🎉 30% تخفیف به مدت محدود فقط تا 10 مهر
مشاهده تعرفه ها
مشاوره رایگان
واتساپ 77206000

اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت دندان

درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت
features انجام کامپوزیت ظریف و هنرمندانه
features شرایط اقساط بدون سود
features ضمانت کتبی 4ساله با مهر نظام پزشکی

از آنجا که اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت بسیار مهم است که توسط متخصصین مجرب و حرفه ای انجام گیرد کافیست با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمود تا با تضمین کیفیت و قیمت خدمات دندانپزشکی بتوان با خیال راحت به درمان پرداخت. میزان هزینه اصلاح آندربایت در ادامه ذکر گردیده است کافیست جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس حاصل گردد.

هزینه کامپوزیت دندان - 1402

بازگشت وجه در صورت عدم رضایت
نوع و برندتعرفه (هر واحد)🎉تخفیف محدود
🔹 توکویاما(ژاپنی bw)1.260.000990.000 تومان
🔹 توکویاما(ژاپنی sw)1.400.0001.090.000 تومان
🔹 کاریزما(آلمانی)1.550.0001.190.000 تومان
🔹 سارمکو سوئیس 1.650.0001.290.000 تومان
🔹 اولترادنت نانوسرامیک(آمریکا)2.450.0001.890.000 تومان
🔹 آی پی اس نانو سرامیک (آلمانی)2.300.0001.990.000 تومان
🔹 آی پی اس لیرینگ3.250.0002.600.000 تومان
📍هم سطح سازی، قرینه سازیرایگان
📍اقساط بدون سودتماس بگیرید

اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت چگونه است؟

یکی از روش هایی که به سبب آن می توان جلو بودن فک پایین که به آن آندربایت underbite می گویند را اصلاح و درمان نمود کامپوزیت ونیر می باشد.

آندربایت سبب می گردد فک پایین به مرور نسبت به سایر دندان های بالا نیز جلو برود و این عارضه در اکثر افراد وجود دارد ولیکن به آن توجه نمی کنند در حالی که عدم اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت می تواند معایبی به همراه داشته باشد که زندگی افراد را مختل سازد..

فرضا ممکن است تاثیرات منفی بر میزان خواب ایشان داشته یا نتوانند برخی کلمات و جملات را به درستی ادا کنند و به همین علت ممکن است دچار کاهش اعتماد به نفس شوند..

همچنین به مرور زمان میزان درد دندان ها به سبب جلو بودن فک پایین افزایش می یابد و در نحوه غذا خوردن هم تاثیراتی منفی را از خود نشان خواهد داد.

چه بسا در صورتی که میزان جلو بودن فک پایین خفیف باشد می توان با نصب روکش کامپوزیت ونیر نیز به اصلاح و درمان پرداخت در غیر این صورت دندانپزشک متخصص روش های مطلوب دیگری را فارغ از اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت در نظر می گیرد.

بنابراین مهم است که در اسرع وقت جهت اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین اقدام نمود تا دندانپزشک متخصص با بهره گیری از کامپوزیت ونیر در صورت امکان به درمان بپردازد.

منظور از آندربایت چیست؟

زمانی که نوعی ناهماهنگی و همچنین پیش آمدگی در فک پایین وجود داشته باشد نیز می گوییم فرد دچار آندربایت می باشد. در آندربایت دندان های فک پایین نیز از دندان های فک بالا جلوتر می آیند و این نیز زمانی که دهان بسته است کاملا محسوس و قابل مشاهده می باشد.

پیشتر بیان نمودیم که عدم درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت یا سایر روش ها نیز می تواند سبب مشکل و اختلال در صحبت کردن و غذا خوردن، درد در ناحیه دندان و فک، سردرد و گوش درد و..می باشد به نوعی حتی آندربایت می تواند سبب افزایش میزان فشار خون در افراد گردد.

درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

علل بروز آندربایت چیست؟

طبیعتا بنا به علتی برخی افراد دچار جلوزدگی فک پایین می شوند که لازم است با آن ها آشنا گردید.

  • زمانی که فرد در دوان کودکی انگشت دست خود را می مکیده و همچنان با گذشت این سال ها به مکیدن انگشت ادامه داده باشد..
  • فک پایین به دلیل مشکلات ژنتیکی ایجاد گردیده است فرضا سندروم سلول های عصبی پایه
  • فشار زبان بر دندان
  • بهره گیری از پستانک در دوران کودکی
  • نحوه غلط غذا خوردن که یکی از مهم ترین آن ها تند خوردن غذا می باشد
  • فرد به طور مادرزادی دچار آندربایت گشته و علت آن روشن نیست
  • تومور دهان یا استخوان فک
  • آسیب های وارده به فک
  • و..

چه بسا در اغلب مواقع تنها دندان های افراد جلو می باشد و این نیز با جلو بودن فک اشتباه گرفته می شود در این زمان نیاز است که حتما از معاینه دندانپزشکی متخصص بهره مند گشت تا بتوان با تشخیص اصولی و درست به درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت و دیگر روش ها پرداخت.

نحوه اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

چگونه می توان با ونیر کامپوزیت جلوزدگی فک پایین را اصلاح کرد؟

پیشتر اشاره نمودیم که اگر میزان جلو زدگی فک پایین کم باشد و نیاز به سایر روش های درمانی فرضا ارتودنسی، کشیدن دندان، جراحی فک و..نداشته باشد می توان به تشخیص دندانپزشک متخصص به نصب روکش کامپوزیتی پرداخت.

در روش درمان آندربایت با کامپوزیت، روکش کامپوزیت ونیر بر روی دندان های پایین قرار نمی گیرند بلکه بر روی دندان های فک بالا نصب می شوند..این امر باید با تخصص و دقت کاملی انجام شود تا با قرارگیری و نصب ونیر کامپوزیتی نتیجه به نوعی شکل گیرد که گویی فرد هرگز دچار آندربایت نداشته است.

چرا آندربایت را با کامپوزیت درمان کنیم؟

زمانی که میزان شدت آندربایت زیاد نباشد و بتوان تنها با قرار دادن روکشی هم ردیفی دندان ها را حفظ نمود به جای استفاده از روش های پر هزینه و سنگین تر، از روش هایی مثل نصب ونیر کامپوزیت بهره گرفته می شود.

لذا کامپوزیت ونیر از جمله روکش هایی است که می توان آن را بر روی تعداد دندان های کم و زیاد و حتی فک دندان بالا و پایین نصب نمود..

بدین سبب علاوه بر زیباتر شدن دندان ها با روشنی و سفیدی طبیعی نیز می توان عیوب دندانی را هم برطرف نمود فرضا زمانی که افراد علاوه بر جلوزدگی فک پایین دارای دندان های بد رنگی در فک بالا باشند می توانند با استفاده از روکش کامپوزیت ونیر نیز به اصلاح و درمان آندربایت و بد رنگی دندان های خود بپردازند.

کامپوزیت از جمله روکش هایی است که در صورت رسیدگی منظم و رعایت بهداشت دهان و دندان نیز تا حداکثر هفت سال مقاوم بوده و دوام خواهد داشت تنها نیاز است جهت نصب روکش کامپوزیتی حتما به دندانپزشکی متخصص مراجعه نمود و به رعایت بهداشت دهان و دندان هم اهمیت داد.

چرا تاکید می کنیم که جهت درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت حتما به متخصص مراجعه شود؟ به سبب اینکه دندانپزشک متخصص با دقت به معاینه دندان ها می پردازد..

در صورتی که جهت نصب روکش و هم راستایی دندان های فک پایین و بالا دندانپزشک از تخصص بالایی برخوردار باشد در صورت نیاز تشخیص به تراشیدن بخش کوچکی از دندان های فک بالا می کند تا بتواند با نصب روکش در فک بالا هم ترتیبی دندان های فک بالا و پایین را فراهم سازد.

لذا متخصص از مواد دندانی بسیار با کیفیتی استفاده می نماید تا مقاومت و ماندگاری روکش کامپوزیت ونیر به خوبی حفظ گردد و همچنین وی می تواند جهت درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت نیز، کیفیت روکش کامپوزیتی را تضمین نماید.

به همین سبب افرادی که قصد اصلاح و درمان کردن جلو بودن فک پایین خود را با کامپوزیت ونیر دارند تنها کافیست جهت کسب اطلاع از میزان قیمت کامپوزیت دندان با شماره درج شده در صفحه سایت تماس حاصل نمایند؛ زیرا خدمات کلینیک دندانپزشکی عرشیان نیز از نظر کیفیت و قیمت تماما تضمین شده اند.

زمان مناسب درمان جلو زدگی فک پایین

توصیه می گردد که جلو زدگی فک پایین در سنین پایین نیز انجام گیرد چرا که در سنین پایین تر می توان فضای کافی برای رشد و همچنین تکامل درست را برقرار نمود و میزان جلوزدگی فک پایین را کاهش داد.

ولیکن خوب است که در هر زمان جهت اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت یا سایر روش ها اقدام نمود تا بتوان با هم ردیف شدن دندان ها علاوه بر زیباتر کردن ظاهر دندان ها نیز از بروز مشکلاتی در تکلم، جویدن، خوابیدن و..جلوگیری نمود.

گاهی اوقات افراد به جهت اصلاح و درمان جلو زدگی فک پایین با کامپوزیت به مطب دندانپزشکی مراجعه می کنند تا علاوه بر بهبود وضعیت دندانی شان از زیبایی ظاهر دندان ها هم برخوردار شوند.

چنانچه در حالی که روش تشخیصی دندانپزشک متخصص جهت درمان آندربایت نیز روش های دیگری می باشد که به دلیل میزان شدت زیاد آندربایت بهره گیری از آن ها نتیجه بهتری را به ارمغان می آورد..

بنابراین از آن جا که شاید اغلب افراد شناختی از دیگر روش های درمانی آندربایت نداشته باشند قصد داریم به برخی از آن ها اشاره کنیم.

روش های درمان و اصلاح آندربایت

علاوه بر اصلاح و درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت نیز می توان از روش های دیگری هم استفاده نمود که به برخی از رایج ترین آن ها اشاره می کنیم..

1.ارتودنسی کردن دندان ها

این روش از رایج ترین روش های درمانی می باشد که تعداد سال های درمانی آن برای هر یک از افراد متغیر می باشد.

2.هدگیر معکوس

اغلب در افرادی که بریس دارند مورد استفاده قرار می گیرد که به آن فیس ماسک هم می گویند.

درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

3.ارتودنسی نامرئی

زمانی که شدت آندربایت خفیف باشد از این ارتودنسی استفاده می شود که به صورت دوره ای تنظیم می گردند.

4.جراحی فک

گاهی درمان بزرگسالان خصوصا افراد مبتلا به مشکلات فک ابتدا با ارتودنسی سپس جراحی فک و ارتودنسی نهایی انجام می گیرد.

5.اکسپندر

دستگاهی که بر روی سقف دهان قرار می گیرد و هر شب بازتر می شود.

6.چین کپ

دستگاهی که سبب بسته شدن دور چانه و فک پایین می شود که برای نوجوانان یا کودکان مناسب است.

درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت

7.کشیدن دندان

با این کار شلوغی فک از بین می رود که با این روش سعی می شود فک به جای اصلی خود بازگردد.

و..

می توان جهت درمان جلو بودن فک پایین با کامپوزیت و سایر روش ها با عرشیان کلینیک تماس حاصل نمایید.

آیا جلو زدگی شدید فک پایین با کامپوزیت اصلاح می شود؟

خیر تنها آندربایت خفیف با کامپوزیت درمان می گردد و در صورت شدید بودن متخصص از روش های دیگری استفاده می نماید.

قیمت کامپوزیت دندان چقدر است؟

میزان هزینه نصب روکش ونیر در لیست مربوطه قرار داده شده است.

آیا روکش دندان کامپوزیتی دائمی است؟

خیر این روکش موقتی می باشد و می توان آن را ترمیم نمود.

آیا کامپوزیت دندان دائمی است؟

خیر این روکش موقتی بوده و می توان آن را ترمیم یا تعویض نمود.

4.6/5 - (148 امتیاز)
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)دندانپزشکی شبانه روزی ارزان قیمتقیمت ایمپلنت دندانراه های سفید کردن دندان در دندانپزشکیعصب کشی چیست؟رنگ کامپوزیت دندان a2فرق روکش و کامپوزیتقیمت پر کردن دندانکجا کامپوزیت کنم؟پر کردن دندان با کامپوزیتکشیدن چند دندان در یک روز مجاز است؟روز دندانپزشک در سال 1402کاشت دندان اقساطی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *