی

 

کاشت ایمپلنت دندان اندوستیل

از شناخته شده ترین و پرکاربردترین انواع کاشت ایمپلنت دندان اقساطی می توان به ایمپلنت دندان اندوستیل اشاره نمود که از بهترین روش های ایمپلنت دندان می باشد.این نوع ایمپلنت دندان از جنس تیتانیوم بوده و پایه های گرد و البته کوچکی دارد.ایمپلنت دندان اندوستیل بر روی فک بیمار کاشت و یا در واقع به استخوان فک دهان بیمار متصل شده و به طور مستقیم عملکرد خود را پیاده می سازد.ایمپلنت دندان اقساطی با روش اندوستیل با شروط خاصی بر روی دندان های شما اِعمال می گردد که به آن ها اشاره می کنیم..

2 شرط لازم و مهم برای کاشت ایمپلنت با روش اندوستیل

 1. الزام سلامت بافت لثه ها و دهان و دندان
 2. الزام سلامت استخوان فک برای حفظ و نگهداری دندان کاشته شده ایمپلنت

دقت فرمائید که ایمپلنت دندان اقساطی اندوستیل شروط دیگری هم دارد که از آن ها عبور می کنیم.پس نیاز است که حتما دندان ها و دهانتان پیش از ایمپلنت توسط دندانپزشک متخصص بررسی و معاینه گردد.اصولا از روش کاشت ایمپلنت دندان اقساطی اندوستیل در مواقعی استفاده می گردد که بیمار بنا بر شرایط خاصی و به دلایل گوناگون یکی یا چندین دندان خود را از دست داده و دندان ها نیاز به ایمپلنت کردن دارند.این روش در چندین هفته و یا چندین ماه به همراه یک و با دو جراحی برای دهان و دندان موردنظر به طول می انجامد که باید در مراقبت و حفظ نکات لازم بسیار صبور باشید.

کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل

همانطور که در ایمپلنت دندان اقساطی اشاره کردیم باید بدانید که در صورت از دست دادن دندان ها از روش ایمپلنت اندوستیل که در فک کاشته می شود استفاده می کنند اما در صورتی که فک بیمار تحمل کافی نداشته و از سلامت لازم برای کاشت ایمپلنت با روش اندوستیل برخوردار نبوده باشد از روش کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل استفاده می گردد که در زیر پوست بیمار یعنی زیر لثه دندان مورد نظر و بر روی استخوان فک او کاشت می شود.این روش سبب می شود ایمپلنت ها از سوی لثه بیمار خودنمایی و بیرون زدگی داشته باشند و در حفظ و نگهداری دندان کاشته شده کوشا باشند.

در این روش میله های ایمپلنت در سطح بالاییِ لثه ها قرار دارند و بیشتر در مواقعی کاشته می شوند که چندین دندان بیمار از دست رفته باشند. که در این شرایط کاشت ایمپلنت ساب پریو استیل بهترین گزینه می باشد.همانطور که عرض کردیم در این روش از یک قاب که فلزی هست بهره می گیرند که بر اساس ساختار لثه افراد و استخوان فک وی ساخته و ایجاد می گردد. ایمپلنت دندان اقساطی را به عرشیان بسپارید.

از معایبی که در روش کاشت ایمپلنت دندان با روش ساب پریو استیل وجود دارد این است که به دلیل روی سطح لثه ها(استخوان) قرار گرفتن ایمپلنت ساب پریو استیل در نهایت روزی دچار مشکل شده و عملکرد خود را از دست می دهند به قول خودمان از کار می افتد بنابراین دندان دچار آسیب هایی می شود که به آنها اشاره می کنیم..

آسیب های ناشی از خرابی ایمپلنت دندان اقساطی

 1. ایجاد عفونت در دندان
 2. بروز آسیب در عصب دندان
 3. از بین رفتن استخوان فک
 4. و..

ایمپلنت دندان اقساطی

در ادامه ایمپلنت دندان اقساطی توضیحاتی درباره ایمپلنت های یک مرحله ای و دو مرحله ای برایتان شرح داده می شود..

کاشت ایمپلنت دندان یک مرحله ای

تمامی مراحل کاشت ایمپلنت دندان یک مرحله ای در یک جلسه انجام می گیرد و می توان با کاشت این نوع ایمپلنت نبود دندان های افتاده ردیف جلوی دهان را با دندانی ایمپلنت شده جبران نمود.در کاشت ایمپلنت دندان اقساطی در روش یک مرحله ای روکش کاشته شده به طور موقت پایه گذاری می شود و در انتها تاج دندان ماندگار بر روی ایمپلنت دندان قرار می گیرد که دندان های کاشته شده در نتیجه بسیار طبیعی و البته زیبا و چشم گیر جلوه می نمایند..

لذا با این توصیفات شاهد نصب سریع ایمپلنت بر روی دندان هایتان خواهید بود.این نوع ایمپلنت از مزایای دیگری هم نیز برخوردار است که دیگر به آن ها نمی پردازیم..

کاشت ایمپلنت دو مرحله ای

 1. ایمپلنت دو مرحله ای نیز مانند ایمپلنت اندوستیل از شناخته شده ترین روش های کاشت ایمپلنت می باشد.در این روش کاشت پیچ مورد استفاده در ایمپلنت را پس از مقداری برش لثه در لثه بیمار قرار می دهند و پس از پایان کار نیز لثه بریده شده را بخیه می زنند.و این مرحله اول می باشد که پس از این مرحله در انتظار مرحله دوم کاشت ایمپلنت بیمار می تواند از دندان مصنوعی استفاده نماید تا به دلیل نبود دندان ها دچار سرخوردگی نگردد.
 2. در مرحله دوم کاشت ایمپلنت پس از گذشت زمان حداقل 4 و حداکثر 6 ماه که از برش لثه می گذرد لثه بیمار را دوباره برش زده و تاج دندان را بر روی ایمپلنت نصب می نمایند و دیگر کاشت به اتمام می رسد و می توان با وجود ایمپلنت تا سالیان سال از زیبایی دندان ها لذت برد.حال به سراغ برخی مزایای ایمپلنت دندان اقساطی می رویم که احتمالا منتظرش بودید..

مزایای کاشت ایمپلنت دندان اقساطی

 1. عدم وارد کردن صدمه و آسیب به لثه ها
 2. عدم آسیب به دندان های کناری
 3. طبیعی بودن دندان های ایمپلنت
 4. دشوار نبودن مراقبت های دهان و دندان
 5. جایگزین دندان های از دست رفته
 6. کاهش احتمال التهاب لثه
 7. کاهش احتمال عفونت لثه
 8. جویدن راحت غذاها
 9. کاهش احتمال پوسیدگی دندان های بیمار
 10. ماندگاری و دائمی بودن ایمپلنت دندان
 11. افزایش اعتماد به نفس در بیمار به دلیل بهره مندی از دندان هایی زیبا و طبیعی
 12. کاهش احتمال حرکت دندان کاشته شده به دلیل اتصال به استخوان فک بیمار
 13. و..

اضافه کنیم با مراجعه به دندانپزشکی متخصص از این مزایا در کاشت ایمپلنت دندان خود بهره مند بوده و دیگر کمتر از پیش نگران سلامتی دهان و دندان هایتان خواهید بود..پس از اهمیت متخصص مجرب در کاشت ایمپلنت دندان غافل نگردید..در کنار اشاره به مزایای ایمپلنت دندان اقساطی به سراغ معایب و عوارض احتمالی آن می رویم..مطالعه معایب کاشت ایمپلنت دندان اقساطی را نیز از دست ندهید.

معایب کاشت ایمپلنت دندان اقساطی

 1. احتمال ایجاد حساسیت به تجهیزات مورداستفاده
 2. احتمال بروز التهاب و تورم در لثه ها
 3. احتمال بروز عفونت در دهان و دندان ها
 4. احتمال صدمه و آسیب به بافت لثه که اصولا به دلیل عدم مهارت دندانپزشک رخ می دهد
 5. و..

برای اطلاعات بیشتر از معایب و علل و نشانه ها و مراقبت های لازم پس از کاشت ایمپلنت دندان می توانید محتوای ما با عنوان کاشت دندان اقساطی را مطالعه نمائید.

برخی عوامل موثر بر هزینه کاشت ایمپلنت دندان اقساطی

 1. هزینه درمان و رفع مشکلات دندانی مثل پوسیدگی و..
 2. میزان مهارت و تخصص دندانپزشک متخصص
 3. نوع کاشت ایمپلنت دندان اقساطی مثل یک مرحله ای بودن یا دو مرحله ای بودن کاشت ایمپلنت دندان
 4. جنس ایمپلنت دندان
 5. هزینه عکس برداری و بررسی و معاینه دهان و دندان بیمار و..
 6. تجهیزات مورد استفاده و..
 7. تفاوت هزینه در کلینیک های مختلف
 8. جنس و نوع مواد کاشت ایمپلنت دندان
 9. و..

بنابراین پی می بریم که هزینه ایمپلنت دندان اقساطی به موارد مهمی برمی گردد که باید به آنها توجه نمود برای اطلاع از میزان هزینه پرداختی برای کاشت ایمپلنت دندان به صورت اقساطی تنها کافیست با ما تماس گرفته و از مشاوره رایگان بهره مند گردید.

اگر به دنبال چرایی برای تفاوت هزینه در کلینیک های مختلف هستید باید عرض کنیم میزان هزینه کاشت ایمپلنت دندان اقساطی در هر کلینیک با توجه به لوکیشن آن،کیفیت مواد و تجهیزات و از همه مهم تر تخصص و تجربه و تعداد رضایتمندی مراجعین از عملکرد دندانپزشک متخصص تعیین و به آن ها بستگی دارد..

هر انسان بالغی از این مسئله آگاه است که سلامت بدن شوخی بردار نیست و باید برای حفظ سلامت بدن اللخصوص دهان و دندان به کلینیکی معتبر و با کیفیت از لحاظ عملکرد و متد و..مراجعه نمود.

کاشت ایمپلنت دندان اقساطی در “عرشیان کلینیک”

حائز اهمیت است که عرض کنیم چقدر کیفیت کار و مواد کاشت در ایمپلنت دندان نیاز به تخصص و تجربه دارد و نباید سلامت دهان و دندان ها را به خطر انداخت.یکی از خطرها سپردن دندان هایتان به دندانپزشکی بی تجربه و یا کم تجربه در زمینه کاشت ایمپلنت دندان می باشد بنابراین خواهشمندیم برای کاشت ایمپلنت دندان اقساطی خود به کلینیکی معتبر مراجعه نمائید تا از سلامت دهان و دندان هایتان اطمینانی کامل حاصل کنید.

دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان با تضمین کیفیت تمامی خدمات دندانی موجود خیال شما را از هرگونه نگرانی درباره به خطر افتادن سلامت دهان و دندانتان جمع کرده و این اطمینان را به شما می دهد که با ارائه بهترین شرایط پرداخت اقساطی و نیز بالاترین کیفیت ممکن زیباترین دندان های کاشت ایمپلنتی را به شما هدیه خواهد داد.

متخصصان مجرب ما در زمینه کاشت ایمپلنت دندان اقساطی مطمئن ترین و زیباترین دندان ها را برای شما عزیزان کاشته و تضمین می کنند که با کاشت ایمپلنت دندان نزد ما یعنی عرشیان کلینیک بیش از پیش با اعتماد به نفسی جلوه گر خواهید خندید..کاشت ایمپلنت دندان اقساطی خود را به ما بسپارید؛تنها کافیست بیشتر بخندید!

خنده شما عزیزان نور امیدبخش مسیر ما است..لبتان همیشه خندان باد

آیا کیفیت ایمپلنت دندان اقساطی را در کلینیکتان تضمین می کنید؟

عرشیان کلینیک با ضمانت تمامی خدمات و هزینه آنها نیز با بالاترین کیفیت ممکن و به روز ترین متد روز با شرایطی بسیار مناسب کاشت ایمپلنت دندان را به شکل اقساطی برای شما عزیزان فراهم کرده و با وجود متخصصان مجرب خود از اعتباری شناخته شده برخوردار می باشد.

آیا ایمپلنت دندان از دوام خوبی برخوردار است؟

دوست عزیز همانطور که در محتوا هم ذکر گردید یکی از مزیت های این روش کاشت دندانی ماندگاری و دائمی بودن ایمپلنت دندان می باشد.

اگر لثه ها عفونت و تورم داشته باشند نمی توان دندان ها را ایمپلنت کرد؟

یکی از شروط بسیار مهم در کاشت ایمپلنت دندان اقساطی با روش اندوستیل سالم بودن لثه ها و دهان و دندان ها می باشد.بنابراین پیشنهاد می گردد حتما از بهبود سلامت لثه هایتان پس از معاینه های لازم اقدام به کاشت ایمپلنت کنید.می توانید برای آگاهی از دیگر شرطِ لازم برای کاشت ایمپلنت نگاهی به این بخش از محتوا بیندازید.

4.6/5 - (102 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)آیا کامپوزیت یا لمینت دندان درد داردروش سفید کردن کامپوزیت دندان و لمینت دندانکامپوزیت آمریکایی اولترادنت خوبه؟هزینه کاشت دندان یک روزه فوریعلت تفاوت قیمت کامپوزیت دندانطرح لبخند دندان خرگوشیترمیم کامپوزیت دندانتفاوت کامپوزیت و لمینت دندانپر کردن دندانفوبیای دندانپزشکیتفاوت رنگ دندان a1 و b1جلوگیری از زرد شدن کامپوزیت دندان

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *