اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت از روش‌های پر کاربرد سال‌های اخیر است. با پیشرفت تکنولوژی و افزایش تنوع روش های درمان زیبایی، مقوله دندانپزشکی نیز تحت تأثیر این امر قرار گرفته است. در گذشته، اکثر دندانها با روشهای سنتی تنها برای تسکین درد، درمان می شدند. مسائل زیبایی در بین درمانهای دندانپزشکی جایی نداشت. به عنوان مثال، حتی اگر دندانهای جلویی نیاز به ترمیم داشتند؛ با استفاده از موادی با رنگهای مختلف دندان (آمالگام) ترمیم می شدند. البته برای کارکرد دندان هم کافی بود.

امروزه زیبایی اهمیت بسیار زیادی در زندگی افراد پیدا کرده است. پیشرفت روزافزون علم و فناوری در زمینه های مختلف از جمله دندانپزشکی، منجر به افزودن علم جدیدی به دندانپزشکی شده است. سالهاست که موضوع اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت به طور گسترده دنبال می شود و در حال پیشرفت است.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت چیست؟

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت شامل هرگونه درمان دندانپزشکی است که بر زیبایی لبخند تأثیر می گذارد. حدود 60 درصد زیبایی و جذابیت هر فرد به شکل دندان های او مربوط می شود. این موضوع اکنون با توسعه امکانات دیجیتالی و رایانه ای قابل بررسی و انجام است و از همه مهمتر قابل پیش بینی است.

در این مقاله قصد داریم روش دیجیتالی اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت را شرح دهیم. امید است به زودی این امکان را برای بیماران خود در دندانپزشکی شبانه روزی عرشیان، فراهم کنیم. سپس چند نمونه روش اصلاح عملی از جمله اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت را توضیح می دهیم.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دیجیتالی

سیستم DSD و اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دیجیتال یک سیستم کاملاً منحصر به فرد است. توسط آن برای اولین بار لبخند بیمار به صورت دیجیتالی و توسط کامپیوتر طراحی می شود. نتایج درمان را می توان قبل از هرگونه عمل دندانپزشکی به فرد نشان داد. همچنین می توانید در مورد طرح لبخند خود مطابق میل خود یا عکس های گذشته نظر دهید. این سیستم طراحی لبخند کاملاً واقع گرایانه و طبیعی است و بهترین راهنما برای کسانی است که به زیبایی دندان ها و طرح لبخند اهمیت می دهند.

اندازه گیری دقیق طرح لبخند با استفاده از نسبت های مختلف و تنظیم پارامترهای طراحی صورت از جمله فاصله مردمک چشم، فاصله لب ها، قد صورت و غیره انجام می شود. استفاده از نرم افزار GPS پیشرفته و ویژگی منحصر به فرد آن در تجزیه و تحلیل زیبایی صورت و دندان به ما این امکان را می دهد؛ که به راحتی و دقیق پارامترها را بررسی کنیم. و دستورالعمل های آزمایشگاهی و بالینی را اجرا کنیم. تغییرات لازم از جمله اندازه، شکل، تقارن دندان ها، قد و سایر مشخصات لبخند شما با استفاده از نرم افزار بررسی عکس دیجیتال اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت انجام می شود.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت زندگی بهتری را برای شما به ارمغان می آورد

امروزه زیبایی لبخند فقط در مورد دندان ها نیست. بلکه زیبایی لثه و دندان و شکل لب ها و صورت در مجموع می تواند هماهنگی بهتری را ایجاد کند.

به عنوان مثال، تنظیم خط لب با جراحی (جراحی برای افزایش طول تاج) به عنوان یک روش مکمل و کاربردی برای بهتر جلوه دادن دندان ها و تصحیح آنها است. همچنین تزریق همزمان ژل و بوتاکس که در زمان اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت انجام می شود می تواند بهترین نتایج را در این زمینه داشته باشد.

همچنین با ارائه سیستم هیدروکسی آپاتیت که از بافت طبیعی دندان (سلول های بنیادی) تشکیل شده است، جلوه زیبایی به روکش های ایجاد شده می دهد. و طرح لبخند شما بسیار طبیعی و زیبا خواهد بود.

حال پس از اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت چه دیجیتالی چه نه، نوبت به اصلاح عملی طرح لبخند است.

گزینه های اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت

در اینجا گزینه هایی که به کمک آنها، طرح لبخند را بصورت عملی اجرا می کنیم، بر می شماریم:

لمینت کامپوزیتی

روش لمینت کامپوزیتی دندان در اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت؛ توسط دندانپزشک در مطب انجام می شود. و می توانید طرح لبخند خود را در یک جلسه تکمیل کنید. در این روش، در صورت لزوم، قبل از شروع درمان، طراحی لبخند و مشاهده نتایج درمانهای انجام شده توسط فناوری DSD را انجام دهید. خوبی کامپوزیت این است که، اگر با مشورت پزشک رنگ مناسب را انتخاب کنید؛ حتی بدون اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت دیجیتالی نیز می‌توانید از لبخندی فوق العاده زیبا برخوردار شوید. 

کامپوزیت دندان راز نهفته زیبایی شما [قیمت + آپدیت ۱۴۰۰]

لمینت با کمترین آماده سازی

در این روش، اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت با کمترین خراش (کمتر از مینا) انجام می شود. که می تواند در طراحی لبخند و در نتیجه زیبایی دندان و صورت فوق العاده زیبا باشد. مواد اولیه مورد استفاده شامل سرامیک نانو کریستالی است که حداکثر رضایت را از بالاترین سطح زیبایی و استحکام ارائه می دهد. در این روش، قبل از هرگونه عمل دندانپزشکی، نتیجه درمان با فناوری DSD (طراحی لبخند دیجیتالی) قابل مشاهده و دگرگون کننده است.

ونیر سرامیکی یا لمینت

در این روش طراحی لبخند از سرامیک های کریستالی و ترکیبی از عاج استفاده شده و زیبایی خیلی خوبی را برای لبخند مورد نظر شما دارد. لازم به ذکر است که در این روش طراحی لبخند ،خراشیدن دندان ها بیشتر از دو روش قبلی است. بنابراین ضخامت این روکش ها نسبت به روکش های قبلی، بیشتر است.

اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت ونیر یا سرامیک

یکی از بهترین گزینه های داشتن یک لبخند زیبا، ونیرهای پرسلن (سرامیکی) هستند. معمولا از ونیرهای سرامیکی در مقایسه با سایر روش هایی که در اصلاح طرح لبخند انجام می شود؛ به عنوان درمان مقرون به صرفه یاد می شود. اما با این وجود، در مقایسه با ونیر کامپوزیت هزینه بیشتری دارند.

به دلیل اینکه در این روش، نیاز به تراشیدن بخشی از مینای دندان و قالب گیری و ساخت سرامیک در لابراتوار دارد؛ روشی است که زمان بر و هزینه‌بر تر از ونیر کامپوزیت است. در روش ونیر سرامیکی، دندانپزشک حدودا نیم میلی متر از مینای دندان را می تراشد. بعد از تنظیم دندان ها، از آن ها قالب می گیرد و برای لابراتوار می فرستد. لابراتوار باید سرامیک هایی را که طیف رنگی مشابهی با دندان های طبیعی بیمار دارد، بسازد.

سپس با یک چسب مخصوص، این سرامیک ها روی دندان ها با دقت بالا می چسبند. در ونیرهای کامپوزیتی، به تراشیدن دندان ها هیچ نیازی نیست. به همین دلیل هزینه کمتر و زمان کمتری برای درمان نیاز دارد. اگر بخواهیم زمان هر کدام از روش ها را با یکدیگر مقایسه کنیم، باید بگوییم که برای اصلاح طرح لبخند با استفاده از ونیر کامپوزیت، تنها یک جلسه نیاز است. در صورتی که در استفاده از سرامیک، دو تا سه هفته زمان لازم است. ونیرهای کامپوزیتی معمولاً در یک جلسه ۲ تا ۵ ساعته، روی دندان ها قرار می گیرند.

در این مقاله قصد بر آن بود که در مورد اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت توضیحات مفیدی داده شود تا با آگاهی کامل از آن دست به اقدام برای انجام اصلاح طرح لبخند بزنید. عرشیان کلینیک با بهترین و به روز ترین مواد ممکن این کار را برایتان انجام خواهد داد. امید است که اطلاعات مفید و کافی ای در زمینه اصلاح طرح لبخند با کامپوزیت را توسط این مقاله به دست آورده باشید.

Rate this post
هزینه کامپوزیت دندان سال 1402 (دندان های جلو و کامل)سفیدترین رنگ روکش دنداندرد دندان بعد از عصب کشیلمینت دندان یا تاج دندان ؟چند روز بعد از عصب کشی دندان را پر کنیم؟پر کردن دندان با کامپوزیتکامپوزیت دندان عقبکامپوزیت IPSفواید و عوارض بلیچینگ دندانکلینیک دندانپزشکی شرق تهرانمدت زمان ارتودنسی دندانکامپوزیت دندان در تهرانپارسمسواک زدن دندان ارتودنسی

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *